Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

dabell, jesli ci sie uda wyegzekwowac od wszystkich wykonawcow umowe to bedziesz wielka!

Wojty

ja podałam te zapisy w umowie jako opcję :p . Mam świadomość jak to wygląda :-? Chodzi o wypunktowanie elementów, na które trzeba potem szczególnie zwracać uwagę zlecając prace konktretnemu miśkowi.

pozdrawiam

Dabell

 

No, ale tak czy inaczej trzebaby zmusic wykonawce do podpisania jakiejs karteczi z tymi punktami... :(, a oni to traktuja jak cyrograf.

Wojty nie wyraziłam się chyba precyzyjnie :-? - nie wykonawcy mają do podpisywania cyrografy, tylko my między sobą po zakończonej pracy danego misia moglibyśmy umieszczać na liście misiów - jeżeli były jakieś problemy, spis elementów, na które następny inwestor musiałby uwazać podczas prac danego fachowca.

Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej!

prześledziłem Waszą listę i obdzwoniłem tynkarzy

Zaden z nich nei robi tynków klasycznych ręcznie - jesli juz robi to maszynowo. Zatem :

szukam speca od tynków klasycznych, cementowo-wapiennych, robionych ręcznie

RTejon - W-w wschód, konkretnie Chrząstawa

Zna ktoś ?

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dabell, jesli ci sie uda wyegzekwowac od wszystkich wykonawcow umowe to bedziesz wielka!

Wojty

ja podałam te zapisy w umowie jako opcję :p . Mam świadomość jak to wygląda :-? Chodzi o wypunktowanie elementów, na które trzeba potem szczególnie zwracać uwagę zlecając prace konktretnemu miśkowi.

pozdrawiam

Dabell

 

No, ale tak czy inaczej trzebaby zmusic wykonawce do podpisania jakiejs karteczi z tymi punktami... :(, a oni to traktuja jak cyrograf.

Wojty nie wyraziłam się chyba precyzyjnie :-? - nie wykonawcy mają do podpisywania cyrografy, tylko my między sobą po zakończonej pracy danego misia moglibyśmy umieszczać na liście misiów - jeżeli były jakieś problemy, spis elementów, na które następny inwestor musiałby uwazać podczas prac danego fachowca.

Co ty na to?

 

a to to co innego :). jestem jak najbardziej za. Czekam wiec na pierwsze komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czarnej listy...

 

juz ie raz myslalm o tym, zwlaszcza po tym co sama przeszlam, chociazby z tynkarzami :evil: . jednak nie jest to takie proste:

 

- miski moga nas w konia robic, nie przychodzic w umwionym dniu, brac zaliczki i uciekac, robic fuszerki itp, itd (bo najczesciej nie mamy z nimi umowy lub zaslonia sie jakims zwolnieniem lekarskim ...), ale z tego co wiem, jesli publicznie zamiescimy notke obciazajaca takiego miska to on moze z tym pojsc do sadu... Nie wiem tego dokladnie. Ale moze ktos zna si lepiej na prawie??? Czy jest na sali... prawnik??? ;)

 

- no i druga sprawa - tyczy sie mniejszych przewinien - nie zawsze znamy sprawe z 2 strony. Zawsze istnieje taka mozliwosc, ze ktos poporstu sie nie dogadal, zle okreslil wymagania no i potem ma problem, nie mowiac ze kazdy z nas ma inne podejscie - jedni np. chca miec tylko szybko i w miare dobrze robione, inni beda chodzic z poziomica i czepiac sie wszystkiego (maja zreszta do tego prawo).

WOJTY

dobrze opisała kiedyś Flowera swojego budowlańca: na zasadzie - zwracać uwagę na: 1......, 2. ....., np. dokładność obmiarów, używane materiały, zawarcie w umowie zapisów o karach za niedotrzymanie terminów itp. Czyli bezstronny opis w punktach bez oceny. Za takie coć to nikt chyba nie może się przyczepić, a inteligentny przecież inwestor 8) będzie wiedział co robić :p .

 

Pytanie jak to umieścić - dodatkowa tabelka przy misiu, np. powykonawcze uwagi inwestorów ?.

WOJTY

Czesc, moze ja wlasnie jeszcze te rzeczy oficjalnie napiszę na forum, bo pisałam listę na priva Ja ciagle odkrywam, niestetym nowe niedorobki np zaczeły mi odpadac górne bloczki w sciankach działowych na pdodaszu (((( no ale juz dawno zapłacone i teraz nawet nie dostanę zwrotu pieniedzy za zapłacone juz prace... .Niestety to pierwszy dom, trochę jak się mówi "dla wroga", ale niektórzy mogą uniknąc błędów czytając nasze porady - postaram sie raz jeszcze listę rzeczy, które przegapiłam opisac tym razem na forum...

pozdrawiam Was wszystkich cieplutko

PS U nas wlasnie Pan Kosatko robi ocieplenie, podobno dobry fachowiec i znowu chyba bede spac spokojnie.. tak jak "przy" Cepinie :-) chociaz moj maz ostatnio tez cos na Cepinka znalazł hihi

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

prześledziłem Waszą listę i obdzwoniłem tynkarzy

Zaden z nich nei robi tynków klasycznych ręcznie - jesli juz robi to maszynowo. Zatem :

szukam speca od tynków klasycznych, cementowo-wapiennych, robionych ręcznie

RTejon - W-w wschód, konkretnie Chrząstawa

Zna ktoś ?

