Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Secam - strop TERIVA brałam z Betardu z Długołęki , są 2 rodzaje jeden jest grubszy , a drugi cieńszy w zależności od tego co ma być na górze domu jak poddasze użytkowe to lepiej grubszy , jak strych to nie warto przepłacać . Do TERIVY są dwa rodzaje pustaków betonowe ( kolor szary ,lepiej tłumią dźwięki i są tańsze ) keramzytowe ( kolor buraczkowy , są bardziej akustyczne , ale cieplejsze no i droższe ) . Zamawiając strop musisz się określić , który rodzaj pustaków kupujesz , belki są w różnych wymiarach jeśli w projekcie masz belką o wymiarze , który trudno dopasować , kupuje się dłuższą i docina na budowie . Radze zakup przez hurtownie , bo zawsze można oddać nadwyżkę towaru . Ilość pustaków jest trudna do wyliczenia , czasami przy układaniu jakiś pęknie więc zamawia sie z górką , a potem zwraca . PAMIĘTAĆ PO WYMUROWANIU ŚCIAN SPRAWDZIĆ DŁUGOŚCI POTRZEBNYCH BELEK , CZASAMI PROJEKTANT ZAKŁADA PODPARCIE BELKI NA ŚCIANIE MINIMALNE 5-6 cm , GDY MURARZOM ROZJADĄ SIĘ TROCHE ŚCIANY WYCHODZI 3-4 cm , A TO JUŻ ZA MAŁO WIEC NAJPIERW KONTROLA , A POTEM EWENTUALNA KOREKTA BELEK , TRZEBA KUPIĆ DŁUŻSZE I PODOCINAĆ .

 

mtw1- dzięki za rade , ale ja okna będę montować na wiosne , teraz chce podpisać umowę i zapłacić zaliczkę , żeby mieć z głowy wiosenne zakupy .

 

Xena z Xsary - gratulacje , to jesteśmy na tym samym etapie , rozumie , że teraz mała przerwa do wiosny , tak jak u mnie . Odgromu nie mam choć był w projekcie , ale odpuściliśmy

 

Dabell - ty to masz tempo koleżanko , gratulacje

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Secam - strop TERIVA brałam z Betardu z Długołęki , są 2 rodzaje jeden jest grubszy , a drugi cieńszy w zależności od tego co ma być na górze domu jak poddasze użytkowe to lepiej grubszy , jak strych to nie warto przepłacać . Do TERIVY są dwa rodzaje pustaków betonowe ( kolor szary ,lepiej tłumią dźwięki i są tańsze ) keramzytowe ( kolor buraczkowy , są bardziej akustyczne , ale cieplejsze no i droższe ) . Zamawiając strop musisz się określić , który rodzaj pustaków kupujesz , belki są w różnych wymiarach jeśli w projekcie masz belką o wymiarze , który trudno dopasować , kupuje się dłuższą i docina na budowie . Radze zakup przez hurtownie , bo zawsze można oddać nadwyżkę towaru . Ilość pustaków jest trudna do wyliczenia , czasami przy układaniu jakiś pęknie więc zamawia sie z górką , a potem zwraca . PAMIĘTAĆ PO WYMUROWANIU ŚCIAN SPRAWDZIĆ DŁUGOŚCI POTRZEBNYCH BELEK , CZASAMI PROJEKTANT ZAKŁADA PODPARCIE BELKI NA ŚCIANIE MINIMALNE 5-6 cm , GDY MURARZOM ROZJADĄ SIĘ TROCHE ŚCIANY WYCHODZI 3-4 cm , A TO JUŻ ZA MAŁO WIEC NAJPIERW KONTROLA , A POTEM EWENTUALNA KOREKTA BELEK , TRZEBA KUPIĆ DŁUŻSZE I PODOCINAĆ .

