Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj AgaB3:) Miłego załatwiania formalności:))

 

Dabell, marzka - jutro ok 8mej rano Pan przywozi nam piaseczek:)

 

I zaczynamy murowanie ścian fundamentowych.

 

Bosz... mam nadzieję, ze po wyciagnięciu ścian w górę nasz przyszły dom już nie będzie się wydawał tak potwornie maluteńki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,gratyluje postępów w budowie wymarzonych

domów/Dabell,marzka,kulka i.w./pogoda sprzyja byle jak najdłużej;

Betka miłych chwil w domku

próbuje się" zamknąc"tzn.okna,rolety no i mój modrzewiowy sufit,mam pytanie to użytkowników gazu z 'butelki"jakie są koszty instalacji?min.kto kopie przyłącze od butelki do domu?co robi firma od gazu-pozwolenia,podłaczenie do domu i jakie firmy polecacie?

marzka ile płacisz za ocieplenie podasza?jeśli mozesz,tez bede potrzebowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,gratyluje postępów w budowie wymarzonych

domów/Dabell,marzka,kulka i.w./pogoda sprzyja byle jak najdłużej;

Betka miłych chwil w domku

próbuje się" zamknąc"tzn.okna,rolety no i mój modrzewiowy sufit,mam pytanie to użytkowników gazu z 'butelki"jakie są koszty instalacji?min.kto kopie przyłącze od butelki do domu?co robi firma od gazu-pozwolenia,podłaczenie do domu i jakie firmy polecacie?

marzka ile płacisz za ocieplenie podasza?jeśli mozesz,tez bede potrzebowac

 

Blondyna za ocieplenie poddasza 28 zł/m2. w cenie wełna w 2 warstwach 18+5, stelaż, płyty i zrobienie mikro stryszku :-) mam nadzieję, że chłopaki będą godne polecenia :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących!

 

Poszukuję:

 

- speców od obudowy kominka- poproszę o namiary :)

 

 

my robilismy obudowę u pana Antoszewskiego (firma GRANAR Wrocław, ul. Żarska - za Leśnicą), tel. (71)3493269 - efekt jest gdzieś w dzienniku

robią różne rodzaje kominków- my daliśmy im zdjecie z jakiegoś czasopisma i na podstawie tego zdjęcia i wybranych przez nas materiałów coś nam zaproponowali

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,gratyluje postępów w budowie wymarzonych

domów/Dabell,marzka,kulka i.w./pogoda sprzyja byle jak najdłużej;

Betka miłych chwil w domku

próbuje się" zamknąc"tzn.okna,rolety no i mój modrzewiowy sufit,mam pytanie to użytkowników gazu z 'butelki"jakie są koszty instalacji?min.kto kopie przyłącze od butelki do domu?co robi firma od gazu-pozwolenia,podłaczenie do domu i jakie firmy polecacie?

marzka ile płacisz za ocieplenie podasza?jeśli mozesz,tez bede potrzebowac

 

Blondyna za ocieplenie poddasza 28 zł/m2. w cenie wełna w 2 warstwach 18+5, stelaż, płyty i zrobienie mikro stryszku :-) mam nadzieję, że chłopaki będą godne polecenia :D

pozdrawiam

Marzka

Witaj a podałabyś namiary?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się dołączyć do tego wątku mimo iż planujemy rozpocząć budowę dopiero na wiosnę. Śledzę ten wątek i bardzo się cieszę że tu jesteście bo ileż to cennych informacji można tu zasiegnąć :D Mam prośbę czy moglibyście napisać ile kosztowała was robocizna za stan surowy otwart, nasz domek bedzie miał 115 mkw uzytkowej i dach kopertowy. Zauważyłam ze kilka osób jest z okolic gdzie mamy działkę tzn.okolice Pęgowa :D Fajnie będziemy sąsiadami. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia i Krzysiek - witajcie w Grupie.

 

Kulko i.w -dostałaś tę samą cenę? :p

Secam - jak sprawdzę, dam znać - dzięki za namiar.

