Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki MTW1 za informację,wlasnie zamierzalem dzwonic do tego misia, ale moze podjadę na zachodnią do Dlugołeki i sie przekonam jak wyglada jego robota,

a jak się kształtują u niego ceny?

pzdr Bzyk

 

Witaj

 

Dzisiaj z nim rozmawiałam --niestety ciężko będzie u niego z terminami na wiosne ----ponoć zajęty do lipca 2007...ale próbuj....daj projekt do wyceny.

Na cenę wpływa wiele czynników , w zaleznosci jak skomplikowany jest projekt---

 

pozdr MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Marcin jeszcze raz gratulacje , od razu widać że Kamilek to wykapany tato.

Pozdrawienia dla Beaty .

 

 

 

Wszystkim bardzo dziękuje za słowa pocieszenia w związku z moją kradzieżą .

Mój domek w stanie surowym otwartym musi jakoś doczekać do wiosny , a wtedy ruszam z kopyta i niepopuszcze , nasi ojcowie emeryci już ustalają dyżury na budowie w czasie prac . No niech mi tylko jakiś złodziej pod dom podejdzie to popamięta ( gdzie można tanio kupić we Wrocku bejzbola??? :lol: :lol: )

buziaczki MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no to zeby nie bylo tak polozniczo ;) to sie wypowiem w kwestii okien dachowych. Mom zdaniem lepiej montowac na wiosne, bo:

- nie ukradna...

- beda o 1 rok nowsze (najbardziej niszcza sie podczas zimy, chociaz jaka my teraz zime mamy :D

- na wiosne moga se zmienic koncepcje pokoi i moze sie okazac,ze okno pasowaloby w innym miejscu

- mozna odlozyc pieniadze na 3 mies. lokacie ;)

- czesto na wiosne sa lepsze promocje (chocia jak w 2007 roku bedzie tez nie wiadomo)

- w tym momencie nie sa do niczego potrzebne.

 

My wstawialismy okna wlasnie na wiosne, zaraz po zrobieniu scianek dzialowych. Okna kupilismy z 33 albo 36% rabatem.

 

Co do drebazu. Sa 2 szkoly - jedni robia zaraz przy fundamentach - wtedy nie trzeba sie bawc w zadne odkopywanie, a a drudzy po ociepleniu zewn (ja tak robilam), przez co nie balam sie ze podczas robot ktos mi "zepsuje spadki". Wybor nalezy do inwestora :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie ukradna...

 

No własnie o to mi chodzi, czy dachowe są chodliwym materialem wśród zlodziei.

 

- beda o 1 rok nowsze (najbardziej niszcza sie podczas zimy, chociaz jaka my teraz zime mamy :D

 

Maja niejedna zime wytrzymać, jak się zniszczą po pierwszej to przynajmniej od razu je zareklamuje;-)

 

- na wiosne moga se zmienic koncepcje pokoi i moze sie okazac,ze okno pasowaloby w innym miejscu

 

ano tego się nie boje, koncepcja sie juz nie zmieni. Jest już wypracowana ostetczna:)

 

- w tym momencie nie sa do niczego potrzebne.

Ale jak płacę dacharzowi za m2 dachu, a w tym jest juz kompleks czyli więźba, dachówka, rynny, okna dachowe - to jezeli nie zrobi tego od razu przy robocie dachu, tylko potem na wiosnę ma przyjechac ponownie tylko do okiento to liczy droze i akurat to co na lokacie przyrośnie zapłacę za montowanie.

 

A wiosna czemu ceny sa nizsze niż w srodek zimy? Wydawało mi się, że właśnie zima to najlepszy moment na kupowanie okien, niz ppoczatek sezonu budowlanego i to akurat tego nastepnego, gdzie wszystko ma iść w górę..

 

Chodzi mi tak naprawde tylko o to, czy jak będzie dachówka w styczniu i wtedy okna to czy duze jest prawdopodobienstwo, ze te okna moga ukraść...

 

Ktoś montował zima? Ma jakies doswiadczenia?

 

 

Co do drenażu - mozesz Wojty dac jakiś namiar na ekipe drenarską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie ukradna...

 

No własnie o to mi chodzi, czy dachowe są chodliwym materialem wśród zlodziei.

Podobno sa bardzo chodliwe :-?

