Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Flowercia - cena 6 tys. za elektrykę wewnętrzną - sama robocizna

o kurcze to moze mój Mąz zacznie zajmować sie wykonywaniem elektryki u ludzi...... my chyba w takim razie zaoszczędzilismy z 10 tys bo mamy 188 m2 domu... Maz biedny sam sie meczy wprawdzie... no ale mamy zrobione wszystko tak jak chcemy

Kochani

Nie wiecie może gdzie w okolicy Chrząstawy/Nadolice/Dobrzykowice/Jelcz

mozna kupić ziemię, bo musimy nadsypac ok 30-40cm na całe działce

dzwonilismy do Brzezinek tam mają padlinę nie ziemię(((

Poszukuje także styropianu Hydromax 5 cm 1 paczkę może komus został z budowy albo wie gdzie najlepiej kupic we Wrocławiu... potrzebujemy na taras.

Dzieki z góry i pozdrawiam flowercia

[*][*]

 

flowera nie szalej

30-40 cm dobbrej ziemi na działce 10A póści cię z torbami

weź 25-30 z brzezinek i 10 dobrej np od Zielonki

tak czy inaczej masę kasy pójdzie na transport bo to jest główny koszt

 

Jakie ceny są w Zielonce ? Czeka mnie podobna operacja na wiosnę.

Do tej pory znalazłem ofertę 100 zł. na 10t ale nie sparwdziłem jeszce jakości ziemi.

Czesc tzn Pan Zielonka z Chrząstawy podobno nie ma juz dobrej ziemi, znajomi sie pytali ((( dlatego szukam.... ostatecznie pozostają Brzezinki i ostatecznie jakiś nawóz na wiosnę (((... a Ty gdzie znalazłes ziemie?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących. Wreszcie mogę pochwalić się - stan "zero" zakończony. Dzisiaj dokleiliśmy ostanie kawałki styroduru, folia kubełkowa na wierzch i obsypka. Teraz już mogę spokojnie myśleć o zimie. Pogoda dopisała...ufff

Może komuś zwalnia się dobra ekipa chętna do budowy na wiosnę?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Czesc tzn Pan Zielonka z Chrząstawy podobno nie ma juz dobrej ziemi, znajomi sie pytali ((( dlatego szukam.... ostatecznie pozostają Brzezinki i ostatecznie jakiś nawóz na wiosnę (((... a Ty gdzie znalazłes ziemie?

pozdrawiam flowercia

 

 

Sorry nie wiedziałem. Ja mam namiar w wiosce koło Św. Katarzyny.

Kobieta ma firmę i dostarcza ziemię ( humus ) i różnego rodzaju piasek.

Pomaga też "z utylizować " np. duże ilości niepotrzebnej ziemi, gliny itp.

Muszę sprawdzić jaka jest ta ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Dopiero uczę się poruszać na tym forum.

Szukam ekipy do budowy na wiosnę domku z pustaków ceramicznych ok. 188 m2 (juz z z podwójnym garażem).Działka znajduje się koło Długołęki.

Chyba chciałbym ekipę która zrobi mi stan surowy zamkniety.

Czy możecie kogoś polecić kto robi w tamtej okolicy.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Dopiero uczę się poruszać na tym forum.

Szukam ekipy do budowy na wiosnę domku z pustaków ceramicznych ok. 188 m2 (juz z z podwójnym garażem).Działka znajduje się koło Długołęki.

Chyba chciałbym ekipę która zrobi mi stan surowy zamkniety.

Czy możecie kogoś polecić kto robi w tamtej okolicy.

Dzięki za pomoc

 

 

hej! a gdzie dokladnie sie budujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Czy ktos z Was planuje w najblizszej przysżłości świetlnej może zakup drewna modrzewiowego - deski lub podbitka?

 

Witaj Xena!

Ja kupuję co prawda więźbę z modrzewia, ale wiem że ten pan robi różne rzeczy z drewna np. sauny 8) , nadbitki, podbitki,

nazywa się Jakubek i mieszka w Domasławiu tel. 605 257 650

 

Przy okazji pozdrawiam 2004 :lol: , a Zuza już lubi Karolka :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,czy moze mi ktoś pomóc w sprawie oczeplenia stropu drewnianego tzn.mam strop czesciowo z desek czesciowo z płyty osb,chcę ocieplić dach wełna min.20cm,czy to wystarczy czy muszę również strop ocieplić co by nie umarznąć?