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

 

Czesc jestes z Chrzastawy? :-) ja tez (Wlk) i wlasnie tez szukałam kogos od tynków klasycznych, bo szkoda mi robic ręcznie, znalazłam jednego goscia z listy, ktory nie upierał sie przy maszynowych, nie wiem czy juz do niego dzwonileś/aś

On np proponowal nam czesc tynków zrobic maszynowo np sufity a resztę ręcznie, bo szkoda nam na Silce, która jest gładziutka marnowac tyle tynku maszynowego... no i ta cena (((

Gosciu nazywa się: Piotr Stępień tel. 606-904-287 (polecany przez dobrzykowice), był u nas i wydawał sie sensowny, mówił ze szuka wlasnie pracy na zimowe miesiące.

PS Sprobuj jeszcze w Autogieldzie poszukac tam sie duzo osób ogłasza

My chyba bedziemy na wiosnę tynkowac :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka , dabell , kulka - jak tam postęp robót .

 

Kulka jak nowa ekipa się sprawuje nie zaleźli ci jeszcze za skóre ????

 

Mi jeszcze nie zdążyli zajść za skórę;)

Natomiast zrobili na mnie na wstępie dobre wrażenie:) Zobaczymy jaki bedzie ciąg dalszy.

 

Na razie w weekend dostaliśmy mailem zestaw materiałów (ponieważ kupujemy sami, jak chyba większosć z nas) z dokładnym wyszczególnieniem ile, gdzie są dobre ceny i na kogo się powołać i na jaki dzień ma byc dany towar na budowie.

 

Jutro o 7 rano 8) (tak to podkreślam, bo jak sobie przypomnę poprzednią ekipę wpadająca na 3 godziny na działkę o godzinie 11-12 to aż mnie bierze) - przyjeżdża na dzialkę 15 osób i zaczynają budowę naszych trzech domków (czyli nasz i naszych 2 zaprzyjaźnionych małżeństw-przyszłych sąsiadów, z którymi kupiliśmy działki).

 

U nich dopiero star, u nas w końcu murowanie ścian fundamentowych:)

 

Jutro zamieszczę zdjęcia:)))

Prowadzimy już dziennik budowy - ale wyłącznie fotograficzny:) Na inny niestety już brakuje mi czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w weekend dostaliśmy mailem zestaw materiałów (ponieważ kupujemy sami, jak chyba większosć z nas) z dokładnym wyszczególnieniem ile, gdzie są dobre ceny i na kogo się powołać i na jaki dzień ma byc dany towar na budowie.

Kulko - czy możesz się podzielić tą listą 8) :p ? Przydałoby się chociaż posprawdzać ceny... my kupujemy w MSM na Opolskiej i po prawdzie nie mamy za bardzo czasu sprawdzać gdzie indziej, a może by się przydało...

Może być oczywiście na priv.

U nas też od jutra wchodzą do murowania bloczków - ciekawe jakie będą postępy po jutrzejszym dniu u was i u nas. Naszą budowę można podglądać na bieżąco w dzienniku.

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka , dabell , kulka - jak tam postęp robót .

 

Kulka jak nowa ekipa się sprawuje nie zaleźli ci jeszcze za skóre ????

 

Mi jeszcze nie zdążyli zajść za skórę;)

Natomiast zrobili na mnie na wstępie dobre wrażenie:) Zobaczymy jaki bedzie ciąg dalszy.

 

Na razie w weekend dostaliśmy mailem zestaw materiałów (ponieważ kupujemy sami, jak chyba większosć z nas) z dokładnym wyszczególnieniem ile, gdzie są dobre ceny i na kogo się powołać i na jaki dzień ma byc dany towar na budowie.

 

Jutro o 7 rano 8) (tak to podkreślam, bo jak sobie przypomnę poprzednią ekipę wpadająca na 3 godziny na działkę o godzinie 11-12 to aż mnie bierze) - przyjeżdża na dzialkę 15 osób i zaczynają budowę naszych trzech domków (czyli nasz i naszych 2 zaprzyjaźnionych małżeństw-przyszłych sąsiadów, z którymi kupiliśmy działki).

 

U nich dopiero star, u nas w końcu murowanie ścian fundamentowych:)

 

Jutro zamieszczę zdjęcia:)))

Prowadzimy już dziennik budowy - ale wyłącznie fotograficzny:) Na inny niestety już brakuje mi czasu.

