Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Flowercia - cena 6 tys. za elektrykę wewnętrzną - sama robocizna

o kurcze to moze mój Mąz zacznie zajmować sie wykonywaniem elektryki u ludzi...... my chyba w takim razie zaoszczędzilismy z 10 tys bo mamy 188 m2 domu... Maz biedny sam sie meczy wprawdzie... no ale mamy zrobione wszystko tak jak chcemy

Kochani

Nie wiecie może gdzie w okolicy Chrząstawy/Nadolice/Dobrzykowice/Jelcz

mozna kupić ziemię, bo musimy nadsypac ok 30-40cm na całe działce

dzwonilismy do Brzezinek tam mają padlinę nie ziemię(((

Poszukuje także styropianu Hydromax 5 cm 1 paczkę może komus został z budowy albo wie gdzie najlepiej kupic we Wrocławiu... potrzebujemy na taras.

Dzieki z góry i pozdrawiam flowercia

[*][*]

 

ja brałem od zielonki i jestem nawet zadowolony

poza tym w dośc przystępnej cenie robił mi plantowanie i sianie trawnika

zapytaj go jednak może on ci to załatwi

 

 

flowera nie szalej

30-40 cm dobbrej ziemi na działce 10A póści cię z torbami

weź 25-30 z brzezinek i 10 dobrej np od Zielonki

tak czy inaczej masę kasy pójdzie na transport bo to jest główny koszt

 

Jakie ceny są w Zielonce ? Czeka mnie podobna operacja na wiosnę.

Do tej pory znalazłem ofertę 100 zł. na 10t ale nie sparwdziłem jeszce jakości ziemi.

Czesc tzn Pan Zielonka z Chrząstawy podobno nie ma juz dobrej ziemi, znajomi sie pytali ((( dlatego szukam.... ostatecznie pozostają Brzezinki i ostatecznie jakiś nawóz na wiosnę (((... a Ty gdzie znalazłes ziemie?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam na forum, czy moze mi ktos doradzić, na domek z garażem pow. ok 188 m2, dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną, sciany z bloczków ceramicznych dostałem 2 wyceny na zrobienie stanu surowego z dachem-wyceny robocizny:

1. ok. 31 tys.

2. ok. 43 tys

ta druga wydaje sie przesadzona, ale majster robil wrazenie fachowca, doradzcie coś proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum, czy moze mi ktos doradzić, na domek z garażem pow. ok 188 m2, dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną, sciany z bloczków ceramicznych dostałem 2 wyceny na zrobienie stanu surowego z dachem-wyceny robocizny:

1. ok. 31 tys.

2. ok. 43 tys

ta druga wydaje sie przesadzona, ale majster robil wrazenie fachowca, doradzcie coś proszę

 

myślę że pierwsza oferta jest bardzo niska, mogą też zrobić dobrze, ale sprawdź ich poprzednie budowy, porozmawiaj z inwestorami,

 

oferta nr.2 wydaje się na średnim poziomie , ale też warto ich sprawdzić.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum, czy moze mi ktos doradzić, na domek z garażem pow. ok 188 m2, dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną, sciany z bloczków ceramicznych dostałem 2 wyceny na zrobienie stanu surowego z dachem-wyceny robocizny:

1. ok. 31 tys.

2. ok. 43 tys

ta druga wydaje sie przesadzona, ale majster robil wrazenie fachowca, doradzcie coś proszę

 

myślę że pierwsza oferta jest bardzo niska, mogą też zrobić dobrze, ale sprawdź ich poprzednie budowy, porozmawiaj z inwestorami,

 

oferta nr.2 wydaje się na średnim poziomie , ale też warto ich sprawdzić.

 

Pozdrawiam !

 

Dzięki Halszka,

Bylem przekonany ze druga jest sporo za duza,czyli jak zejdę do poziomu ok. 38 tys. nie bedzie to wcale zdzierstwo...

a czy robocizna za dach z ceramiki z ociepleniem i rynnami ok. 260 m2 - 15 tys. to duzo?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum, czy moze mi ktos doradzić, na domek z garażem pow. ok 188 m2, dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną, sciany z bloczków ceramicznych dostałem 2 wyceny na zrobienie stanu surowego z dachem-wyceny robocizny:

1. ok. 31 tys.

2. ok. 43 tys

ta druga wydaje sie przesadzona, ale majster robil wrazenie fachowca, doradzcie coś proszę

 

myślę że pierwsza oferta jest bardzo niska, mogą też zrobić dobrze, ale sprawdź ich poprzednie budowy, porozmawiaj z inwestorami,

 

oferta nr.2 wydaje się na średnim poziomie , ale też warto ich sprawdzić.

 

Pozdrawiam !

 

 

Popieram w 100%. Dokładnie określ zakres wykonywanych robót. Ja miałem przeprawy jak się okazało, że trzeba wykonać taras, drenaż, dokładną izolację fundamentów, nietypowe szalunki, zbrojenia itp.

Tak czy inaczej 43.000 to rynkowa cena. Słyszałem już o kwotach do 50.000 z dachem.

Sam dach ok. 230 m. kw. po 70 - 80 zł. za metr. to daje 19,000 zł. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj sąsiedzie :-)

 

Mam pytanie o namiar na ekipę, która w miarę tanio zrobiłaby ogrodzenie działki. Waham się nad całkowitą prowizorką, czyli słupkami drewnianymi z siatką, albo juz docelowym ogrodzeniem z boku - czyli słupki metalowe wmurowane w ziemię + siatka.

Jak sądzicie - jak byłby koszt za około 90m takiego ogrodzenia (chociaz orientacyjnie)?

