Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiech - naprawdę masz folię w rynnie? :o

i to jest test folii na wytrzymałość?Są wydane przez producentów instrukcje układania folii ! Może trzeba zobaczyć.A tak na marginesie - nie "furkocze" taka firanka?

Pozdrawiam

 

membrana powinna byc niewiele wpuszczona w ryyne aby sciekajace po niej skropliny nie wplywaly na deske czolowa lub krokwie (aby nie gnily). folia ta zakryta jest okapem wiec praktycznie jej nie widac i nie powstaje zaden halas gdyz nie jest narazona bezposrednio na dzialanie wiatru.

Ja jednak namawiam na kontakt z doradcą ( prawdziwym doradcą ), bo ten sposób chyba nie do konca jest prawidłowy. Na stronie http://www.tyvek.pl jest kontakt z fachowcem, zaznaczam,że sposób kładzenia folii dotyczy wszystkich nie tylko Tyveka, ale ten facet naprawdę się zna na tym co robi i bardzo dużo wie . To jest fachowiec.

 

membrane montuje sie podobnie jak napisalem. na podanej stronie

http://www.tyvek.pl/poradnik/DPTyvek_ogolnezasady.pdf

w instrukcji montazu membrany pisze to samo. no chyba ze polac dachu jest niewentylowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Grupę!

 

Nadejszła ta wiekopomna chwila co bym chciał się ogrodzić. Kto z Was zna ludzików od płotów z siatki co solidnie robią? (z okolic Chrząstawy)

Najchętniej zleciłbym wykonanie razem z materiałem.

 

Pozdrawiam

Czesc moja ekipa "koparkowa" robi podobno ogrodzenia ale nigdy nei widzialam ich dziela (wykopy pod pompe, bednarkę + wyrownanie góryki robili nam dosc solidnie i bardzo sie starali) , u nas na pewno bedą robic plot za jakis czas, sa z Chrząstawy Małej, postaram sie wyszukac telefon bo my kontaktujemy sie z nimi przez sąsiada, ale wiem, ze mają telefon, mąz gdzies ma zapisany ten telefon jutro postaram sie dopisać.

Mozesz tez sprobowac podjechac do p. Leszka Swirada po drodze do Was na wysokosci przystanku jest szyld, chyba tez jego chlopcy robią ogrodzenia mysl,e ze na pewno zrobili by b. rowno isolidnie, bo u nas sciany równiusienkie jak od linijki...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę :-)

już prawie zapomniałam o materiałach budowlanych, ale nadszedł chyba czas (wreszcie!) i musimy sie zabrać za poddasze ;-)

Ostatnio było tu dużo o foliach dachowych, jakieś alu teraz są a ja nie w temacie w ogóle :-?

 

Na razie mam wełnę 15cm przykrytą zwykłą czarną folią ogrodową - bylo to rozwiązanie tymczasowe, aby tylko nie sypało się z wełny, ale teraz chciałabym dać jeszcze 5cm wełny no i folię paroizolacyjną.

 

Proszę napiszcie jakie macie i ile orientacyjnie kosztuje m2.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Ivo zastanów sie czy nie dać lepiej dodatkowe 10 cm. wełny w poprzek zamiast 5 cm. Różnica w cenie chyba nie jest taka duża,a zawsze to mniejsze rachunki za ogrzewanie i lepsza izolacja w lecie.Ja mam tak zrobione 15cm plus 10 w poprzek a łazience górnej nawet 15 i 15 cm.Folia są rózne zależy od kasy (te z alu sa droższe i ponoć lepsze)odbijaja promieniowanie cieplne tak jak przy oslonach zagrzejnikowych.Jezeli coś namieszałem to mnie poprawcie.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Może ktoś z Was ma namiary na kogoś, kto chce się pozbyć gruzu. Podczas robienia przez firmę kanalizacji w drodze okazało się, że teren jest w rzeczywistości ok. 40 cm niżej niż to wynika z map. Konieczne jest więc dosypanie na drogę gruzu lub jakiegoś tłucznia. Stoję w miejscu, ponieważ droga jest rozkopana i nie ma jak dojechać na działkę z budową. Wykonawca miał mi zalewać strop, ale w tej sytuacji nie ma jak (nie wjedzie "grucha" z betonem).

Jeśli macie informację, kto się chce pozbyć "czegoś" co można wysypać na tej drodze to bardzo proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Może ktoś z Was ma namiary na kogoś, kto chce się pozbyć gruzu. Podczas robienia przez firmę kanalizacji w drodze okazało się, że teren jest w rzeczywistości ok. 40 cm niżej niż to wynika z map. Konieczne jest więc dosypanie na drogę gruzu lub jakiegoś tłucznia. Stoję w miejscu, ponieważ droga jest rozkopana i nie ma jak dojechać na działkę z budową. Wykonawca miał mi zalewać strop, ale w tej sytuacji nie ma jak (nie wjedzie "grucha" z betonem).

Jeśli macie informację, kto się chce pozbyć "czegoś" co można wysypać na tej drodze to bardzo proszę o namiary.

A gdzie masz budowę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was drodzy forumowicze

 

na wiosnę rozpoczynam budowę domu okoł 150m2. Parterowy w okolicy wrocka.

Poszukuję ekipy która zrobi stan surowy otwarty:

1. fundament

2. ściany

3. dach

Polećcie kogoś jeśli jesteście zadowoleni

BARDZO MI ZALEZY :oops:

 

podaję również maila: [email protected]

 

PS

projektu jesze nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was drodzy forumowicze

 

na wiosnę rozpoczynam budowę domu okoł 150m2. Parterowy w okolicy wrocka.

Poszukuję ekipy która zrobi stan surowy otwarty:

1. fundament

2. ściany

3. dach

Polećcie kogoś jeśli jesteście zadowoleni

 

Zajrzyj do linka w stopce pod moim postem. Są tam namiary na misiów wrocławskich od różnych etapów.

pozdrawiam Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Może ktoś z Was ma namiary na kogoś, kto chce się pozbyć gruzu. Podczas robienia przez firmę kanalizacji w drodze okazało się, że teren jest w rzeczywistości ok. 40 cm niżej niż to wynika z map. Konieczne jest więc dosypanie na drogę gruzu lub jakiegoś tłucznia. Stoję w miejscu, ponieważ droga jest rozkopana i nie ma jak dojechać na działkę z budową. Wykonawca miał mi zalewać strop, ale w tej sytuacji nie ma jak (nie wjedzie "grucha" z betonem).

Jeśli macie informację, kto się chce pozbyć "czegoś" co można wysypać na tej drodze to bardzo proszę o namiary.

A gdzie masz budowę??

 

 

W Żórawinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mial jakies doswiadczenia z pracusiami od bal z dolnego slaska?

Jesli ktos mial do czynienia z nastepujacymi wykonawcami:

http://www.domyzbali.baza-firm.com/

http://www.osadadomy.com.pl/

prosze o opinie

Planuje budowac z bali o srednicy 25cm, niewielki domek parterowy z uzytkowym poddaszem. Chialbym sie zamknac w calosci w 200 000 - 220 000 PLN. Czy to realne ?

Pozdrawiam i dziekuje za ewentualne odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka,

 

czy twoim budowlańcom wiaterek i "deszczyk" (znaczy się ten potok z nieba) nie przeszkadza?

 

Pewnie im przeszkadza, ale szef ekipy trzyma twarda reka i nikt nie marudzi:)

 

Ale w potok z nieba i wicher nie pracuja:) Natomiast co rano stawiaja się na budowie i jak sie nie da pracowac to dostają wolne, a jak sie da to śmigaja aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...