Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No własnie bylam przekonana, że za cementowo-wapienne, ale osoba, ktora ze mną była twierdzi, ze tynki gipsowe:)

Jutro będę dzwonić i doprecyzowywac bo już zdurnialam.

 

Ocieplene poddasza wełną (20+5cm) plus obudowa regisami - 40 zł, ale we środę jedziemy jeszcze negocjować więc mysle, że cos urwiemy.

Albo najwyżej coś dolozymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wojty - może trafiłas na kiepskiego doradcę. My jak dotąd tylko na Hydromax dostaliśmy niższą cenę w innej hurtowni. Ryczkowski i Jeszkowice są na wszystkim drożsi od Gai, chociaz można na piechotę do nas towar nosić.

Dachówka sporo taniej niz na Gliniankach gdzie Pan tylko dachówki sprzedaje. Ale my tylko z A. Malinowskim rozmawiamy.

 

my nic nie kupiliśmy w Gai, jak pojechałam zapytać o materiały to suporexu nie mieli i nie zapowiadało się aby wkrótce mieli, porothermu tez raczej nie mieli, wełny nie mieli, dachówki Euronit też nie bo nią nie handlują, strop dostałam w podobnej cenie w hurtowni na Wojnowie. Tak ze współpraca niezbyt nam wyszła.

 

Kulka u ciebie pewnie było łatwiej bo masz dom z silki a to akurat mieli w sprzedaży o ile pamiętam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam się pochwalic że:

 

dzisiaj zaczęli Panowie stawiac nam więźbę !!!!! Ale się cieszę :D :D :D

 

Działowki na dole juz są, teraz powstaje więźba, a po niej pójda działówki na górze i kminy ponad dach, potem dacharz wraca na dachoweczkę:)

 

P.S. budujący, którzy sa na podobnym etapie co my - kiedy planujecie wstawiac okna i ruszac dalej z instalacjami? Jak najszybciej sie da czy będziecie czekac az trochę sie wiosna rozchula i budynek podeschnie?

 

hej Kuleczko, tempo macie ogromne

podobno wasz cieśla po waszym domku wchodzi juz do mnie :lol:

 

a co do okien, zamierzam wstawiać tak szybko jak się da, ocieplenie poddasza zrobimy później więc wietrzyć się spokojnie będzie, a już mi się nie będzie lało do środka i mogę wpuścić hytraulika i elektryka bez obawy że kable "nóg dostaną"

 

co do okien, w Budvarze dają dodatkowe 10% upustu za montaż w lutym ale zamówic trzeba do 14 stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku pojechałam do gaji wycenic stan surowy to dali mi prawie ceny katalogowe i wywalali oczy , ze nic nie mogą na to poradzić.., całe sceny teartalne były bo ja też wywalałam gały , ze niby ich rozumiem, będąc wściekła, że niepotrzebnie tracę czas....... na moje pytanie czy handlują corotopem powiedzieli NIE , po czym ujrzałam wystawke corotopa za plecami pana....

osobiście polecam buildera II i budoskład

dołącze sie do pytania flowery - szukam płyt OSB 22 lub 25 z pióro wpustem - w jakich cenach kupowaliście i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jak tak czytam wasze pochlebne opinie nt. Gaji to az oczom nie wierze. Ja swoje poszukiwania materialow tez rozpoczelam od Gaji i niestety nie moge pochwalic sie rownie owocna wspolpraca :-? .

 

Przyszlam do nich z zestawieniem materialow na caly stan surowy i z chcaia kupienia wiekszosci materilow (o ile nie calosci) pod warunkiem otrzymania dobrych rabatow. Niesty zawiodlam sie - po tygodniu, albo 2 czekania na wycene dostalam ceny wyzsze niz w innych hurtowniach. Raz nawet jeden handlowiec zaprosil nas rozmowe - w jakiejs kanciapce, ale i po tej rozmowie nie udalo nam sie dogadac. praktycznie po kazdej naszej propozycji pan beigl do kierowniczki i pytal sie o zgode :lol: . Poza tym klamal jak z nut - przysiegal sie, ze bloczki nie moze sprzedac ponizej jakies kwoty i nikt u nich nie moze udzielic takiego rabatu, a ja wiedzilam ze tydzien wczesniej po takiej cenie sprzedali ten material ...