 

U nas od rana działa wykonawca, razem z geodetą kończą wytyczać domek, potem kopanie i skręcanie zbrojenia. Ja zaczynam walczyć o cenę z betoniarniami.

 

Czy ktoś z Was słyszał o betonarni Wika z Pęgowa? Mają tam samochód z podajnikiem 12m do betonu, więc to jest to co mnie interesuje.

Wiem, że swojego czasu mieli średniej jakości beton, bo brali składniki z różnych źródeł, więc czasem był lepszy czasem gorszy, ale teraz n. do bloczków betonowych mają nową linię produkcyjną i w hurtowni doradca mówił, że wykonawcy chwalą sobie jakość - są równe, trzymają wymiar.

 

Betty - zadzwonię do RMC i zapytam o ten samochód - jaką dadzą cenę.

 

Jak poustalam dane - napiszę jak aktualnie wygląda kwestia betonu.

 

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dowiedziałam się o betonie - ceny za m3 betonu netto:

RMC, ul. Żmigrodzka 071-352-96-55 - za B10-180 zł, B20 200 zł, taśmociągu nie mają, ewentualnie wynajmują samochód z podajnikiem taśmowym 12m - ok. 25 zł / m3 betonu podanego za jego pomocą, terminy - ustalać 1-2 dni wcześniej

ABET ul. Bierutowska tel. 071-788-91-92 -za B10-185 zł, B20- 195 zł, taśmociąg - +25zł/m3, za przejazd z niepełną gruchą przy ilościach mniejszych niż 5 m3 - za każdy brakujący m3 dodatkowo 25zł za transport, terminy - ustalać 2-3 dni wcześniej

 

Wika Pęgów tel. 071-310-77-16- za B10 175 zł, B20 - 195, taśmociąg 15 zł netto/m3, terminy - ustalać 1-2 dni wcześniej, brak opłat za transport - do mnie jest blisko - ważne dla osób budujących na północy Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących!

 

Dabell gratuluję rozpoczęcia robót! Jeżeli chodzi ci o gruszkę z taśmą to mają w RMC- są na Żmigrodzkiej. Ta taśma ma 11m.

 

Poszukuję:

 

- speców od obudowy kominka- poproszę o namiary :)

 

- listew gipsowych maskujących montowanych w narożniku ściana-sufit- Wie ktoś gdzie można je nabyć ???(nie styropianowe)

 

Proszę o info bo nie wiem gdzie to znaleźć :cry:

Ja mam takie listwy są to gzymsy z gk. Kupowałam w budusie. Są 8cm i 12 (chyba). Ja mam 8cm. Spróbuje wkleić, bo znalazłam jakieś stare zdjątko gdzie one są pokazane.

http://images4.fotosik.pl/161/09b5019c1034207cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Blondyna zależy czy chcesz zbiornik podziemny czy naziemny?.wszelkie formalności załatwia firma od gazu,a projekt,zgłoszenie do starostwa,instalacje i odbiór w UDT.Ja mam podziemny zbiornik ale wtedy droższa jes dzierżawa (ok 45 zł netto miesięcznie).Fundament pod zbiornik daje firma.Mnie robiono łącznie z instalacją wew. Wykop załatwiałem sam(ale można też przez firmę).Nie mam z nimi żadnych problemów.Palę głównie w kominku(ostatniej zimy Wyłacznie).Tankowałem w lecie i płaciłem 1.57 netto za litr.Moja firm to Pro-Gas . Sa tez i inne Dragon, Bałtyk ,Orlen,BP i inne.Popytaj u innych .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,gratyluje postępów w budowie wymarzonych

domów/Dabell,marzka,kulka i.w./pogoda sprzyja byle jak najdłużej;

Betka miłych chwil w domku

próbuje się" zamknąc"tzn.okna,rolety no i mój modrzewiowy sufit,mam pytanie to użytkowników gazu z 'butelki"jakie są koszty instalacji?min.kto kopie przyłącze od butelki do domu?co robi firma od gazu-pozwolenia,podłaczenie do domu i jakie firmy polecacie?

