Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Anndy, zaba

 

gdzie konkrtnie w DOmarze kupowaliscie podlogi w promocji? Jak bylam tam ok miesiaca temu to widzialam deski berlineckie, parkiety przemyslowe i panele prawie 2 razu drozej niz w innych sklepach. Nawet ofete na polozenie paneli mieli jakas z kosmosu - 35zl netto za 1m2 , gdzie inni mieli po 10-15 zl brutto :o.

 

sama teraz szukam deski barlineckiej, w ciemnym kolorze - zbliznym do merbau, ale nie merbau - spokal ktos jakas ciekawa promocje na tego typu podloge?

 

widziałam chyba w OBI jatoba

taka ciemna dośc była.....

 

piekna mała pięęęęęęeekna, bardzo gratuluję!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o której firmie z Ratowic mówicie, bo znalazłam trzy :(

 

Firma Pol-Okno z Ratowic. Produkują okna PCV w systemie Kamerling :)

 

Dzięki scur.

Byłam dziś u nich, robia pozytywne wrażenie, choć jak zapytałam o okna z szyba P2 i okuciami WK2 to dziwnie na mnie popatrzyli, że to niby niepotrzebne, i tak kwestia czasu... kiedy się złodziej dostanie ... :(

i Pan polecił mi te ich drugie profile - T... coś tam. No nic zobaczymy, jeszcze raz dzięki.

 

Wojty

W I E L K I E gratulacje z okazji pojawienia się małej :D

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku :lol: !

 

Wojty - malutka śliczna, no po prostu śliczna, kiedy moja była taka ( 6 lat :roll: ),

małżonek zerknął mi przez ramię i stwierdził że podobna do Taty - zgadł :roll:

 

A ja tradycyjnie czekam na dachowca :lol: , już mnie miesiąc zwodzi, a ja głupa mu ciągle ufam :oops:

 

Ech, życie, życie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie kochani!

 

Dostalam dzisiaj pierwszą wycenę od ekipy na instalacje i poddasze i chciałabym się poradzić czy te ceny są OK, czy z kosmosu (oczywiscie do cen sprzed roku czy 2 nie ma co porównywać bo wiadomo jak jest).

 

Ja nie mam żadnego odnośnika póki co więc moze pomożecie je ocenić:

 

Cena z 1 punkt:

1. C.O. - 200 zł

2. wodny - 100 zł

3. kanalizacyjny - 100 zł

4. elektryczny i telewizyjny - 35 zł

 

Podłączenie licznika wody wraz z osprzętem - 100 zł

Wykonanie dwóch pionów plus zawór napowietrzajacy - 200 zł

Połączenie i montaz tablicy bezpieczników plus pomiary i odbiory - 1500 zł

 

Prace związane z wykończeniem poddasza czyli:

- ocieplenie wełną mineralną plus położenie folii

- montaż konstrukcji i płyt G.K.

- przygotowanie do malowania

40 zł/m2

--------------------------

Cen jeszcze nie negocjowalam i nie mam jeszcze żadnej kontroferty. Jak to wygląda dla Was, którzy już temat liznęli? O co powinnam jeszcze zapytać? Co doprecyzować? Co dorzucić?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze,

 

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku,

By łagodna zima trwała nadal - dla wszystkich stawiających obecnie dach. :-)

 

Jaką z wrocławskich firm sprzedającą bramy garażowe, możecie polecić. Szukam bramy segmentowej 2,5x4,5. Byłem w Systemach Bramowych ceny Hormanna, są obłedne i lepiej taką kasę zapłacić komuś sprawdzonemu

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze,

 

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku,

By łagodna zima trwała nadal - dla wszystkich stawiających obecnie dach. :-)

 

Jaką z wrocławskich firm sprzedającą bramy garażowe, możecie polecić. Szukam bramy segmentowej 2,5x4,5. Byłem w Systemach Bramowych ceny Hormanna, są obłedne i lepiej taką kasę zapłacić komuś sprawdzonemu

pzdr

 

witam,

 

ja polecam bramę garażową z Normstall z firmy Bingo na ul. Lekcyjnej. Miła i fachowa obsługa.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KULKA

 

 

Czy już podjełaś decyzje jakiej firmy wybierzesz wełnę na ocieplenie podasza?

 

I jaka grubość?

 

 

My budujemy dom z uzytkowym podaszem ----w tej chwili będą dokładane krokwie , żeby obniżyc wysokość na górze------chcemy ocieplić na całości 20 cm-------/również na tym wygospodarowanym mini stryszku/ ----a póżniej jeszcze 5 cm na krokwie i na ten sufit w pokojach ---czy to wystarczy ?

 

 

Jakie macie zdanie na temat waty UNIMATA firmy IZOWER

 

mtw1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena z 1 punkt:

1. C.O. - 200 zł

2. wodny - 100 zł

3. kanalizacyjny - 100 zł

4. elektryczny i telewizyjny - 35 zł

 

Podłączenie licznika wody wraz z osprzętem - 100 zł

Wykonanie dwóch pionów plus zawór napowietrzajacy - 200 zł

Połączenie i montaz tablicy bezpieczników plus pomiary i odbiory - 1500 zł

 

Kulko, ja mam świeżą taką wycenę (brutto):

Cena za 1 punkt:

1. C.O. - 140 zł

2. wodny - 130 zł

3. kanalizacyjny - 60 zł

4. elektryczny i telewizyjny - 35 zł (w sumie ok. 100 punktów - ok. 6900zł za całość elektyki) - ceny z lekką górką :-)

 

Montaż kotłowni- 1500 zł

Podłogówka - 55 materiały, 15 robocizna (za m2)

 

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell - dzięki za info:) Wiec już wiem mniej więcej jak to sie kształtuje. Lada moment będe miała jeszcze jedną kontrofertę i będe negocjować ceny:-)

 

A kiedy planujcie wziąć się za instalacje?

