Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

halszka.ka mam innego kierownika budowy :wink: Też fajny ale nie ma czasu na wzięcie innych budów.....

 

secam święta racja z tymi przepustami- my na prąd zostawiliśmy rurę 50 mm z drutem i tak wciągneliśmy kabel przez fundament do środka. Druga sprawa to bednarka- zapomnieliśmy ją dospawać do zbrojenia w fundmentach i później elektryk musiał się tam z powrotem dostać (czyli kuł beton), dodatkowo rura do kominaka (napowietrzenie), rura do wody (ta włściwa zakończona w domu licznikiem) oraz kanalizacja. Można jeszcze wypuścić kable pod automatykę do bramy wjazdowej, domofonu itd.

 

Ulkaszpulka umawiaj się jak najwcześniej na roboty i dobrze jak będziesz pierwsza w sezonie (nie ma groźby przesunięcia terminów). My zamawialiśmy ekipę końcem grudnia i zaczęli u nas murowac w marcu. Nic nie stoi na przeszkodzie zaklepać wykonawców dużo szybciej.

 

mtw1 zgadzam się w Gai na Opolskiej można liczyć na sprzedawców. My mamy kontakt z p. Rafaelem Arentem. Polecam również jego- można na niego liczyć.

 

Ulkaszpulka nie wiem czy ciąża podczas budowy to dobry pomysł ale jak siła persfazji :) Poza tym to jakoś tak się składa- nowy domek, dzidziuś i wszyscy szczęśliwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Betty&M - to faktycznie zrobię te przepusty pod prąd zawsze lepiej zrobić niż potem kuć. Ja wprawdzie nie wypuściłem też bednarki ze zbrojenia ale specjalnie - lałem ławy w folię a podobno jak się ułoży ławy w foli to i tak odcina się kontakt z ziemią

 

Halszka - powietrze do kominka możesz doprowadzić w ścianie lub w podłodze cieńszą rurką - nie jest wielki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M i inni - a co zrobić jeśli nie położono rury doprowadzającej powietrze do kominka....... :-?

 

stan - zalane fundamenty.

 

halszka.ka

 

 

Podobno można też na chudziaku .... znajomi też zapomnieli....Położyli na chudziaku i daje im radę ----------kominek służy im do ogrzewania domu ok 110 m kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam grupę wrocławską. Chetnie przyłączę się do Was, bo mam już za sobą 1 roczek budowania, teraz jestem na etapie wykończeniówki. Powiem Wam że to fajna sprawa ta lista Misiów, korzystałem z jednego P. Zenka glazurnika- potwierdzam że zrobił nam łazienkę nawet solidnie, ale facet nie ma czasu, roboty ma do stycznia.

Mam pytanie do wszystkich którzy kupowali ekogroszek, proszę o namiary do zaufanych dystrybutorów z okolicy Wrocka tego paliwa bo chciałbym nabyć kilka ton- trzeba będzie zrobic rozruch pieca i grzać .

pozdrawiam

scur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam grupę wrocławską. Chetnie przyłączę się do Was, bo mam już za sobą 1 roczek budowania, teraz jestem na etapie wykończeniówki. Powiem Wam że to fajna sprawa ta lista Misiów, korzystałem z jednego P. Zenka glazurnika- potwierdzam że zrobił nam łazienkę nawet solidnie, ale facet nie ma czasu, roboty ma do stycznia.

Mam pytanie do wszystkich którzy kupowali ekogroszek, proszę o namiary do zaufanych dystrybutorów z okolicy Wrocka tego paliwa bo chciałbym nabyć kilka ton- trzeba będzie zrobic rozruch pieca i grzać .

pozdrawiam

scur

 

 

Cześć Scur

Mam nadzieję,że będziesz "służył" doświadczeniem :p

Pozdrawiam

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damro.

Czeka Cię długa droga ale w miarę przyjemna, bo to fajnie widzieć efekty swojej pracy i wydawania niemałych pieniążków. Życzę cierpliwości i zadowolenia z budowania. Gdybyś potrzebował firmę do więźby dachowej i kładzenia dachu, daj znać miałem solidną.

pozdrawiam :D

scur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1!

 

Adres jest aktualny, ale między natalia a stanko jest podkreślenie. Możesz wysłać na priv'a, dochodzą wiadomosci od innych formowiczów. W czwartek mam spotkanie z nim (p. A.T.) w sprawie wyceny budowy i ewentualnej umowy. Wiec baardzo proszę o informacje cenowe.

 

Pozdrowienia Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damro.

Czeka Cię długa droga ale w miarę przyjemna, bo to fajnie widzieć efekty swojej pracy i wydawania niemałych pieniążków. Życzę cierpliwości i zadowolenia z budowania. Gdybyś potrzebował firmę do więźby dachowej i kładzenia dachu, daj znać miałem solidną.

pozdrawiam :D

scur

 

Dzięki za wsparcie.

Poszukuję również murarzy ,chcę już teraz mieć zaklepane

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1!

 

Adres jest aktualny, ale między natalia a stanko jest podkreślenie. Możesz wysłać na priv'a, dochodzą wiadomosci od innych formowiczów. W czwartek mam spotkanie z nim (p. A.T.) w sprawie wyceny budowy i ewentualnej umowy. Wiec baardzo proszę o informacje cenowe.

 

Pozdrowienia Natalia

 

Poszło na priv -może się uda tym razem-MTW1 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza do kominka rurą na poziomie posadzki to nie najlepszy pomysł. Taka rura powinna miec min 110 mm średnicy i trudno ją będzie od góry ocieplić by zimno nie dostawało się do domu od podłogi...chyba że ktoś ociepla podłogę 20cm styropianem...

 

a jeśli chodzi o doprowadzenie wody do domu to nie potrzeba pozostawiać w ławie przejść, ponieważ poziom posadowienia fundamentów wynosi u nas 80 cm p.p.t a wodę powinno się doprowadzić min 120cm p.p.t więc pod ławą fundamentową

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...