marzka ile płacisz za ocieplenie podasza?jeśli mozesz,tez bede potrzebowac

 

 

My podpisaliśmy umowę na gaz z Gaspolem. Gaz bedzie rozliczany co miesiąc. Postawienie butli wraz z montażem, projektem instalacji wewnętrznej i zewnętrznej, doprowadzeniem gazu do budynku i w budynku (my tylko musimy wykopać dół gdzie będzie przebiegać rura od butli do kotłowni) oraz piecem Viessmana Vitopend 100 z zasobnikiem 120 l kosztuje nas 5400,00 zł. Mają nam zainstalować to wszystko w ciagu 3 tygodni od daty wpłaty, ale projekt na instalację przysłali juz w ciagu tygodnia od rozmowy z ich projektantem, a my wszystko złożylismy już w Starostwie.

W umowie jest zawarte, że wykorzystać mamy 5000 m3 gazu, a za zbiornik zwolnieni jesteśmy z dzierżawy do grudnia 2007.

Wszystko wyszło nam nawet taniej niż za sam piec (oferty na piec nie schodziły poniżej 5700,00 po rabacie).

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących!

 

Dabell gratuluję rozpoczęcia robót! Jeżeli chodzi ci o gruszkę z taśmą to mają w RMC- są na Żmigrodzkiej. Ta taśma ma 11m.

 

Poszukuję:

 

 

- listew gipsowych maskujących montowanych w narożniku ściana-sufit- Wie ktoś gdzie można je nabyć ???(nie styropianowe)

 

 

Są też w Budinpolu na Traktatowej. Gipsowe, nazywają się decoline. wysokośc bodajże 100 i 127. Rozmawiajcie tam z Agnieszką Kmiecik.

A w ogóle, jesli potrzebuje pilnie jakieś materiały budowlane, bardzo pomocna będzie Agnieszka Barsul, też z Budinpolu, ale z ul. Wyścigowej (teren Agromy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dzień pełen wrażeń - połowa wykopów zrobiona, bloczki betonowe z Betardu zamówione na piątek o mało co nie przyjechały dzisiaj :o (w zeszły piątek przesuwaliśmy termin o tydzień), ale udało mi się zatrzymać samochód :-) w Długołęce.

 

Natrafiliśmy na dwa dreny poniemieckie, w związku z czym będziemy musieli robić obejście, bo idą jeden wzdłuż domu, dokładnie w wykopie pod ławę, drugi po przekątnej - oba na głębokości ok. 0,9-1m. Zrobimy to przy okazji wykonywania opaski drenażowej wokół domu. Zastanawialiśmy się, czy nie podłączyć ich do drenażu, który i tak będzie odprowadzał wodę do rowu melioracyjnego, ale stwierdziłam, że ponieważ są czynne - tzn sączy się z nich powolutku woda, a ich zadaniem jest odwodnienie pół, to przy dużej ulewie mogłoby nam podmywać fundamenty. Trzeba będzie ułożyć koło siebie dwie rury - jedna zamykająca obwód drenażu poniemieckiego a druga perforowana do drenażu opaskowego.

Ktoś miał doświadczenia w tym względzie?

 

Jutro po południu umówiony jest beton B10 z taśmociągiem, a pojutrze po południu zalewamy ławy :o .Faceci są z pomyślunkiem, maja tempo super, wykopy sa równiutkie jak laserem wzdłuż sznurków - kopią w glinie, a szef ekipy chodzi i objeżdża jak znajdzie gdzieś porzuconego samotnego gwoździa :o :lol:. Będziemy lać beton w ziemię, bo szkoda wyrzucać kasę jak są tak sprzyjające warunki glebowe i pogodowe.

 

Mamy porównanie - 200m dalej w sobotę kopała fundamenty koparka - nie wiem ile oni tam betonu będą musieli dołożyć extra, bo wykopy sa strasznie zmasakrowane. Tam będą lali w folię, czyli bez chudziaka.

