Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Warto uzbroić się przed jesienią w kota.

 

U mnie po osiedlu biega kot (nic sobie nie robi z płotów ;) ani z ludzi - mogš stać i patrzeć, a kot sobie przebiega.

 

Ale uwaga! Ostatnio narobił niemal do miski mojego psa!

(wróciliœmy sobie z urlopu, a tu obok miski takie wielkie kupsko - pies oczywiœcie był z nami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u nas już zamontowana brama :) Opóżnienie tylko ....... tydzień :-? Dobrze, że już jest i śmiga, jeden problem z głowy. Polecam kontakt do przedstawiciela bram Hormanna - Paweł Godziński ( pracuje w firmie Irga ale z samą firmą ja dogadać się nie mogłam :x ) 669471000. Teraz ma urlop ale można próbować go złapać za tydzień.

 

Drzwi zewnętrzne zamawialiśmy w Lakbudzie na Robotniczej - firmy Cal drewniane i już czekają na odbiór (czas oczekiwania 5 tygodni).

http://www.drzwi-cal.pl/polska/produkty/CAL200.jpg

dodatkowo będzie okienko w kształcie karo.

 

Zamontujemy je po posadzkach :) Wielce reklamująca się firma Impro tak nas wkurzyła, ze omijamy ją dalekim łukiem - na samą wycenę czekaliśmy dwa tygodnie a jak już dostaliśmy ją to ze wstępnych ustaleń cena skoczyła o 1000 zł w górę za same drzwi :evil: nie polecam (też są na Robotniczej i Gwieżdzistej)

 

Brama i drzwi w kolorze złoty dąb.

 

Tynki zakończone (oczywiście sa jeszcze małe poprawki do zrobienia) ale ogólnie jest git.

 

flowera wiecha u nas była klasyczna- grill i wódeczka dla wykonawców. Tyle tylko, że chłopaki uwinęli się w czasie i wyrwali najpiękniejsze zielsko z pola bo wiecha była widoczna na kilometr :) Liczebnie nie było ich więcej na zakończenie prac w sumie chyba cztery sztuki. Inwestotr też balował a co :wink:

 

Pozdrawiam

Betty my też przedwczoraj odwiedzilismy Lakbud. Też chyba tam kupimy drzwi CAla. Negocjowaliście rabat? I co z tego wyszło?? Ja dzisiaj wysyłam do nich ofertę na drzwi zewn i wszystkie wewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was budował dom z jedną firmą? Czy lepiej wybrać system gospodarczy?

pozdrawiam

 

Ja mam jedna firmę , ktora robi mi wszystko co jest "budowlane"(stan surowy zamkniety +podłogi +tynki+ocieplenie).

Oczywiście maja swoich podwykonawców do więżby, tynkow i posadzek.

 

Instalacje robiły dwie firmy jedna od pradu , druga od wod-kan-CO.

 

To jest dla mnie wygodne bo nie musze wysłuchiwac : "..ale ci przed nami to panu kaszane odstawili..."

 

Ale i tak każdy z Forumowiczów ma własną koncepcje tworzenia swojego domu .. i to jest najprzyjemniejsze w budowaniu.

 

Miej dużo przyjemnosci z realizacji marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

 

anndy fajnie, że to napisałeś bo Pan Mariusz dzisiaj u mnie zaczyna :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

 

dzięki :)

dzwoniłem jakiś czas temu, ale robi tylko gipsowe

pzdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem niedawno kocioł na "eko-groszek" , chciałem kupić opał na zimę , gdzie we Wrocławiu lub okolicy można kupić dobrej jakości Eko-Groszek ? najlepiej workowany....

Wiem, że Castorama sprzedaje Ekogroszek w workach, no i można też zamówić u nich dowóz. Wychodzi coś 400 pln za tone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt jeśli będziesz miał problemy z tynkami to polecam p.Mariusza Tracza, Już kiedyś pisalem. Wszystko sprawnie, był co prawda 1 tydzień obsuwy ale zostałem o tym 3 tygodnie wcześniej uprzedzony, więc żadnych niespodzianek nie było. Żadnych uników i głupich niepoważnych zachowań. Żadnych zaliczek, Całość zapłaciłem 3 dni po zakończniu roboty. Zajęło im to niecały tydzień, Wszystko posprzątali po sobie. W zasadzie można by rzec: oby tak wszyscy się spisywali to by się nam łatwiej budowało.

 

anndy fajnie, że to napisałeś bo Pan Mariusz dzisiaj u mnie zaczyna :-)

pozdrawiam

Marzka w takim razie pozdrowienia dla niego i życzę Ci abyś mogła mu wystawić taką opinię jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhraku dzięki za odpowidź, a robiłeś wcześniej kalkulację międzi firmą a systemem gospodarczym, czy rzeczywiście wychodzi dużo drożej?

No i jeszcze, jeśli można, czy możesz podać nazwę firmy, budują w okolicach Oławy, czy Jelcza -Laskowic?

pozdrawiam Ela

 

WELS - >Nie robiłem kalkulacji - cenię sobie swoje nerwy :) ( choć i tak są chwile,że rzucam miesem na budowie)

za wybudowanie domku firmy biorą bardzo różne stawki - zależy od zbyt wielu czynników by móc uogólniać.

 

jasne że mogę podac nazwę firmy : "EverBud - Jarosław Smardz" 608 140 360

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

witam grupe

 

Proszę o informacje, na co mamy zwrócić uwagę jak budowlancy będą układac strp teriva -, żeby po wylaniu betonu nie okazało się że cos jest nie tak . / Co prawda kierownik budowy ---bedzie oglądał przed zalaniem / ale nam tez by się przydało info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhraku jeszcze raz wielkie dzięki :) , rozumiem, że z firmy jesteś zadowolony, a jak długo będą Ci budować - my chcielibyśmy się zmieścić ze stanem surowym do końca roku. A kalkulacje niestety musimy robić, bo rozbieżności między firmami są duże, a kasy niewiele

pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhraku jeszcze raz wielkie dzięki :) , rozumiem, że z firmy jesteś zadowolony, a jak długo będą Ci budować - my chcielibyśmy się zmieścić ze stanem surowym do końca roku. A kalkulacje niestety musimy robić, bo rozbieżności między firmami są duże, a kasy niewiele

pozdrawiam Ela

 

wystartowaliśmy w kwietniu - mamy juz podłogi instalacje i własnie robia tynki . We wrześniu chcemy sie wprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...