MARPA JESTEŚ WIELKA :D

Zastrzeliłaś mnie tymi stropami cały czas nastawiałem się na keramzytowy ALE O TYM ŻE BETONOWE SĄ MNIEJ AKUSTYCZNE NIE WIEDZIAŁEM :o Musze się teraz zastanowić czy nie brać jednak betonowych. Ciepłośc chyba u mnie nie ma znaczenia bo i tak na dole i górze będzie ogrzewane.

Co do okien czytałem chyba w ostatnim muratorze i Ładnym domu że te o których rozmawialiśmy (z Aluplastu 3 uszczelkowe i 6 komorowe) są podobno dużo cieplejsze. Profil jest szerszy ii sztywniejszy a okucia są umieszczone między 2 i 3 uszczelką więc nie mają kontaktu z wilgocią. Coraz bardziej się nad nimi zastanawiam.

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a010.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej marpa

zostało mi rozplantowanie górki humusu, myślę tez czy nie zakopać juz teraz szamba...może sobie na zimę stac (w sensie byc sobie zakopane)takie napełnione wodą? pytanie lamerskie ale co tam.....

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć :wink:

Ja też będę zakopywał szambo szybciej żeby nie grzebać się potem w ziemi przy wykończeniówce. Jak najbardziej powinnaś zalać szambo wodą (żeby je obciążyć) w 1/3 lub połowie. Dzięki temu masz pewność że wody gruntowe w zimie nie podniosą Ci szamba. Nic się z wodą nie stanie nie stanie bo jest zakopane w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej marpa

zostało mi rozplantowanie górki humusu, myślę tez czy nie zakopać juz teraz szamba...może sobie na zimę stac (w sensie byc sobie zakopane)takie napełnione wodą? pytanie lamerskie ale co tam.....

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć :wink:

Ja też będę zakopywał szambo szybciej żeby nie grzebać się potem w ziemi przy wykończeniówce. Jak najbardziej powinnaś zalać szambo wodą (żeby je obciążyć) w 1/3 lub połowie. Dzięki temu masz pewność że wody gruntowe w zimie nie podniosą Ci szamba. Nic się z wodą nie stanie nie stanie bo jest zakopane w ziemi.

no wlasnie trzeba bylo wiedziec o tej magicznej 1/3;) dzieki secam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[no wlasnie trzeba bylo wiedziec o tej magicznej 1/3;) dzieki secam;)

Nie ma sprawy http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k025.gif

A i jeszcze. Nie wiem czy u Ciebie jest grunt podmokły. Są specjalne szamba betonowe z "wylanymi" po bokach "skrzydełkami" uniemożliwiającymi "wysadzenie" szamba gdy jest puste. Podobno warto to kupić gdy wody gruntowe podnoszą się często powyżej zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - jeśli chodzi o stropy, a dokładnie o pustaki stropowe, to ja dałam się zbajerować panu z hurtowni tekstem że - betonowe w nocy świecą :lol:

No i wzięłam keramzytowe :roll: .

 

 

:lol:

 

no to naprawde dalas sie zbajerowac ;), jesli zuzlowe pustaki mialyby swiecic, to na tej samej zasadzie musialby swiecic: beton, tynk, wszelka ceramika budwolana, bloczki betonowe, kostka brukowa, zaprawy itp., itd. W obecnych czasach nie da sie wybudowac bomu bez udzialu UPSu - ubocznych produktów spalania :)

 

My mamy zuzlowe pustaki prawie wszedzie, tylko nad garazem, wykuszem i tarasem mamy keramzytowe - tam, gdzie strop ma stycznosc z zimnym powietrzem - Zrobilam to wychodzac z zalozenia, ze keramzytowe pustaki sa cieplejsze, ale prawde piszac to tez bajki marketingowe - zwlaszcza patrzac ba bilans wydanych pieniedzy na drozsze pustaki i zwrot za ogrzewanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zmieniajac temat....

