Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Grupo.

Jakie macie zdanie na temat kominów systemowych z KOMWENT-u z Karmelkowej.

Cena jaką dostałem jest o 1400 zł mniejsza (w porównaniu do Schidla przy 2 kominach i kanałach wentylacyjnych). Podobno też są z ceramiki niemieckiej tylko pustaki są lane u nas ??.

Ma ktoś z Was może takie ??

Pozdrawiam Secam

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Grupo.

Jakie macie zdanie na temat kominów systemowych z KOMWENT-u z Karmelkowej.

Cena jaką dostałem jest o 1400 zł mniejsza (w porównaniu do Schidla przy 2 kominach i kanałach wentylacyjnych). Podobno też są z ceramiki niemieckiej tylko pustaki są lane u nas ??.

Ma ktoś z Was może takie ??

Pozdrawiam Secam

[/b]

ja mam ale dopiero montuję.

to codo mnie przyjechalo od nich jest bez zastrzeżeń,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć SECAM kominy z KOMWENT jak najbardzie w porządku , widziałes moja chatke za zdjęciach na spotkaniu , problemów nie było z murowaniem żadnych .

Ja kupowała je zimą w martwym sezonie i z transportem dostałam 10% , ale teraz to inna bajka .

 

BK - jaki ładny domek , teraz poprosimy ten piękny taras

 

magdusia 113 - gratulacje wielkie z okazji dachu nad głowa , rozumie ,że wiecha było co by się nie porozsychało i dobrze trzymało . Napisz mi na priva jak się cieśla spisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ale dopiero montuję.

to codo mnie przyjechalo od nich jest bez zastrzeżeń,

 

Udało Ci się jakiś rabat "wyrwać" ??

Moje dotychczasowe sukcesy to 5% ale muszę sobie sam odebrać.

 

Secam my też mamy Komwent z 10% rabatem (kupowane w maju) - jak na razie wszystko z kominami OK.

 

BK śliczny domek. "Moja" kolorystyka :-) napisz jaki masz tynk włącznie z nr koloru :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzka

napisałam do Ciebie na priv.

 

Idę dzisiaj walczyć z kredytem, zobaczymy co się uda uzyskać.

 

Halszko.ka

zaczynamy 6-7 października - tzn wykonawca wchodzi, ściągnać humus będziemy wcześniej.

 

Jakie teraz są ceny na beton B10, B20- ma ktoś świeże wieści? Ile wcześniej trzeba zamawiać?

 

Pozdrawiam grupę

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie teraz są ceny na beton B10, B20- ma ktoś świeże wieści? Ile wcześniej trzeba zamawiać?

 

Pozdrawiam grupę

dabell

 

Płaciłem w sierpniu:

B20 205 netto

B15 195 netto

zamawiałem dzień wcześniej z Sanbetu wszystko było ok, obsługę mają dobą ale ceny wysoki.

Pompa przyjechała na czas ale dokładnie trzeba liczyć czas pracy pompy bo za przestoje pomiędzy przyjazdami gruszki nie powimmo się płacić.

A w całym interesie z betonem najdroższa jest właśnie pompa

:evil: nie lubię pompy :evil:

A I kombinowali z fakturami - próbowali wypisać drożej pompę niż było wcześniej ustalone (2 razy to samo czyli nie jest to jednorazowy błąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jakie mieliście zużycie dysperbitu...czy pokrywa się ono z tym co podje producent?

I jeszcze jedno, czy przyklejaliście nim styropian lub styrodur do ścian fundamentowych?

kedob niestety ni epamietam ile dysperbitu idzie,

u mnie szedł do izolacji poziomej oraz jako podkład do izolacji właściwej i poszło go na 90m2 fundamentów razem około 9 wiaderek po 20l.

Nie przyklejałam tym styropianu

Kupiłam (frajerka;)) jakieś g....systemowe co to niby miało byc fajne

odkleiło sie na drugi dzień na całych fundamentach, poszłam więc do castoramy i kupiłam zwykły klej do styro za 25zeta chyba 5kg. i to trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena

zdaje się ze nie klei się styropianu na fundament do ściany pomalowanej dysperbitem - my najpierw ocieplaliśmy ścianę a potem była malowana dysperbitem, i na to jeszcze folia kubełkowa.

 

Tym którzy zaczynają fundamenty - warto zrobić od razu przy fundamentach drenaż opaskowy.

 

kulka i.w. - nie zapomnij wrzucić pieniążka w ławy fundamentowe - to na szczęście :)

U nas pieniążki wrzucała cała rodzina - ta najmłodsza też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jakie mieliście zużycie dysperbitu...czy pokrywa się ono z tym co podje producent?

I jeszcze jedno, czy przyklejaliście nim styropian lub styrodur do ścian fundamentowych?

A u mnie było tak .....

Bloczki / na to klej / styropian / siatka / klej / dysperbit akrylowy /

Dysperbit od zewnątrz na styropian z klejem i od środka.

Na cały fundament z tarasem około 90 m poszło niecałe 10 wiaderek (trochę mało powinno wg instrukcji 13-14) czyliza cieńko posmarowali :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena

zdaje się ze nie klei się styropianu na fundament do ściany pomalowanej dysperbitem - my najpierw ocieplaliśmy ścianę a potem była malowana dysperbitem, i na to jeszcze folia kubełkowa.

 

Tym którzy zaczynają fundamenty - warto zrobić od razu przy fundamentach drenaż opaskowy.

 

kulka i.w. - nie zapomnij wrzucić pieniążka w ławy fundamentowe - to na szczęście :)

U nas pieniążki wrzucała cała rodzina - ta najmłodsza też :)

u mnie stryopian nie byl malowany dysperbitem tylko na to poszla od razu folia kubełkowa (styrodur)

drenaż mam

mam kazać domalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena

zdaje się ze nie klei się styropianu na fundament do ściany pomalowanej dysperbitem - my najpierw ocieplaliśmy ścianę a potem była malowana dysperbitem, i na to jeszcze folia kubełkowa.

u mnie stryopian nie byl malowany dysperbitem tylko na to poszla od razu folia kubełkowa (styrodur)

drenaż mam

mam kazać domalować?

 

Xena:

Jeśli masz styrodur to nie ma żadnej potrzeby go izolować bo jest on nienasiąkliwy i nie chłonie wody w przeciwieństwie do styropianu.

A swoją drogą to izolacje p.wodną wykonuje się bezpośrednio na ścianie fundamentowej a nie na jej ociepleniu. Przy najmniejszym mechanicznym uszkodzeniu ocieplenia lub nie dokładnej izolacji woda przeniknie pod styropian i ściany fundamentowe mokre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...