 

Pozdrawiam wszystkich

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell - to może pożycz nam kogoś na naszą budowę, albo może ten szef ekipy ma jeszcze ludzi, których może do nas rzucić bo nasz wykonawca miał dzisiaj murować, ale się nie pojawił (problemy na innej budowie) i oczywiście nie zadzwonił :roll:

 

 

P.S.

Czyli tez kopałaś recznie? A ile Cię to kosztowało za Twoje fundamenty (duże?)

 

Tez kopali nam recznie i chcę porównac ceny. Może być na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bosz... mam nadzieję, ze po wyciagnięciu ścian w górę nasz przyszły dom już nie będzie się wydawał tak potwornie maluteńki....

 

nie będzie..nie będzie...

nic się nie martw :wink: :D

 

Do następnego spotkania :D

 

Oki szefowa:))) Skoro mówisz, ze Wasz domek też Wam wydawał się mały - to jestem spokojna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell - to może pożycz nam kogoś na naszą budowę, albo może ten szef ekipy ma jeszcze ludzi, których może do nas rzucić bo nasz wykonawca miał dzisiaj murować, ale się nie pojawił (problemy na innej budowie) i oczywiście nie zadzwonił :roll:

 

 

P.S.

Czyli tez kopałaś recznie? A ile Cię to kosztowało za Twoje fundamenty (duże?)

 

Tez kopali nam recznie i chcę porównac ceny. Może być na priv:)

 

Kulko

tak, kopali ręcznie, nie wyobrażam sobie inaczej :roll: w glinie - można sobie zniszczyć podłoże podczas pracy koparki. Szef kopał na równi z pracownikami :p . Ze wszystkich stron słyszymy tylko superlatywy na jego temat - również dzisiaj w betoniarni, bo go znają.

Nasz wykonawca miał do nas wejść już na początku września, ale miał opóźnienie na poprzedniej budowie - lipcowe upały a potem sierpniowe deszcze. Teraz po wylaniu ław na 4 dni musi jeszcze iść coś wykończyć i potem już będzie leciał u nas. Więc i u na będzie przestój :-? .

My mamy 99,6 m2 zabudowy domku-11mx9,10m - zobacz domek w stopce. Długość ścian fundamentowych ok.66 mb. Wysokość ścian z bloczków ok. 1,34 (wynosimy dom ok. 60 cm ponad grunt). Za całość murarki, bez termoizolacji - robocizna 6 tysięcy zł, za styropian zapłacimy dodatkowo.

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wiecej ludzi do wypożyczenia na inne budowy?:)

 

 

P.S.

Jeżeli ktoś ma do polecenia jakieś ekipy sprawdzone (nie muszą byc najtańsze, ani te z najwyższej półki - byleby były solidne i słowne) to bedę bardzo wdzięczna.

 

Czuję, ze niedługo podziękuję obecnemu wykonawcy.

 

Bardzo bede wdzięczna o jakieś namiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wiecej ludzi do wypożyczenia na inne budowy?:)

 

P.S.

Jeżeli ktoś ma do polecenia jakieś ekipy sprawdzone (nie muszą byc najtańsze, ani te z najwyższej półki - byleby były solidne i słowne) to bedę bardzo wdzięczna.

 

Czuję, ze niedługo podziękuję obecnemu wykonawcy.

 

Bardzo bede wdzięczna o jakieś namiary...

 

Kulko

mój kolega, mając dom na etapie wykończeń ostatnio mi mówił: jak masz wykonawcę to go trzymaj !!! Nie zrażaj się od razu daj mu szansę i ustal, że możesz dużo zrozumieć, ale pod warunkiem że wiesz co jestr grane.

Niestety znalezienie teraz wykonawcy graniczy z cudem. U mnie w pracy pracownicy zatrudnieni w dziale budowlanym mają robotę poza godzinami pracy zapewnioną do końca roku :roll: , nawet na prośbę Dyrektora nic nie dało się załatwić :-? - chciałam, żeby ocieplili fundamenty, aby murarze szli ze ścianami w górę :cry: .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...