Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Xena z Xsary my kupowaliśmy z Kom-Wentu z Karmelkowej. Polski producent, atrakcyjni cenowo a jakością dorównują schiedlowi. Murarze byli zadowoleni- bardzo łatwo je wymurować.

Betty dzieki, jak znajde ten komwent?

a jak na dachu?obmurowywaliscie to klinkierem?

Komwent:

http://www.kom-went.wroclaw.pl/

też brałem od nich. polecam. Jak zostaną jakieś eleementy można oddać.

 

U mnie jest tak, że na ostatnim pustaku pod połacią dachu, wylana jest tzw.czapa i na niej kładziony jest klinkier.

 

I uważajcie na zaprawę, którą murowany jest klinkier. U mnie podczas ostatnich zacinających deszczy sporo wody nakapało do domq. Nie była to bynajmniej wina złej obróbki dekarskiej. Woda dostawała sie do fugi między cegłami klinkierowymi i spływała w dół. Nie wiem czy to wina złego materiału czy niedbalstwa murarza. Bo nie można murować przysychającą zaprawą, jesli zrobi się jej za dużo i zacznie wiązać w wiadrze to nie można jej ponownie rozmieszać i użyć. U mnie być może tak zrobili a może nie, może to wina samej zaprawy. Nie wiem. Nie było mnie tam wtedy. Bląd. Trzeba być na każdym kroku. Faktem jest że wiele pionowych spoin na kominie jest po prostu kruchych podczas gdy inne są twarde tak samo jak klinkier. I właśnie przez kruche spoiny dostawała się woda po czym spływała w dół komina aż do czapy a potem kap kap na dwutygodniową posadzkę :evil: . Te widoczne gołym okiem kruche spoiny zostały wydłubane i poprawione a cołość (komin) potraktowany specjalnym mazidłem do impregnacji klinikieru. Ostatnie deszcze pokazały że pomogło, ale nie wiadomo czy descz był równie silnie zacinający jak poprzednio.. Oby i oby to był koniec tej historii. Dodam jeszcze, że wczesniej mimo wielu deszczy, ulew, burz, itd kominy były szczelne i nic z nich nie kapało... Aż tu nagle po 11 miesiącach taki suprise... Tak więc uważajcie na kominy, na to jak je robią i czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy mozecie mi polecic / udostepnic namiary na Fadrome do zdjecia humusu w okolicach Wilczyc / Kielczowa

 

Pozdrawiam

 

WITAJ

 

Do ściągnięcia humusu brałam gościa z Długołęki

 

p.Łukasiewicz---0607 396-477

 

Gdybys potrzebował hydraulika --choćby do rozprowadzenia rur --to polecam p. Łukasiewicza ---OJCA ----poleciły mi go babki z ZUK-u w Kiełczowie / ---BARDZO SOLIDNY GOŚĆ i dotego TERMINOWY --zaklepałam go na następne etapy

 

pozdr. MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich z Grupy Wrocławskiej. Bardzo chętnie się do Was przyłączę. Od jakiegoś czasu czytam Wasze forum i duuużo się uczę (mam nadzieję, że jeszcze sporo wiedzy od Was wyssam;)

Kilka dni temu kupiłem działkę w Wilkszynie, zdobyłem WZ, więc nie pozostaje mi nic innego jak wybrać projekt i zabierać się do walki o pozwolenie na budowę..

 

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wszędzie można przeczytać, że dach kopertowy jest droższy od dwuspadowego, do tego dosyć droga jest każda lukarna etc. I tak się zastanawiam o ile..

Przymierzam się wstępnie do projektu Bryza 4

z pracowni MTM Styl

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

2. Z jakimi nakładami trzeba się liczyć przy budowie przewidzianego w projekcie balkonu (w tym balustrada)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

:roll: max.25-30 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich z Grupy Wrocławskiej. Bardzo chętnie się do Was przyłączę. Od jakiegoś czasu czytam Wasze forum i duuużo się uczę (mam nadzieję, że jeszcze sporo wiedzy od Was wyssam;)

Kilka dni temu kupiłem działkę w Wilkszynie, zdobyłem WZ, więc nie pozostaje mi nic innego jak wybrać projekt i zabierać się do walki o pozwolenie na budowę..

 

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wszędzie można przeczytać, że dach kopertowy jest droższy od dwuspadowego, do tego dosyć droga jest każda lukarna etc. I tak się zastanawiam o ile..

Przymierzam się wstępnie do projektu Bryza 4

z pracowni MTM Styl

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

2. Z jakimi nakładami trzeba się liczyć przy budowie przewidzianego w projekcie balkonu (w tym balustrada)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

Lektura tego wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1355567&highlight=dach+kopertowy#1355567 na pewno Ci pokaże jak trudna jest odpowiedź na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lektura tego wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1355567&highlight=dach+kopertowy#1355567 na pewno Ci pokaże jak trudna jest odpowiedź na to pytanie.

 

Anndy dzięki za linka. Przeczytałem i jedyne co mogę powiedzieć to że wiem, że nic nie wiem;)

A tak na poważnie to niezły materiał do przemyśleń.

 

--------

 

Wartownik także wielkie dzięki.

