Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :D

 

Dabell, do tej roznorodnosci cen bedziesz sie musiala niestety przyzwyczaic. Dobrze ze sie nie spytalas ile kosztuje wybudowanie domku z materialem to dopiero bys sie zdziwla jakie sa roznice w cenach, nie mowic o tym ze najczesciej za te cene mozna 2 domy wybudowac.

A 18 tys. to naprawde dobra cena :D - popytaj sie tylko dokladnie co w to wchodzi, zeby nie bylo haczykow. No i ze swojego doswiadczenia - podpisz umowe i zastrzez sobie kary w przypadku nie dotrzymania terminow.

 

W ramach 18 tys. jest wszystko oprócz drenażu, są kominy systemowe i nie ma ścianek działowych. W tych pozostałych wycenach też - bo daliśmy wszystkim przedmiar z konkretnymi liczbami. Za wymurowanie komina zamiast Schiedla do tych droższych wycen chcieli jeszcze po 2 tys., więc i tu też będzie trzeba trochę dodać, ale i tak będzie taniej niż zakup kominów systemowych, a murarz dokładny, więc można mu powierzyć komin. Nie mamy dużo ścianek działowych, więc jak powiedział ten wykonawca za m2 będzie 25 zł czyli około 2 tys. Drenaż ok 1 tys. Więc jak policzymy wszystko to będzie 18+2+2+1=23 tys. za wszystko. Pozostałe wyceny analogicznie 33 i 36 tys.

 

Umowę podpisujemy w sobotę, a rozliczać płatności będziemy przez kierownika budowy, więc nie będzie kasy dopóki nie będzie wykonanej roboty zgodnie z umową (oczywiście zapisy z terminami będą).

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzień doberek :-)

 

dabell - trafisz kiedyś do Ligoty?? :wink:

 

Ivo :-)

myślę, że wcześniej czy później trafię :lol: .

Tylko teraz będzie trudniej, bo jak pisałam wróciłam do pracy:-). No chyba, że się zabiorę z moim szefem - też w Ligocie mieszka :-).

Jak ruszymy z budową to będziemy częstszymi goścmi w tych rejonach.

 

pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień doberek :-)

 

dabell - trafisz kiedyś do Ligoty?? :wink:

 

Ivo :-)

myślę, że wcześniej czy później trafię :lol: .

Tylko teraz będzie trudniej, bo jak pisałam wróciłam do pracy:-). No chyba, że się zabiorę z moim szefem - też w Ligocie mieszka :-).

Jak ruszymy z budową to będziemy częstszymi goścmi w tych rejonach.

 

pozdrawiam

dabell

 

OK - w takim razie cierpliwie czekam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To moj pierwszy post na tym forum, choc nie zaprzecze - czytywalem Was uprzednio...:)

Zeby nie przedluzac - czy ktos z forumowiczow szukajacych szamba kontakowal sie ostatnio z Probudem? Bo ja niestety tak. Kiedys sprawdzilem ich(po opiniach przeczytanych tutaj) i faktycznie - wyszlo, ze nawet liczac dojazd, bedzie taniej od nich sciagnac szambo. Wiec wzialem ich rysunek, dostalem wreszcie pozwolenie na zbudowanie szamba(bo ja robie szambo do istniejacego juz domu, ktory nie mial nawet takowego wynalazku do tej pory), caly szczesliwy zadzwonilem do nich, zapytac ile bedzie trwalo zamowienie szamba i dostawa i dowiedzialem sie, ze .....okolo 2 miesiecy, bo maja teraz duzo zamowien z rolnictwa:((

A ja nie moge tyle czekac. Znam firme z Zawonii(10 km od Wroclawia) robiaca szamba, podobno tanie(choc po rozmowie wyszlo mi ze jednak drozsze niz te z Probudu), znam firme Jack i bede szukal dalej. Podziele sie chetnie wiedza. A jesli ktos z Was, tez szukajacych cos bedzie mial, to pomyslalem, ze jakby pogadaly dwie osoby, to moze byloby taniej w danym miejscu? Tez nie zamierzam wydawac majatku na to, bo za 3-5 lat mam miec kanalizacje na Zakrzowie:)

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was robił studnię wierconą z hydrofornią? Jaki to jest koszt? Mscie jakieś namiary?

