Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwonesca,

proszę napisz czy jesteś zadowolona ze swoich okien (Gebauer) po paru latach użytkowania. I jeszcze taka kwestia - czy masz na oknach szprosy? Użytkownicy czesto piszą ,że okno ze szprosami wygląda jak zakratowane. Gebauer zaczał robić szprosy rownież mosiężne między szybami - bardzo ładne, aczkolwiek drogie.

Pozdrawiam. natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka gratuluję rozpoczęcia robót :) MY nie sikaliśmy do fundamentów 8) pierwsze słyszę o takich praktykach :roll: zatopiliśmy jednak puszkę dla potomnych (pieniążki, zdjęcia coś na szczęście)

 

Betka gratuluję wprowadzki i baaaaaaaardzo zazdroszczę :)

 

Mam apel do budujących - poszukuję naszych ukochanych tynkarzy z Rybnika dowodzonych przez Marcina Kieżuna. Ktokolwiek wie gdzie teraz pracują to proszę o informację.

 

Mają u mnie do dokończenia tynki (niedoróbki i pęknięcia) u innych forumowiczów podobne poprawki. Dla zainteresowanych mam telefon do ojca pana Marcina. Chociaż on odbiera telefon i świeci oczami za syna. Obiecał przekazać sprawę synowi jednak ten nie kwapi się z oddzwonieniem. Oczywiście dodzwonić się do niego nie można ( nie odbiera telefonu)

 

Kto wie jaki jest tryb postępowania czysto formalnego? Mam z nim podpisaną umowę i fakturę za wykonaną pracę. Niestety po miesiącu wyszły pęknięcia (dość liczne) i wady w strukturze- jak formalnie wezwać wykonawcę do naprawienia szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

 

Podzielcie się informacjami jakie wybraliście okna(...)

 

 

Hej

My wybraliśmy PCV Thermoplast. Jak na razie jesteśmy zadowoleni. I z jakości i z koloru :)

 

 

My mamy okna avante kupowane i montowane przez firmę Krysiak z ulicy Balonowej. Zamontowali nam wszystkie okna z roletami w sobotę. :lol:

Jestem zadowolona z montażu i okien :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna Gebauer, ale firma we wrocku się rozsypała i problem z gwarancją. Poza tym dawała większe rabaty niż macierzysta. Ja teraz mam kłopot z drzwiami. Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z gwarancją, bo szyba pękła, a firmy nie ma. Nie podpisałam protokołu odbioru i nie mam faktury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonesca,

proszę napisz czy jesteś zadowolona ze swoich okien (Gebauer) po paru latach użytkowania. I jeszcze taka kwestia - czy masz na oknach szprosy? Użytkownicy czesto piszą ,że okno ze szprosami wygląda jak zakratowane. Gebauer zaczał robić szprosy rownież mosiężne między szybami - bardzo ładne, aczkolwiek drogie.

Pozdrawiam. natalia

jestem bardzo zadowolona :-) dodatkowo mam tez okiennice montowane razem z oknami - też jestem zadowolona :-)

szprosów nie mam - możesz zajrzeć do mojego dziennika, są tam zdjęcia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna Gebauer, ale firma we wrocku się rozsypała i problem z gwarancją. Poza tym dawała większe rabaty niż macierzysta. Ja teraz mam kłopot z drzwiami. Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z gwarancją, bo szyba pękła, a firmy nie ma. Nie podpisałam protokołu odbioru i nie mam faktury.

 

a ja mam inne zdanie o oddziale wrocławskim (ale prosze pamiętać że kupowałam okna 3 lata temu) - człowiek który wtedy pracował w oddziale był nie do życia i nic z nim nie można było załatwić :-?

dlatego wszystko załatwialiśmy w siedzibie - miło i sympatycznie, problemów z reklamacjami nie było - cieżko otwierały się nam drzwi tarasowe to przyjechał zaraz montażysta i uregulował

 

a tak w ogóle to wtedy podpięłam sie do 4 rodzin z Warszawy, złożyliśmy 5 zamówień i uzyskalismy lepszy rabat - oczywiście skrzyknęliśmy się tu -na forum :-)

 

Betka - a kto Ci montował okna? własna ekipa czy Gebauer? myślę że jak porozmawiasz z ludzikami w siedzibie to jakoś się dogadacie - a przynajmniej próbuj - przeciez to nie Twoja wina że zamknęli wrocławski oddział.

