Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziewczyny a mozecie mi rozszyfrowac co to jest WL i WM rozumiem ze tym jakos po koleji sie smaruje sciankę fundamentowa a potem nakleja sie 2x papę termoizolacyjna? na ściankę fundamentowa z zewnątrz ((( kurcze u mnie to 60m2... pojde z torbami

pozdrawiam flowercia

Flowerko

Izohan Izobud WL i WM to preparaty wodorozcienczalne do hydroizolacji http://www.izohan.pl - poczytaj sobie.

U mnie też jest ok. 55 m2. Dostałam Izohan WL po 4,30 zł za kg/20kg opakowanie a WM - 7,50 zł/kg.

 

Zużycie WL - gruntowanie w rozcienczeniu 1:1 - ok. 0,5/m2

WM do izolacji przeciwwodnej - ok. 4 kg/m2 w 2 warstwach po 2mm nakładanych w odstępie 24 h.

Parę tysiączków to niestety będzie kosztowało :-?

dabell

Dzieki serdeczne, ale to jest cos zupelnie innego niz dysperbit?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no wlasnie mam wysoko bardzo na wiosnę bylo 40 cm od poziomu ziemi

masakra i zastanawiam sie czym jeszcze pobaziac te scianka fundamentową ... nie mam pojecia czym ....

pozdrawiam flowercia

jak masz bardzo zle warunki (ps tez mamwode na 40cm i zrobilam po prostu sprawny drenaz) to moze zrob deitermanna jesli sie bardzo obawiasz..Tylko licz pare tysiaczkow jak nic.

Wiecie jak jest - dzisiaj wyrzucamy jakies pieniadze, a za jakis czas sie okaze czy na darmo czy nie na darmo. Ja zdecydowalam sie pojsc w dobry drenaz wychodzac z zalozenia ,ze to glownie on ma odciagnac wode od ław i scianek fundamentowych oraz dobra izolacje pozioma. Sciany fundamentowe zaizolowalam srednio, choc i tak niezle - WM z Izohanu (ale temu WL-owi nie odpuszcze...).

I tak rysowali mi kolka na czole jak maziałam sciany fundamentowe czyms wiecej niz dysperbitem...

Mi sie wydaje, ze drenaz nam nic nie da bo woda i tak z powrotem naplynie, u nas woda w zaden sposob nie moze odplynac b- skoro wody gruntowe sa na tym samym poziomie wszedzie na wiosnę bylo 40 cm (ale to na szczescie byla wyjatkowa sytuacja po tej srogiej zimie, tak to mamy ok 80-90 cm , teraz jest podobno na 1,20.

W zeszlym roku jak murarz nam odpompowal wode to w ciągu 15 minut z powrotem naleciala niestety... drenaz wiec moze tylko pomoc ewentualnie w przypadku deszczu... Poczytam o tym IZOHANIE...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ! Dzięki serdeczne za info o oknach.

 

Ponieważ w sobotę jadę pooglądać po firmach --czekam na info kogo się wystrzegać !

 

A jakie macie drzwi balkonowe ? Z słupkiem ruchomym czy stałym? Czy ktoś z Was ma drzwi balkonowe rozsuwane ?Jak się sprawują ? Ja mam wymiar drzwi balkonowych 180x 230 i nie wiem , które wybrać

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ! Dzięki serdeczne za info o oknach.

 

A jakie macie drzwi balkonowe ? Z słupkiem ruchomym czy stałym? Czy ktoś z Was ma drzwi balkonowe rozsuwane ?Jak się sprawują ? Ja mam wymiar drzwi balkonowych 180x 230 i nie wiem , które wybrać

 

MTW1

 

mam bez słupka - wygodne i chyba lepiej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1

Jak zastanawiasz się nad drzwiami ze słupkiem czy bez to ja bym wzięła bez. Chyba są wygodniejsze. Jednak okna mam ze stałym. Jeśli chodzi czy otwierane czy przesuwne to wyboru dokonujesz w zależności co dla Ciebie jest ważniejsze. Ja mam przesuwke i jest bardzo wygodna 270, ale przesuwa się jedno okno i nie moge zrobić sobie szerokiego wejścia na taras. Ty będziesz miała jeszcze węziej. Przesuwka sprawdza się w przeciągach, hihi nie potrafi się zatrzasnąć i wybić szyby, ciężko chodzi jeśli ją dzieci chcą otworzyć. Przeciągi były dla mnie dużym argumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,hej,hej - witam wszystkich !

