Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie rodacy:)

 

Dzisiaj dostałam wycenę budowy mojego domku i chciałabym zapytać jakie jest Wasze zdanie na temat wysokości kosztów.

 

Sama robocizna, budowa z silikatów, domek 140 m2 uzytkowej + podwójny garaz (z założeniem, że są prowadzone 3 budowy jednocześnie na sąsiadujacych ze sobą działkach-więc zazyczylismy sobie odpowiedniego rabatu za hurt).

 

SSO (fundamenty, ściany nosne i działowe, strop terriva, ścianki kolankowe, dach): 35 tyś zł.

 

Co Wy o tym sądzicie?

 

 

Witaj ja obliczyłam. ze nasz 188 m użytkowych (podwójny garaż) domek wykończony to stanu surowego otwartego (ale jest tez wliczony montaż 9 okien dachowych) wynosi ok 33 tys więc chyba Wasza cena jest ciut wyższa od mojej) a kto buduje Ci domek?

pozdrawiam flowercia

 

PS Ale nie obliczylam ścian działowych... nie wiem ile nas bedą kosztowały ale pewnie trzeba dodać 2-3 tys no ale i tak domek jest nasz o ok 50 m większy... (czyli u nas ostatecznie wyjdzie ok 36 tys)

 

 

PS Właśnie mnie wysłali w delegacje i nie widzę jak domek rośnie chlip chilp:-( mam tak jeździc przez 3 tyg... :-( .... do CH, chociaż tyle fajnie, że jestem nad Jeziorem Bodeńskim i oczywiście mam już zboczenie budowlane, bo oglądam sobie tutejsze domki i powiem Wam szczerze, ze My w Polsce na prawdę budujemy sobie fajne domy, tutaj wszystkie domy sa takie same proste najczesciej z dachem dwuspadowym :-) a u nas jest taka róznorodność i jest b. ciekawie :-)

pozdrawiam z nad jeziora Bodeńskiego flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja swój kominek zamawiałam na robotniczej. Tylko, że to kominek z płaszczem wodym. Dostałam dobry upust. Kominek miał wszystko. Dokupiłam tylko do czopucha kawałek komina (jak zwał tak zwał). Regulator miałam z ctm, ale odsprzedałam i mąż zamówił przez internet taki z firmy Geco, aby obsługiwał dwie pompy i sam podłączył. Tzn Paprocki robił instalacje kominka, ale podłanczał kabelki mąż bo coś tam pokombinował. Myśle, że Paprociego spokojnie można wpisać do grona dobrych "misi", ponieważ jest solidny, a przede wszystkim zna się, bo go dobrze wypytałam i rozumie temat.

 

Co do kafelek to na allegro nie są tańsze. Jak dostaniesz dobry rabar to masz taniej w sklepie. Pojedźcie jeszcze do dekora. Nie wiem czy coś można wybrać, ale może warto obejrzeć. Dekor się skończył i są przeceny do 70%. Trwa to już jakiś czas. Ja jade po baterie.

Kupuje na allegro wiele rzeczy i jedno jest pewne jest taniej niż w sklepie bez upustu. Ale jak ktoś ma rzędu 30% to już się nie opłaca. Na allegro kupiłam wąż podświetlany pod wanne za 12,50 z wysyłką to chyba tanio.

 

Jak ktoś potrzebuje szafek do łazienki to niech zadzwoni do pelipala w smolcu tj. łazienna 1. Kupowałam umywalke z szafką za 100zł. Zwykłe umywalki po 50zł. Tylko może lepiej wcześniej zadzwonić, bo nie wiem czy to jeszcze czynne. Też padł.

 

Witaj ja też polecam allegro, znalazłam tam firme z Wrocławia która o wiele taniej wycenila mi okna dachowe, (zajmuje się chyba tylko sprzedażą okien Velux'a - przedstawiciel Veluxa) zamiast 16 tys jak mi wyceniła normalna hurtowaina budowlana, zapłace 12 tys... za okna dachowe.. .więc róznica jest spora.

 

http://www.allegro.pl/item109593768_okna_dachowe_velux_sprawdz_ceny_.html

 

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana, mam jedno pytanie:

Montowaliście może kontaktrony wpuszczane w ramy okien (przewiercenie się od spodu

przez profil, a druga część kontaktronu zamontowana od spodu skrzydła okiennego?

Chodzi mi o okna z PCV.