Ogoleni zaluje ze stracilam tyle czasu na rozmowy z ta hurtownia, bo jak sie pozniej okazalo najlepsze ceny mialam w hurtowniach kolo mnie ;).

Wojty,

niestety potwierdzam - mam identyczne doświadczenia z tą hurtownią na tamtym etapie budowy. Teraz zaopatruje się na innym dziale (bo inne materiały są potrzebne) i jest lepiej, ale wtedy w czasach cięzkiej murarki to ...ech..

tak jak Xena polecam BuilderaII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Grupe Wroclawska :D

Przeczytalam caly watek - zajelo mi to ok. 2 tygodni :o :D . Jestescie najcenniejsza skarbnica wiedzy - spisalam juz 12 kartek drobnym druczkiem z waszymi wskazowkami i namiarami na poleconych misiow :oops: :p .

Zaczynamy (jak wszystko dobrze pojdzie) nasza budowe w marcu-kwietniu wiec bede tu czestym gosciem :) . Zdecydowalismy sie na ten domek:

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=357

 

Mam do was pytanie - gdzie mozna kupic strop Terriva w dobrej cenie? Mam obok betoniarnie, tez robia Terrive, ale nie jestem pewna jakosci :roll: . A moze przesadzam i wystarczy, ze maja certyfikat?

 

Pozdrawiam goraco i zycze pomyslnego budowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpa - też jesteśmy zdecydowani na tynki cementowo wapiene, rozmawiałam wstępnie

z jednym tynkarzem - podał cenę 19pln (robocizna), też chciałabym się dowiedzieć,

czy to dużo???

 

Czesc dziewczyny to juz taka droga robocizna, ja bede miala za 10-12 zł tynki ręczne... ale to Rodzina troche pomaga (szwagier męża jest budowlańcem)

jeszcze we wrzesniu jak dzwonilam po ekipach ze strony grupy wrocławskiej

to robocina wychodzla 10-12 zł....

Sprobuj jeszcze podzwonic po ekipach ze stron...

Wiecie zastanawiam sie czy nie zmienic zawodu z informatyka

na budowlanca... moze zacząc robic tynki ? tak sie zastanawiam ... wlasnorecznie

kafelki tez podobno poszly w gore 80-90 zł/m2 ...

Dobrze ze u nas juz koncówka budowy.... juz teraz chyba nas by nie bylo stac na dom z takimi cenami...

Mam pytanie, czy ktos z Was moze wie jak załatwic telefon

u nas linia idzie w głownej drodze do nas niestety pare lat temu

nie chcieli pociagnac telefonu - tak mowil sasiad, no ael moze

jest jakis sposób....

dzieki z góry za porady

Flowercia

 

Cześć,

ja telefon załatwiłam składając dokumenty u operatora TP w Astrze (salon Idei, kolega tam pracuje :)), chociaż mieli pewne zastrzeżenia, bo niby budynek musi być odebrany ktoś musi być zameldowany itp., ale ja złożyłam akt notarialny na zakup działki, nadanie numeru budynku i pozwolenie na budowę. Dokumenty te złożyłam jakiś tydzień przed świętami, a od 3 stycznia mam telefon :o .

Oczywiście telefon zakładałam tylko pod warunkiem, że neostrada będzie mi chodzić, no ale na neostradę musze poczekać do końca tego tygodnia.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena - cena 26 zł/m2 to za tynki cementowo-wapienne ( materiał + robocizna ) zaznaczam , że CAŁY materiał tzn. tynk gotowy ALPOLA drobnoziarnisty,natożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz specjalne listwy do obróbki okien , nie wszyscy je stosują a warto do tynk przy ościeżnicy okna się nie kruszy .

