Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powiedzcie mi Kochani gdzie kupowaliście deski na podbitke :roll: Potrzebuje dość pilnie takiej metrowej około 80m2. Tam gdzie dzwonie to albo się skończyła albo ma być albo cena powalająca.

 

Witaj Betka,

polecam tartak Iskra, poniżej namiary

http://www.tartak-iskra.com.pl/

mamy od nich więźbę i ...właściwie wszystkie dechy na budowie/cieśla chwalił/. Na pewno "dogadasz" się z właścicielami co do wszelkich warunków...

pozdrawiam

mon

 

...podbitkę oczywiście też :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No więc kochani -kanaliza polozona.

teraz tylko wylewka w najblizszym tygodniu i mam nadzieje murowanie ścian.

 

A jak postępy u pozostalych, którzy sa na podobnym etapie?

 

kulka i.w. u nas w sumie podobnie. podłoga na gruncie zalana. Musze się jeszcze dogadać z wykonawcą że ma mi ocieplenie na fundamencie zrobić bo mówi że tego nie było w planach, a ja mam w umowie wszystko do stanu zero. Więc czeka nas mała wymiana zdań... (a nawiasem mówiąc ile można zapłacić za ocieplenie 24m2 muru - 1500 zł??)

A poza tym zbieram się do zakupu bloczków z Milicza - myślisz że cena 7.53 brutto z transportem jest ok, a jak myślą inni?

Widzę ze twoi Panowie faktycznie poszli jak burza :)

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus - nie umiem odowiedziec Ci, czy 1500 zł za ocieplenie na fundamencie to duzo czy malo bo my mamy rozbita robciznę na etapy - gdzie pierwszym jest caly stan zero.

 

boczki z Milicza to beton komórkowy? My budujemy z silikatów 24. Nasi współbudujący maja ogrone problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilosci cegieł. Dobrze, że my juz zamówiliśmy ponad miesiąc temu..

 

Czy ktoś ma może jakis namiar na cegłę pełna do murowania kominów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no tak ale z tego co piszesz to w etap zero wchodzi u was też ocieplenie fundamentu... :lol:

Tak więc tym bardziej mamy pewność że nie ma żadnego gadania, ma zrobić i już a jak nie to negocjujemy jego cenę w dół, bo nie skończył pracy. 8)

 

namiarów na cegle niestety nie mam, kurcze.. teraz dopiero mi się zacznie szukanie wszystkich materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus - nie umiem odowiedziec Ci, czy 1500 zł za ocieplenie na fundamencie to duzo czy malo bo my mamy rozbita robciznę na etapy - gdzie pierwszym jest caly stan zero.

 

boczki z Milicza to beton komórkowy? My budujemy z silikatów 24. Nasi współbudujący maja ogrone problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilosci cegieł. Dobrze, że my juz zamówiliśmy ponad miesiąc temu..

 

Czy ktoś ma może jakis namiar na cegłę pełna do murowania kominów???

 

kulka i.w.

naprawdę polecam ryczkowskiego. Jak będziesz u niego dużo kupować to ceny są naprawdę niezłe. Ważne też jest to że otwiera kredyt - i można zapłacić np. po dwóch tygodniach, po uzgodnieniach telefonicznych ekipa może sama coś kupić, transport jest tani - no i blisko. Oszczędzasz czas i nerwy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no tak ale z tego co piszesz to w etap zero wchodzi u was też ocieplenie fundamentu... :lol:

 

Oczywiście, w wykonaniu stanu zero mamy:

Ręczne wykopy pod fundamenty, zazbrojenie i zalanie fundamentów, wykonanie izolacji poziomej, wymurowanie ścianki funda., izolacja pionowa, zasypanie i zagęszczenie pospółki, zalanie stanu zero betonem, ocieplenie ścian fundamentowych i zasypanie. Aaa no i ułożenie kanalizacji.

 

Także wg mnie stan zero u Was nie został jeszcze zakończony.