Macie może namiary na instalatorów, którzy by to zrobili

w znośnych cenach i którzy kiedykolwiek to robili :) ? (nie chcę żeby na moich oknach się uczyli)

 

Szukam takiego który by mi tylko połączył kontaktron z przewodem (już doprowadzonym od spodu)

Tynkarze przy okazji tynków osadzą mi parapety wewnętrzne i chciałbym to zrobić przed tym osadzeniem,

a sam alarm podłączyć i skonfigurować później (po tynkach)

 

Z tymi instalatorami co gadałem to chcą 60zł/punkt, ale u nich to jest z podłączeniem do centrali,

a to mnie nie interesuje teraz :(, po za tym to trochę chyba drogo....

 

A może kontaktrony wpuszczone w ramę to przeżytek (bo niektórzy to mocno się dziwią że mam takie pomysły)

i może tylko na tym forum _ZBYCH_ i marcin_u to promują,

a w rzeczywistości to cała ta idea to nieporozumienie?

 

Wojty (właściwy 8) )

 

 

kontaktrony nie wpuszcane w ramę to przeżytek.

te wpuszczaen to estetyka i bezpieczeństow (dużo wyższe bo ni ewidać kontaktronu. zastanów się nad ty podłączeniem do alarmu tyl,ko wtedy będziesz wiedziała czy masz wszytko wysterowane jak należy. później może być kłopot dam ci jeszcze jeden namiar na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie rodacy:)

Sama robocizna, budowa z silikatów, domek 140 m2 uzytkowej + podwójny garaz (z założeniem, że są prowadzone 3 budowy jednocześnie na sąsiadujacych ze sobą działkach-więc zazyczylismy sobie odpowiedniego rabatu za hurt).

SSO (fundamenty, ściany nosne i działowe, strop terriva, ścianki kolankowe, dach): 35 tyś zł.

Co Wy o tym sądzicie?

 

U mnie, przy domku o powierzchni około 170 m2 sama robocizna (w zakresie podanym przez Ciebie) to około 31-33 tys zł. Piszę "około" bo cenę za ścianki działowe mam uzależnioną od metra i nie wiem ile dokładnie mi ich wyjdzie. Dom również jest stawiany z silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrusek, flowera - a kiedy wybieraliscie ekipę do budowy?

Budowę zacząłem na wiosnę. "Po słowie" z wykonawcą byłem mniej więcej pół roku wcześniej (w jesieni 2005). U mnie ściany robi jedna ekipa, więźbę druga, dachówki trzecia. Druga i trzecia są polecane przez pierwszą. Wszystkie są lokalne- pierwsza z tej samej miejscowości, w której mam budowę, pozostałe z najbliższej okolicy. Z cieślą i dekarzem pierwsze rozmowy były przeprowadzone jakiś miesiąc-dwa przed rozpoczęciem przez nich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, zeby wysondować czy tak czas wpływa na inność kosztów, czy jednak moja ekipa chce drogo.

 

Przed chwilą dowiedziałam sie, że znajomy za budowę którą rozpoczął ok 3 tygodnie temu (silka, 170m2) płaci 33 tyś, ale bez dachu.

 

No dobra - zobaczymy co jeszcze inne ekipy wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca,

 

witaj, czemu tak zadko do nas ostanio zagladasz :D ?

 

a jakoś tak wyszło ;-)

 

ja obudowę mojego kominka (z płaszczem wodnym CTM) robiłam w firmie Granar (mieszczą się za Leśnicą)- polecam. Zrobili wg zdjęcia które im dostarczyłam, cenowo również OK - w porownaniu z wycenami innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka dzięki za wycenę bram

 

kulka i.w. nie sądzę, żeby od zeszłego roku ceny tak skoczyły do góry. Nam za parterówkę 150 (z garażem) wyszło ok 23 tyś za robociznę. W tej cenie jest murownie, drewniany strop, więżba, dachówki, kominy i ściany dzialowe. Polecam szukać dalej.

 

woprz poproszę o namiar na magików od kontaktorów. Mam podobny problem z oknami (ten sam elektryk:)

 

Betka popieram- podana hurtownia elektryczna jest ok. Czasami można coś "wyrwać" w promocji- warto tam zaglądać :)

 

Wojty ja też mam czasami wrażenie, ze prowokuję sprzedawców do podawania mi cen z kosmosu :o Nie wiem z czego to wynika. Na Lekcyjnej był mój M. może dlatego cena dosyć przystępna :wink:

 

Jak projekt? - słyszałam, że spotkałaś się z polecanym przeze mnie projektantem wnętrz :) Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty,

 

ale mi sie zdaje ze ja poprostu jakies takies fluidy zle wysylam (przeciez jak mi wyceniami brame to ani mnie, ani meza nie widzieli) :o . Ale to glownie w tym sezonie - w tamtym jakos szybciej schodzili z cenami.

