Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie..

 

dzięki mojemu super wykonawcy który zawsze o wszystkim mówi w ostatnim momęcie na gwałt potrzebuje kupić/ wypożyczyć (w ostateczności ukraść :wink: ) stemple.

 

Może ktoś ma na zbyciu, właśnie roszalował, albo wie gdzie wypożyczyć takie systemowe.

 

W leśniczówkach mówią że nie wycinają bo pokończyły się limity

poza tym jak nawet coś to krótkie 2,40 a ja potrzebuje 2,70 - 2,80 :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ile robocizna do tego? Dostałem kilak wycen dzisiaj i rozstrzał cenowy obejmujący materiały i robociznę (z podmurówką) to 60-150zł :o . Liczyłem na trochę mniej :( .

Kto u Ciebie montowal ogrodzenie?

/

 

cena 20 zł /mb to robocizna - co do kosztów samej siatki to nie pamiętam - sprawdzę w domu; ja mam zamiast podmurówki gotowe elementy betonowe - paskudne ale tanie ;-) czekam aż zarosną czyms zielonym

 

montował mi jeden gość z Trzebnicy - jak chcesz to namiary wyślę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

cena 20 zł /mb to robocizna - co do kosztów samej siatki to nie pamiętam - sprawdzę w domu; ja mam zamiast podmurówki gotowe elementy betonowe - paskudne ale tanie ;-) czekam aż zarosną czyms zielonym

 

montował mi jeden gość z Trzebnicy - jak chcesz to namiary wyślę na priva

 

Super - będę wdzieczny :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca

 

ja też poproszę namiary na kogoś od płotu, a nawet bardzo poproszę :p

EBU,

Ten misio od siatki z Olawy, o ktorym mowilem Jackowi, rowniez zajmuje sie montazem ogrodzen. Z tego co pamietam cenowo byl calkiem niezly.

פםזגרש'ןשצ ז Tקךשהןהו

 

Anndy

 

dzięki, przekażę informację dalej.

Napisz na jakim jesteście etapie, macie już podłączony gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka, xena my z Wojty nadal 2 w 1. Nasze dzieci stwierdziły, że domy nie wykończone więc one wolą w ciepłych brzuszkach pomieszkać :) :) :) U mnie będzie chłopczyk a u Wojty dziewczynka.

 

Z braku innych zajęć zajęłam się doglądaniem budowy i jako, że zaczęlam 10. miesiąc ciąży liczę się z porodem w każdej chwili. Może jak urodzę w Leroy Merlin to będziemy mieli dożywotni upust na materiały :D :D :D

 

tia, niestety potwierdzam... nadal jestesmy w zdwojonej postaci :D :D .

 

Ja mam termin 10 dni pozniej, ale za to lekarz straszy mnie rozmiarami mojej Malej :o .

 

Co do negocjacji i rabatow, to my juz chyba wszystko kupilysmy :roll: no moze poza kostka brukowa - wstepnie zdecydowalismy sie na Libet - moze ktos jescze by chcial to mozemy pojsc razem ;) - chetnych prosze o szybka reakcje, bo wiecie, ja nei znam dna ani godzimy ;)

 

A tak w ogole to moze ktos zna jakies magiczne sposoby na "wyproszenie malego goscia z brzucha" ;). Powielam pytanie : czy jest na sali lekarz lub inny cudotworca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka, xena my z Wojty nadal 2 w 1. Nasze dzieci stwierdziły, że domy nie wykończone więc one wolą w ciepłych brzuszkach pomieszkać :) :) :) U mnie będzie chłopczyk a u Wojty dziewczynka.

 

Z braku innych zajęć zajęłam się doglądaniem budowy i jako, że zaczęlam 10. miesiąc ciąży liczę się z porodem w każdej chwili. Może jak urodzę w Leroy Merlin to będziemy mieli dożywotni upust na materiały :D :D :D

 

tia, niestety potwierdzam... nadal jestesmy w zdwojonej postaci :D :D .

 

Ja mam termin 10 dni pozniej, ale za to lekarz straszy mnie rozmiarami mojej Malej :o .

