Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie najlepiej (najtaniej)we Wrocławiu można kupić styropian na posadzki FS 20?

Ja kupowałem w Liroju bo było taniej niż w hurtowniach z rabatem więc podjedź tam i zobacz. Szkoda że wcześniej się nie zdecydowałeś kupić bo w Liroju do niedawa była promoocja że po 20tej dawali 10% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - widzialam w Twoim dzienniku budowy, ze masz 2 koty:)))

 

Gratuluję dokocenia i nie martw się tym, ze starszy kot jest zazdrosny:) To normalna reakcja która przejdzie (ważne, ze go nie tłucze i ze sie krew nie leje). Daj im kilka dni, moze 2 tygodnie - zobaczysz jak starszy bedzie Ci wdzięczny za towarszysza zabaw. Tylko teraz więcej glaskaj seniora a nie juniora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - widzialam w Twoim dzienniku budowy, ze masz 2 koty:)))

 

Gratuluję dokocenia i nie martw się tym, ze starszy kot jest zazdrosny:) To normalna reakcja która przejdzie (ważne, ze go nie tłucze i ze sie krew nie leje). Daj im kilka dni, moze 2 tygodnie - zobaczysz jak starszy bedzie Ci wdzięczny za towarszysza zabaw. Tylko teraz więcej glaskaj seniora a nie juniora:)

 

na razie minął tydzień i starszy jest obrażony dalej ;-) ....jak go młody zaczepia to on wychodzi na dwór :o

mam nadzieję że mu minie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

pozdr

MTW1

 

Po położeniu dachówki to raczej odpada. Komin uszczelnia się z dachem kołnierzem a ten przychodzi na dachówki.

Więcej nie mogę pomóc ale przyjrzyj się sprawie dokładnie ponieważ słyszałem że płytki od komina mogą odpadać. Wahania temperatury źle działają na zaprawę.

Szkoda że fachowcy do więźby nie pomyśleli o tym wcześniej. Ech Ci nasi fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

 

ja tam słyszałam, że płytki na komin to nie jest dobry pomysł - podobno przeciekają (tak ma sąsiad) może więc lepiej pozostać przy dobrym tynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

 

ja tam słyszałam, że płytki na komin to nie jest dobry pomysł - podobno przeciekają (tak ma sąsiad) może więc lepiej pozostać przy dobrym tynku?

 

Jest metoda Wąchocka i Andegaweńska obie tak samo dobre

 

ja mam na schiedlu kamień który dochodzi do obróbki blacharskiej i nic nie cieknie inni robią okładzinę z płytek i na to dopiero wataflex

 

proponuje ściągną instrukcje systemowe schiedla zęby zobaczyć jak proponuje robić to producent. ze szczególnym uwzględnieniem części dot. przejścia przez dach (stężenia) tak przy okazji.

 

kiedy płytka przecieka?

myślę że jest kilka sytuacji

1. "dziurawa" czapa - warto pamiętać o kapinosach

2. przesiąkliwe płytki z pseudo kamienia

3. źle klejone płytki na zaprawę i to kładziona bez grzebienia

4. nieodpowiednia i źle położona fuga

5. źle wykonane obróbki blacharskie - złe uszczelnienie lub np. brak przeciwspadków od strony szczytu dachu Dziś mało kto o tym pamięta a "za Niemca" jęśli komin nie był w kalenicy przeciwspadki były zawsze (tak zreszta mówi norma)

 

widziałem setki kominów obłożonych płytka i tylko jeden problem z przeciekaniem - jak dla mnie wyjątek potwierdzający, że generalnie to działa

 

aha generlanie lepiej zrobić to przed dachówkami (i tynk i płytkę) bo później łatwo je zababrać klejem, tynkiem czy farbą - a każda jedna trudna do usunięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - a kto u ciebie robi te kafelki - pan Waldek może?

Czy inna ekipa?

 

hmm, czy kladzie kafelki - tia, kladzie od miesiaca w malej lazience... :evil: Wczesniej przez ponad 2 miesiace przyklejal styropian, a od prawie 2 miesecy walczy z ocieleniem poddasza :evil: . Tragedia :(

 

To dziwne. U nas robili przez cztery miesiące (czerwiec - połowa września) sufity (nie mamy stropu murowanego), ocieplenie sufitu (stropu drewnianego), łazienki, wszystkie podłogi (ok 140 m, w tym panele i płytki), malowanie, masę innych drobnych rzeczy. Cała wykończeniówka, w tym poprawki tynków. Potem poprawki ocieplenia i tynki, taras ... Wszystko zrobili znacznie szybciej, więc dziwne że teraz tak zwolnili tempo ... Samą łazienkę robili ok tygodnia, w tym szlifowanie narożnych, mozaika, obudowa z płyt gk, na którą potem szły kafelki etc. I chyba nie jest tak że zarabiają kokosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

tia, mi tez mowil, ze kiedys mial inna ekipe i wszystko szlo szybciej, ale tez powtarzal, ze zaraz maja przyjsc nowi pracownicy, nowi fachowcy i prace nabiora tempa. Niestety, nigdy to nie nastapilo. Zreszta pamietasz, kiedy sie pytalam Ciebie o referencje, kiedy to bylo... Zreszta, wtedy gdy byl u nas Secam ogladac okna (ok 12 X - patrzylam wlasie w historii postow) to lazienak miala byc lada chwila gotowa - byly juz polozone regipsy, a dzisiaj dopiero montowali kibelki :o.

