Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy forumowicze z grupy wrocławskiej

Czy możecie polecić ekipę do wykonania stanu surowego w poludniowych okolicach Wrocka.

Prowadzę od jakiegoś czasu casting, ale jakoś tych panów, z którymi razmawiam to u siebie na budowie nie widzę.

Jeśli macie godne polecenia namiary to pomooocy, bo chyba sam zacznę kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtyDokładnie tak mi powiedzieli instalatorzy. Kontraktony są dobre jak złodziej otworzy okno. Jak rozbije szybe to nic z tym nie zrobisz. Musiałbyś mieć takie specjalne przeciw wybiciu. Teraz podobno montują same czujki i już. Ja jestem tradycjonalistą i wychodze z założenia, że jak zrobi tylko otwór w szybie (złodziej) to i tak musi klamką otworzyć okno, a jak chce wejść przez szybe no cóż wtedy narobi hałasu. Sam kontrakton kosztuje z 5 złotych. Montaż z 30 i już, tzn jak się uda tak wynegocjować. :lol: Nie wiem kto to może zrobić, pewnie chętnie by zrobili Ci co mi montowali, ale nie mam do nich namiaru. Będą robić u moich zajomych jak poczekasz to zapytam. Chyba, że spieszy Ci się z parapetami.

Ja jutro będe miała drzwi. Zrobie zdjątka, bo pewnie będą piękne. Chyba, że się rozczaruje. Stolarz jest ok i robi w dobrej cenie, ale nie zapeszam :roll:

Kochani powiedzcie mi gdzie moge kupić w miare tanie klamki, takie jakby mosiężne. W castoramie ceny straszne. Tak samo gniazdka w końcu znalazłam takie co to mi się podobały i w super cenie. Jak ktoś będzie chciał to podam namiar.

Betka podaj proszę namiary na stolarza i gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drzwi i zrobiłam zdjątka. Chociaż kolor jest ciut za jasny i tak są śliczniutkie. Jak uda mi się wkleić zdjątko to jest poniżej. Płaciłam 1000zł za sztuke nw. Standardowe które mam na piętrze wyszły po 860zł.http://img46.imageshack.us/my.php?image=img42803kx.jpg

Jak ktoś chce wkleje zdjęcie tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam te na piętrze

http://img385.imageshack.us/my.php?image=img42731as.jpg

Na zdjęciu to nie wyglądają tak fajowo, bo bardzo się świecą. Malowane są półmatem. Mogłam zrobić bez lampy. Ten kolor to sama nie wiem, taki pomiędzy brązem, a czerwienią. Podawał mi ral, ale ja nie pamiętam....

Pasują do paneli na górze, a na dole to jeszcze nie wiem do czego :roll:

Tak to jest jak się wybiera z próbek. Generalnie trudno dobrać do drzwi i okien meranti sosnowch drzwi wewnętrznych, a schody będą z sapelli. Sapelli jest czerwone więc tak na dwoje babka wróżyła jak to przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poznoniedzielnie :)

 

Betka

 

czy ja też moge dolaczyc do grona proszacych o namiary na stolarza? ;)

I odrazu spytam, czy ten stolarz robi też parapety? Obecnie szukam kogos, kto robi parapety drewniane, najlepiej debowe, albo z innego twardego drewna (ze wzgledu na moja 40kg psine, ktora niestety lubi wygladac przez okno..., kto ma psa chyba wie o czym pisze :-? )

 

A teraz bramy garazowej poszukiwanie ciag dalszy...

 

W ostanim tygodniu dostalam oferte od Novofermu z Braniborskiej -

no i niestety tez nie za tania - ok4500 brutto. Nie widzialam jej osobiscie, bo trudno w sezonie sie spotkac ze sprzedawca, zwlaszcza ok 16-17, kiedy koncze prace. Cena wyszla katalogowa-maz sprawdzal z cennikiem Novofermu (z tego wynika, ze narazie nie dostalismy rabatu, moze jak sie wreszczie uda spotkac ze sprzedawca to porozmawiamy o rabatach :) )

 

A w sobote bylismy w Dlugolece. Tam maja bramy Krispola i Normstahla.

I prawde piszac ciekawie wyszla oferta na Normstahla.

W Normstahlu obecnie jest promocja i wiele rzeczy jest w standardzie (zamek-klamka, zabezp. przed pęknieciem sprezyny i peknieciem linki) i nie trzeba doplacac za kolor (np. zloty dab) czy inna fakture (np. kaseton). Ostatecznie cena wyszla - 4665 (troche drogo, ale i tak widac ze jest troche taniej niz zwykle, bo gdy sie pytalismy o te brame na targach to mowiono nam ok 6000zl). Krispol za to wyszedl 4441, ale bez roznych zabezpieczen, ktore byly w Normstahlu, a w Krisspolu trzebaby za nie dodatkowo zaplacic po ok 100zl. Wiec ostatecznei Krisspol wyszedlby drozej :-? Nie mowic o tym ze Normstahl ma lepsze zabezpieczenia antywlamaniowe no jest z grubszej stali. Hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poznoniedzielnie :)

 

Betka

 

czy ja też moge dolaczyc do grona proszacych o namiary na stolarza? ;)

I odrazu spytam, czy ten stolarz robi też parapety? Obecnie szukam kogos, kto robi parapety drewniane, najlepiej debowe, albo z innego twardego drewna (ze wzgledu na moja 40kg psine, ktora niestety lubi wygladac przez okno..., kto ma psa chyba wie o czym pisze :-? )

 

A teraz bramy garazowej poszukiwanie ciag dalszy...