 

Halszka - gratulacje , no to poszły koni po betonie :lol: :lol: :lol:

rozumiem ,że fundamenty już wylane lub prawie ???

 

Kulka - nie denerwuj się kochana , to dopiero początki , oszczędzaj zdrówko i maleństwo , ale swoją drogą jak zaczynałam w ubiegłym roku też o tej porze to schudłam pare kilo - bardzo dobra dieta :lol: :lol: :lol:

 

Flowerka - ładne zdjęcie twojego domku

 

Secam - na jakich kolorach elewacji ostatecznie stanęło ???

 

Betty@M , WOJTY - wysyłam wam wiadomość na priva

 

U mnie błoga cisza , czekamy do wiosny , mężyk systematycznie zabija dechami okna i drzwi , z braku czasu idzie mu trochę powoli , ale przez zimą się uwinie .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ! Dzięki serdeczne za info o oknach.

 

Ponieważ w sobotę jadę pooglądać po firmach --czekam na info kogo się wystrzegać !

 

A jakie macie drzwi balkonowe ? Z słupkiem ruchomym czy stałym? Czy ktoś z Was ma drzwi balkonowe rozsuwane ?Jak się sprawują ? Ja mam wymiar drzwi balkonowych 180x 230 i nie wiem , które wybrać

 

MTW1

 

Ja nie powiem chyba nic inego niz Betka :)

Tez mam zaszalalalm na drzwi przesuwne. Faktem jest, ze moga sprtawic dziecku troche klopotu przy otwieraniu, ale my mamy jeszcze jedne drzwi waskie (tzn. 90cm) wychodzace na tarasik. Zdecydowalismy sie na nie, poniewaz "grozila" nam poprzeczka (mamy dosc wysokie drzwi, a bez grozil nam efekt "beczki" nie mowiac juz o braku gwarancji, jesli jednak chcesz okna drewniane, to musisz sie ta poprzeczka martwic). Cena w gruncie rzezy nie byla duzo wieksza od drzwi standardowych.

 

Co do ruchomych slupkow, czy tez stalych. W domku mam tylko 2 okna dwuskrzydlowe i w jednym mam ruchomy, a drugim staly slupek :). Ruchomy mam w oknie w gabinecie, ktore wychodzi na ogrod i na poludniowa strone - zawse marzylo mi sie otwieranie okna na oscierz w letni dzionek i nie chcialam miec "zakluconego" wioku ;). A stalu slupek mam w kuchni, od strony polnocnej. Tam raczej nie zalezy mi na calkowitym otwieraniu okna, a raczej na tym abym mogla oba skrzydla uchylic (a to jest tylko mozliwe w oknach ze stalym sl.). Narazie jestem zadowolona ze swoich wyborow, ale zycie pewie jeszcze zweryfikuje i to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc - ławy fundamentowe wylane :D :D :D

 

Pięknie wyglądają 8)

 

 

Na wtorek Panowie kazali zamawiać piach i cement, żeby juz zasypywac fundamenty i lecieć dalej ze scianami fundamentowymi.

 

Dopytam jeszcze naszego kierownika budowy czy to aby nie za szybko :o ? I wtedy podejmiemy decyzję.

 

A u Was jak to mniej wiecej leciało/leci ??

 

P.S.

marpa - zauważyłam, ze w im większym ruchu jestem ja - tym spokojniejsza jest nasza córeczka. A jak siadam spokojnie - to sie wtedy budzi i wariuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - na jakich kolorach elewacji ostatecznie stanęło ???

Mętlik i wojna o kolory trwa.

Cały czas powraca jednak czarna dachówka taka z srebrnym połyskiem ...ach...

To znaczy miałem na myśli Rupp Ceramika Rubin 13.

Tynk i okna białe – ideologia taka ,

Komin na dachu też będzie chyba czarny (czarno szary) i zostaje cokolik wokół domy – tu stanęło na czarno-ceglastych maziajach (taka klinkierówka w lekkie łaty). A czas okaże, co dalej :wink: .

 

Byliśmy wczoraj w składzie budowlanym z dachówkami (tym w Twojej miejscowości). Wchodzimy i pytamy o dachówkę ……. Pan nie daje nam dokończyć i mówi że do kupienia w tym roku i tak są tylko 2 wzory – ten i ten i pokazuje jakieś dwie beznadziejne dachówki :o .

