Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mógłby mi ktoś polecić ekipę z południowych okolic Wrocławia. Działeczka jest w Żórawinie.

Szukam ekipy na październik do stanu zerowego. Znajomy sąsiad-budowlaniec zaproponował mi że zrobi mi stan 0 tj sam wykop + zbrojenie (beton z gruchy) ściana z bloczków 1,1m (dł okolo 80m)

za 8tys zł - sama robocizna materiał mój.

 

Wydaję mi się trochę drogo tym bradziej że przecież trzeba jeszcze to zaizolować ocieplić styropianem zasypać i zagęścić.

Co sądzicie o jego wycenie?

 

Wykop 1000

zbrojenie /prefabrykaty/sam robiłem

folia w wykop,ułożenie zbrojenia,zabetonowanie ław-1000

ściany fundamentowe-20-25zł/m2

Długość ław - 70mb

Tak że 4 tys to dobra cena a 8 to zdzierstwo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z rozprowadzeniem powietrznym mam od kilku lat i sprawdza się do tego stopnia że poodłączałem inne grzejniki i grzeję tylko kominkiem. Do pokoi doprowadzone mam ocieplone kanały i wentylator pod kominkiem. W zimie średnia temperatura w domu 24 stopnie jak były te trzaskające mrozy tej zimy momentami miałem 20-21 stopni. Rozprowadzenie mam tylko do pokoi. Łazienki trzeba pootwierać drzwi i się same nagrzewają . Uciążliwe oczywiście jest bo trzeba dokładać co kilka godzin np w nocy trzeba wstac - dlatego polecam z gazem jak zgaśnie kominek to w nocy zapali się piec i kilka godzin pogrzeje. jESZCZE JEDNA sprawa JEŚLI CHODZI O KOMINEK Z ROZPROWADZENIEM PO KILKU LATACH JEDNAK SCIANY PRZY WYLOTACH SĄ BRUDNE i trzeba malować. Za drewno (porąbane i pocięte) placę rocznie około 1600-1800 zł starcza na cały sezon - tak tanio niczym innym nie ogrzeję

 

secam:

Powiedz proszę czy robił Ci ktoś projekt rozprowadzenia kanałów do pokoi czy sam kombinowałeś? Jeśli korzystałeś z czyichś usług to może kogoś polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie lejberskie pytanie.

Co można w zimie robić na budowie w stanie otwartym przykrytym.

Mam taki etap przewidziany na początek listopada i zaczynam się zastanawiać żeby jakoś produktywnie miesiące zimowe wykorzystać.

Czy np. elektrykę i rurki to można czy nie za bardzo?

Jak robiliście?

Obawiałbym się że owe rurki i elektryka mogłyby zmienić właściela...

Ponadto każdy materiał ma ustalone dopuszczalne temperatury w których może być magazynowany. Musiałbyś sprawdzić jak to jest z Twoimi rurakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z rozprowadzeniem powietrznym mam od kilku lat i sprawdza się do tego stopnia że poodłączałem inne grzejniki i grzeję tylko kominkiem. Do pokoi doprowadzone mam ocieplone kanały i wentylator pod kominkiem. W zimie średnia temperatura w domu 24 stopnie jak były te trzaskające mrozy tej zimy momentami miałem 20-21 stopni. Rozprowadzenie mam tylko do pokoi. Łazienki trzeba pootwierać drzwi i się same nagrzewają . Uciążliwe oczywiście jest bo trzeba dokładać co kilka godzin np w nocy trzeba wstac - dlatego polecam z gazem jak zgaśnie kominek to w nocy zapali się piec i kilka godzin pogrzeje. jESZCZE JEDNA sprawa JEŚLI CHODZI O KOMINEK Z ROZPROWADZENIEM PO KILKU LATACH JEDNAK SCIANY PRZY WYLOTACH SĄ BRUDNE i trzeba malować. Za drewno (porąbane i pocięte) placę rocznie około 1600-1800 zł starcza na cały sezon - tak tanio niczym innym nie ogrzeję

 

secam:

Powiedz proszę czy robił Ci ktoś projekt rozprowadzenia kanałów do pokoi czy sam kombinowałeś? Jeśli korzystałeś z czyichś usług to może kogoś polecisz?

jaki masz kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam:

Powiedz proszę czy robił Ci ktoś projekt rozprowadzenia kanałów do pokoi czy sam kombinowałeś? Jeśli korzystałeś z czyichś usług to może kogoś polecisz?