 

W ostanim tygodniu dostalam oferte od Novofermu z Braniborskiej -

no i niestety tez nie za tania - ok4500 brutto. Nie widzialam jej osobiscie, bo trudno w sezonie sie spotkac ze sprzedawca, zwlaszcza ok 16-17, kiedy koncze prace. Cena wyszla katalogowa-maz sprawdzal z cennikiem Novofermu (z tego wynika, ze narazie nie dostalismy rabatu, moze jak sie wreszczie uda spotkac ze sprzedawca to porozmawiamy o rabatach :) )

 

A w sobote bylismy w Dlugolece. Tam maja bramy Krispola i Normstahla.

I prawde piszac ciekawie wyszla oferta na Normstahla.

W Normstahlu obecnie jest promocja i wiele rzeczy jest w standardzie (zamek-klamka, zabezp. przed pęknieciem sprezyny i peknieciem linki) i nie trzeba doplacac za kolor (np. zloty dab) czy inna fakture (np. kaseton). Ostatecznie cena wyszla - 4665 (troche drogo, ale i tak widac ze jest troche taniej niz zwykle, bo gdy sie pytalismy o te brame na targach to mowiono nam ok 6000zl). Krispol za to wyszedl 4441, ale bez roznych zabezpieczen, ktore byly w Normstahlu, a w Krisspolu trzebaby za nie dodatkowo zaplacic po ok 100zl. Wiec ostatecznei Krisspol wyszedlby drozej :-? Nie mowic o tym ze Normstahl ma lepsze zabezpieczenia antywlamaniowe no jest z grubszej stali. Hmmm.

Normstahl to ma chyba promocję permanentną .... jeszcze w listopadzie dawali mnósto rzeczy w cenie i cena była jakoś obniżona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normstahl to ma chyba promocję permanentną .... jeszcze w listopadzie dawali mnósto rzeczy w cenie i cena była jakoś obniżona..

 

 

A co, tez u nich byles?

Ja tylko pamietam, ze na wisne, pamietam, ze po uslyszeniu ceny szybko podjelam decyzje ze wole Krispola ;).

 

Anndy, a ty gdzie i po ile kupowales brame?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normstahl to ma chyba promocję permanentną .... jeszcze w listopadzie dawali mnósto rzeczy w cenie i cena była jakoś obniżona..

 

 

A co, tez u nich byles?

Ja tylko pamietam, ze na wisne, pamietam, ze po uslyszeniu ceny szybko podjelam decyzje ze wole Krispola ;).

 

Anndy, a ty gdzie i po ile kupowales brame?

 

Ja kupiłem bramę razem z oknami w Termoplascie na Grabiszyńskiej. Cena o ile dobrze pamietam coś koło 3300 brutto z montażem. Mówię o bramie G30 classcic z automatem 245x225 i jednym (póki co) pilotem. Ale taką samą cenę dostałem w firmie Bingo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy,

 

to faktycznie tanio, ale z tego co pamietam to ty chyba brales tez u nich okna wiec moeze dlatego dostales taka dobra oferte :)

 

Ja nawet o termoplascie nie myslalam, zwlaszcza po tym jak dostalam od nich oferte na okna :-? - 2 000 drozej od oferty Schuco :o , a przeciez termoplast podobno robi na swoich profialach, wiec chyba powinni miec taniej :roll: .

 

A jaki kolor bramy masz -bo ja chcialam miec brame pod kolor rolet i okien - zloty dab. Aha - no i czy masz te wszystie zabezpieczenia, o ktorych pisalam.

 

Aha - a gdzie jest ta firma Bingo i jakiej firmy rolety montuja?

No a u mnie wczoraj zamontowali okna i rolety - odrazu domek wyglada inaczej :). A najladniej wyglada pod wieczor - kolor okien napiera takiego fajnego odcienia :). No, teraz tynkarze moga spokojnie wchodzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty w Bingo brama Normstahl kosztuje ok. 3300 brutto ale w kolorze białym lub brązowym to jest wersja G30 natomiast w kolorze złoty dąb proponowali wersję Euro za 4000 brutto.

Sprawdź jeszcze firmę Ester z Kątów Wrocł. 3118636 zaproponowali mi bramę Big-tor 2400 x 2250 malowaną na kolor orzech 3800 brutto z 2 pilotami. Brama o grubości 40 mm ale szczegółów o tych co pisałaś nie znam.

No i poprosimy zdjęcia domu z oknami :-)

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...