Jednym slowem od sierpnia do dzisaij mam zrobione:

- ocieplenie domu z zewnatrz (bez tynku) no i jescze nie ma zalozonych rynien spustowych

- ocieplenie poddasza, ale jeszcze niedokonczone - maja jeszcze szlifowac pomieszczenie nad garazem

- wstawione 2 pary drzwi

- mala lazienke na dole - jeszcze do dokonczenia (bez malowania)

 

To chyba nie jest duzo, jak na 3 miesiace prac?

 

 

 

BK, a ile osob u was pracowalo? I jakcy to byli ludzie - Bo u nas pracowaly 2-4 osoby i poza p. Waldkiem byli to glownie mlode chlopaki, ktorzy sie uczyli - do czego zreszta glosno sie przyznawali :-?

A poza tym, ze tego co wiem, nie tyko u nas ta ekipa ma takie opoznienia....

 

Nie wiem, czemu teraz nie robi rownie sprawnie i fchowo, jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ekipa potrafi za to niosac profile pisac po swiezych tynkach (podobno przypadkowo) pojedyncze literki i slowa :evil:

 

Boże... tylko sie nie denerwuj Wojty - pamiętaj, że nie wskazane to jest teraz.

 

 

kulka, spox :D

 

to juz prawie 38tc. Na szczescie najwiekszy napis Wojcio zakryl przede mna swym cialem ;). Wygadal sie tylko o tym, jak ostanio zauwazylam kilka "H" - oznakowiania godne Zorro :lol:

Wiesz teraz sobie mysle, ze moze i mi sie uda cos jeszcze znalezc, to mi porod szybciej pojdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- ale mi się trafiła ekipa od pokryć dachowych. Znalazłem ich w Gazecie wrocławskiej z ogłoszenia i wydawali się wiarygodni. Umówiliśmy się na drugi dzień na pomiary i niestety nie przyjechali, ale zadzwonili i przełożyli spotkanie na następny dzień. I tak było przez cały tydzień. W końcu w piątek powiedzieli że już jadą do mnie i ...... nie dojechali :evil:

Ale zadzwonili wieczorem że w poniedziałek będą o 6.30 więc wstałem rano przed pracą i pojechałem na budowę i..... nie przyjechali i nie zadzwonili :evil: :evil:

Szlak mnie trafił na miejscu :x

Witam,

 

Możemy podac sobie ręce.

Dachowca polecił mi gość , który stawiał mi dom. Nam się spieszyło a on sam miał kilka budów rozpoczętych więc wolał robotę przekazać w inne dobre ręce. Fakt gość wieźbie zaczął robić w wyznaczonym terminie i skonczył w miare szybko ----------------inspektor nadzoru jego prace oceniła dobrze.

Wiedzieliśmy , że po wieźbie nastąpi 2 tyg przerwy--------bo miał skończyc dach gdzie indziej -------więc cierpliwie czekaliśmy ---ale po 2 tyg się nie odezwał, nie odbierał telefonów i maili . Udało nam się ustalić , że uczy się ....do egzaminów i potrzebuje parę dni... Po paru dniach odezwał się , że zaczyna i obłożył 1 komin płytkami i znowu przestał odbierać telefony . Po 1,5 tyg odpisał na SMS -a , ze wejdzie na dach jak będzie dobra pogoda ---------i jak się polepszyła to się nie pojawił ...........Trzeba było się rozstać .....nie mogliśmy przecież czekać do wiosny .........a tak to się zapowiadało.............Zostaliśmy z niedokonczonym 1 kominem i całą resztą ..........................Ale dziś jest dobry dzień... Fachowiec co stawiał nam dom znalazł gościa od płytek do komina a sam będzie kończył dach..... Myśle , że znowu budowanie będzie przyjemnoscią .....

 

Jednak ciągle zadziwia mnie fakt , że większość "fachowców"w tej branży totalnie olewa Klientów.............ja gdybym sobie pozwoliła na takie traktowanie Klientów ---------znikła bym z rynku w kilka miesięcy ...[/size]Żale wylewała...

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1

 

oj umiem cie zrozumiec, zwlaszcza ze podobna sytuacje przechodzilam rowno rok temu - opisywalam ja niedawno.

 

Dobrze, ze tego roku wszyscy budujacy maja szczescie do dobrej pogody :D

 

A co do budowania i dostrzegania w nim pozytywow to moge powiedziec, ze mimo moich obecnych nerwow to budowanie nie jest takie zle :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcialm sie pochwalic, ze dzisiaj z jedna z naszych symaptycznych forumowiczek bylysmy w hurtowni na przybyszewskiego, gdzie dfali mi nawet ciekawe ceny na "pstryczki-elektryczki" :D. Moze ktos jeszcze szuka tego typu asortymentu, to moze wywalczymy jeszce wieksze rabaty ;) ?

 

Wojty a jaki osprzęt wybraliście? może ja się dołączę do zakupów...

na przybyszewskiego kupowałam wszystkie materiały elektryczne. Dostałam u nich najlepsze ceny :-)o właśnie sobie przypomniałam, że za jeden kabel im jeszcze nie zapłaciłam :oops:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...