 

Moze jak za jakis czas moj brzuszek sie uwydatni to inaczej zaczna na mnie patrzec i beda dawli wieksze rabaty :lol: - bede ich brala na listosc ;)

 

Architekt narazie bez zarzutu :). A najfajniejsze ze na jego wizualizacjach wszytko wyglada jakos takos wieksze. No i nie mowiac o tym ze robi niezle wrazenie - takie exklusiv ;) - jak pokazalam w pracy to sie za glowe zlapali :D

 

Betty za to jesli dobrze dedukuje to chyba bedziesz miala tynkarza "po mnie" - mowil, ze po nas jedzie do Smardzowa, bedzie tynkowal taka parterowe, a inwestore jest pan M.... (rozumiem, ze to byl 2 czlon twojego nicku ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrusek, flowera - a kiedy wybieraliscie ekipę do budowy?

Witaj ja bardzo spontanicznie znalazłam ekipę pod koniec listopada

zeszłego roku :-), pojechałam do Piaskowni w Chrząstawie i tam doradzili mi moją ekipę.

PS

U mnie ściany muruje ekipa P. Świrada z Chrząstawy Wlk, a dach robi P. R. Cepin

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dowlokalm sie do lekcyjnej (dowloklam, bo korki byly niezmieskie, mimo dosc wczesnej, jak na korki godziny). I niestety pan jakos bardzo uparty w negocjacjach. Powiedzial, ze o ewentualnych rabatach porozmawiamy po obmiarze (notabene zaraz po pomiarach mialabym juz zaplacic 30% wartosci bramy, ja jednak powiedzialm ze po obmiarze to sie dopiero zastanowie czy mi to pasuje 8) ). Powiedzial ze gora 5% moze zejsc z ceny. Nie moglam sie oprzec i oczywiscie powiedzilam ze znajomi dostali lepsze ceny, wtedy pan powidzial ze moze przy innych wymairach, wiec sprawdzil w katalogu ceny i okazalo sie ze roznice sa rzedu 100zl (a nie 400 :evil: ). Ogolnie troche srednie wrazenie po rozmowie. Troche milszy byl pan, ktory przyjedzie do nas na pomiar. Moze z nim sie bedzie lepiej rozmawialo.

 

Aha - najwazniejsze - spytalam sie ile kosztuje serwisowanie (w przypadku, gdybym chciala miec dluzsza gwarancje) i okazalo sie ze az 150zl +30zl za dojazd netto :o :o . A w Dlugolece zaoferowano nam 80zl z dojazdem.

No, a jeszcze dodatkowo sie wkurzylam, bo przed chwila na stronie Nomstahla zobaczylam ze przeglad kosztuje 150zl, ale za dojazd w promieniu 25km nic sie nie placi :evil: :evil: .

 

Aj widze, ze cale to bieganie i szukanie bram nie jest na moje nerwy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty Betty a jakie tynki robicie cem-wap. czy gipsowe? no i podajcie cenę i namiary na wykonawcę :-)

 

Wojty a z okazji powiększającego się brzuszka wielkie gratulacje :-)

pozdrawiam

marzka

 

dzieki :oops:

 

co do tynkow, hmmm oj dlugo debaty trwaly, oj dlugo....

 

Ostetecznie wszedzie beda cem-wap. , poza moim gabinecikiem, gdzie sobie zazyczylam gipsowe :).

 

jesli chodzi o tynki to nie ma jednej dobrej rady. przede wszystkim zalezy kto je robi. "Dzielo" naszych Misiow widzielismy u kolegi i nam sie bardzo podobalo, jednak tydzien wczesniej widziam tynki innego kolegi i po tej wizycie bylam prawie przekonana ze tylko gipsowe.

 

Po cem-wap. moznaby praktycznie malowac. Z gipsowymi jest gorzej. Misie, z ktorymi rozmawialismy mowili, ze robia kat. 3- czyli trzebaby jeszcze je przeszlifowac (niektorzy daja gladz, chociaz nie jest to najlepsze rozwiazanie), a my na to nie mamy juz kasy, ani czasu. Chociaz Anndy chyba pisal, ze ma zrobione gipsowe juz pod malowanie. Moja ekipa tez obiecala ze zrobi mi gabinecik, tak ze bede mogla juz malowac :). Ale widac ze to nie jest regula.

 

Co do radioaktywnosci i "zdrowosci" tynkow to nie ma lidera. Pracowalam w firmie, gdzie bardzo duzo sie o tym mowilo, widzialm badania i cem-wap wbrew pozorom nie maja wiekszej radioakt. niz gipsowe.

 

Coby nie bylo zaleca sie w pomieszczeniach narazonych na wilgoc (kuchnia, lazenka) i tak klasc cem-wap. To samo z kominami spalinowymi-nawet jak bedziesz miala gips. to otynkuj je tradycyjnie. Przy gipsowych trzeba kategorycznie uwazac na wselkiego rodzaju wystajace druciki, prety zbrojeniowe - trzeba je pousuwac, bo inaczej rdza wyjdzie.

