Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kulka,

 

czy twoim budowlańcom wiaterek i "deszczyk" (znaczy się ten potok z nieba) nie przeszkadza?

 

 

wiesz, jak jest leniwa ekipa to i pod dachem w ogrzewanym domku niemoga sie zebrac do robioty. U mnie 1 mala lazienke na dole robia 4 tygodnie!!, a z drugej strony ionny kafelkarz w jden dzien polozyl 15m2 kafelek :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kulka,

 

czy twoim budowlańcom wiaterek i "deszczyk" (znaczy się ten potok z nieba) nie przeszkadza?

 

 

wiesz, jak jest leniwa ekipa to i pod dachem w ogrzewanym domku niemoga sie zebrac do robioty. U mnie 1 mala lazienke na dole robia 4 tygodnie!!, a z drugej strony ionny kafelkarz w jden dzien polozyl 15m2 kafelek :o

 

Czy u Ciebie robi p.Janek z Dominikiem? U mnie dzisiaj misie kończą kłaść rotband na ściany- będą śliczne, gładkie i w ogóle suuper- to mnie cieszy! Zastanawiam się czy dzwonił do Ciebie ktoś z Budusa? W sumie jeszcze nie potrzebuję drzwi ale coś to długo trwa.... A od poniedziałku lecą kafle w przedpokoju i kuchni. A za dwa tygodnie idę.... rodzić :D Ciekawe kto ich będzie pilnował :roll:

 

Kto wie gdzie jest duży wybór w atrakcyjnych cenach :) gniazdek, kontaktów itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka,

 

czy twoim budowlańcom wiaterek i "deszczyk" (znaczy się ten potok z nieba) nie przeszkadza?

 

 

wiesz, jak jest leniwa ekipa to i pod dachem w ogrzewanym domku niemoga sie zebrac do robioty. U mnie 1 mala lazienke na dole robia 4 tygodnie!!, a z drugej strony ionny kafelkarz w jden dzien polozyl 15m2 kafelek :o

 

Czy u Ciebie robi p.Janek z Dominikiem? U mnie dzisiaj misie kończą kłaść rotband na ściany- będą śliczne, gładkie i w ogóle suuper- to mnie cieszy! Zastanawiam się czy dzwonił do Ciebie ktoś z Budusa? W sumie jeszcze nie potrzebuję drzwi ale coś to długo trwa.... A od poniedziałku lecą kafle w przedpokoju i kuchni. A za dwa tygodnie idę.... rodzić :D Ciekawe kto ich będzie pilnował :roll:

 

Kto wie gdzie jest duży wybór w atrakcyjnych cenach :) gniazdek, kontaktów itp. ?

Betty&M

Czesc Betty mysmy najwiekszy wybor gniazdek i najlepsze ceny widzieli w OBIM, w Castoramie nie ma takiego wyboru nie wiem jak w Leroy Merlin,

przy okazji zapytam Cie ile kosztuje Cie metr robocizny za polozenie reczne Rotbandu?

Ja zrezygnowalam z tynków maszynowych, bo sciany mam b. rowne i szukam ekipy do recznych tynków, czy podalabys mi ewentualnie namiary na te ekipę, szukam kogos na grudzien, wtedy chyba tez bedzie szło ocieplenie poddasza

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani, wiecie ile teraz wołaja dekarze za dach (bez roboty ciesielskiej) 46 zł/m2 ! (z podbitką, rynnami, oknami - fakt).

 

Do tego cieśla za 25 zł/m2.

 

Takie są teraz ceny?

 

 

kulka - ja rozmawiam z dachowcem, tzn. ja wydzwaniam, a on potwierdza że przyjdzie, mówi że zadzwoni np. w poniedziałek, oczywiście nie dzwoni, tylko ja do niego - we wtorek,

on znowu potwierdza, że zrobi nam dach, i że zadzwoni w piątek, oczywiście nie dzwoni tylko zaś ja do niego w sobotę :roll: , fajnie, nie?

 

Ale ciągle mam nadzieję, że facet nie ściemnia, tylko jest zagoniony :-?.

 

A cena to chyba będzie 45 pln za m2, razem z więźbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Ivo zastanów sie czy nie dać lepiej dodatkowe 10 cm. wełny w poprzek zamiast 5 cm. Różnica w cenie chyba nie jest taka duża,a zawsze to mniejsze rachunki za ogrzewanie i lepsza izolacja w lecie.Ja mam tak zrobione 15cm plus 10 w poprzek a łazience górnej nawet 15 i 15 cm.Folia są rózne zależy od kasy (te z alu sa droższe i ponoć lepsze)odbijaja promieniowanie cieplne tak jak przy oslonach zagrzejnikowych.Jezeli coś namieszałem to mnie poprawcie.Pozdrawiam Wiech

Dzięki Wiech za odpowiedź :-) Tak po cichutku liczyłam że sie odezwiesz w tym temacie :-)

Też myślałam o 10cm, ale podpowiedz mi jak to mam technicznie zrobić? Między krokwiami jest juz te 15 cm, więc teraz nabić do nich dodatkowe łaty 10cm? W pokojach gdzie będą deski na scianach i tak musze dać taki ruszt aby było do czego mocować deski, więc chyba nie byloby problemu.

