Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... od 12 października juz mieszkamy na wsi ! Extremalne podejscie jaskiniowcow ... wprowadzilismy sie na beton i ogien mamy w kominku :)

A jeśli chodzi o róźnych misiów ... to temat rzeka.. zwłaszcza pod koniec budowy osiąga się maxymalne napięcie nerwowe. Ale dalej jestem szczęśliwym optymistą .

PS . Ciepła woda ma byc w przyszłym tygodniu .. wiec dalej pozostaja nam wycieczki do rodziców aby zaczerpnąc luxusu prysznica :)

pS.2

Przy montowaniu drzwi bądźcie przy tej czynnosci - trzeba dopilnować osobiscie wymiarów .. u nas zamocowali 3cm za nisko .. no i przemontowali .. po interwencji działu prawnego.

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

Flowera ile za wełnę płacisz? bo ja też Knaufa kupiłam - na inną nie było szans.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... od 12 października juz mieszkamy na wsi ! Extremalne podejscie jaskiniowcow ... wprowadzilismy sie na beton i ogien mamy w kominku :)

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

pozdrawiam

 

o kurczę - rośnie w siłę ligocko-malińska grupa :wink: :lol:

może kiedys jakieś spotkanko?

 

marzka - poprzedniej zimy było OK - odśnieżali regularnie i bardzo wcześnie tak, że wyjeżdżając rano do pracy droga była przejezdna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

pozdrawiam

 

Jest wyśmienicie !!! ale pracy przed nami masa.....

 

trzymam za was kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą sprawę: potrzebuję namiary na ludzi, którzy wyciągną po około 5 m dwa kominy systemowe. Sprawa bardzo pilna. Niestety zostaliśmy zrobienie na szaro przez poprzednią ekipę i jesteśmy bez kominów, które są potrzebne do robienia konstrukcji dachu. Proszę o odzew !!!!!! Teraz znalezienie kogoś graniczy z cudem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Huhrah ja taki kominek mam ponad dwa lata (nieobudowany). Mam rury na wierzchu w bruzdach i kable (tak jak miała Ivo :wink: ) Myśle że tej zimy zrobię obudowe,zamówie granit ,i w końcu będę miał etap z kominkiem zakończony. Wiech

 

 

mam juz łupki granitowe .. chcemy z nich sami machnac obudowe .. tylko czas .. to najbardziej deficytowy towar ( jeśli wykluczymy sfere budżetową :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

poszukuję na gwałt koparki, ale takiej "czołgowej" :lol: na gąsienicach bo inne nie daja u nas rady z wykopami pod pompę ciepła...

wiecie może skąd można wydobć taki czołg?

Z góry mocno dziękuję!

mon

Witaj,

a jaki masz problem dokladnie kopareczka do nas przyjechala zwykła na kółkach i nie mamy problemów z wykopami pod pompę ciepła nie skopujemy wiekiego dołu (wiem, ze tak najczesniej się robi, ale kopiemy łopatą wąski na ok 80 cm i tam mój mąż zakopuje kolejne nitki...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od 12 października juz mieszkamy na wsi ! Extremalne podejscie jaskiniowcow ... wprowadzilismy sie na beton i ogien mamy w kominku :)

A jeśli chodzi o róźnych misiów ... to temat rzeka.. zwłaszcza pod koniec budowy osiąga się maxymalne napięcie nerwowe. Ale dalej jestem szczęśliwym optymistą .

PS . Ciepła woda ma byc w przyszłym tygodniu .. wiec dalej pozostaja nam wycieczki do rodziców aby zaczerpnąc luxusu prysznica :)

pS.2

Przy montowaniu drzwi bądźcie przy tej czynnosci - trzeba dopilnować osobiscie wymiarów .. u nas zamocowali 3cm za nisko .. no i przemontowali .. po interwencji działu prawnego.

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

Flowera ile za wełnę płacisz? bo ja też Knaufa kupiłam - na inną nie było szans.

 

pozdrawiam

Mam jedną ofertę od Goscia na Allegro:

-gr. 18 cm 18,85 zł/m2 (brutto)

-gr. 12 cm 12,60 zł/m2

i na druga czekam z Firmy C-Gips (krakowska)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2004 podaję nr do p. Andrzeja od kominów- 691163347 co prawda murował nam w zeszłym roku- trzeba przyznać, że wyszły ok. - musisz sprawdzić czy dalej to robią.

 

ElaMa wełnę kupowałam we wrześniu w Raab Karcher na Avicenny. W tej samej cenie a nawet kilka groszy tańszą mieli w Leroy Marlin. Kupowaliśmy 20 cm Isover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Kochani gdzie kupowaliście deski na podbitke :roll: Potrzebuje dość pilnie takiej metrowej około 80m2. Tam gdzie dzwonie to albo się skończyła albo ma być albo cena powalająca.

 

Betka parę dni temu kupowałam od człowieka z autogiełdy podbitkę świerkową o grubości 11 mm - deski długości 2,60 i 3m po 16 zł za m2 - z dowozem. W razie czego podam Ci telefon 601 88 00 15.

Teraz się waham czym ją impregnować czy kupić bejcę Sadolinu czy V33 lazurę ochronną. Różnica między nimi jest taka, że Sadolin jest bejcą natomiast v33 to 3 w 1 impregnat, bejca i lakier. No dobra chyba sama sobie odpowiedziałam będzie v33 :-) kolor drzewo egzotyczne :-)

V33 jest teraz w Castoramie w opakowaniach 10l po 214 zł

 

Flowera podobnie płaciłam za wełne 18 cm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

poszukuję na gwałt koparki, ale takiej "czołgowej" :lol: na gąsienicach bo inne nie daja u nas rady z wykopami pod pompę ciepła...

wiecie może skąd można wydobć taki czołg?

Z góry mocno dziękuję!

mon

Witaj,

a jaki masz problem dokladnie kopareczka do nas przyjechala zwykła na kółkach i nie mamy problemów z wykopami pod pompę ciepła nie skopujemy wiekiego dołu (wiem, ze tak najczesniej się robi, ale kopiemy łopatą wąski na ok 80 cm i tam mój mąż zakopuje kolejne nitki...

pozdrawiam flowercia

 

no niestety u nas grunt jest na tyle "niedostępny", że zwykła kopara poległa już na etapie zdejmowania wierzchniej warstwy ziemi, a wykop ma być na 3m głębokości...więc szukam czołgu :lol:

pozdrawiam mocno!

monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Kochani gdzie kupowaliście deski na podbitke :roll: Potrzebuje dość pilnie takiej metrowej około 80m2. Tam gdzie dzwonie to albo się skończyła albo ma być albo cena powalająca.

 

Witaj Betka,

polecam tartak Iskra, poniżej namiary

http://www.tartak-iskra.com.pl/

mamy od nich więźbę i ...właściwie wszystkie dechy na budowie/cieśla chwalił/. Na pewno "dogadasz" się z właścicielami co do wszelkich warunków...

pozdrawiam

mon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...