 

mam problem - moja ekipa ma wielkie opozniania (dom mial byc skonczony pod koniec pazdziernika, tzn bez paneli i malowania, bo tym mielismy sie sami zajac) i patrzac na tempo robot nie widze mozliwosci wprowadzenia sie nawet na pieterko do swiat :( (jeszcze nie mam ocieplonego calego poddasza, lazienki tez nie zaczete, regisy nie ruszone itp). Jestem zalamana :( Mlode kopie niemilosiernie, lada moment sie pojawi, a u nas budowa rozgrzebana, mieszkani malutkie zawalone gratami pomiedzy ktorymi biega nasza 40kg psina :(. Doslo do tego ze weekend sama z mezem ukaldalam kafelki w kotlowni, zeby tylko nie opzonic momonetu instalowania pompy, ale wiecej juz ne jestesmy w stanie robic. Dlatego postanowilam zatrudnic jeszcze jakas ekipe od kafelek - robota wydaje sie prosta - 2 hole, salon, kuchnia (lazienki i regipsy zostawimy obecnej ekipie). Mam wiec pytanie - nie znacie jakiegos wolnego kafelkarza??? Wiem ze to trudna sprawa, ale moze jednak znacie kogos, komu przypadkowo wypadla luka w kalendarzu robot... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell, prośba o namiary na piasek który masz w takiej dobrej cenie.

Pozdrawiam

Kedob

namiary na piasek podawała Marzka - chyba stronę w tył. Facet przywiózł mi piasek rzeczny do zaprawy, ale teraz niestety miał jakąś większą robotę i był dostępny od środy, więc znalazł nam wykonawca piasek w podobnej cenie i już wozi. Wieczorkiem wpiszę te i inne namiary na piasek, bo w międzyczasie z autogiełdy też znalazłam za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - jeśli chodzi o stropy, a dokładnie o pustaki stropowe, to ja dałam się zbajerować panu z hurtowni tekstem że - betonowe w nocy świecą :lol:

No i wzięłam keramzytowe :roll: .

 

A w ogóle to aktualnie układamy strop, i we środę, no może we czwartek :wink: , zalewamy....

Ja jak na razie mam mętlik. W hurtowniach prawie wszyscy oferują betard (no i zachwalają) .

Słyszałem dzisiaj od sąsiada że podobno bardzo dobre są STROPEX-u z Fabianowa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani po krótkiej nieobecności:)

 

Troszkę mnie nie było, ale juz jestem i zdaję relację:)

 

Ekipa (nie chcę zapeszyć) sprawuje sie wzorowo.

 

Najpierw podrównali na pozostalych 2 budowach (wzięli nasze wszystkie 3 budowy, a tamci byli w tyle za nami).

 

Więc najpierw pieknie dorównali na tamtych placach boju, żeby im się sprawniej pracowało, potem wzięli się za murowanie ścian.

 

W miedzyczasie okazało się, że nasz poprzedni magik tak wypoziomował nasze ławy, ze między jednym naroznikiem, a drugim narożnikiem była różnica w wysokościach 12 cm !

 

Kolejny powód do radosci, ze juz się go pozbylismy.. Całe szczęście, że nowa ekipa wie co z tym zrobić...

 

A więc - sciany fund. praktycznie juz stoja, na pozostalych budowach etap porównywalny, we środę zalewanie:)

 

Jutro muszę dowieźć hydromax, rury do wody i kanalizy (żeby juz je zalać).

 

Maleństwo kopie i wierci sie niemiłosiernie i wszystko jakoś leci do przodu:-)

 

 

Co do piasku kontakt podawała marzka. Sprawdziłam pana i jestem zadowolona:) Jego telefon: 601 173 135.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - ile płaciliscie za 1m3 więźby dachowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - bardzo się cieszę, naprawdę - pewnie inni też - że zaczęło dobrze iść :lol: .

 

Wszyscy jesteśmy bardzo bardzo bardzo zadowoleni:) Mam nadzieje, ze ten stan się utrzyma:))

 

kulka - kiedy planujesz robić dach ?

 

Zobaczymy jak wyjdzie z tempem prac - ale plany mamy jeszcze na ten rok. Póki co zamawiam juz więźbę - bo w tartakach mówia, ze czas oczekiwania MINIMUM miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...