 

pozdrawiam i zyczę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - jak nie urok to....

 

Dzisiaj ostatecznie miało byc lanie betonu.

 

Nasz wykonawca miał niby już zamówione za 190 zł za m3 (bez faktury).

 

Okazało się, że:

1. nie ma nigdzie betonu, bo cementownia Górażdże ma awarię i nigdzie nie ma cementu

 

2. najszybciej może być na jutro (jak bez pompy, a jak z pompą to na poniedziałek może - i cena nie taka miła jak na początku miało być)

 

3. Znalazłam beton na jutro, ale jak z pompą to osobno pomopa płatna (220 zł za godzinę + 200 zł za dojazd)

 

I szlag mnie trafia. Miał juz sobie leżeć i schnąć a tu nagle się okazuje, ze nie wiadomo kiedy będzie można lać... !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani prosze podajcie jakieś namiary na misiów od ocieplenia w wełnie. To jakaś tragedia wszyscy pozajmowani albo w wełnie nie robią. Bardzo Was proszę :roll:

Czesc Ja mam namiary na misia ale nie wiem jak robi bo dopiero u mnie wchodzi 20 pazdziernika i jest dosyc tani bo 23 zł / m2, mi wprawdzie robi styropian, ale wełne tez robi. Wygrzebie wieczorem telefon i i Ci podam a w razie czego jest w Autogieldzie, łatwo go znalezc ze wzgledu na te cene i telefon zaczyna sie od 074 (ale trzeba dzwonic na komórkę) pewnie od listopada bedzie wolny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Moj inspektor nadzoru powiedział mi na pytanie czy moge tylko dysperbit 2 razy, że to rzeźba w ...... a nie izolacja...i że jak tak zrobie to mam go potem nie wołać o ratunek

Ale może też zmannewrowany jakiś....

Xeno

dlatego wolę WL do gruntowania, mimo, że droższy od Dysperbitu.

Mnie w hurtowni MSM sprzedawca mówił , że standardowo ludzie biorą dysperbit do gruntowania i na to WL, ale jak podeszliśmy do gościa zajmującego się materiałami i na moje pytanie co w glinie - czy średnia izolacja przeciwwodna czyli WL potem 2xWM to powiedział, że oczywiście tak. Więc jak sam się człowiek czegoś nie dowie to ... blada :evil: .

Ale tak jak napisałam zrobimy na WL 2xpapę termozgrzewalną i na to warstwa WL +WL na całej powierzchni Hydromaxu jako izolacja od papy :p + opaska drenażowa.

Kedob

Flowera pisała, że w Chrząstawie woda jest wysoko, pamiętam, że miała po zimie fundamenty w wodzie i musiała wiosną przesunąć o miesiąc murowanie ścian domku, więc Dysperbit to chyba nie ten kierunek...

Flowerko dobrze pamiętam?

Pozdrawiam

Dabell

 

Hej hej dobrze pamiętasz :-) takze w ogole sie np zastanawiamy czy oplaca sie robic drenaz...

Dziewczyny a mozecie mi rozszyfrowac co to jest WL i WM rozumiem ze tym jakos po koleji sie smaruje sciankę fundamentowa a potem nakleja sie 2x papę termoizolacyjna? na ściankę fundamentowa z zewnątrz ((( kurcze u mnie to 60m2... pojde z torbami

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ja mam takie pytanie pape bedziesz naklejał na scianke fundamentową?, a czy Papa nie "zje" styropianu? na papę bedzie bezpośrednio przyklejany styropian klejem?

bo ja wlasnie jestem na etapie ustalania materiałów do kupna na izolację fundamentów mam juz hydromax i myslałam ze wystarczy go przykleic na ścianę posmarowaną 3x dysperbitem.. .ale moze się mylę

pozdrawiam flowercia

 

flowera:

Jeśli nie masz wysoko wody gruntowej i masz grunty niespoiste to moim zdaniem wystarczy zrobić to co zaplanowałaś. 3xdysperbit, hydromax i ja daje jeszcze folię kubełkową.

Pozdrawiam

no wlasnie mam wysoko bardzo na wiosnę bylo 40 cm od poziomu ziemi

masakra i zastanawiam sie czym jeszcze pobaziac te scianka fundamentową ... nie mam pojecia czym ....

