Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy możecie polecić dobrą ekipę murarzy z okolic Jelcza-Laskowic z góry dziękuję wels

Witaj

Ja moge polecic moją ekipę -> Leszek Świrad z Chrząstawy Wielkiej (niedaleko Jelcza)

na pewno nie jest to idealna ekipa ale chyba takich nie ma

mamy pare zastrzerzen, ale ogolnie sciany wymurowane sa b. równo i elegancko ekipa pracuje na wysokich obrotach bardzo sprawnie i szybko (moze za szybko stąd błędy), moze gdyby nasz kieownik budowy przyjezdzal na naszą budowę to paru błędów byśmy uniknęli bo niektórych rzeczy niezauwazyliśmy, wiecej szczegółów mogę wysłac na priv'a))) wiem co nalezy przypilnować przy tej ekipie)

pozdrawiam flowercia

 

 

Proszę napisz coś więcej o błędach , których nie unikneliście przy budowie Może innym uda się to w porę wyłapać. Moja ekipa też szybko buduje- ściany do stropu postawili w ciągu 2 dni / --ale całe szczęcie , że przed układaniem stropu ---sprawdziliśmy wysokosć ---zamiast docelowo 2,70 na parterze ---byłoby gdzies 2,55 po wylaniu podłóg / Teraz mają domurowac--------ale czekamy az błoto zniknie bo samochód z bloczkami nie moze wjechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie BŁOTO - ciągłe przelotne opady i też nie mogę wjechać do siebie z materiałem. Muszę niestety utwardzić drogę .Macie jakieś oferty od firm na utwardzenie drogi :x . jedna firma (po zachodniej stronie Wrocka) dała mi cenę 30 zł m/2 za wykorytowanie piasek i kamień ?? co sądzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić dobrą ekipę murarzy z okolic Jelcza-Laskowic z góry dziękuję wels

Witaj

Ja moge polecic moją ekipę -> Leszek Świrad z Chrząstawy Wielkiej (niedaleko Jelcza)

na pewno nie jest to idealna ekipa ale chyba takich nie ma

mamy pare zastrzerzen, ale ogolnie sciany wymurowane sa b. równo i elegancko ekipa pracuje na wysokich obrotach bardzo sprawnie i szybko (moze za szybko stąd błędy), moze gdyby nasz kieownik budowy przyjezdzal na naszą budowę to paru błędów byśmy uniknęli bo niektórych rzeczy niezauwazyliśmy, wiecej szczegółów mogę wysłac na priv'a))) wiem co nalezy przypilnować przy tej ekipie)

pozdrawiam flowercia

 

 

 

 

Proszę napisz coś więcej o błędach , których nie unikneliście przy budowie Może innym uda się to w porę wyłapać. Moja ekipa też szybko buduje- ściany do stropu postawili w ciągu 2 dni / --ale całe szczęcie , że przed układaniem stropu ---sprawdziliśmy wysokosć ---zamiast docelowo 2,70 na parterze ---byłoby gdzies 2,55 po wylaniu podłóg / Teraz mają domurowac--------ale czekamy az błoto zniknie bo samochód z bloczkami nie moze wjechac

 

 

Koniecznie sprawdz szerokosc i wysokosc okien a także czy są wszystkie na tym samym poziomie jesli tak masz w projekcie (szczegolnie drzwi balkonowe jesli masz np rozmiary standardowe okien to ważne), i czy wszystkie drzwi mają dobrą wysokość - czy zmieszcza się, koniecznie przypilnuj strop czy slupki bedą w tej samej odległoscici wyciągnięte(generalnie u nas kazdy jest inaczej niby to niczemu nie przeszkadza ale jedna dziwne ze tak nierowno zrobili) to chyba 2 rzeczy ktorych nie przypilnowalismy ...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do polecanej przez niektórych firmy Piaskop z Crząstawy i prawdę powiedziawszy szczena mi opadła jak wycenili sobie przewóz 12 t piasku do Śliwic na 360 zł...

:o Czy tylko mi się wydaje że to szalona cena?

Witaj jeśli śliwice są dalego od Chrząstawy to cena niestety taka może być, my jestesmy ok 500 m od piaskowni i placimy 20 zł za dojazd a co dopiero paręnaście kilometrów...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech

 

W pełni podzielam zdanie Wiecha - mieszkam teraz na poddaszu ocieplonym 15 cm i o ile zimą jest nawet znośnie (oczywiście po porządnym nagrzaniu- koszty!!!) to latem jest tragicznie, masakrycznie gorąco, po prostu sauna. Tak więc 15+10 to wg mnie niezbędne minimum. Nie warto na tym oszczędzać, bo niestety są to pozorne oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dalej w las tym wiecej drzew...