 

ja płaciłam 20zł/mb siatka+słupki, podobne ceny są w plastmecie w Trzebnicy

 

Czy mam zrobić ogrodzenie z obu stron (mam sąsiadów tylko z dwóch boków)? Czytałem na forum, ze robi sie tylko ogrodzenie z lewej strony - tylko która to jest lewa strona działki? :lol:

 

pierwszy raz słyszę o tej lewej stronie :o jeśli nie ma jeszcze żadnego płotu przy granicy z sasiadem zawsze można sie dogadać co do wyglądu i kosztów

 

Jeszcze jedno pytanie - jakie są możliwości oddzielenia działki od sąsiadów? rozumiem, że robi się siatkę i paliki metalowe? Ma być podmurówka? Są jakieś inne opcje, czy też "wypada" tylko zrobić tak? :wink:

 

wybór ogrodzenia to chyba Twoja sprawa - niekoniecznie muszą być słupki metalowe i siatka i podmurówka ;-) ograniczenie chyba jest tylko co do wysokości i "przejrzystości" - nie wiem jak to nazwać, ale chodzi oto że chyba nie można postawić muru całkiem odgradzającego - o ile nie wyrazi zgody sąsiad/ gmina....nie pamiętam :-? ale było na pewno o tym na forum - poszukaj albo zadzwo najlepiej do gminy

 

no i jeśli chcesz robić ogrodzenie frontowe to trzeba to zgłosić do wydziału architektury i budownictwa w starostwie powiatowym (na 30 dni przed podjęciem robót budowlanych)

 

nie wiem czy coś rozjaśniłam :roll: ale jakby co to adres mailowy mam aktualny ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos naszych dziewczyn nie ma? obstawiamy czy chlopczyk czy dziewczynka?

 

Xena - widzę czasami że kulka bywa na forum, a Betty i Wojty :roll: ?

 

a co obstawiam ? a bo ja wiem ? i jedno i drugie może być pomocne, chłopak w pracach ciężkich pomoże, a dziewczyna posprząta, ugotuje :lol: ,

ew. szybko drugie do gotowego domu sprowadzić, może się parkę uda skompletować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos naszych dziewczyn nie ma? obstawiamy czy chlopczyk czy dziewczynka?

 

Xena - widzę czasami że kulka bywa na forum, a Betty i Wojty :roll: ?

 

a co obstawiam ? a bo ja wiem ? i jedno i drugie może być pomocne, chłopak w pracach ciężkich pomoże, a dziewczyna posprząta, ugotuje :lol: ,

ew. szybko drugie do gotowego domu sprowadzić, może się parkę uda skompletować :wink:

no wlasnie o nie pytam;)

miały nam wszystkim pomoc negocjowac

a tu masz babo placek;)

(oczywiscie żartuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj sąsiedzie :-)

Witam :wink: ,

 

ja płaciłam 20zł/mb siatka+słupki, podobne ceny są w plastmecie w Trzebnicy

 

A ile robocizna do tego? Dostałem kilak wycen dzisiaj i rozstrzał cenowy obejmujący materiały i robociznę (z podmurówką) to 60-150zł :o . Liczyłem na trochę mniej :( .

 

Kto u Ciebie montowal ogrodzenie?

 

pierwszy raz słyszę o tej lewej stronie :o jeśli nie ma jeszcze żadnego płotu przy granicy z sasiadem zawsze można sie dogadać co do wyglądu i kosztów

Wolałem się upewnić :wink: . Czyli robię obie strony.

wybór ogrodzenia to chyba Twoja sprawa - niekoniecznie muszą być słupki metalowe i siatka i podmurówka

Czyli chyba zdecydujęsie na tradycyjnąsiatkę+słupki. Z tego co widze większość osób tak robi w okolicy, więc nie ma sensu burzyć tego spokoju :wink: .

 

no i jeśli chcesz robić ogrodzenie frontowe to trzeba to zgłosić do wydziału architektury i budownictwa w starostwie powiatowym (na 30 dni przed podjęciem robót budowlanych)

Na razie chcę zrobić tylko boki i tył działki. Front musi poczekać - w okresie budowy mógł by przeszkadzać.

 

nie wiem czy coś rozjaśniłam :roll: ale jakby co to adres mailowy mam aktualny ;-)

pozdrawiam

 

I to jak rozjaśniłaś :wink: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka, xena my z Wojty nadal 2 w 1. Nasze dzieci stwierdziły, że domy nie wykończone więc one wolą w ciepłych brzuszkach pomieszkać :) :) :) U mnie będzie chłopczyk a u Wojty dziewczynka.

 

Z braku innych zajęć zajęłam się doglądaniem budowy i jako, że zaczęlam 10. miesiąc ciąży liczę się z porodem w każdej chwili. Może jak urodzę w Leroy Merlin to będziemy mieli dożywotni upust na materiały :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka, xena my z Wojty nadal 2 w 1. Nasze dzieci stwierdziły, że domy nie wykończone więc one wolą w ciepłych brzuszkach pomieszkać :) :) :) U mnie będzie chłopczyk a u Wojty dziewczynka.

 

Z braku innych zajęć zajęłam się doglądaniem budowy i jako, że zaczęlam 10. miesiąc ciąży liczę się z porodem w każdej chwili. Może jak urodzę w Leroy Merlin to będziemy mieli dożywotni upust na materiały :D :D :D

 

No tak, we wspomnianym Leroy Merlin wejdziesz do wanny z bulgotarką i zawołasz :

--Czy jest na sali położnik ?

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam wszystkie Panie szczególnie ciepło :wink: .

I życzę wszystkiego dobrego ! na budowach też ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...