WIECH dzieki za "pstryczki-elektryczki"już rozumiem dlaczego musi byc osprzęt,właśnie sie okazało,ze w 3 włcznikach nie ma "prundu"a sprawdzone dopiero 5,mam prosbe jak napisałam wyżej chce ocieplić dach czytałam na poprzedniych stronach o twoim patencie ,ale dla mnie mało zrozumiałe moze masz jaki rysunek lub zdjęcie?moze wtedy blondynka zaskoczy dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz;)

wiem, ze macie ten etap za soba ale może mogłabym Was zapytać o okna plastikowe - jakie polecacie (ciepłe i dobre;)

pomożcie koleżance w potrzebie;)

 

Ciepłe i dobre oraz niedrogie są okna z ms, pakiet trzyszybowy z ocieplanym profilem-wzmocnieniem termicznym. http://www.ms.pl/index.php/pl/produkty_okna_pcv_termopcv_parametry/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jakoś dawno o nic nie pytałam, ale wykańczam się wykończeniówką, idzie nam jak po grudzie :evil:

 

proszę napiszcie ile teraz biorą malarze, za malowanie na biało i kololor

 

dzięki za odpowiedzi

 

 

Proszę o malutkie odpowiedzi :(

 

wiem że mało udzielam sie na forum, ale poratujcie koleżankę w potrzebie, muszę szybko podjąć decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Mam pytanie o namiar na ekipę, która w miarę tanio zrobiłaby ogrodzenie działki. Waham się nad całkowitą prowizorką, czyli słupkami drewnianymi z siatką, albo juz docelowym ogrodzeniem z boku - czyli słupki metalowe wmurowane w ziemię + siatka.

 

Jak sądzicie - jak byłby koszt za około 90m takiego ogrodzenia (chociaz orientacyjnie)?

 

Czy mam zrobić ogrodzenie z obu stron (mam sąsiadów tylko z dwóch boków)? Czytałem na forum, ze robi sie tylko ogrodzenie z lewej strony - tylko która to jest lewa strona działki? :lol:

 

Jeszcze jedno pytanie - jakie są możliwości oddzielenia działki od sąsiadów? rozumiem, że robi się siatkę i paliki metalowe? Ma być podmurówka? Są jakieś inne opcje, czy też "wypada" tylko zrobić tak? :wink:

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jakoś dawno o nic nie pytałam, ale wykańczam się wykończeniówką, idzie nam jak po grudzie :evil:

 

proszę napiszcie ile teraz biorą malarze, za malowanie na biało i kololor

 

dzięki za odpowiedzi

 

 

Proszę o malutkie odpowiedzi :(

 

wiem że mało udzielam sie na forum, ale poratujcie koleżankę w potrzebie, muszę szybko podjąć decyzję

 

Ebu

"moi" chca 4,5zl za metr z poprawkami (gladzeniem) po tynkarzach. Za samo malowanie bez poprawek biora 3zl Pozdrowienia z Tel-Avivu i sorry za brak polskich znakow ale takie tu warunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jakoś dawno o nic nie pytałam, ale wykańczam się wykończeniówką, idzie nam jak po grudzie :evil:

 

proszę napiszcie ile teraz biorą malarze, za malowanie na biało i kololor

 

dzięki za odpowiedzi

 

 

Proszę o malutkie odpowiedzi :(

 

wiem że mało udzielam sie na forum, ale poratujcie koleżankę w potrzebie, muszę szybko podjąć decyzję

 

Ebu

"moi" chca 4,5zl za metr z poprawkami (gladzeniem) po tynkarzach. Za samo malowanie bez poprawek biora 3zl Pozdrowienia z Tel-Avivu i sorry za brak polskich znakow ale takie tu warunki :)

 

Anndy

 

dzięki za odpowiedź

 

No to mamy zgwostkę, bo nasi chcą 5 zł za biały a 7 za kolor, robili nam poddasze i chyba są to ceny "promocyjne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...