 

Co do negocjacji i rabatow, to my juz chyba wszystko kupilysmy :roll: no moze poza kostka brukowa - wstepnie zdecydowalismy sie na Libet - moze ktos jescze by chcial to mozemy pojsc razem ;) - chetnych prosze o szybka reakcje, bo wiecie, ja nei znam dna ani godzimy ;)

 

A tak w ogole to moze ktos zna jakies magiczne sposoby na "wyproszenie malego goscia z brzucha" ;). Powielam pytanie : czy jest na sali lekarz lub inny cudotworca??

Witaj

Mi pomógł gorący prysznic :D :D ,zaraz po nim pojechałam na porodówkę.Życzę szybkiego rozwiązania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum, dziękuję za wszystkie rady,

 

mam oczywiscie kolejne pytanie, ktore mi dokucza,

1.kto się zajmuje tymczasowym ogrodzeniem placu budowy, firma wykonawcza, ja?

2.Poza tym jakie macie doswiadczenia z pozostawionymi materialami typu bloczki ceramiczne na budowie, znikają w nocy?Obok mojej nieogrodzonej dzialki jest kilka domów zamieszkałych?....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak w ogole to moze ktos zna jakies magiczne sposoby na "wyproszenie malego goscia z brzucha" ;). Powielam pytanie : czy jest na sali lekarz lub inny cudotworca??

 

Wojty - sposób dobry tylko niezbyt smaczny :roll: - dwie, trzy łyżki stołowe oleju rycynowego 8) - moja teściowa kilka godzin po zaczęła rodzić.

 

Ja piłam na kilka tygodni przed wywar z liści malin ( nie mylić z owocami - to nie była dobra herbatka :lol: ) - nie na przyspieszenie tylko na wzmocnienie skurczy jak już przyszło co do czego. Pomogło - urodziłam Olkę w trzy godziny od przyjazdu do szpitala 8)

 

Betty i Wojty - trzymam kciuki :p i życzę powodzenia.

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie..

 

dzięki mojemu super wykonawcy który zawsze o wszystkim mówi w ostatnim momęcie na gwałt potrzebuje kupić/ wypożyczyć (w ostateczności ukraść :wink: ) stemple.

 

Może ktoś ma na zbyciu, właśnie roszalował, albo wie gdzie wypożyczyć takie systemowe.

 

W leśniczówkach mówią że nie wycinają bo pokończyły się limity

poza tym jak nawet coś to krótkie 2,40 a ja potrzebuje 2,70 - 2,80 :-?

 

Witam,

 

nam zostało około stu stempli, ale nie pamiętam jakiej długości, jutro sprawdzę i dam znać.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbatka z liści malin :lol: :lol: :lol:

 

wczoraj przez cale popoludnie raczylysmy sie tym wywarem - a poczatku troche malo zachecajaco pachnial, ale po pewnym czasie nawet sie w nim rozsmakowalysmy ;), szkoda tylko ze nie zadzialal :(.

Dzisiaj dodatkowo z inna kolezanka poszlam na sernik z polewa malinowa - zobaczymy, moze to podziala ;).

 

wroclawskie drogi - ten sposob chyba tez probowalam, ale jutro zamierzam przejechac sie do Raab K. i sprobuje specjalnie przejechac przez Karmelkowa ;)

 

gorace kapiele tez jak do tej pory nie zadzialaly :(.

 

olej rycynowy - tego nigdy nie probowalam, nawet nie wiem jaki ma smak - rozumiem, ze dosc "specyficzny". Poczekam jeszcze do niedzieli, moze sie skusze - Betty, moze teraz zamiast na herbatke zaprosze cie na olejek...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum, dziękuję za wszystkie rady,

 

mam oczywiscie kolejne pytanie, ktore mi dokucza,

1.kto się zajmuje tymczasowym ogrodzeniem placu budowy, firma wykonawcza, ja?

