Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podpisuję się pod wypowiedzią Pitta na temat tynkarza Marcina Kieżunia - przestrzegam przed tym wykonawcą. Będzie miał dwie sprawy w sądzie. Pozew jest szykowany.

 

Aż strach kogoś polecać lub wspomnieć, że jest w miarę ok. Miśkom się we łbach poprzewracało :evil: nie dość, że stawki z kosmosu to nie ma jeszcze gwarancji, że zrobią dobrze! Nad moimi wykończeniowcami muszę stać i realizować się jako: trener motywacyjny, doradzca techniczny, dostawca materiału na już i pocieszyciel.... Za każdym razem działa coś innego. Na nic moje miny, współczucie itp. jestem w dziewiątym miesiącu ciąży a oni mają to w du....ie. Ja zresztą ich też- szczególnie jak przychodzi do zapłaty za wykonaną robotę. Oby do końca listopada :)

 

Betty, nie lam sie - ja chyba mam jeszcze gorzej. Niby mam ekipe do wykonczniowki polecana przez forumowiczow (jest na liscie), ale ich praca to istna zenada :evil: . Tak naprawde pracuje 1 osoba - szef - reszta to jakies lebki, dzieciaki, ktore nie dosc ze nic nie potrafia to maja czelnosc na moich oczach usisc w foteliku, wziac gazete i palic papierosa przy zamknietym okne - nie mowiac ze palenie w budynku maja surowo zabronione!!!! :evil: . Ostanio maz jednego niezle zbesztal, wiec ten powiedzial przepraszam i dalej siedzial w foteliku, a jak mu zabralismy krzeslo to poszedl na gore i tam rownie z nic nie robil. A w ogole jak szefa ne ma to kolesie juz nawet otwarcie mowia ze nic nie robia, bo .... nie potrafia. Oni sa tylko pomocnikami :evil: . Efektem tego ocieplenie zewnetrzne (bez tynku, tylko styro, klej, siatka, narazie nawet bez rynien) robili od sierpnia do poczatku pazdziernika, a ocieplenie poddasza robia juz 7 tydzien!! A szef tylko oboecuje ze "jutro" przyjdzie jeszze ktos do pomocy, albo ze za "3 dni" lazienka bedzie skonczona. Oczywiscie jeszcze ani razu nie wywiazal sie z tych zobowiazan :evil: Istana paranoja. Ja tylko probuje sie uspokajac, ale juz nie wydalam i od 2 miesiecy praktycznie nie przespalam spokojne jednej nocy. KOlesie naprawde kopia sobie grob i tylko czekac a ujawnie ich na forum i zrobie taka sama opinie, jak tynkarzom :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj grupo !

 

Wojty , Betty - kobietki teraz to tylko joga i ćwiczenia oddechowe , a nie walka z BARANAMi , bo szybciej urodzicie i szkoda ,żeby maleństwa już przed urodzeniem się stresowały .

Wojty mam nadzieje ,że z MARIANEM nie będziesz miała kłopotów , tylko on też pali :cry: :cry: :cry: , chyba ,że rzucił

 

Dabell, halszka , kulka - tempo robót widzę niesamowite , byle tak dalej , trzymam kciuki za pogodę . Serdecznie gratuluje postępów w budowach .

 

Jeśli mogę zabrać głos w sprawie chudziaka , u mnie było tak :

- super zagęszczony piasek jesienią stał przez zimę i pod wpływem wody osiadł , więc mieliśmy super twarde podłoże

- folia budowlana ( zapobiega wchłanianiu przez piasek mleczka betonowego co zwiększa jego wytrzymałość)

- dylatacja ze styropionu ( powoduje swobodną pracę płyty chudziaka i jej osiadanie )

- beton B-10

 

nie zbroiłam chudziaka z wyjątkiem tarasu i ganku , które było od razu wykonywane razem z bryłą domu , tam poszła siatka fi 6 mm .

 

ŻADNYCH PĘKNIĘĆ

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj grupo !

 

Wojty , Betty - kobietki teraz to tylko joga i ćwiczenia oddechowe , a nie walka z BARANAMi , bo szybciej urodzicie i szkoda ,żeby maleństwa już przed urodzeniem się stresowały .

Wojty mam nadzieje ,że z MARIANEM nie będziesz miała kłopotów , tylko on też pali :cry: :cry: :cry: , chyba ,że rzucił

 

pozdrawiam MARPA

 

tia, joga, oddychanie...

Oddychania na szczescie uczylysmy sie w szkole, a joga, no coz ... moze poszukam cos o uprawianiu jogi w aucie, albo przy sprzataniu mieszkania lub prasowaniu niemowlecych ciuszkow... :roll: :lol: .

 

Co do palenia, to nie jestem jakims przeciwnikiem palenia - sama przed ciaza popalalam, moj M nadal pali, tyle ze uznajemy cos takiego jak "kultura palenia", tzn. jak chcemy zapalic to wychodzimy z pomieszczenia. Poza tym oni nie pala 2-5 papierosow dzienie, a ok 40. Wiec liczac ze u mnie pracuja 4 osoby, pala w trakcie budowy 20 papierosow to nie trudno policzyc, ze tym sposobem dziennie mialabym 80 petow dziennie, a ponad 2 000 miesiecznie :o .