 

Prześpię się z tym chyba;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1

 

witaj,

 

namiary na gościa od dachu: facet ma zarejestrowaną firmę. Zajmuje się wszystkim od A do Z: kupno drzewa na więźbę, postawienie więźby, sprzedaż dachówki, położenie dachówki, opierzenie, orynnowanie, montaz okien dachowych. Pan Andrzej Karwacki z Miłoszyc tel. 604 428 025. Ma w Miłoszycach biuro i wystawkę dachówki. Negocjuj cenę :)

W razie pytań pisz na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary

 

Taki kominy obmurowywuje się przed wyjściem nad poziom dachu. Najpierw zrobili u nas szalunek i wylali podstawę betonową a póżniej poniżej dachu murowali cegłą czerwoną natomiast przy wyjściu z dachu cegłą klinkierową. Ważne jest żeby przynajmniej dwa-trzy ostatnie rzędy klinkieru były wymurowane cegłą klinkierową pełną.

 

Popatrz na zdjęciu może to Ci rozjaśni temat:

 

http://foto.onet.pl/upload/9/59/_626129_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary

 

Taki kominy obmurowywuje się przed wyjściem nad poziom dachu. Najpierw zrobili u nas szalunek i wylali podstawę betonową a póżniej poniżej dachu murowali cegłą czerwoną natomiast przy wyjściu z dachu cegłą klinkierową. Ważne jest żeby przynajmniej dwa-trzy ostatnie rzędy klinkieru były wymurowane cegłą klinkierową pełną.

 

Popatrz na zdjęciu może to Ci rozjaśni temat:

 

http://foto.onet.pl/upload/9/59/_626129_n.jpg

 

 

witaj. Betty

 

Jak planujesz rozwiazać później zamaskowanie tej róznicy ----czy takie kominy można obudowywac płytą regipsową czy masz inny pomysł .

Ja na razie swój komin / sytem schiedel / mam wyciągnięty do stropu ----więc moze cos wykorzystam ----Zostawiać otynkowanego nie chcę a do samych płytek klinkierowych nie mam zaufania --podobno odpadaja czasem /

Najlepsza by była cegła klinkierowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak sam siebie zacytuję;)

 

Pozdrawiam Wszystkich z Grupy Wrocławskiej. Bardzo chętnie się do Was przyłączę. Od jakiegoś czasu czytam Wasze forum i duuużo się uczę (mam nadzieję, że jeszcze sporo wiedzy od Was wyssam;)

Kilka dni temu kupiłem działkę w Wilkszynie, zdobyłem WZ, więc nie pozostaje mi nic innego jak wybrać projekt i zabierać się do walki o pozwolenie na budowę..

 

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wszędzie można przeczytać, że dach kopertowy jest droższy od dwuspadowego, do tego dosyć droga jest każda lukarna etc. I tak się zastanawiam o ile..

Przymierzam się wstępnie do projektu Bryza 4

z pracowni MTM Styl

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

2. Z jakimi nakładami trzeba się liczyć przy budowie przewidzianego w projekcie balkonu (w tym balustrada)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

 

A może ktoś z Was podzieli się wrażeniami na temat Bryzy 4, która chodzi mi po głowie. Jestem naprawdę świeży w tych klimatach i każda sugestia będzia na wagę złota:)

(wiem do czego służy 'szukaj', ale to co znalazłem na forum to jak dla mnie za mało;) )

Może ktoś się jeszcze pokusi o odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie o koszt balkonu?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Właśnie tu zaglądnełem - i olśnienie - tyle ludzi ! :)

Więc się przyłącze.

Na wiosne planuje wystartować z budową domku w Chrząstawie Małej - koło Jelcza. Już prawie wybrałem projekt - taki mały domek:

http://www.e-projektydomow.pl/projekt/450

 

No i sobie i wszystkim życze chyba przede wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1 komin w salonie został otynkowany jak ściany (tynk cementowo wapienny) a różnicy nie będę wyrównywać - to co widać na zdjęciu to jest nieużytkowe poddasze czyli strych i zostanie tak jak widać.

 

a widzisz ....

 

a u mnie by to było w pokoju ---a 2 komin w łazience ...

Chyba muszą zostac jednak płyki klinkierowe ----macie jakieś dobre sposoby , aby zostały już tam na wieki .... / powiedzmy 50 lat ....

 

 

Podobno klei się je na jakąs siatke ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie może mi polecic tartaku , w którym mogę dostac dobrą wieźbę ?

 

Proszę o informacje czy sami ją impregnowaliście?

 

MTW1

 

My kupilismy już zaimpregnowaną w Zakrzowie koło Marcinkowic. Dobra cena i facet ma nowe maszyny - nasi dekarze byli bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary my kupowaliśmy z Kom-Wentu z Karmelkowej. Polski producent, atrakcyjni cenowo a jakością dorównują schiedlowi. Murarze byli zadowoleni- bardzo łatwo je wymurować.

 

Ja mam kominy IBF tańsze od Schiedla a równie dobre a niektórzy mówia że nawet lepsze ze względu na ocieplenie. Dużo by pisać.

Zainteresowanym podam na priva namiary na firmę, która tanio sprzedaje kominy i specjalizuje sie w dachówce - zadna wrocławska hurtownia nie dała nam takiej atrakcyjnej ceny. Do tego rewelacyjna obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupilismy już zaimpregnowaną w Zakrzowie koło Marcinkowic. Dobra cena i facet ma nowe maszyny - nasi dekarze byli bardzo zadowoleni.

 

Witaj xedo

 

Widzę w opisie , że jesteś z Siedlc pod Wrocławiem ---od kilku osób słyszłam, że jest tam fajny tartak --------------właśnie mieliśmy jechać go szukać ----------masz namiary ? Czy decyzja o Twoim zakupie w Zakrzowie wynikała z tego , że ten z Siedlc nie ma dobrej wieźby ?

pzodr. MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...