Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wojty

 

Zadzwoń do cerkolor to podadzą listę dystrybutorów we Wrocku . W Adako

chyba też są .

 

Kuchnia moich znajomych zabudowana jest w L . zaczyna się wielką , wysoką lodówką ,potem niskie szafki , nad najdłuzszym blatem 2 małe wiszące potem wielki pochłaniacz nad kuchenką . Na przeciwległej ścianie wielka 3 częściowa szafa , składająca się z - po bokach szafki zamknięte w środku na górze i na dole małe szafki , a między nimi mikrofalówka i piekarnik . Duży mebel , ale wcale nie razi .No i piękny stół .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani mam problem z zamówieniem odpowiedniej długości belem na więżbę. Potrzebuję krokwie koszowe dłogości 12,5 m i jak na razie nie mam skąd.

Czy ktoś może polecić tartak co takie zrobi? Czy też ew. łączyć z 2 kawałków?

Poradzcie

 

Oczywiscie mozna laczyc, tyle ze ciesle zawsze sie beda burzyc :-? . MI tez to grozilo - wymiar chyba mialam taki jak twoj. Nawet w tartaku facet powiedzial, ze mu do komory sie nie zmiesci (impregnacja ciśnieniowa) i powiedzial ze niestety przetnie, ale ostatecznie udalo mu sie jedanak jakos upchac i na budowe doslalam w 1 kawalku :). Wiezbe mialam z Drewbetu, za Czestochowa - polecam - adres mozesz znalezc na stronie www.

Dzięki, sprobuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kochani:)

 

Co do naszej kochanej ekipy: przyjechali dzisiaj w końcu na murowanie ścian.

 

Zajechali ok 13.30 pomaziali dysperbitem ławy fundamentowe i o 16.30 już byli w drodze powrotnej:)

 

Wiem, że tacy sa budowlańcy ale wierzę, że nie wszyscy aż tacy:)

Umawialiśmy się (ba podpisaliśmy umowę) na zadaszenie sso do zimy. Pogoda ładna, słońce swieci, czas ucieka, a Ci przyjeżdżają maźnąć fundament i w droge powrotną (na inną budowę? do domu?)

 

Nie zamierzam sie aż tak bardzo stresować, ale też i takiej rzeźby w g... tolerować :wink:

 

Jesteśmy po rozmowach z konkretnym poleconym człowiekiem, który tylko po znajomości ma sie zająć naszymi budowami.

Jak się jutro dogadamy co do ceny - to w poniedziałek wjeżdżają na nasze budowy i ruszają z kopyta, a obecnych Panów uwalniamy od męki w Gajkowie.

Jak się nie dogadamy, to szukam dalej, a miedzyczasie meczę się z robotnikami co "pracują aż wióry lecą":)

 

Zadzwonię też wtedy do Pana Szymańskiego.

 

Do Pana Tyczyńskiego też wczesniej dzwoniłam - ale ma zlecenia aż do 2008 roku :lol:

 

Trzymajcie kciuki żeby się wszystko jutro dobrze ułożyło.

I dzięki wszystkim za słowa otuchy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo..

 

chciałam zapytać czy nie macie jakichś namiarów na sumiennego inspektora nadzoru który będzie pilnował naszych interesów (zarówno od strony ewentualnych błędów w projekcie jak i niedoróbek wykonawcy).

Dopiero teraz zaczynamy tyle że z wykonawcą który miewał problemy z jakością roboty. Chciałabym go więc wspomóc "aniołem stróżem".

Może możecie polecić kogoś sensownego.

Budowa w Czernicy, kierownikiem jest Tyczyński ale jakoś mam watpliwości czy nie pozwoli na odwalenie pańszczyzny :-?

 

 

pozdr.

Dorota

 

PS. i pochwalę się po cichu że mamy zalane ławy, więc coś drgnęło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję po sąsiedzku:))

 

Jak ja szukałam kierownika, to zadzwonilam do Pana Piekarka z listy wrocławskich misiów.

 

Nieźle sensowny i ostry facet. Nie dogadaliśmy sie w końcu bo dastałam z polecenia kogoś innego - ale ten na pewno potrafiłby dopilnować nieźle interesów.

 

Ci, kórzy Go tam polecali pewnie potwierdzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!!