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna Gebauer, ale firma we wrocku się rozsypała i problem z gwarancją. Poza tym dawała większe rabaty niż macierzysta. Ja teraz mam kłopot z drzwiami. Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z gwarancją, bo szyba pękła, a firmy nie ma. Nie podpisałam protokołu odbioru i nie mam faktury.

 

a ja mam inne zdanie o oddziale wrocławskim (ale prosze pamiętać że kupowałam okna 3 lata temu) - człowiek który wtedy pracował w oddziale był nie do życia i nic z nim nie można było załatwić :-?

dlatego wszystko załatwialiśmy w siedzibie - miło i sympatycznie, problemów z reklamacjami nie było - cieżko otwierały się nam drzwi tarasowe to przyjechał zaraz montażysta i uregulował

 

a tak w ogóle to wtedy podpięłam sie do 4 rodzin z Warszawy, złożyliśmy 5 zamówień i uzyskalismy lepszy rabat - oczywiście skrzyknęliśmy się tu -na forum :-)

 

Betka - a kto Ci montował okna? własna ekipa czy Gebauer? myślę że jak porozmawiasz z ludzikami w siedzibie to jakoś się dogadacie - a przynajmniej próbuj - przeciez to nie Twoja wina że zamknęli wrocławski oddział.

 

pozdrawiam i zyczę powodzenia

 

Jeśli chodzi o reklamacje to myśle, że Gebauer stanie na wysokości zadanie. Gorzej jeśli chodzi o rolety, bo panowie z Wrocławia zakładali jakieś inne i tego nie chce Gebauer naprawiać. Wcześniej były fajowe, ale ja już trafiłam na takie podmienione badziewia. Zobaczymy co i jak. Napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a mozecie mi rozszyfrowac co to jest WL i WM rozumiem ze tym jakos po koleji sie smaruje sciankę fundamentowa a potem nakleja sie 2x papę termoizolacyjna? na ściankę fundamentowa z zewnątrz ((( kurcze u mnie to 60m2... pojde z torbami

pozdrawiam flowercia

Flowerko

Izohan Izobud WL i WM to preparaty wodorozcienczalne do hydroizolacji http://www.izohan.pl - poczytaj sobie.

U mnie też jest ok. 55 m2. Dostałam Izohan WL po 4,30 zł za kg/20kg opakowanie a WM - 7,50 zł/kg.

 

Zużycie WL - gruntowanie w rozcienczeniu 1:1 - ok. 0,5/m2

WM do izolacji przeciwwodnej - ok. 4 kg/m2 w 2 warstwach po 2mm nakładanych w odstępie 24 h.

Parę tysiączków to niestety będzie kosztowało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam wysoko bardzo na wiosnę bylo 40 cm od poziomu ziemi

masakra i zastanawiam sie czym jeszcze pobaziac te scianka fundamentową ... nie mam pojecia czym ....

pozdrawiam flowercia

jak masz bardzo zle warunki (ps tez mamwode na 40cm i zrobilam po prostu sprawny drenaz) to moze zrob deitermanna jesli sie bardzo obawiasz..Tylko licz pare tysiaczkow jak nic.

Wiecie jak jest - dzisiaj wyrzucamy jakies pieniadze, a za jakis czas sie okaze czy na darmo czy nie na darmo. Ja zdecydowalam sie pojsc w dobry drenaz wychodzac z zalozenia ,ze to glownie on ma odciagnac wode od ław i scianek fundamentowych oraz dobra izolacje pozioma. Sciany fundamentowe zaizolowalam srednio, choc i tak niezle - WM z Izohanu (ale temu WL-owi nie odpuszcze...).

I tak rysowali mi kolka na czole jak maziałam sciany fundamentowe czyms wiecej niz dysperbitem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim! Powiedzcie mi proszę czy palicie już w swoich domkach albo np przepalacjie kominkiem?? U mnie tak jakoś wilgotno i wieczorkiem kilka drewienek wrzucamy :roll: Wtedy miłe ciepełko jest wszędzie. Tak temperatura 20 stopni.

Ja jeszcze nie paliłam porządnie, tylko papiery od czasu do czasu jak już miałam stertę ;-)

ale wczoraj Małżek coś mówił że może by przepalić :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...