Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Pozdrowienia z Sowieckij Hotel z Moskwy. Tutaj nawet maja internet. :o

 

@ Woprz

Wiem. Bylem tam okolo 9 i byli tylko ciesle. Ciezarowka nie dojechala na 9 a ja musialem wracac bo o 12 mialem samolot do Warszawy. Mam nadzieje, ze chociaz rozladowali ja dzisiaj.

Zajrze w niedziele.

 

Pozdrowka[/url]

 

nie jest źle murłaty już są na miejscu, reszta materiału rozłożona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

fasola25 z Biestrzykowa to nie ale my ze Smardzowa to blisko :)

 

U nas budował W. Niebrzydowski z listy, która jest w stopce Wojty i dabell. To było rok temu. Spróbuj przedzwonić "listę" każdy kto się tam znalazł był przetestowany przez forumowiczów.

 

Pozdrawiam

 

Dziekuje serdecznie i zaraz przeszukam liste

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w najbliższym czasie planuje wykonanie ogrodzenia (od drogi) i kostki brukowej, proszę o podanie namiarów na solidne firmy, które zajmują się układaniem kostki i montażem ogrodzeń (najlepiej z materiałami).

Jakie koszty ponieiście w związku z w/w pracami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Użytkownik "fasola25" pytał o ekipy budujące.

Włąśnie z takim samym tematem chciałem sie do Was zwrócić.

Obok naszej działki sąsiad jużpostawił domek (surowy, zamknięty).

Ekipa która go budowała proponowała że i nam wybuduj, dodatkowo rekomendował swoją solidnosć inna realizacją.

Chyba sie niespodziewali zę tam pojedziemy.

Po opowieściach sasiada stwierdziliśmy, ze jedziemy do drugiego budynku jaki oni postawili.

Baba jak usłyszała o tej ekipie zbladła i myśleliśmy ze dostanie zawału.

Poprostu tragedia.

Obie osoby o mało sie z nimi nie sądzili.

A my już mieliśmy z nimi się dogadywac.

PROSZĘ jesli mozecie - opiszcie Swoje doswiadczenia odnosnie firm.

Czy moze macie jakies polecone, jakies nr telefonów. Może sami potraficie budować.

 

Za wszelkie kontakty serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.

JArek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Użytkownik "fasola25" pytał o ekipy budujące.

Włąśnie z takim samym tematem chciałem sie do Was zwrócić.

Obok naszej działki sąsiad jużpostawił domek (surowy, zamknięty).

Ekipa która go budowała proponowała że i nam wybuduj, dodatkowo rekomendował swoją solidnosć inna realizacją.

Chyba sie niespodziewali zę tam pojedziemy.

Po opowieściach sasiada stwierdziliśmy, ze jedziemy do drugiego budynku jaki oni postawili.

Baba jak usłyszała o tej ekipie zbladła i myśleliśmy ze dostanie zawału.

Poprostu tragedia.

Obie osoby o mało sie z nimi nie sądzili.

A my już mieliśmy z nimi się dogadywac.

PROSZĘ jesli mozecie - opiszcie Swoje doswiadczenia odnosnie firm.

Czy moze macie jakies polecone, jakies nr telefonów. Może sami potraficie budować.

 

Za wszelkie kontakty serdecznie dziękuję i Pozdrawiam.

JArek.

 

A nie wiesz skad ta ekipa pochodzi i co to za ekipa,

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze (ponawiam temat),

 

miałem się chwalić i cieszyć a wyszło jak zawsze.

 

Kupiliśmy działkę w Mnichowicach bo pod naszym świeżo wykończonym mieszkaniem na Maślicach ma powstać stadion i centrum handlowe.

Dzisiaj pojechałem na okazanie granic działki przez gminę i dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, który też kupił pobliską działkę, że dostał zawiadomienie...

tu mam mały problem w szczgółowym określeniu typu zawiadomienia wię napiszę łopatologicznie ....

... otóż na przyległej do niego działce miałaby powstać "fabryczka" tłocznia oleju rzepakowego. Podobno teraz ma się opracowywać studium wpływu na środowisko i otoczenie (czy jak to się tam zwie).

Podrzućcie pomysły i wskazówki co trzeba zrobić, żeby nie przegapić momentu, w którym będzie już za późno na protesty.

 

Na forum za wiele nie ma o takich problemach, więc apeluję do Waszego doświadczenia.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poszli szukac ekip budowlanych bo to nie jest teraz takie proste i ......tanie;-) Ostatnio zadzwonił do mnie misiek i krzyknął mi za zrobienie fundamentów (w tym sam mam zrobic wykopy) 35 tyś!!!!!! A domek malutki;-) Kurde trzeba było się na murarza uczyć....

 

O kurcze chyba żartujesz.... ale to nie za samą robociznęchyba..???

Mysmy w sumie sami wykopali i zalali ławę a za murowanie 100 m bieżących fundamentu zapłacilismy 2200 potem jeszcze 2000 tys za dokonczenie wylanie pierwszej posadzki smarowanie dysperbitem...

ale moze w to wliczony materiał?

U nas materiał wyniósł ok 20 tys

5 tys beton na ławe

5 tys bloczki

2 tys stal

5 tys beton na posadzke

1 tys na kanalizacje

1 tys na styropian...

czyli wychodzi ok 25 tys w sumie

 

 

pozdrwiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z nowości to tyle:

 

więźba prawie gotowa. Czas zmienić sygnaturę. :D

 

Wow gratulacje :-) widziałam na własne oczy, bo ostatnio jakoś przedwczoraj zrobiliśmy spacer w te okolice))) pozdrawiam flowercia

 

PS U nas poszła pierwsza warstwa bloczków))) za tydzień mają być mury

zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze (ponawiam temat),

 

miałem się chwalić i cieszyć a wyszło jak zawsze.

 

Kupiliśmy działkę w Mnichowicach bo pod naszym świeżo wykończonym mieszkaniem na Maślicach ma powstać stadion i centrum handlowe.

Dzisiaj pojechałem na okazanie granic działki przez gminę i dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, który też kupił pobliską działkę, że dostał zawiadomienie...

tu mam mały problem w szczgółowym określeniu typu zawiadomienia wię napiszę łopatologicznie ....

... otóż na przyległej do niego działce miałaby powstać "fabryczka" tłocznia oleju rzepakowego. Podobno teraz ma się opracowywać studium wpływu na środowisko i otoczenie (czy jak to się tam zwie).

Podrzućcie pomysły i wskazówki co trzeba zrobić, żeby nie przegapić momentu, w którym będzie już za późno na protesty.

 

Na forum za wiele nie ma o takich problemach, więc apeluję do Waszego doświadczenia.

 

Pozdrav

 

Witaj

Trzeba by było się gdzies może dowiedzieć czy taka fabryczka ma wpływ na środowisko- może gdzieś zadzwonić np. do Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wro, popytam się mojej Mamy, bo pracowała tami i robiła różne inspekcje, hmm ale jeśli to rzepak to domyślam się, że jakieś zapachy bedą... może jednak trzeba poszukać innej działeczki... to w końcu mieszkanie na całe życie... - ciężko coś poradzić ... dowiem się i napiszę coś więcej...

 

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...