 

Ivonesca dzięki za namiary na kominki - muszę się tam wybrać

 

dabell ja brałam beton z RMC na Borowskiej rok temu i przyjechali z taśmą- nie pamiętam już ceny...

 

Betka, dilbert życie mi uratowaliście z tymi listwami - nikt o nich nie słyszał, dziwne :-? uderzam we wskazane przez was miejsca :)

 

blondyna ja podpisałam umowę z Progasem. Koszt instalacji 1000 zł w tym fundament betonowy. Po mojej stronie było wykopanie dziury. Cena gazu gwarantowana do 2007 potem dzierżawa zbiornika to 30 zł + vat. Nie pamięta jaka ilość gazu jest w umowie. Z przegladniętych firm ich oferta była najlepsza. Papierologię załatwiają w cenie.

Jeśli będziesz zainteresowana podam ci namiar do przedstawiciela.

 

Wojty ja się teraz nastawiłam na venge a ty masz wątpliwości ? :) Mnie ostatecznie przekonał argument, że przy otwartych kuchniach ciemne kolory są bardziej reprezentatywne i przy tym pozostanę.... Umówiłam się na podpisanie umowy na wykonanie mebli :) Będą w styczniu trudno- wigilia na podłodze :)

 

niestety komp mi się popsuł i rzadko mogę zaglądać do internetu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty ja się teraz nastawiłam na venge a ty masz wątpliwości ? :) Mnie ostatecznie przekonał argument, że przy otwartych kuchniach ciemne kolory są bardziej reprezentatywne i przy tym pozostanę.... Umówiłam się na podpisanie umowy na wykonanie mebli :) Będą w styczniu trudno- wigilia na podłodze :)

 

 

tia, odezwla sie ta, ktora zawsze niby marzyla o ciemnych meblach ;) :lol:

 

Czyli co, zdecydowalas sie na te pania? Hmm, no coz ja sie tez musze z nia w przyszlym tyg. spotkac i mam nadzieje, ze termin bede miala podobny, a na pewno nie pozniejszy. Czyzby to znaczylo, ze swieta znowu na wygnaniu?? :roll: Z drugiej strony chyba i tak nie bede miala sily na jakies wieksze kucharzenie :-?

A moze sie spotkamy jeszcze raz razem, w trojke i wezmiemy pania na litosc-moze skroci ten termin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dziękuje za odpowiedzi,Wiech chcę zbiornik naziemny bo działkę mam spora na razie rozmawiałam z jedna firmą dzierżawa butelki 36 zł miesięcznie brak limitów czyli tankuje jak potrzebuje tylko wykopanie rowu 1000 zł to chyba nie mało cena chyba jak dobrze pamiętam 1.80

netto

magdusia 113 piec juz mam co prawda u instalatora, dzięki zadzwonie i porównam

marzka jeśli panowie od ocieplenia będa o.k prosze o namiary

 

Misia i Krzysiek witam,co prawda mam zblizony dom powierzchniowo bo 93m2 i dach kopertowy ale ceny sprzed 3 lat,wiec na pewno nie aktualne

 

Wojty gratuluje ty to masz tempo!coś jak kiedys BK-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondyna,

 

cos ty, tempo ma zabojczo powolne :( . Poporostu staram se wszystko kupowac i zamiawiac z duzym wyprzedzeniem, puki jeszcze mam sile i ochote, nie mwoiac ze wykonawcy i sprzedawcy nauczyli mnie ze na wszystko trzeba min. 2 miesiace czekac - jak widzisz z kuchna mi sie chyba nie udalo :-? .

 

Narazie wiekszosc ekipy robi u mnie ocieplenie poddasza - na goowo mam tylko jeden pokoj, no moze jutro bedzie drugi. A w tym samym czasie robia jeszcze lazienke na dole. Porbuje stawac na glowie, zeby za miesiac moc sie wprowadzic chociaz na gore - ma nadzieje ze zdaze w tym czasie pomalowac min. 2 pokoje i polozyc panele no i ze lazienke dolna juz skoncza. Potem panowie beda robic sobie spokojnie dol,a ja ich bede co najwyzej z gory obserwowac ;).

 

A ty na jakim jestes etapie?? Kiedy sie wprowadzacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję po sąsiedzku:))

 

Jak ja szukałam kierownika, to zadzwonilam do Pana Piekarka z listy wrocławskich misiów.

