Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich i tych wakacyjnych i tych zapracowanych.

Mój przyszły sąsiad szuka stempli na budowę i tak pomyślałem że może Was się zapytam czy nie leżą u Was na budowie i nie zagradzają podwórka i nie chcieli byście ich sprzedać??

Ja się męcze z ekipą od fundamentów bo bardzo wolno robią- raz mówią że nie pracują bo za gorąco, następnym razem za zimno potem że deszcz i tylko czekam aż powiedzą że śnieg;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, może prozaiczne, ale dla mnie wazne. Czy zatrudniacie inspektora nadzoru? Buduję z firmą ktora postawi mi stan surowy. I tak się zastanawiam czy inspektor jest potrzebny czy tez można zaufać kierownikowi budowy, który jest szefem tej firmy. Koszt inspektora to jak się zorientowałem około 150 złotych za jedną wizytę na budowie. Czy ktoś z was korzysta z instytucji inspektora i jakie ma doświadczenia?

Będę wdzięczny za odpowiedż.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, może prozaiczne, ale dla mnie wazne. Czy zatrudniacie inspektora nadzoru? Buduję z firmą ktora postawi mi stan surowy. I tak się zastanawiam czy inspektor jest potrzebny czy tez można zaufać kierownikowi budowy, który jest szefem tej firmy. Koszt inspektora to jak się zorientowałem około 150 złotych za jedną wizytę na budowie. Czy ktoś z was korzysta z instytucji inspektora i jakie ma doświadczenia?

Będę wdzięczny za odpowiedż.

Pozdrawiam

Tomek

my budowaliśmy bez inspektora, kierownikiem był szef ekipy - jak w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sliwice wg. mnie jeżeli kierownikiem budowy jest jednocześnie szef ekipy budowlanej to zatrudnij inspektora niezależnego . Zawsze sprawdzi czy jest dobrze zrobione .Szczególnie w sytuacjach jak zbrojenie fundamentów,wieńca,dachu ,izolacji itp.Lepiej odżałować na wizytę inspektora jak póżniej po latach ,jak minie gwarancja szukać winnych.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłam mój post ponieważ nie zauważyłam, że dwa zdjęcia wkleiłam takie same. Wkleje jeszcze tą zabudowe piekarnika. Jest tam jeszcze za relingiem schowana taka deska, ala półka czy cuś. Brakuje drugiej ścianki, ponieważ nie znam dokładnie wymiarów piekarnika. Szafke można przerobić, a ścianki nie. Całość kosztowała mnie 9 tyś. W tym jedno cargo, jedna karuzela, szuflady samodomykające się. No cóż akcesoria insze musze dokupić sama.

http://img484.imageshack.us/my.php?image=img45038ak.jpg

Nad piekarnikiem będzie blat. W następnym tygodniu moge pokazać całość, bo dzisiaj przyjedzie płyta i piekarnik. Jeszcze okap, lodówka i zmywarka :roll:

Betka bardzo ładnie proszę- daj mi namiary na tego zdolniache stolarza- plisss :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p Podaje namiar na stolarza. Firma Rams Paweł Łach 609675176 zakład mają w Bielawie za Kiełczowem. Kiedyś tamtędy przejeżdżałam i ich znalazłam. Są bardzo zajęci, więc trzeba wcześniej robić wycene. Wykonują też okna, schody i drzwi. Teraz wymieniają chyba z 200 okien w jakimś zameczku. Jak ktoś chce meble przecierane i inne od tych w sklepach to spokojnie on takie robi.

 

Wczoraj bejcowałam półke sosnową i musze powiedzieć, że chyba trzeba się na tym znać albo mieć lepsze doświadczenie, bo w kilku miejscach bejca jest mocniejsza, a teraz nie moge tego zedrzeć paierem ściernym. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p Podaje namiar na stolarza. Firma Rams Paweł Łach 609675176 zakład mają w Bielawie za Kiełczowem. Kiedyś tamtędy przejeżdżałam i ich znalazłam. Są bardzo zajęci, więc trzeba wcześniej robić wycene. Wykonują też okna, schody i drzwi. Teraz wymieniają chyba z 200 okien w jakimś zameczku. Jak ktoś chce meble przecierane i inne od tych w sklepach to spokojnie on takie robi.