 

Art-p

Jakiś czas temu podawałam w poście namiary na geologa (Robert Chmielewski z Oleśnicy), który robił mi badania gruntu a dodatkowo zajmuje wierceniami studni, hydrogeologią i wieloma jeszcze sprawami. Zobacz na stronce misiów czy Wojty go dopisała, jezeli nie daj znać odszukam w domu namiary na niego.

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek B ja szukałam szmba ale ostatnio przestawiłam się na oczyszczalnię. Koszt praktycznie podobny ( porównując z szambem z tworzywa). U nas niby też ma być kanaliza za kilka lat ale bliżej jest to niewiadome. Jeśli założę oczyszczalnię to przez 5-10 lat będę z niej korzystać nawet jak będzie kanaliza.

 

Do betonowych szamb nie jestem przekonana. Może gdybym widziała sporą różnicę w cenie to bym się zdecydowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To moj pierwszy post na tym forum, choc nie zaprzecze - czytywalem Was uprzednio...:)

Zeby nie przedluzac - czy ktos z forumowiczow szukajacych szamba kontakowal sie ostatnio z Probudem? Bo ja niestety tak. Kiedys sprawdzilem ich(po opiniach przeczytanych tutaj) i faktycznie - wyszlo, ze nawet liczac dojazd, bedzie taniej od nich sciagnac szambo. Wiec wzialem ich rysunek, dostalem wreszcie pozwolenie na zbudowanie szamba(bo ja robie szambo do istniejacego juz domu, ktory nie mial nawet takowego wynalazku do tej pory), caly szczesliwy zadzwonilem do nich, zapytac ile bedzie trwalo zamowienie szamba i dostawa i dowiedzialem sie, ze .....okolo 2 miesiecy, bo maja teraz duzo zamowien z rolnictwa:((

A ja nie moge tyle czekac. Znam firme z Zawonii(10 km od Wroclawia) robiaca szamba, podobno tanie(choc po rozmowie wyszlo mi ze jednak drozsze niz te z Probudu), znam firme Jack i bede szukal dalej. Podziele sie chetnie wiedza. A jesli ktos z Was, tez szukajacych cos bedzie mial, to pomyslalem, ze jakby pogadaly dwie osoby, to moze byloby taniej w danym miejscu? Tez nie zamierzam wydawac majatku na to, bo za 3-5 lat mam miec kanalizacje na Zakrzowie:)

pozdrawiam

Tomek

 

Czesc Ja właśnie też teraz jestem na etapie szukania szamba my bedziemy takowe instalować w sierpniu, na razie znalazłam probud ale czekanie tyle miesięcy jest bez sensu... moze rzeczywiscie razem byloby taniej tylko że my jesteśmy z Chrząstawy... u nas tez robią kanalizacje za 3-4 lata, wiec szukamy jak najtańszego szamba

pozdrawiam Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj grupo

 

Ale tu ostatnio pusto , to chyba te upały tak na wszystkich sennie działają , że nikt nie ma chęci pisać postów ,albo wszyscy zarobieni straszliwie na budowach .

 

Kochani , budowa , budową ale co z wakacjami . JAKIE JEST WASZE ZDANIE ? Odmawiać sobie wszystkiego i lecieć z budową , czy odpuścić sobie i wyrwać sie na urlopik ( oczywiście nie na działkę )

 

Ja muszę się przyznać , że jako zmęczony inwestor ,postanowiłam odpocząć i w sierpniu jadę na 2 tygodnie nad morze ( niestety tylko polski Bałtyk ale zawsze )Fakt kasę na tą ekstrawagancję odkładałam przez cały rok , ale już nie mogę się doczekać . Głowny argumentem , był fakt ,że dom wykańczać będę w przyszłym roku i wtedy to już będzie kicha z kasą , a czas leci człowiek się starzeje i za kilka lat to zostaną mi wyjazdy z wnuczkami lub sanatorium a młodość przeminie .

 

Kochani napiszcie jakie jest wasze podejście do życia .

 

Pozdrawionka dla wszyskich MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek B ja szukałam szmba ale ostatnio przestawiłam się na oczyszczalnię. Koszt praktycznie podobny ( porównując z szambem z tworzywa). U nas niby też ma być kanaliza za kilka lat ale bliżej jest to niewiadome. Jeśli założę oczyszczalnię to przez 5-10 lat będę z niej korzystać nawet jak będzie kanaliza.