2.Poza tym jakie macie doswiadczenia z pozostawionymi materialami typu bloczki ceramiczne na budowie, znikają w nocy?Obok mojej nieogrodzonej dzialki jest kilka domów zamieszkałych?....

pozdrawiam

 

pyt. 1. zależy jak się umówisz - moja działka jest nieogrodzona, a jest na tyle ciasno ze nie zamierzam jej grodzić jak się wkoło wszyscy budują i nie za bardzo jest jak sie wyrobić ciężarówkami (wzajemnie sobie z sąsiadem po swoich działkach jeździmy, jakoś trzeba sobie radzić :wink: )

 

pyt. 2 u nas bloczki leżały z 2 tygodnie, nic nie zginęło, teraz kominy czekają i też są póki co - teren nie ogrodzony. Ale np. kabli do elektryki, pstryczków nie zamierzam w otwatym domu przechowywać, bo to akturat lekkie rzeczy i łatwe do upłynnienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Dopiero uczę się poruszać na tym forum.

Szukam ekipy do budowy na wiosnę domku z pustaków ceramicznych ok. 188 m2 (juz z z podwójnym garażem).Działka znajduje się koło Długołęki.

Chyba chciałbym ekipę która zrobi mi stan surowy zamkniety.

Czy możecie kogoś polecić kto robi w tamtej okolicy.

Dzięki za pomoc

 

witaj sąsiedzie

 

My budujemy się w Długołęce

Dom stawia nam p. Tkaczyk z Długołęki ---------namiary znajdziesz na liście misiów ,/ lista umieszczona w "stopce" u Wojty / ---Facet zyskuje przy bliższym poznaniu -----jest słowny i solidny --pisałam o nim we wcześniejszych postach /

Jak chcesz go zobaczyć przy pracy zapraszam na budowę -w piątek i sobotę będzie mi kończył dach / ul. Zachodnia w Długołęce ---/

 

 

pozdr MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbatka z liści malin :lol: :lol: :lol:

Wojty

pij 3xdziennie po szklance wywaru (2-3 łyżki na litr wody zagotować z 3 minyty i zostawić do ostygnięcia) - ale z dodatkiem soku do rozcienczania np. malinowym :lol: Inaczej wchodzi 8) .

Jest naprawdę skuteczne, z forów dzieckowych 8) - wiem, że nawet położne zalecają. Ale trzeba pić jakiś czas - najlepiej od 36 tygodnia . Akcja przychodzi zgodnie z własnym zegarem, ale wtedy dostaje się speeda :lol: i zamiast 10 godzin na porodówce jest np. 5.

 

Kulko - masz jeszcze szansę :lol: sobie pomóc.

 

olej rycynowy - tego nigdy nie probowalam, nawet nie wiem jaki ma smak - rozumiem, ze dosc "specyficzny". Poczekam jeszcze do niedzieli, moze sie skusze - Betty, moze teraz zamiast na herbatke zaprosze cie na olejek...;)

 

Specyficzny - to mało powiedziane :lol: :lol: :lol: - proponuję iść do apteki i zapytać się na co stosuje się standardowo ten olejek 8) - działa podobno rewelacyjnie :D - nie będę tu opisywać :wink: . Stosować w celu wywołania akcji :wink: i po tym nigdzie po hurtowniach już nie jeździć :p .

Jak chcesz szczegółów - daj znać na skrzynkę muratorową :wink: .

Acha... najlepiej to rozcienczyć np. w soku pomarańczowym... :wink:

pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie..

 

dzięki mojemu super wykonawcy który zawsze o wszystkim mówi w ostatnim momęcie na gwałt potrzebuje kupić/ wypożyczyć (w ostateczności ukraść :wink: ) stemple.

 

Może ktoś ma na zbyciu, właśnie roszalował, albo wie gdzie wypożyczyć takie systemowe.

 

W leśniczówkach mówią że nie wycinają bo pokończyły się limity

poza tym jak nawet coś to krótkie 2,40 a ja potrzebuje 2,70 - 2,80 :-?

 

 

Mam do odsprzedania około 200 szt. odbiór własny w m. Św. Katarzyna. Z

wycieciami na deskowanie. Długość min. 2.9 - 3.0 ale sa też dłuższe po 4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...