 

No i najwazniejsze, chyba normalny fachowiec, ktory chce szybko i sprawnie zarobic kase nie przychodzi na budowe, zaparza kawke, odpala paieroska i siedzi godzinami na stoleczku z gazetka... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo kominków nie wiecie gdzie mozna kupić same wkłady kominkowe? pozdrawiam flowercia

W Sconto na Krakowskiej - wczoraj kupilismy Chazelles 701L.

pozdr

 

Czesc a gdzie jest dokladnie Sconto na krakowskiej, czy tam jest jakas firma sprzedająca kominki Chazelles? Dzieki serdeczne flowercia

PS. Wlasnie juz mnie glowa boli od szukania kominków... potrzebuje miec szybe pryzmatyczną ale bez takiego duzego czegos nie wiem jak to nazwac nad kominkiem :-) bo nie miesci sie w nasza dziure kominek musi byc zaraz nad szybą płaski)

pozdr flowercia

PS Czy mozesz podać cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Gratuluję postępów i współczuję niesłownych wykonawców, treż bym takich pogoniła do sądu...

A u mnie na działeczce stoi szkielecik budy- oczyszczony z rdzy i zaminiowany- teraz tylko obić i czekać do wiosny....

Warunki zabudowy się uprawomocniły i wędrują do mnie przez labirynty urzędniczych korytarzy, brrr, jak u Franza Kafki w "Procesie" hihihihi.

Ale nikt z sąsiadów nie wniósł żadnego sprzeciwu, więc teraz dalsza część papierologii:

1. Już zamówiłam projekt w studiu Atrium Gl 153 "Groszek";) mam nadzieję, że pachnący

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-153,171,61,opis.html

jak ktos chce polukać to proszę linka

2. jak tylko dojdzie to ksero i do szefa ekipy budowlanej do wstępnej wyceny,

3. w międzyczasie architekt i przyłącza

Jakoś idzie, powolutku pomalutku... ale do przodu

Pozdrawiam AgaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najwazniejsze, chyba normalny fachowiec, ktory chce szybko i sprawnie zarobic kase nie przychodzi na budowe, zaparza kawke, odpala paieroska i siedzi godzinami na stoleczku z gazetka... :evil:

 

Ty się nie znasz.;)

 

Moja sąsiadka miała takich co jej budowali garaż.Bardzo byli wrażliwi i podziwiali piękno parku obok od 8-10 rano (przy porannej kawie) biegali boso po rosie i inne takie.Garaż na 1 samochód robili chyba z 2 miechy.

Ale za to byli wrażliwi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najwazniejsze, chyba normalny fachowiec, ktory chce szybko i sprawnie zarobic kase nie przychodzi na budowe, zaparza kawke, odpala paieroska i siedzi godzinami na stoleczku z gazetka... :evil:

 

Ty się nie znasz.;)

 

Moja sąsiadka miała takich co jej budowali garaż.Bardzo byli wrażliwi i podziwiali piękno parku obok od 8-10 rano (przy porannej kawie) biegali boso po rosie i inne takie.Garaż na 1 samochód robili chyba z 2 miechy.

Ale za to byli wrażliwi!

 

 

wiesz, gdyby podziwial piekno kraobrazu za oknem do 10 to bym sie nawet nie odezwala, ale on podziwial te piekne widoki do 19!!! A przeciez wiedza, ze nie chodzi mi tylko o wykonanie planu, ale przede wszystkim o terminowe wykonanie planu!!! Poza tym inaczej sie czeka na skonczenie garazu, a inaczej na przeprowadzke, zwlaszcza jesli twoje warunki mieszkaniow sa fatalne, a do tego dni dziela cie od przyjscia na swiat upragnionego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj panowie zakończyli murowanie ścian fundamentowych. Teraz już widać że coś wystaje z ziemi :)

Mam nadzieję że zaprawa zwiąże przed nadejściem mrozów...

Z izolacją trzeba teraz chwilkę poczekać, aż słoneczko znowu zaświeci i sprawdzą się przepowiednie o późnej i ciepłej zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, gdyby podziwial piekno kraobrazu za oknem do 10 to bym sie nawet nie odezwala, ale on podziwial te piekne widoki do 19!!! A przeciez wiedza, ze nie chodzi mi tylko o wykonanie planu, ale przede wszystkim o terminowe wykonanie planu!!! Poza tym inaczej sie czeka na skonczenie garazu, a inaczej na przeprowadzke, zwlaszcza jesli twoje warunki mieszkaniow sa fatalne, a do tego dni dziela cie od przyjscia na swiat upragnionego dziecka.