a tam gdzie płyta regips? Są stelaże do płyt na 10cm? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Art.P. Myślę że lepszym rozwiązaniem jest w krokwie dac 15 cm wełny i,dac profile mocowane na wieszakach grzybkowych do poddaszy (np firmy Lafarge Nida Gips).Dac w poprzek 10 cm wełny.Zasłoni to krokwie i ewentualne mostki termiczne.Na profile taśma dwustronnie klejąca(najlepiej piankowa) ,mogą być kawałki i folia.Jeżeli wełna będzie sie wysuwać to mocowac ja sznurkiem, cieńkim drutem do krokwi.Rozstaw profili dałbym co 40 cm. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ivo i Art P. Zeby nabic 10 cm laty drewniane to musza byc bardzo suche.Podczas schniecia drewna ,łaty beda sie wypaczać i tym samym będą powstawać szczeliny na łączeniach płyt GK. Dlatego wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest mocowac probile w poprzek.Łatwiej wypoziomowac profil z wieszakiem ( wieszaki mają specjalny rowek wzdłużny do poziomowania profili).Technicznie wygląda to w ten sposób że najpierw przykręcamy wieszaki na jeden wkręt ,nastepnie wciskamy profile i poziomujemy długą łatą i dopiero mocujemy drugi wkręt. Pod łaty dreniane musielibyśmy dawać kliny ale w suchym drewnie. Są dwa sposoby mocowania profili ,do esów i wieszaków do poddaszy . Wg mnie łatwiejsze w mocowaniu sa wieszaki. Sa dłuższe ok 17 cm i krótsze. Spokojnie starczy na dodatkowe 10 cm. Ja wełne wkładałem nawet w profile(możecie tak przygotowac profile dla wykonawcy) . Ivo kto to będzie u Ciebie robil. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Art.P. Myślę że lepszym rozwiązaniem jest w krokwie dac 15 cm wełny i,dac profile mocowane na wieszakach grzybkowych do poddaszy (np firmy Lafarge Nida Gips).Dac w poprzek 10 cm wełny.Zasłoni to krokwie i ewentualne mostki termiczne.Na profile taśma dwustronnie klejąca(najlepiej piankowa) ,mogą być kawałki i folia.Jeżeli wełna będzie sie wysuwać to mocowac ja sznurkiem, cieńkim drutem do krokwi.Rozstaw profili dałbym co 40 cm. Wiech

No to jest dobre rozwiazanie, ale czy te profile są drogie? Wielkie dzięki za dobry pomysł

Pozdrawiam

http://www.paduch.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.P wieszak kosztuje ok 0.8-1 zł a profil CD 60 ok 3- 4zł za mb.. Ale żeby kupić suche łaty drewniane to tez trzeba zapłacic. Oglądałem Twój domek ale nie widze jętek stabilizujących krokwie. Czy może nie ma ich na zdjeciach? Wiech

No faktycznie na zdjęciach nie widać, ale mam pod płatwią kalenicową i dodatkowo jeszcze jętki nad otwartym salonem

Faktycznie koszt nie jest duży i chyba zrobie gokładnie tak jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ivo i Art P. Zeby nabic 10 cm laty drewniane to musza byc bardzo suche.Podczas schniecia drewna ,łaty beda sie wypaczać i tym samym będą powstawać szczeliny na łączeniach płyt GK. Dlatego wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest mocowac probile w poprzek.Łatwiej wypoziomowac profil z wieszakiem ( wieszaki mają specjalny rowek wzdłużny do poziomowania profili).Technicznie wygląda to w ten sposób że najpierw przykręcamy wieszaki na jeden wkręt ,nastepnie wciskamy profile i poziomujemy długą łatą i dopiero mocujemy drugi wkręt. Pod łaty dreniane musielibyśmy dawać kliny ale w suchym drewnie. Są dwa sposoby mocowania profili ,do esów i wieszaków do poddaszy . Wg mnie łatwiejsze w mocowaniu sa wieszaki. Sa dłuższe ok 17 cm i krótsze. Spokojnie starczy na dodatkowe 10 cm. Ja wełne wkładałem nawet w profile(możecie tak przygotowac profile dla wykonawcy) . Ivo kto to będzie u Ciebie robil. Wiech

Wiech - nie mam jeszcze zielonego pojęcia kto :-? może chcesz zarobić u mnie? ;-) z chęcią oddałabym tę robotę w dobre ręce :-)

napisałam o drewnianych łatach ale pod deski, pod regipsy oczywiście chcę dać profile, ale to czarna magia jak na razie dla mnie

dzięki tym bardziej za wyjasnienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo dzieki za chęc obdarzenia mnie tym zadaniem i zaufaniem ale sam u siebie mam mase roboty.Nie wykonuje prac poza domem i firma. Myślałem że wykona to Twój mąż i chętnie bym pokazał jak to zrobic(tym bardziej że łazienaka na górze jest jeszcze w powijakach i widać jak na dłoni kolejność etapów). Czy tam gdzie będzie boazeria na ścianie bedzie też na suficie?. Musze uciekac do domu . Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj grupo !

 

WOJTY - kto ci robi kafle mój Marian????

 

Betty - zobacz w internecie ,

 

marpa

 

Marpa dzięki za radę :wink:

 

flowera ja płacę 9 zł za m2 robocizny. Ekipa kładzie rotband na tynk cementowow- wapienny (ściany równe) Idzie bardzo mało materiału jakieś 2-3 kg na m2. Namiary podam jak tylko skończą u mnie robotę :) Mają się wyrobić do końca listopada.

W Obim zakupiłam już gnizdka do łazienki - trochę drogie były ale do reszty muszę znaleźć coś tańszego. Namierzyłam hurtownię elektr. na Przybyszewskiego - będę się tagować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...