 

Wczoraj bejcowałam półke sosnową i musze powiedzieć, że chyba trzeba się na tym znać albo mieć lepsze doświadczenie, bo w kilku miejscach bejca jest mocniejsza, a teraz nie moge tego zedrzeć paierem ściernym. :roll:

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Zaraz do nich zadzwonie

Życze powodzenia przy ścieraniu nadmiaru bejcy;-) Verte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dementuję, Bałtyk cieplutki jest. Bylismy w weekend na mierzei wiślanej, woda jak zupa :D :D Ciepła znaczy sie, jarzyny nie pływają ;)

 

witaj aka :-) jak tam Karolina ? pluskała sie w tej ciepłej wodzie ?

 

A jakże! Pierwszego dnia bała się fal ale potem sie przełamała i musialam pilnować by nie poszła ponurkować ;)

 

Z ciekawostek okołobudowlanych pokaże Wam jakich mieliśmy fajowych lokatorów od wiosny :) Został po nich słoik miodu. WŁASNEGO! :lol:

 

 

http://www.republika.pl/pewienpies/pszcz3.jpg

 

http://www.republika.pl/pewienpies/pszcz1.jpg

 

http://www.republika.pl/pewienpies/pszcz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęłam humus...ufff zaczęło się

zeznajcie mi gdzie kupić drenaż opaskowy w dobrej cenie?

 

hmm, nie wiem za bardzo co masz na myśli, drenaż opaskowy to tak naprawdę tylko podziurkowana rura owinięta geowłókniną i zasypana żwirem, dodatkowo po przekątnych budynku mozna zrobić studzienki rewizyjne, oryginalne są bardzo drogie lepiej jest zrobić je z z rury plastikowej o odpowiednio dużej średnicy. Wszystko to kupiłem w składzie przy ulicy chyba kwiskiej (tam gdzie jest 3M ) poza oczywiście żwirem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Art-p

 

mam stemple dla twojego sąsiada dostępne od ręki jakieś 80do 100sztuk musze policzyc tyle mi zostało bo reszta juz sprzedana , budowa w MARCINKOWICA , jak chce to niech dzwoni 605 066 928 .

 

pozdrawiam MARPA

Juz sobie spisałem i dzisiaj mu dam.

A ja wczoraj wylewałem ściany fundamentowe z betonu i to był najgorszy dzień mojego życia;-( Niedosyć że "ekipa" wykonawcy troche mnie zawiodła i musiałem zasuwać łopatą i mówić co mają robić to jeszcze zastała nas ciemna noc i aż się boję tam dzisiaj jechać i patrzeć co z tego wyszło. Teraz to mogę się tylko modlić żeby dzisiaj to jeszcze jakoś wyprowadzili...

Zaczynają się powoli kłopoty budowlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

o ludzie :o gdzie one miały gniazdo :o uciekły komuś? 8)

 

Musiały sie wyroic, mamy tu w okolicy sporo uli więc było skąd. Była niezła przygoda z tym przenoszeniem ich z naszego dachu, obserwowalismy sobie prace pszczelarza, widzielismy królową i plastry pełne miodku.

Strasznie sie nam te pszczoły mnożyły i bałam sie ze zaczna nas atakowac. Nie wspomne o tym ze okien na poddaszu nie moglismy otwierac... Dobrze ze juz po wszystkim. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęłam humus...ufff zaczęło się

zeznajcie mi gdzie kupić drenaż opaskowy w dobrej cenie?

 

hmm, nie wiem za bardzo co masz na myśli, drenaż opaskowy to tak naprawdę tylko podziurkowana rura owinięta geowłókniną i zasypana żwirem, dodatkowo po przekątnych budynku mozna zrobić studzienki rewizyjne, oryginalne są bardzo drogie lepiej jest zrobić je z z rury plastikowej o odpowiednio dużej średnicy. Wszystko to kupiłem w składzie przy ulicy chyba kwiskiej (tam gdzie jest 3M ) poza oczywiście żwirem :)

dziekuju Ci dobry człowieku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...