To wariactwo budowlane się kiedyś skończy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

uff... konie szalone przebiegły galopem... to tak apropos tych mechanicznych :lol: z koparki, co to nam dzisiaj w trzy godzinki pięknie 50cm humusu zdjęła z obszaru 12m x15m :p :p .

 

U sąsiada 100m wcześniej w zeszłą sobotę inna koparka kopała od 9 rano do późnego wieczora, ale ta to po 100 zł /h była + 200 zł/dojazd :roll: , a naszego koparkowego umówił wykonawca na 350 +100zł za dojazd :lol: 8) . Tamten się widocznie nie dopytał ile humusu będzie, bo jak się okazało, że zbiera 50 cm to stwierdził, że gdyby wiedział, to liczyłby na godziny :lol: .

 

W poniedziałek rano ma przyjechać geodeta i w obecności wykonawcy ma wytyczyć wszystkie ławy. We wtorek będa kopać i skręcać zbrojenie i prawdopodobnie we środę będzie lanie chudziaka pod ławy a czwartek ławy. W piątek przyjeżdzają bloczki betonowe z Betardu i następny tydzień to murowanie ścian fundamentowych, zasypanie (ok. 170 ton piachu :o :roll: :evil: ) no i może chudziak.

Jak ten harmonogram wypali, to będę najszczęśliwsza na świecie.

No to by było na tyle :lol: .

Kulko

nasza dziura w ziemi też jest piękna :lol: , mąż stwierdził nawet, że glina spod humusu tak ładnie połyskuje... :roll: :lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... konie szalone przebiegły galopem...

 

Piękne chwile co?:)

 

Jak ten harmonogram wypali, to będę najszczęśliwsza na świecie. No to by było na tyle :lol: .

 

Trzymam kciuki, żeby wypalił bez zastrzeżeń:)

 

P.S. A gdzie kupujesz piasek?

 

I gdzie w ogóle teraz warto kupować piasek? Obdzwoniłam piaskownie - jako pierwszą - piaskownie w Chrząstawie ale tam cena podawana jakis czas temu tutaj (150zł za 13 ton) juz dawno nieaktualna. Teraz sobie krzyczą dokładnie 2 razy tyle. Czy ktoś brał piasek w Bystrzycy (Oławskiej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

P.S. A gdzie kupujesz piasek?

 

I gdzie w ogóle teraz warto kupować piasek? Obdzwoniłam piaskownie - jako pierwszą - piaskownie w Chrząstawie ale tam cena podawana jakis czas temu tutaj (150zł za 13 ton) juz dawno nieaktualna. Teraz sobie krzyczą dokładnie 2 razy tyle. Czy ktoś brał piasek w Bystrzycy (Oławskiej)?

Kulko

Dostałam w hurtowni w Wiszni Małej (odl. ok. 3 km od budowy) cenę 30 zł za tonę przy ilości ok. 160-170 ton (musze wypełnić ok. 90m3 dziury w fundamentach - 0.5m wykop +0.5m wyniesienie+10cm chudziak).

Wychodzi niestety ok. 5 tys zł :roll: za sam piach.

Wysłałam wczoraj maila do kopalni piasku w Pierwoszowie (ale to po północnej stronie Wrocławia) zobaczymy czy dadzą taniej.

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam w hurtowni w Wiszni Małej (odl. ok. 3 km od budowy) cenę 30 zł za tonę przy ilości ok. 160-170 ton (musze wypełnić ok. 90m3 dziury w fundamentach - 0.5m wykop +0.5m wyniesienie+10cm chudziak).

Wychodzi niestety ok. 5 tys zł :roll: za sam piach.

Wysłałam wczoraj maila do kopalni piasku w Pierwoszowie (ale to po północnej stronie Wrocławia) zobaczymy czy dadzą taniej.

pozdrawiam

Dabell

Trochę drogo wyszedł ten piasek ja płaciłem za wywrotkę około 25 ton 380 zł z transportem

Proponuje poszukaj nie w hurtowniach i piaskowniach ale jakiegoś "facecika" w okolicy który ma wywrotkę (transoport) oni maja na ogół dobre układy i kupują dużo taniej w tylko sobie znanych miejscach