 

Do betonowych szamb nie jestem przekonana. Może gdybym widziała sporą różnicę w cenie to bym się zdecydowała.

 

Witam.

Ja tez chcialem oczyszczalnie. Poczatkowo to odpadlo, bo nie mam miejsca na dzialce na drenaz. Potem dopiero dowiedzialem sie, ze sa takie sprytne oczyszczalnie, ktore nie maja drenazu, a dzialaja na podobnej zasadzie. I faktycznie, nie byl to juz koszt kosmiczny( spotkalem sie z dwoma firmami to oferujacymi, szczegolnie ciekawa wydala mi sie oferta firmy ROTH, cos ok 7000 zl kosztujaca + wykopanie + montaz,jakby co mam namiary na tutejszego przedstawiciela tej firmy. Poliplast z Olesnicy tez cos ciekawego teraz wprowadzil,ale to bylo juz drogie, mowili o 12 tys zl) ale betonowe mialo kosztowac 3000-3500 zl. Teraz obawiam sie, ze moge sie nie zmiescic w tej kwocie. Ale i tak na oczyszczalnie teraz mnie nie stac.

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj grupo

 

Ale tu ostatnio pusto , to chyba te upały tak na wszystkich sennie działają , że nikt nie ma chęci pisać postów ,albo wszyscy zarobieni straszliwie na budowach .

 

Kochani , budowa , budową ale co z wakacjami . JAKIE JEST WASZE ZDANIE ? Odmawiać sobie wszystkiego i lecieć z budową , czy odpuścić sobie i wyrwać sie na urlopik ( oczywiście nie na działkę )

 

Ja muszę się przyznać , że jako zmęczony inwestor ,postanowiłam odpocząć i w sierpniu jadę na 2 tygodnie nad morze ( niestety tylko polski Bałtyk ale zawsze )Fakt kasę na tą ekstrawagancję odkładałam przez cały rok , ale już nie mogę się doczekać . Głowny argumentem , był fakt ,że dom wykańczać będę w przyszłym roku i wtedy to już będzie kicha z kasą , a czas leci człowiek się starzeje i za kilka lat to zostaną mi wyjazdy z wnuczkami lub sanatorium a młodość przeminie .

 

Kochani napiszcie jakie jest wasze podejście do życia .

 

Pozdrawionka dla wszyskich MARPA

 

Witaj :-) rzeczywiście pustki tu straszne ;-)

 

moje zdanie - jechać na wakacje!

My w pierwszym roku po zamieszkaniu jeszcze intensywnie działaliśmy, ale w ubiegłym roku pojechaliśmy nad morze, i w tym roku tez jedziemy na wakacje - mimo że w domu cały czas dużo do zrobienia ;-).....ale myślę że tak będzie długo, więc bez sensu odkładać wakacje...bo wyjdzie jak napisałaś - sanatorium ;-)

dodatkowy plus wyjazdów wakacyjnych to radość dzieciaczków!

 

pozdrawiam serdecznie i zyczę miłego urlopiku - nasze morze też jest fajne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek B ja mam ofertę na oczyszczalnię mieszczącą się w granicach 7 tyś. komplet (z wykopem, montażem, projektem). Szambo z probudu byłoby w granicach 2500 zł. Powiedz nad jaką pojemnością się zastanawiałeś? do 10 m3 nie trzeba pozwolenia na budowę tylko zgłoszenie.

Nie wiem już sama co robić może ktoś doradzi? Kanalizę obiecują za kilka lat (3-4). Jeśli zamontuję oczyszczalnię to nie płacę za wywózkę (średnio 100 zł na miesiąc liczę) czyli za trzy lata oszczędność 3600. Jeśli zamontuję szambo zmieszę się granicach 3500 zł + wywózka za trzy lata w sumie daje również 7 tyś. Dalej nie wiem co robić......

 

 

Chętnie wyjadę nad morze. Muszę tylko zmobilizować M. Nie będą to długie wakacje ale przynajmniej długi weekend :) Bardzo lubię polskie morze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca

A gdzie się wybierasz jeśli można bo ja jadę do Sianożęt koło Kołobrzegu będę tam juz 3 raz i bardzo mi się podoba .

