Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słyszałam, że prawdziwa zima przyjdzie w połowie stycznia. Wtedy pewnie byście zdąrzyli. Jak przyjdzie wcześniej może być prolem. Ja jednak bym robiła. U mnie w okolicy widze, że kładą więźbe i dalej roboty się posuwają.....

 

No własnie - ale problem w tym, ze nasz dekarz moze dopiero od lutego zaczynać z dachówką.

 

Wiem, że jest dobry, bo nie jedno dobre o nim słyszałam i czytałam tu na forum. Tylko ja nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

kulka - ja mam taki problem, że dachówka, pojawić się może u mnie dopiero w lutym? marcu?, i postanowiliśmy wykonać pełne deskowanie, a na to papa.

Folia bardzo nie lubi promieni UV, i nawet świetna, czytaj - droga folia, tak potraktowana (odkryta miesiąc, dwa na dachu), kruszeje i w rezultacie traci swoje właściwości :-? .

 

Dabell , secam i inni budujący, co u Was słychać :lol: ?

 

Pozdrawiam Wszystkich, a pogoda SUPER, może faktycznie zimy ne będzie :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - ja mam taki problem, że dachówka, pojawić się może u mnie dopiero w lutym? marcu?, i postanowiliśmy wykonać pełne deskowanie, a na to papa.

 

No ale czy to jest skórka warta za wyprawke, bo to pełne deskowanie i papowanie ktoś musi wykonac, więc zaplacić mu trzeba, no i materiał tez kosztuje.

 

A potem bedziecie kłaść dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - ja mam taki problem, że dachówka, pojawić się może u mnie dopiero w lutym? marcu?, i postanowiliśmy wykonać pełne deskowanie, a na to papa.

 

No ale czy to jest skórka warta za wyprawke, bo to pełne deskowanie i papowanie ktoś musi wykonac, więc zaplacić mu trzeba, no i materiał tez kosztuje.

 

A potem bedziecie kłaść dachówkę?

 

 

Pełne deskowanie to alternatywa dla folii. Nie stosuje się wtedy foli pod dachówkę. W takiej postaci dom może stać i stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

kulka - ja mam taki problem, że dachówka, pojawić się może u mnie dopiero w lutym? marcu?, i postanowiliśmy wykonać pełne deskowanie, a na to papa.

Folia bardzo nie lubi promieni UV, i nawet świetna, czytaj - droga folia, tak potraktowana (odkryta miesiąc, dwa na dachu), kruszeje i w rezultacie traci swoje właściwości :-? .

 

Dabell , secam i inni budujący, co u Was słychać :lol: ?

 

Pozdrawiam Wszystkich, a pogoda SUPER, może faktycznie zimy ne będzie :roll: .

Halszko

u nas murują się ściany parteru, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu strop. Nie mam czasu na uzupełnienie dziennika :oops: ale może mi się uda wkleić parę zdjęć dzisiaj wieczorem.

Wczoraj dopiero dostaliśmy pierwszą transzę z banku - refundację poniesionych kosztów i dzisiaj następna. Będziemy zamawiać strop, więźbę i płacić za dachówkę.

Do końca tygodnia ma być super pogoda :D , więc mam nadzieję, że podgonimy zeszły tydzień.

pozdrawiam wszystkich

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne deskowanie to alternatywa dla folii. Nie stosuje się wtedy foli pod dachówkę. W takiej postaci dom może stać i stać...

 

 

Teraz rozumiem. Myslałam, ze to deskowanie i papa to tylko zabezieczenie do czasu dachówki.

 

 

Deskowanie to droższa wersja ( koszt desek ok. 500 zł. za m.sze. ) ale w niektórych przypadkach może być lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell - cieszę się że u Ciebie idzie tak dobrze, ale przy Twojej wiedzy, i umiejętności planowania MUSI iść dobrze :lol: .

 

kulka - ile osób tyle opini, ale też słyszeliśmy, i trafiło to nas, że deskowanie i papa mają wiele zalet,

a w sytuacji - gdy więźba musi postać , taki wybór wydaje się jedynym słusznym :wink: .

 

Na nasz dach ok 240 m2 potrzeba 6 m3 desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - ile osób tyle opini,

 

No wlasnie:))) Rozmawialam juz chyba z kilkoma cieślami, dekarzami, panem co nam więźbe tnie, budowlancami, kierownikami różnych budów, znajomymi, nieznajomymi i kazdy cos innego wrzuca do tego ogrodka:)

 

ale też słyszeliśmy, i trafiło to nas, że deskowanie i papa mają wiele zalet, a w sytuacji - gdy więźba musi postać , taki wybór wydaje się jedynym słusznym :wink: .

 

Pogadam z naszymi facowcami o tym rozwiązaniu.

 

Czlowiekowi się budowy zachcialo, to teraz codziennie musi podejmowac mase decyji, o ktorych nie wie za wiele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell - a jakie macie plany dachowe? Będziecie w tym roku kłaść więźbę i dachówke?

 

kulko

będziemy robić więźbę i kłaść dachówkę :p .

Mamy umówioną firmę od dachu - zrobią od A do Z - więźba +nadbitka+ dachówka. Facet ma jakieś tartaki zaprzyjaźnione, więc mam nadzieję, że załatwi drewno na połowę grudnia. Dachówka Bogen będzie zamówiona już w tym tygodniu i będzie w pierwszym tygodniu grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli się zimy nie boicie:))

 

To dobrze - my tez podjeliśmy decyzję.

 

Drzewo już się wycina, dachówka zamowiona (ma być za 2 tygodnie-niech sobie czeka w Gai).

 

Ten sam fachowiec który będzie robił nam dachówke i resztę - wejdzie na początku stycznia z więźbą (moze wcześniej mu się uda), a potem w lutym połozy dachówke (moze wcześniej). A chlopaki murarze dzialówki na piętrze domuruja potem. Na wiosnę, jak temperatura skoczy. Dla nich to kwestia max 2 dni.

 

A z dachowca sie cieszę bo to koles o ktorym piszą i mówia same dobre rzeczy i tu na forum i w gminie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...