 

A jesli chodzi o odczucia to mi sie z wygladu gipsowe podobaja (nie wiem czemu niektorym sie te gladke sciany nie podobaja :roll: ) i gdyby nie to ze jestesmy na etapie oczekiwania Mlodego Koperka to pewnie bym mimo wszystko miala gips. (tylko moj maz oczami wyobrazni widzal jak junor biega po domu z mlotkiem i samochodzikiem i robi dziurki w tynkach gips :lol:).

 

Co do cen- kiedys wszyscy pisali ze gipsy sa drozsze, ale teraz sie to pozmienialo. jeden mis zaoferowal np. gips za 22zl, a cem-wap za 26 :o .

My bedziemy palcic 23zl za metr niezaleznie od tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty my musimy się z wami spotkć i poznać osobiście. Nie dość, że większość wykonawców mamy wspólnych (murarzy, architektów, elektryka, tynkarza Marcina :) tak, tak sama go polecałam na Twojej liście) to jeszcze słyszę, że obie jesteśmy w ciąży :) Czy nie jest to wyjątkowy zbieg okoliczności??? Gratuluję oczywiście!

 

Jaki rodzaj tynków wybierzemy tego nie wiem. Decyzję podejmiemy wkrótce :)

 

Co do bramy mój M. spotkał się w terenie z Misiem z Hormanna z ul. Fabrycznej. Ustalili ostatecznie cenę na 4290 brutto i raczej na to pójdziemy. Porównam jeszcze kolor do drzwi i zamawiam :)

 

Może cenę za bramę powinni ustalać mężczyźni :roll:

 

Pozdrawiam

 

PS.

Tynkarze są umówieni u nas na koniec czerwca, początek lipca więc nie przetrzymuj ich :) Kiedy pojawi się mały Wojty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty,

 

przede wszystkim wielkie gratulacje!!!!

 

Pewnie, ze musimy sie spotkac, koniecznie :D moze wpadniecie do nas jak chlopaki zaczna robic tynki - zobaczycie co sa warci ;) My namiary do nich nie mamy ze strony tylko od kolegi, a skad on mial to ja sama nie wiem :).

 

A co do zbiegu okolicznosci to poza architektem, jest on jak najbardziej nieplanowany :). Pewne sie jeszcze okaze, ze kupiliscie dzialke ktora my też kiedys ogladalismy w Smardzowie :D

 

 

Tynkarzy postaram sie nie przytrzymywac, niestety jednak teraz ktos inny ich przytrzymuje i dlatego u mnie wciaz przesuwaja terminy.

 

Mlody Koperek vel Koperka pojawi sie jak najprawdopodobniej w grudniu. A wasze malenstwo? - pewnie min. miesiac wczesniej :lol: , w mysl zasady, ze to my zawsze wam po pietach chodzimy :oops: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty Dziękuję za gratulacje i tym razem masz oczywiście rację ponieważ nasze maleństwo pojawi się pod koniec listopada :)

 

Dzieło tynkarzy sprawdzaliśmy osobiście ponieważ robili u naszego sąsiada w Smardzowie tynki gipsowe. Oczywiście Was również odwiedzimy jak tylko zaczną pracę :) Chyba zdrecydujemy się na tynki cementowo-wapienne a chciałabym je zobaczyć live.

 

Jeszcze jedno mi się przypomniało dachówka z Glinianek prawda? :)

 

pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest brama Normstahla. Z Bingo.

Brama Euro, 4500x2250. Z napędem, dwoma pilotami i innymi zabezpieczeniami, o których już nie pamiętam :) kolor brązowy (RAL 8014). Kosztowała 5950 pln.

Nie wpłacaliśmy 30% zaliczki. Pan "obmiarowiec" chciał kilka złotych :) - dostał chyba 500. Na Lekcyjnej byłam, zobaczyłam bramy na żywo. Bo po rozmowach telefonicznych niczego nie byłam w stanie stwierdzić. Poza ceną. Oczywiście niższa na g30. ALe jak zobaczyłam bramę g30 i Euro, to wybór padł od razu na Euro. Moim zdaniem o wiele ładniejsza, solidniejsza, lepiej zabezpieczona.

Ale jak mówią, każdy towar ma swego klienta.

Ja z bramy jestem bardzo zadowolona. Montaż trwał jeden dzień, ekipa punktualna, miła. Po prostu robili swoje :)

Poniżej wspomniana brama.

 

http://i77.photobucket.com/albums/j53/przestronny/P5210425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...