 

kurcze.. teraz dopiero mi się zacznie szukanie wszystkich materiałów

 

A z czego chcesz budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. - w takim tempie to dojedziecie przed mrozami ze ścianami, a i dach moze w zimie się wam uda zrobić

 

Mam taką nadzieję, bo już 9 kg dodatkowych noszę:)))

Nasi współbudujący mają jednak problem z zakupem cegieł (my kupilismy juz ponad miesiąc temu, oni zaczeli szukac od zeszłego tygodnia...). Mam nadzieję, że wykonawca nie będzie chciał czekac aż wszyscy będa mieli cegły na domkach (umawialismy się na 3 domki) tylko zacznie murowanie od razu u nas.

 

ten duży biały dom na Piaskowej to budowali w lutym w temp -15 st

 

Ten z czarnym dachem??? No proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a nawiasem mówiąc ile można zapłacić za ocieplenie 24m2 muru - 1500 zł??)

 

Jeśli chodzi o samą robociznę normą jest płacenie ok 10 zł za m2 za styropian i ta sama stawka za siatkę+klej.

 

Oczywiście do tego dochodzi folia kubełkowa i jej ułożenie. Materiał licz osobno. W zależności jaki styropian weźmiesz koszty będą inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus - nie umiem odowiedziec Ci, czy 1500 zł za ocieplenie na fundamencie to duzo czy malo bo my mamy rozbita robciznę na etapy - gdzie pierwszym jest caly stan zero.

 

boczki z Milicza to beton komórkowy? My budujemy z silikatów 24. Nasi współbudujący maja ogrone problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilosci cegieł. Dobrze, że my juz zamówiliśmy ponad miesiąc temu..

 

Czy ktoś ma może jakis namiar na cegłę pełna do murowania kominów???

 

kulka i.w.

naprawdę polecam ryczkowskiego. Jak będziesz u niego dużo kupować to ceny są naprawdę niezłe. Ważne też jest to że otwiera kredyt - i można zapłacić np. po dwóch tygodniach, po uzgodnieniach telefonicznych ekipa może sama coś kupić, transport jest tani - no i blisko. Oszczędzasz czas i nerwy ...

 

a ja odradzam Ryczkowskiego - staramy omijac go szerokim lukiem, kupujemy tylko jakas drobnice, jak nikt w okolicy nie ma. Ceny ma z kosmosu. Na samym poczatku zglosilismy sie do niego z chca kupienia wiekszosci rzeczy na budowe - typu bloczki, strop, silikaty i nistety dal nam praktycznie najwyzsze ceny. Rozmowy o rabatach byly raczej jalowe.

Zreszta wszyscy sasiedzi radzili mi od poczatku tam nie zagladac.

 

Za to przypadkiem odkrylismy hurtownie na Wojnowie (tam, gdzie jest rekalma Makbudu, po lewej stronie jadac do Kamienca) - ceny na wstepie mamy juz naprawde niezle, a jak sie jescze pomarudzi to schodza. Jako stali klienci mozemy brac na kreske, tzn. bierzemy przez tydzien-dwa, a potem przyjezdzamy po fakture zbiorcza, ktora placimy njajczesciej przelewem. To sie sprawdza zwlaszcza teraz, jak czesc materialu zamawia bezposrednio ekipa. Oni zamawiaja - my placimy ;). Aha- transport oczywiscie mamy za darmo.

 

Poza tym w Kmiencu jest tez ELCHEM (po lewej stronie jadac do Gajkowa, juz za sklepem MAX)- tam kupisz glownie rzeczy mniejszego formatu - laczniki (np. do wiewzby), silikony, gips itp.

 

No i jszcze pozostaje ci MB03 - teraz mja oddzial w Kamiencu - Lanach - za piekarnia, tam gdzie kiedys byl sklep z plytkami. Tez wszystko milo i sprawnie, a za faktury mozesz placic przelewem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. - w takim tempie to dojedziecie przed mrozami ze ścianami, a i dach moze w zimie się wam uda zrobić

 

ten duży biały dom na Piaskowej to budowali w lutym w temp -15 st

 

 

ale przy -15 to rozumem ze tylko wiezbe i dachowke kladli...

 

Normalnie, przy zatosowaniu odpowiedniej chemii, mozna murowac do -5. Przy -15 to betonuja mosty gdy czas nagli, a kary leca ;) - druga sprawa ile placa za beton, ktory mozna lac przy -15...