Przygotowuje sie do wyboru ogrzewania w budynku 110m2 dobrze ocieplonym. Troche pomeczylem niektore osoby z grupy na prv i duzo opinii przeczytalem na calym forum. Nadal jestem w kropce.Z Waszych opinii wynika, ze :

- gaz LPG - za drogi, do tego oplaty za dzierzawe, dziwne umowy narzucajace zakup limitow LPG w sezonie;

- olej - podobnie jak wyzej - drogo;

- pompa ciepla - za droga, dlugo sie amortyzuje, nie do konca potwierdzona skutecznosc. Do tego dochodzi kwestia montazu instalacji i serwisu,

-kolektory solarne - nadaj sie tylko do c.w.u. i sa drogie;

- pellety (wlasnei to paliwo przyjalem za wlasciwe dla siebie) - niestety z informacji od innych userow wynika ze wcale nie jest tanie ogrzewanie takim paliwem, do tego dochodzi dostepnosc na rynku (Wroclaw-znalazlem 2 fimry, zadna nie odp. na maila). Ciagel rosnie cena za t, dosc drogi piec (powiedzmy ze cene pieca uwzgledniam w budzecie), nie wiem jak wygladaja wymagania odnosnie kotlowni - z projektu pow. to 3,5m2 - nie za malo?

- ekogroszek - czy ktos pakuje go w worki ??Mam klopot ze skladowaniem materialow opalowych - brak piwnicy. Jedynie garaz.

- gaz ziemny - odpada. najwczesniej za 4 lata...

-kominek z DGP lub plaszczem wodnym - rowniez biore go pod uwage, ale ma wady - nie zawsze bedzie "zaloga" w domu, kurz, zapylenie, koszty...

 

Jak rozwiazac problem i wybrac najlepsze rozwiazanie (majac na mysli dbalosc o portfel) dla siebie. Pomozcie, bo brak mi doswiadczenia w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dalej w las tym wiecej drzew...

Przygotowuje sie do wyboru ogrzewania w budynku 110m2 dobrze ocieplonym. Troche pomeczylem niektore osoby z grupy na prv i duzo opinii przeczytalem na calym forum. Nadal jestem w kropce.Z Waszych opinii wynika, ze :

- gaz LPG - za drogi, do tego oplaty za dzierzawe, dziwne umowy narzucajace zakup limitow LPG w sezonie;

- olej - podobnie jak wyzej - drogo;

- pompa ciepla - za droga, dlugo sie amortyzuje, nie do konca potwierdzona skutecznosc. Do tego dochodzi kwestia montazu instalacji i serwisu,

-kolektory solarne - nadaj sie tylko do c.w.u. i sa drogie;

- pellety (wlasnei to paliwo przyjalem za wlasciwe dla siebie) - niestety z informacji od innych userow wynika ze wcale nie jest tanie ogrzewanie takim paliwem, do tego dochodzi dostepnosc na rynku (Wroclaw-znalazlem 2 fimry, zadna nie odp. na maila). Ciagel rosnie cena za t, dosc drogi piec (powiedzmy ze cene pieca uwzgledniam w budzecie), nie wiem jak wygladaja wymagania odnosnie kotlowni - z projektu pow. to 3,5m2 - nie za malo?

- ekogroszek - czy ktos pakuje go w worki ??Mam klopot ze skladowaniem materialow opalowych - brak piwnicy. Jedynie garaz.

- gaz ziemny - odpada. najwczesniej za 4 lata...

-kominek z DGP lub plaszczem wodnym - rowniez biore go pod uwage, ale ma wady - nie zawsze bedzie "zaloga" w domu, kurz, zapylenie, koszty...

 

Jak rozwiazac problem i wybrac najlepsze rozwiazanie (majac na mysli dbalosc o portfel) dla siebie. Pomozcie, bo brak mi doswiadczenia w tej materii.

 

Przy wielkości domu 110 m wystarczy Ci praktycznie sam kominek z rozprowadzeniem powietrznym (cyrkulacyjnym) nie pchał bym się w płaszcz wodny. Dodatkowo oczywiście piec gazowy z butli jako dogrzanie gdy wygasnie ci w kominku (jak nikogo nie ma w domu czy w nocy). Koszty nie będą tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie oparte o piec na butle z gazem.

Szybciej bym szukal piecan do C.O na groszek (worki)+piec odpowiedni do tego.

Jezeli chodzi o kominek to biore go pod uwage ale sa mankamenty ...chocby nieobecnosc w domu. A co z lazienkami ??? Przy grawitacyjnym systemie ponoc skutecznosc ogrzewania nie jest za wesola na odlegosci np. 10-12m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie oparte o piec na butle z gazem.

Szybciej bym szukal piecan do C.O na groszek (worki)+piec odpowiedni do tego.