 

Nieźle sensowny i ostry facet. Nie dogadaliśmy sie w końcu bo dastałam z polecenia kogoś innego - ale ten na pewno potrafiłby dopilnować nieźle interesów.

 

Ci, kórzy Go tam polecali pewnie potwierdzą:)

 

potwierdzam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to witam grupę - starych i nowych ;-)

 

Betty - może akurat nada Ci się ten kominkarz - jak chcesz to na priva napiszę Ci dokładnie w którym on jest miejscu

 

kulka - gratuluję znalezienia nowej ekipy :o toz to wyczyn prawie nieziemski :wink: :lol: ja nie mogłam znaleźć nikogo do osadzenia w betonie 14 słupków ogrodzeniowych - na szczęście nie zawiodła pomoc sąsiedzka ;-)

 

blondyna - czy nam się uda kiedyś spotkać ? ;-) i to samo pytanie do mojej chyba najbliższej sąsiadki marzki oraz do dabell :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - gratuluję znalezienia nowej ekipy :o toz to wyczyn prawie nieziemski :wink: :lol: ja nie mogłam znaleźć nikogo do osadzenia w betonie 14 słupków ogrodzeniowych - na szczęście nie zawiodła pomoc sąsiedzka ;-)

 

Ano cieszę się bardzo - bo wiem, że Ci zrobią to solidnie i szybko:))))

Mają swoje wszystkie maszyny, wibratory, zagęszczarki i.t.d., ludzi niemało zatrudnionych legalnie i będą na pewno mieli tempo o niebo lepsze niż Ci co na 3 godziny wpadali na budowę :lol:

 

No ale cieśla tej naszej nowej ekipy jest zajęty do końca roku a może i dłużej i oni już nie zajmą sie u nas dachem.

 

Więc już dzisiaj zaczynamy szukac ekipy do dachu.

 

Obdzwonię dzisiaj misiów z listy. Ale może ktoś jeszcze ma poleconych sprawdzonych dachowców, którzy nie są jeszcze na tej liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - jesteś wielka, jak ty to zrobiłaś :o , ja szukałam ekipy w sierpniu i we wrześniu i było ciężko, oj jak ciężko...

 

Czy możecie sie pochwalić , ile wam się udało wynegocjować rabatów na strop, mój pan z MBS daje mi 13% na TERIVA NOVA, czy się na niego obrazić czy podziękować za hojność :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo.

Mam do Was pytanie czy ktoś z Was ma może drzwi tarasowe PCV w systemie przesuwnym (1 skrzydło stałe i jedno przesuwne).

I czy była by możliwość zobaczenia jak to wygląda już zamontowane.

Objeździłem salony z oknami i nigdzie nie można tego zobaczyć.

I drugie pytanie czy mam ktoś z Was okna z OknoPlastu z Krakowa (te mi się najbardziej podobają), ale nie znam opinii, co do nich.

Pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena

 

GRATULACJE!!!!!! w obecnych okolicznosciach przyrody tak szybko robic wieche to naprawde godne podziwu. Czapki z głow :D

 

Teraz zycze szybciutkiej wykoncniowki i jeszcze szybszego wprowadzania :)

 

 

Secam

 

my mamy takie drzwi - o szer. 2,7m i z "automatyczna"klamka - troche ulatwia otwieranie i uchylanie okna. Jesli chcecie ogladnoc to zapraszam - jutro raczej bedziemy od rana do 17 na budowie, podobnioe tez w sobote, a zreszta nawet gdybyscie nas nie zastali to podejdzcie i powiedzcie ze jestescie naszymi znajomymi i ze chcecie zobaczyc okna ;) (to wy chyba mowiliscie, ze znacie naszego wykonawce, wiec sadze ze tym bardziej nie bedzie problemu) Drzwi sa w salonie, latwo trafic ;).

 

A poza tym w firmie, gdzie zamawialismy okana maja tez takie na wystawie (na Swojczycach, po prawej stronie, jak sie jedzie do Kamienca) Nie pamietam nazwy firmy. Robia z Schuco.

 

Jak bedziecie zinteresowani to napiszcie na prv to wam szczegolowa sciezke dostepu, a raczej dojazdu opisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...