 

Za to wiezbe sami kladlismy w zimie - grudzien-styczen. Moze efkt nie jest taki , jak bysmy d konca chceli, ale czego mozna bylo wymagac od ludzi racujacych przy ponad -20 stopniach.

 

Kulka, teraz stoj nad panami i popedzaj ich, zeby jak najszybcej zalali ci strop, bo najwazniejsze zeby betonnu nie lac w mrozy. Ale patrzac na tempo robot i pogode na dworze to ci raczej nie grozi ;). Oby nie zapeszyc - tfu, tfu i puk puk w niemalowana klawiature ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka, teraz stoj nad panami i popedzaj ich, zeby jak najszybcej zalali ci strop, bo najwazniejsze zeby betonnu nie lac w mrozy. Ale patrzac na tempo robot i pogode na dworze to ci raczej nie grozi ;). Oby nie zapeszyc - tfu, tfu i puk puk w niemalowana klawiature ;)

 

Oj stoję stoję:)

 

Podobno murowanie parteru zajmuje im srednio 4 dni pracy i mozna lać strop. Zobaczymy jak to będzie z nami:)

 

A hurtownie w naszej okolicy na pewno posprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kochani -kanaliza polozona.

teraz tylko wylewka w najblizszym tygodniu i mam nadzieje murowanie ścian.

 

A jak postępy u pozostalych, którzy sa na podobnym etapie?

 

kulka i.w. u nas w sumie podobnie. podłoga na gruncie zalana. Musze się jeszcze dogadać z wykonawcą że ma mi ocieplenie na fundamencie zrobić bo mówi że tego nie było w planach, a ja mam w umowie wszystko do stanu zero. Więc czeka nas mała wymiana zdań... (a nawiasem mówiąc ile można zapłacić za ocieplenie 24m2 muru - 1500 zł??)

A poza tym zbieram się do zakupu bloczków z Milicza - myślisz że cena 7.53 brutto z transportem jest ok, a jak myślą inni?

Widzę ze twoi Panowie faktycznie poszli jak burza :)

 

Dorota

 

Czesc ja zapłaciłam ok 1100 zł za ok 65m2, robiłam ocieplenie fundamentów dopiero teraz ptzy ocieplaniu budynku) pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam:

Zauważyłem w Twoim dzienniku, że jak lałeś chudziaka to miałeś ułożoną folię. W jakim celu ją dawałeś?[/code]

Po pierwsze jako pierwsza prosta izolacja p/wilgociowa. A przede wszystkim po to, aby ze świeżego betony "maczka cementowa" nie wsiąkała w piach.

 

Nie chcę się wtrącać ale na zdjęciach nie widać dylatacji i siatki zbrojeniowej. Zakładałeś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam:

Zauważyłem w Twoim dzienniku, że jak lałeś chudziaka to miałeś ułożoną folię. W jakim celu ją dawałeś?[/code]

Po pierwsze jako pierwsza prosta izolacja p/wilgociowa. A przede wszystkim po to, aby ze świeżego betony "maczka cementowa" nie wsiąkała w piach.

 

Nie chcę się wtrącać ale na zdjęciach nie widać dylatacji i siatki zbrojeniowej. Zakładałeś coś takiego ?

 

Chudziaka nie ma potrzeby zbroic, a dylatacja sama się tworzy między wylewką a scianą fundamentową /izolacja p.wilgociowa pionowa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam:

Zauważyłem w Twoim dzienniku, że jak lałeś chudziaka to miałeś ułożoną folię. W jakim celu ją dawałeś?[/code]

Po pierwsze jako pierwsza prosta izolacja p/wilgociowa. A przede wszystkim po to, aby ze świeżego betony "maczka cementowa" nie wsiąkała w piach.

 

Nie chcę się wtrącać ale na zdjęciach nie widać dylatacji i siatki zbrojeniowej. Zakładałeś coś takiego ?

Z tego co wiem to w chudziak nie daje się zbrojenia, ważne tylko żeby mocno ubić piach pod spodem. Ja lałem beton B15 różnie go nazywają ale typowy chudziakjest słabszy. Dylatacja będzie robiona dopiero przy ostatniej warstwie podłogi (w wylewc na ociepleniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...