 

- beda o 1 rok nowsze (najbardziej niszcza sie podczas zimy, chociaz jaka my teraz zime mamy :D

 

Maja niejedna zime wytrzymać, jak się zniszczą po pierwszej to przynajmniej od razu je zareklamuje;-).

 

Tia, a le zawsze beda o 1 rok nowsze, a rekalamcje bedziesz miala min. na rok wiec zdazysz je sprawdzic

 

- na wiosne moga se zmienic koncepcje pokoi i moze sie okazac,ze okno pasowaloby w innym miejscu

 

ano tego się nie boje, koncepcja sie juz nie zmieni. Jest już wypracowana ostetczna:)

 

Zycze powodzenia, ale wiele osob tak mowilo, a potem jednak ...

- w tym momencie nie sa do niczego potrzebne.

Ale jak płacę dacharzowi za m2 dachu, a w tym jest juz kompleks czyli więźba, dachówka, rynny, okna dachowe - to jezeli nie zrobi tego od razu przy robocie dachu, tylko potem na wiosnę ma przyjechac ponownie tylko do okiento to liczy droze i akurat to co na lokacie przyrośnie zapłacę za montowanie.

 

My od poczatku powiedzielismy ze cchemy montowac okna pozniej i mimo, ze tez umawialismy sie za 1m2 dachu to odliczlismy 100zlx ilosc okien i reszte zaplacilismy wiosna.

 

A wiosna czemu ceny sa nizsze niż w srodek zimy? Wydawało mi się, że właśnie zima to najlepszy moment na kupowanie okien, niz ppoczatek sezonu budowlanego i to akurat tego nastepnego, gdzie wszystko ma iść w górę..

 

Jaka my teraz zime mamy - popatrz ile osob teraz jeszcze muruje domki... co raczej bylo niespotykane w porzednich latach. A srodka zimy to my jescze nie mamy - zima zaczyna sie 22 grudnia ;).

Chodzi mi tak naprawde tylko o to, czy jak będzie dachówka w styczniu i wtedy okna to czy duze jest prawdopodobienstwo, ze te okna moga ukraść...

 

Ktoś montował zima? Ma jakies doswiadczenia?

 

 

Co do drenażu - mozesz Wojty dac jakiś namiar na ekipe drenarską?

Ja nie ialam zadnnej firmy - facet od dolnego zrodla przy okazji wstawil mi drenaz - ale go nie polecam - w osbote przyjedzie koparka i bedzie przekopywal cala dzialke, bo sie okazalo, ze gdzies zagial rurke...Jednym slowem fuszerkarz (znajomym tez niezle namieszal podczas robienia dolnego zrodla :-? )

A poza tym, jesli nie zrobilas drenazu przy robieniu fundamentow to wsztrzymaj sie jeszcze, az sie skonczy wiekszosc prac zewnetrznych. Poza tym nie wiem, jak u was ale u nas teraz jest wysoka woda, co raczej nie ulatwia roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

My wstawialismy okna wlasnie na wiosne, zaraz po zrobieniu scianek dzialowych. Okna kupilismy z 33 albo 36% rabatem.

 

 

 

Witam.

 

Możesz się pochwalić jakiej firmy okna ? :D

 

 

 

Nie wysokość rabatu się liczy tylko cena końcowa. Dlatego radzę zawsze robić wyceny pod konkretną budowę i konkretną ilość okien. Nawet 36% rabatu nie świadczy o tym że okna były kupione w "dobrej cenie"... W innej firmie pomimo rabatu np. 15% mogłoby się okazać taniej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

My wstawialismy okna wlasnie na wiosne, zaraz po zrobieniu scianek dzialowych. Okna kupilismy z 33 albo 36% rabatem.

 

Witam.

 

Możesz się pochwalić jakiej firmy okna ? :D

 

Nie wysokość rabatu się liczy tylko cena końcowa. Dlatego radzę zawsze robić wyceny pod konkretną budowę i konkretną ilość okien. Nawet 36% rabatu nie świadczy o tym że okna były kupione w "dobrej cenie"... W innej firmie pomimo rabatu np. 15% mogłoby się okazać taniej... :wink:

Jeśli mówimy o rabacie w oknach połaciowych to mamy na myśli rabat od cennika producenta (a te ceny są podane w każdej ulotce/katalogu informacyjnej roto, veluxa czy też fakro)....

 

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...