 

KULKA

Fajnie ze udało Ci się znależc taką ekipę, pewnie im na ręke

ze mają wszystkie budowy obok siebie bo jak jest przerwa technologiczna

na jednej budowie to mogą pracowac zaraz obok,

a jaki w ogole domek budujesz, masz jakis gotowy projekt?

a przy okazji skąd jest ekipa która buduje u Ciebie?

pozdrawiam flowercia

Ps Zazdroszcze Ci ze udało CI sie tak ze znajomymi kupic działki ja teraz wszystkich znajomych tez namawiam na Chrząstawe moze jeszcze ktos koło nas sie wybuduje....,bo na razie trochę smutno w okól (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka , dabell , kulka - jak tam postęp robót .

 

buziaki MARPA

 

marpa - postępy są, i tak - ściany do stropu stoją, kominy (z KOM-WENTU) rosną. strop przyjechał :lol:

 

Ale .............nie mam nikogo do dachu :( .

 

Dabel, kulka, i inni na podobnym etapie skąd bierzecie drewno, czy już macie zamówione, czy nie obudziłam się zbyt późno :oops:.

 

2004 - czy zdecydowałaś się na DOMINO, czy już kupiłaś?

Ja, jak patrzę na zdjęcia dachu pontypendy, to .... ach, marzy mi się :roll: ..

A w ogóle, to dlaczego tak rzadko tu do Grupy zaglądasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gapa ze mnie... :oops:

Może się komus przyda. Wkład 14kw z pyrolizą na szybie (to naprawdę działa), obudowa z marmuru, fronty z łupanego, półki normalny, górna belka również marmurowa, montaż. Całość kosztowała nas 8800. Nie wiem ile przepłaciłam ale ogólnie jestem zadowolona. Jak ktoś jest zainteresowany podam namiary. :roll:

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam Ci na privka

przeciętne terminy w tartakach to podobno 3 miechy......

ale właśnie! mam na zbyciu z 200mb łat, deski do pasa nadrynnowego, oraz 8 belek 6x22 11stometrowych

mam też na zbyciu 1 palete gazobetonu 24-rki...kto chce zapisywać się do kolejki bo zaraz nie będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gapa ze mnie... :oops:

Może się komus przyda. Wkład 14kw z pyrolizą na szybie (to naprawdę działa), obudowa z marmuru, fronty z łupanego, półki normalny, górna belka również marmurowa, montaż. Całość kosztowała nas 8800. Nie wiem ile przepłaciłam ale ogólnie jestem zadowolona. Jak ktoś jest zainteresowany podam namiary. :roll:

pozdrawiam

Aga

Zara

Proszę o namiary, będą przydatne, bo właśnie się zastanawiam nad wyborem kominka - już na etapie murowania chciałabym mieć ustawione wszystko pod konkretny model.

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gapa ze mnie... :oops:

Może się komus przyda. Wkład 14kw z pyrolizą na szybie (to naprawdę działa), obudowa z marmuru, fronty z łupanego, półki normalny, górna belka również marmurowa, montaż. Całość kosztowała nas 8800. Nie wiem ile przepłaciłam ale ogólnie jestem zadowolona. Jak ktoś jest zainteresowany podam namiary. :roll:

pozdrawiam

Aga

Zara

Proszę o namiary, będą przydatne, bo właśnie się zastanawiam nad wyborem kominka - już na etapie murowania chciałabym mieć ustawione wszystko pod konkretny model.

dabell

Ja tez poprosze o namiary a moze wkleisz zdjęcia?, wlasnie szukamy kominka DZIEKUJE z góry i pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena - trochę mnie nastraszyłaś, ale chyba nie jest tak źle.

Dzwoniłam do tartaków i np. w Tyblach, na trasie do Warszawy za Kępnem (często tamtędy przejeżdżam) jest , czeka się ok.2 - 3 tygodnie, a cena 842 pln za m3,

impregnaca zanurzeniowa 120 pln za m3.

 

Czy to drogo :roll:

Dziewczyny w Chrząstawie jest pełno tartaków, bo az 5, pierwszy przy wjezdzie do Małej, drugi w Małej ale nie na glownej ulicy tylko trzeba skręcic w prawo chyba kolo pierwszego sklepu na rogu , albo pierwsze skrzyzowanie (1 wczesniej) potem 3 w Chrzastawie Wielkiej!! Sprobujcie pozdrawiam flowerica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2004 - czy zdecydowałaś się na DOMINO, czy już kupiłaś?

Ja, jak patrzę na zdjęcia dachu pontypendy, to .... ach, marzy mi się ..

A w ogóle, to dlaczego tak rzadko tu do Grupy zaglądasz?

 

Halszka, domino mam już zamówione, będzie prawdopodobnie w drugiej połowie listopada. Trochę sobie poczekam na dach, mam nadzieję, że jego wygląd mi go wynagrodzi:) Jak będziesz chciała, to zapraszam na oglądanie :) Halszka, oglądałaś Tegalit w Mokronosie? Trafiłaś na ten dach ? Zaglądam tutaj, ale nie mam czasu na pisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...