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.m.onet.pl/_m/765bc514af0dd4ab27628df8b03f18d6,5,19,0.jpghttp://foto.m.onet.pl/_m/5494f5ccec89368690d15e841bf2d037,5,19,0.jpg

http://foto.m.onet.pl/_m/7721942fbbf119b24a8168f43a22ad6d,5,19,0.jpghttp://foto.m.onet.pl/_m/f357032a2baef139bf367cf9cd57e80d,5,19,0.jpg

 

 

Obiecane zdjęcia z budowy :lol:

Na pierwszym zdumiewająca (dla mnie) ilość odpadów po wymurowaniu ścian zewnętrznych parteru :o,

następne to widok z dużego okna w pokoju dziennym, osóbka ze zdjęcia mówi "saloniku":wink: (uwielbiam zachody słońca, i nie tylko wtedy kiedy jest mi smutno)

następne to widok z kuchni i od ogrodu.

 

Jeszcze raz duża buźka dla Betty&M :p

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

P.S. A gdzie kupujesz piasek?

 

I gdzie w ogóle teraz warto kupować piasek? Obdzwoniłam piaskownie - jako pierwszą - piaskownie w Chrząstawie ale tam cena podawana jakis czas temu tutaj (150zł za 13 ton) juz dawno nieaktualna. Teraz sobie krzyczą dokładnie 2 razy tyle. Czy ktoś brał piasek w Bystrzycy (Oławskiej)?

Kulko

Dostałam w hurtowni w Wiszni Małej (odl. ok. 3 km od budowy) cenę 30 zł za tonę przy ilości ok. 160-170 ton (musze wypełnić ok. 90m3 dziury w fundamentach - 0.5m wykop +0.5m wyniesienie+10cm chudziak).

Wychodzi niestety ok. 5 tys zł :roll: za sam piach.

Wysłałam wczoraj maila do kopalni piasku w Pierwoszowie (ale to po północnej stronie Wrocławia) zobaczymy czy dadzą taniej.

pozdrawiam

Dabell

 

ile Ci za ten piasek powiedzieli ??:o

to jakieś wariactwo. Ja ostatnio brałam piasek na posadzki (droższy od podsypkowego) i płaciłam 27 zł/tonę z transportem. To akurat nie było z Wiszni. Podam Ci namiar na tego faceta co mi przywiózł może podsypkowy też wozi 601173135 (powiedz, że ostatnio przywoził do malina do mnie na posadzki). A do Wiszni w poniedziałek aż sama zadzwonię i powiem im, że na głowę upadli :-) przy zasypywaniu fundamentów za 30 ton płaciłam 350 zł - ale do tych nie mam namiaru bo to byli ludzie ściągnieci przez człowieka od fadromy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. sąsiadko :)

 

dobra rada - jedź do kopalni kruszywa w czernicy - chyba się nazywają hydrokrusz - poszukaj telefonu w googlu

 

mają dobre ceny, za piasek chyba 10 zł netto za tonę - ale nie chcę się pomylić. Trzeba tam się chyba wybrać i wynegocjować. Jak powiesz że na całą budowę to pewnie dostaniesz dobre ceny. Na całą budowę pewnie trzeba będzie ze 200-300 ton w sumie - do murowania, do posypania, do zasypania fundamentów, do wykonania czegokolwiek trzeba dużo piachu

 

My tam kupowaliśmy ostatnio żwir w dobrej cenie.

 

 

W Bystrzycy Oł brałam kiedyś żwir - ceny i warunki OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Ci za ten piasek powiedzieli ??:o

to jakieś wariactwo. Ja ostatnio brałam piasek na posadzki (droższy od podsypkowego) i płaciłam 27 zł/tonę z transportem. To akurat nie było z Wiszni. Podam Ci namiar na tego faceta co mi przywiózł może podsypkowy też wozi 601173135 (powiedz, że ostatnio przywoził do malina do mnie na posadzki). A do Wiszni w poniedziałek aż sama zadzwonię i powiem im, że na głowę upadli :-) przy zasypywaniu fundamentów za 30 ton płaciłam 350 zł - ale do tych nie mam namiaru bo to byli ludzie ściągnieci przez człowieka od fadromy.

pozdrawiam

 

Marzka

no to piwko to już teraz koniecznie 8) wiesz ile powiedział ten facet od piasku do zasypania? za 24 t - 320 zł, co daje za tonę 13 zł !!! a nie 30 jak w Handbudzie :evil: . Oszczędzamy przy 160 tonach 2600 zł :o .

 

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...