 

Cały projekt robiliśmy sami Wymurował nam tylko obudowę majster z klinkieru ( kominek robił pierwszy raz w życiu i mu wyszło :D ). Rury kupiliśmy gotowe ocieplone. W którymś ze sklepów z kominkami dali nam książeczkę z rysunkami rozprowadzen i wszystko wytłumaczyli. W sumie jest to bardzo proste wpuszczasz rury na samej górze obudowy i rozprowadzasz do poszczególnych pokoi (najlepiej osobna rura do każdeko z pokoi im mniej rozgałęzień tym lepiej). Ciekawe oferty z kominkami mieli na Hallera i na Grabiszyńskiej za stacją BP. A i odradzam kupowanie kominka w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy: jaki masz kominek?

 

Nie pamiętam jak się nazywa ale kupowany na rogu Hallera i Powstańców mają tam części do swoich kominków i serwis co ważne - kupiłem taki raczej podstawowoy bez bajerów za około 1600 zł - teraz kupił bym pewnie trochę lepszy ale na tem nie mogę narzekać 3 sezon i nic się nie dzieje poza wymianą uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam nie bardzo rozumiem Twoje podłączenie kominka z piecem.piszesz że masz kominek z rozprowadzeniem powietrznym i podłączyłeś go do grzejników :o .Chyba że chodzi o samo sterowanie w którym włącza się piec jak spadnie zadana temperatura.Wiech

 

Sory wkradła się literówka miałem na myśli że ODŁĄCZYŁEM (POZDEJMOWAŁEM) :oops: grzejniki od ogrzewania elektrycznego . Miałem kiedyś ogrzewanie elektryczne i kominek ale elektryczne było tak drogie że zostawiłem sam kominek. Mam tylko klastyczne nadmuchowe ogrzewanie z kominka z wylotami pod sufitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax potrzebuje więcej danych na temat Twojego domu.piszesz że 110 m/2, i dobrze ocieplony tzn. jak z czego ściany ocieplenie ile jak poddasze ,podłoga ,jakie duże okna.Co z garażem,czy często bywacie w domu i ewentualnie bedziecie podkładać opał.czy masz gdzie wybudować drewutnie,jaka duża działka i jaki grunt. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax potrzebuje więcej danych na temat Twojego domu.piszesz że 110 m/2, i dobrze ocieplony tzn. jak z czego ściany ocieplenie ile jak poddasze ,podłoga ,jakie duże okna.Co z garażem,czy często bywacie w domu i ewentualnie bedziecie podkładać opał.czy masz gdzie wybudować drewutnie,jaka duża działka i jaki grunt. Wiech

 

 

Juz pisze wiecej. :

- 110m2 powierzchni mieszkalnej

- technologia : pustak porotherm sciany, grubosc 36cm, dach - dachowka brass, ocieplenie welna mineralna (o ile pamietam to 24cm), szkielet dachu z drzewa, okna K=1.1 , nie sa duze (nie mam wymiarow pod reka, ale istnieje mozliwosc wstawienia drzwi balkonowych na ogrod wiec powierzchnia moze sie zmienic na +),

- dzialka - 600m2

- garaz - planuje go posiadac ale nie wiem jak z funduszami. Napewno cos wystawie ze wzgledu na sklad materialu opalowego bo piwnicy nie mam

- nie bedzie sytuacji zeby zawsze ktos byl w dmou (wiadomo praca a mieszkamy sami)

- grunt - to sa Dobrzykowice W. - gmina twierdzi ze wszystkie grunty nalezy uznac za podmokle. Woda gruntowa jesienia 0,9m-1,2m .