 

Masz racje naszym dzieciaczkom należą się wakacje , cały rok dzielnie się uczą , musi być nagroda.

pozdrawiam MARPA

 

w zeszlym roku byliśmy w Pustkowie (fajnie), a wcześniej w Wisełce (fajnie, ale daleko do morza ok. 1 km). W tym jedziemy w przeciwnym kierunku - w Tatry słowackie do ciepłych źródeł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ofertę na oczyszczalnię mieszczącą się w granicach 7 tyś. komplet (z wykopem, montażem, projektem). Szambo z probudu byłoby w granicach 2500 zł. Powiedz nad jaką pojemnością się zastanawiałeś? do 10 m3 nie trzeba pozwolenia na budowę tylko zgłoszenie.

Nie wiem już sama co robić może ktoś doradzi? Kanalizę obiecują za kilka lat (3-4). Jeśli zamontuję oczyszczalnię to nie płacę za wywózkę (średnio 100 zł na miesiąc liczę) czyli za trzy lata oszczędność 3600. Jeśli zamontuję szambo zmieszę się granicach 3500 zł + wywózka za trzy lata w sumie daje również 7 tyś. Dalej nie wiem co robić......

 

Witaj

Na Twoim miejscu, jakbym mial na to pieniedze, to bralbym oczyszczalnie. Lepiej dla ducha(bo jestem ekologiczny i mam oczyszczalnie a nie szambo:) ) i spokoju za pare lat( bo jak sie okaze, co u nas normalne, ze kanalizacja bedzie nie za 3 a za 6 lat, to duzo zaoszczedzisz). Poza tym, majac pieniadze, lepiej zainwestowac teraz i nie placic miesiecznie 100 zl lub wiecej(i kapac sie bedziesz mogla bez wyrzutow sumienia, ze sie szambo zapelni zbyt szybko:) )

A poza tym niewiem skad masz informacje o tym ze szambo do 10m3 jest bez pozwolenia na budowe. We Wroclawiu musze miec pozwolenie na budowe. Rozmawialem parokrotnie z urzednikami i informacja, oni sie konsultowali i....za kazdym razem dowiadywalem sie, ze nie mozna na zgloszenie. Raz nawet za namowa urzedniczki zlozylem zgloszenie i zostalo to odrzucone. (choc sami oni nawet nie byli przekonani ze tak powinno byc, ale szef odrzucil) No i miesiac temu, po wielu poprawkach projektu, mam pozwolenie na zbudowanie tego cudownego obiektu....

Z Probudu to ja bym chetnie wzial, ale jak pisalem wyzej, wystraszyli mnie, ze musze czekac 2 miesiace, bo tyle maja pracy....Jeszcze raz sprobuje,bo az nie wierze. Aha. Jestes pewna, ze zmiescisz sie w 2500 zl za wszystko? ja tez bylem takim optymista na poczatku. Potem sie dowiedzialem, ze jeszcze trzeba doplacic za jakies studzienki, kregi, dodatkowa przegrode(bo mam miec 2-komorowe), przylacze do budynku i....wychodzi wiecej:( Do tego koparka i 200-300 zl za wywoz ziemi ktora wykopiesz. No chyba, ze ja rozrzucisz po dzialce:)

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pomyliłam z pozwoleniem na budowę dla szamba. Po prostu inne odległości są wymagane dla szamb o pojem. do 10 m3 a inne dla większych.

W moich rozważnach podałam cenę za szambo 2500 ale trzeba doliczyć spokojnie 1000 na montaż (projekt, wykonanie)

Masz rację, że termin podłączenia kanalizy może się "lekko" przesunąć co u nas normalne :wink: W sumie tez nie myślałam o takiej kwocie jednak ostatnio wyczytałam w naszej gminie (św. Katarzyna) że refundują 50% kosztów inwestycji na obszarach gdzie nie ma kanalizacji. Teraz każą mi czekać do końca sierpnia ze złożeniem wniosku o refundację poniewaz jak dostaną pieniądze z Unii to mi nie oddadzą nic jeśli nie dostaną to może ewentualnie coś mi zwócą. Jendym słowem trzeba czekać.

 

Zapytaj sie u Ciebie czy nie zwracają nic za oczyszczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...