 

uoj, ale ten wykonawca to nie jest moj znajomy, nie krzycz na mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, gdyby podziwial piekno kraobrazu za oknem do 10 to bym sie nawet nie odezwala, ale on podziwial te piekne widoki do 19!!! A przeciez wiedza, ze nie chodzi mi tylko o wykonanie planu, ale przede wszystkim o terminowe wykonanie planu!!! Poza tym inaczej sie czeka na skonczenie garazu, a inaczej na przeprowadzke, zwlaszcza jesli twoje warunki mieszkaniow sa fatalne, a do tego dni dziela cie od przyjscia na swiat upragnionego dziecka.

 

uoj, ale ten wykonawca to nie jest moj znajomy, nie krzycz na mnie;)

 

nie chcialam krzyczec na ciebie - zle to zinterpretowalas - wykrzykiniki co najwyzej miay podkreslic moje emocje i nerwy (na ekipe), ktore sa na skraju wyczerpania :roll: No i doczytalam sie ze to nie chodzilo o towja budowe, tylko o budowe twojej sasiadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących

Gratuluję tempa jesiennym budowniczym

Wojty - tylko spokojnie, kiedyś muszą skończyć. Jak twoja PC? Zainstalowana?? Jak wrażenia???

 

poazdrawiam

Aga

 

zara ,

 

ja przestaje wierzyc, ze oni to kiedykolwiek skoncza, niedlugo zaczne ich traktowac, jak moich pracownikow na etacie ;). Termin skonczenia rbot mieli na koniec pazdziernika, a teraz nawet nie sa w polowie roboty. Dlatego juz ich "odciazylam" z kladzenia kafelek.

 

PC mialam miec montowana w zeszla srode, czyli 25 pazdziernika, ale okazalo sie ze Szwedzi przyslali zla pompe (miala byc z osobnym zbironikiem na wode, a przyslali 2w1, czyli z wbudowanym zbiornikiem). Potem (w sobote) mieli przyslac na budowe pompe, ale okazalo sie, ze UPC pomylilo sie udzielajac informacji moim instalatorom i nawet za specjalna doplata nie przywioza mi PC na budowe w sobote (w miedzyczasie UPC dzownilo do nas i pytalo sie o adres, bo gdzies zgubili... :o). Dlatego tez instalacje PC bede miala dopiero w przyszly poniedzialek (przesuiecie spowodowane glownie tymi swietami).

 

Jak widac, sila zlego na jednego... :evil:

 

Zara, a wy czym bedziecie grzac domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz pompę Wojty i czy mozeszna prv powiedzieć how much is the fish?

tak sobie tez mysle...nie masz zadnej mozliwosci zmiany wykonczeniowca?

dodam

nie martw sie Wojty

na nic się Twoje zmartwienie nie zda - ani nie przyspieszy to roboty ani Tobie nie pomoze

jestem przekonana,że zdążysz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty u nas już grzeje PC z austriackiej IDM. Ciepełko jest fajniutkie, czekam teraz na odczyty licznika, zimę i takie tam. Cieszę się że to naprawdę działa tzn.Coś tam w ziemi krąży, spręża, skrapla i jest ciepło :wink: :lol: Mam nadzieję że pozostała część w postaci rachunków też będzie ok. Z misiami to faktycznie nie zazdroszczę ale chyba wszyscy budujący muszą (sic!!!!!) mieć jakieś cyrki. Nam dała popalić ekipa od stanu surowego -brrrrrrrr.

Będzie dobrze tylko wytrzymaj :roll: :D

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty znalazłaś kogoś do kafli? U mnie też nie jest różowo tym bardziej, że po sławnej ucieczce tynkarza doszła sprawa kładzenia rotbandu w całym domu- dodatkowo ok 200 m2. Umówiłam się z moim kafelkarzem na 9 zł za m2 robocizny za ten rotband. Dlaczego ten materiał? W sumie nadaje się on do pomieszczeń wilgotnych i jest droższy o 5 zł na worku (30 kg) od goldbandu. Ale ma lepszą przyczepność do podłoża i można go kłaść cieńszą warstwą. W sumie nam chodzi o ukrycie szpetoty tynków i ich pęknięć. Tynki są w miarę równe więc dużo materiału nie idzie (średnio 2-3 kg na m2). Nakłada się go na mokro i piórem uzyskuje gładką płaszczyzną. O gładziach gipsowych nie chciali w ogóle rozmawiać. Pewnie materiał jest o niebo tańszy ale trzeba go szlifować- pylić a u mnie nie ma gdzie sie wykompać :) moi wkończeniowcy mieszkają u mnie i korzystają z wody ze studni :)

 

Ja już sie nie nastawiam na przeprowadzkę przed narodzinami- zostało 4 tygodnie. Musiałby się cud stać żeby to wszystko się udało :) Tym sposobem doszła robota mojemu M. w postaci odświeżenia naszego pokoju i wymiana w nim okna :-? Nie mamy innego wyjścia... A mój tato idzie mieszkać na budowę... A miało być tak pięknie! Może na święta się uda :roll:

 

Jeśli jest to dla Ciebie jakieś pocieszenie to nie jesteś sama w takiej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...