Sluze informacja. Dzieki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax potrzebuje więcej danych na temat Twojego domu.piszesz że 110 m/2, i dobrze ocieplony tzn. jak z czego ściany ocieplenie ile jak poddasze ,podłoga ,jakie duże okna.Co z garażem,czy często bywacie w domu i ewentualnie bedziecie podkładać opał.czy masz gdzie wybudować drewutnie,jaka duża działka i jaki grunt. Wiech

 

Uzupelniam :

Wiech - rozwazam zakup pieca na pellety (pellet lambda plus od kostrzewy, moc 14kW) i bede nim wspomagal kominek. Kominek jaki mi zaproponowano w firmie KOMI - model Astra z DGP, obudowa, instalacja=8900zl.

Chcialbym tez zakupic zbiornik na c.w.u. (2-3 osoby w domu) z grzalka ktory by wspolpracowal z kotlem pellet lambda control (podgrzewal wode, a gdy nie bede pali grzalka bedzie ja dogrzewala). NIe mam pojecie jakie urzadzenia dobrac ze byc zadowolonym i nie wydac majatku.

Gdybys i tu mogl doradzic to bedzie super.

Pierwszy dom- pierwsze problemy... Wiedze uzupelniam ale wszystko to malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax z tego co piszesz ściany masz z samego porotermu 36 cm a więc U w granicach 0.4 żależy od dokładności murarzy i samej zaprawy. a co z podłogą na gruncie jakie ocieplenie? przy tak niedużej działce jak planujesz rozwiązać garaż a (czy bedzie ocieplony) może sama wiata? Wiech

 

Podloga : jest juz wszystko wylane, zaizolowane od spodu , niestety nie znam szczegolow wykonania (buduje developer - jak kupuje gotowca). garaz/wiata - jezeli bedzie, a raczej musi byc to chba nie bedzie ocieplony. Bedzie "przyklejony" do sciany z jednej strony. Chyba nie pozwole sobie na ocieplenie bo nie mam tyle srodkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintmax z tego co piszesz ściany masz z samego porotermu 36 cm a więc U w granicach 0.4 żależy od dokładności murarzy i samej zaprawy. a co z podłogą na gruncie jakie ocieplenie? przy tak niedużej działce jak planujesz rozwiązać garaż a (czy bedzie ocieplony) może sama wiata? Wiech

 

Uzupelnienie :

Podlogi moge we wlasnym zakresie dodatkowo ocieplic. Planuje wylozenie podlog deskami (chyba modrzew), no i kaflami - lazienki+kuchnia+okolice kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jabko a ja Ciebie namierzyłam w Forum on line 8) 8) 8)

...

Spryciula z ciebie. :lol:

 

Mam takie lejberskie pytanie.

Co można w zimie robić na budowie w stanie otwartym przykrytym.

Mam taki etap przewidziany na początek listopada i zaczynam się zastanawiać żeby jakoś produktywnie miesiące zimowe wykorzystać.

Czy np. elektrykę i rurki to można czy nie za bardzo?

Jak robiliście?

 

Niby możesz robić instalacje elektryczną czy np: ocieplać poddasze

Ale spróbuj to robić jak jest -2st. palce odpadają.

A do tego przewody i rurki sztywne i łamliwe.

Za dużo nie porobisz w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli śliwice są dalego od Chrząstawy to cena niestety taka może być, my jestesmy ok 500 m od piaskowni i placimy 20 zł za dojazd a co dopiero paręnaście kilometrów...

pozdrawiam flowercia

Witaj flowera.

Zamówiłem w końcu piasek w ... Obornikach Śląskich za 250/13t

Dziwne że jednym się opłaca taki kawał jechać i po niższej cenie a z Chrząstawy do Śliwic jadąc przez Kiełczówek to z 10 km...

Pozdrawiam :-)

a mowiles i o tym ze to ok 10 km? bo czasami sami nie wiedza gdzie jadą?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...