Jezeli chodzi o kominek to biore go pod uwage ale sa mankamenty ...chocby nieobecnosc w domu. A co z lazienkami ??? Przy grawitacyjnym systemie ponoc skutecznosc ogrzewania nie jest za wesola na odlegosci np. 10-12m.

Piedc na groszek wymaga osobnego pomieszczenia i nie jest za czysty nawet gdy jest w workach. Kominek z rozprowadzeniem powietrznym mam od kilku lat i sprawdza się do tego stopnia że poodłączałem inne grzejniki i grzeję tylko kominkiem. Do pokoi doprowadzone mam ocieplone kanały i wentylator pod kominkiem. W zimie średnia temperatura w domu 24 stopnie jak były te trzaskające mrozy tej zimy momentami miałem 20-21 stopni. Rozprowadzenie mam tylko do pokoi. Łazienki trzeba pootwierać drzwi i się same nagrzewają . Uciążliwe oczywiście jest bo trzeba dokładać co kilka godzin np w nocy trzeba wstac - dlatego polecam z gazem jak zgaśnie kominek to w nocy zapali się piec i kilka godzin pogrzeje. jESZCZE JEDNA sprawa JEŚLI CHODZI O KOMINEK Z ROZPROWADZENIEM PO KILKU LATACH JEDNAK SCIANY PRZY WYLOTACH SĄ BRUDNE i trzeba malować. Za drewno (porąbane i pocięte) placę rocznie około 1600-1800 zł starcza na cały sezon - tak tanio niczym innym nie ogrzeję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Wiech napisał:

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech

 

 

W pełni podzielam zdanie Wiecha - mieszkam teraz na poddaszu ocieplonym 15 cm i o ile zimą jest nawet znośnie (oczywiście po porządnym nagrzaniu- koszty!!!) to latem jest tragicznie, masakrycznie gorąco, po prostu sauna. Tak więc 15+10 to wg mnie niezbędne minimum. Nie warto na tym oszczędzać, bo niestety są to pozorne oszczędności.

 

Dziekuje bardzo za rade, przedyskutujemy to z mezem. Jutro ma przyjsc pan od plyt, to posłuchamy tez co on bedzie mial to powiedzenia w tym temacie.

Planujemy ocieplic caly dach, sciany kolankowe i jeszcze sufit na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimix2 .przelicz sobie ile m/2 wyjdzie Ci na ocieplenie dachu.Ja na Twoim miejscu dałbym 25 cm. Między krokwie ,jetki 15 cm i 10 cm w poprzek.Mieszkam 2 rok na tak ocieplonym poddaszu .Fakt że ocieplałem sam i robiłem całą zabudowe poddasza.W stelaż pod płyty GK tez wkładałem wełnę. Upychałem w każdą dziurę wełne.W łazience mam nawet 30 cm.(niektórzy może mnie zakrzyczą)ale nie żałuje decyzji.Myśle że te dodatkowe 5 nie jest znaczącą kwotą.Wiech

 

Uwazam, ze super zrobiłes my wlasnie ostatnio wahalismy sie moze dac tylko 18 cm miedzy krokwie i 5 cm potem dodatkowo, ale damy chyba tak jak pierwotnie sie decydowalismy 18 + 10 i tak sami bedziemy to robic ))) wiec tylko wyjdzie koszt materiału, o dziwo w hurtowniach smieją sie nam w twarz!!! nie żartuje jak mowimy, ze bedziey mieli 20 cm styropianu ocieplenia.. na scianach:-( ale jak widac warto ocieplic dom porzadnie

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

Ja dalem 6 za stan zero też koło żórawiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

 

Czesc to dosyc trogo jesli to tylko robocina i sciana z bloczków, my za 100m np. za samo wymurowanie sciany z bloczków placilicmy za 100m ok 2200, a wykopy pod fundamenty robilismy sami ale tez pewnie z 2 tys by wyszlo za wykop wiec nie 8 ale 4 tys... (rok temu prawie)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli śliwice są dalego od Chrząstawy to cena niestety taka może być, my jestesmy ok 500 m od piaskowni i placimy 20 zł za dojazd a co dopiero paręnaście kilometrów...

pozdrawiam flowercia

Witaj flowera.

Zamówiłem w końcu piasek w ... Obornikach Śląskich za 250/13t

Dziwne że jednym się opłaca taki kawał jechać i po niższej cenie a z Chrząstawy do Śliwic jadąc przez Kiełczówek to z 10 km...

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lejberskie pytanie.

Co można w zimie robić na budowie w stanie otwartym przykrytym.

Mam taki etap przewidziany na początek listopada i zaczynam się zastanawiać żeby jakoś produktywnie miesiące zimowe wykorzystać.

Czy np. elektrykę i rurki to można czy nie za bardzo?

Jak robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...