 

mtw1 - ja juz wełne na poddasze kupiłam. Dokładnie 29.12 ;-)

Zdecydowaliśmy się własne na ISOVER Uni-mata.

 

Grubość 20 cm + dodatkowo na przekładki 5 cm (mam nadzieję że 25 cm w sumie da nam cieplutki dach):)

 

 

A tak z innej beczki pytanie:

dostałam wycenę na tynki i posadzki. Jak to u Was wygląda/wyglądało?

 

- tynki wewnętrzne gipsowe (z agregatu): 25 zł/m2 z materiałem

- posadzki: bez ułożenia styropianu 10zł, ze styropianem 12 zł/m2. Sama robocizna. Cement, piasek, styropian oczywiście po naszej stronie.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Przyszedl i na mnie czas, czas by pomyslec o wlasnej przyszlosci ;) Dlatego postanowilem rozgladnac sie za wlasnym kawalkiem pod^H^H^Hziemi :) Zalozenia ktore sprecyzowalem na poczatku to:

1) dobry dojazd do centrum miasta

2) w okolicy las

3) komunikacja alternatywna do samochodowej (najchetniej PKP)

 

Po przestudiowaniu planow okolic Wroclawia stwierdzilem, ze najbardziej odpowiada mi jego polnocna czesc (mimo ze mieszkam od urodzenia na poludniu miasta), cos po drodze do Trzebnicy lub Obornik Slaskich. Droga na trzebnice to krajowka, wiec nie powinno byc problemow z przejezdnoscia, z kolei na Oborniki Slaskie jezdza pociagi, wiec nawet jesli bedzie problem z dojazdem, to pociag powinien dac rade ;) Do tego plany powstania drogi S8 czy jak jej tam, obwodnicy autostradowej "i w ogole" znacznie poprawia uklad komunikacyjny tej okolicy.

W pierszej kolejnosci rzucil mi sie w oczy Las Malin i jego okolice, ale zanim zaczne szukac, chcialbym sie dowiedziec... JAK TO ROBIC? :)

To grupa budujaca, wiec poszukiwania i wybor dzialki macie juz za soba, dlatego chcialbym sie dowiedziec, jak to wygladalo w Waszym przypadku - jak szukaliscie i jak znalezliscie swoj kawalek Ziemi :)

 

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś z Was coś wie o działkach do sprzedania?. Szukam działki budowlanej. w pd. okolicach Wrocławia. Najbardziej interesuje mnie Biestrzyków ale może być również Wysoka, Radomierzyce, Żerniki Wrocławskie, Smardzów i Św. Katarzyna, ew. Suchy Dwór.

Działka od 800 - 1000 mkw. Oczywiście w rozsądnej cenie i bez pośredników. Najlepiej z mediami.

Może ktoś coś wie o większych dzialkach, które można ewentualnie podzielić na mniejsze lub jest zainteresnowany udziałem w takiej "spółce"???

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie aS2, BARRT !

 

Ja Wam za bardzo nie podpowiem jak się zabrać do szukania swojego miejsca na ziemi, ale wiem jedno: warto zabrac się do tego jak najszybciej bo ceny na działki tez zaczynają wariować jak na mieszkania.

 

Ja kupiłam dzialkę przez przyadek. Szukalam domku do wykończenia, coraz to inna pod noga kłoda się zaplatywała: albo fuszerka, albo za drogo, albo ktos nas ubiegł, a jak już znaleźliśmy to co chcieliśmy to się kobieta wycofała jak już chcieliśmy umowe podpisywać. I po tym ostatnim wydarzeniu trafiliśmy na działkę, w której się zakochaliśmy, zabraliśmy tam znajomych i 3 dni potem kupilismy wspólnie 4000 m2, kotre podzielilismy na 3 i teraz się budujemy.

 

Więc przypadek, szczęście nie wiem jak to nazwać:) Warto miec oczy i uszy otwarte i nie zwlekać za długo (pół roku po naszeym zakupie ceny dzialek obok, od tego samego sprzedają cego poszły w górę o 110 %).

 

Jest też specjalna grupa poświecona dzialkom w okolicach Wrocławia. Ale widzę, że juz tam dotarliście:)

 

Powodzenia w szukaniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aS2

 

pojechac tam gdzie sie podoba i:

- zapytać w sklepie

- zapytać w gminie

- zapytać sołtysa

- zapukać po prostu do czyichś drzwi zapytać czy nie wie gdzie i kto sprzedaje (wiem że brzmi śmiesznie, ale "ludzie" wiedzą)

- zlecić szukanie agencji (ale z tej opcji nie korzystałam)

 

Nasza działkę na która się zdecydowaliśmy znaleźliśmy w gminie, inne rozpytując ludzi po wioskach, czytając autogiełdę.

 

mam nadzieję że coś pomogłam

 

2 połówka Śmiejusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju, jak mnie tu dawno nie było. Ukłony dla Ivo, Bartów i innych budujących od do niedawna remontującego (obecnie raczej nie). Kiedyś bładziliście po Gałowie w poszukiwaniu starej szkoły....

Miło znów pogrzebać w forum..

Ukłony

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...