W cenach regipsów się nie orientuje .

 

KOBIETKI a jaką macie cenę na posadzki ?????, Mi zaoferowali 10zł/m2 tylko wylewka , 11zł/m2 z ułożeniem styropianu i siatki .TO oczywiście cena tylko za robociznę jeszcze dojdzie materiał .

 

POZDROWIONMA marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena - cena 26 zł/m2 to za tynki cementowo-wapienne ( materiał + robocizna ) zaznaczam , że CAŁY materiał tzn. tynk gotowy ALPOLA drobnoziarnisty,natożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz specjalne listwy do obróbki okien , nie wszyscy je stosują a warto do tynk przy ościeżnicy okna się nie kruszy .

W cenach regipsów się nie orientuje .

 

KOBIETKI a jaką macie cenę na posadzki ?????, Mi zaoferowali 10zł/m2 tylko wylewka , 11zł/m2 z ułożeniem styropianu i siatki .TO oczywiście cena tylko za robociznę jeszcze dojdzie materiał .

 

POZDROWIONMA marpa

Marpa

mysle ze b. dobra cene za posadzki Ci zaoferowali 10 zł to chyba juz ciezko znalezc..., widac ze jeszcze posadzkazom nie odbilo...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojty - może trafiłas na kiepskiego doradcę. My jak dotąd tylko na Hydromax dostaliśmy niższą cenę w innej hurtowni. Ryczkowski i Jeszkowice są na wszystkim drożsi od Gai, chociaz można na piechotę do nas towar nosić.

Dachówka sporo taniej niz na Gliniankach gdzie Pan tylko dachówki sprzedaje. Ale my tylko z A. Malinowskim rozmawiamy.

 

 

My wlasnie rozmawialismy z p. Malinowskim :-? .

Co do porownywania ce to bym nie porownywala ich z Ryczkowskim i Jeszkowicami bo oni faktycznie maja drogo, zwlaszcza Ryczkowski (Ryczkowski mial tylko zima dosc tanie silikaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

potrzebuję na szybko informacje jak macie zrobione łączenia w narożnikach płyt k-g. [...]

 

pozdrowienia z placu boju :-)

marzka

Hej Marzka:-)

w sobotę właśnie rozmawiałam z moim kierownikiem budowy na budowie o płytach GK na poddaszu. Powiedział, że najlepiej by było płyty zostawić wcale nie łączone :p , [...]

Pozdrawiam

Dabell

 

Hej Dabell :-)

z akrylem mam złe doświadczenia. W mieszkaniu w..[...] Chyba będzie wszędzie flizelina.

 

pozdrawiam

Marzka jak juz wybierzesz i zrobisz to daj znac jak to sie zachuwuje ... u nas cała góra niestety popękała.( a są wzmocnieniea z siatek i aktyl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a szczególnie młode mamy !

 

Mam pytanie - propozycję , czy któraś z Was byłaby zainteresowana takimi nosidełkami?

Mam na zbyciu.

 

http://www.chicco.pl/files/objects/354/6/67500.00.jpg

 

My używaliśmy tego bardzo dużo, sprawdziło się świetnie na zakupach,

wyjazdach turystycznych itp, przeznaczone dla dzieci od 1 do 9 miesiąca,

moja Zuza ''chodziła'' w tym od ok.3- go miesiąca i lubiła to 8)

 

kulka to Ty też już w gotowości :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena - cena 26 zł/m2 to za tynki cementowo-wapienne ( materiał + robocizna ) zaznaczam , że CAŁY materiał tzn. tynk gotowy ALPOLA drobnoziarnisty,natożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz specjalne listwy do obróbki okien , nie wszyscy je stosują a warto do tynk przy ościeżnicy okna się nie kruszy .

W cenach regipsów się nie orientuje .

 

KOBIETKI a jaką macie cenę na posadzki ?????, Mi zaoferowali 10zł/m2 tylko wylewka , 11zł/m2 z ułożeniem styropianu i siatki .TO oczywiście cena tylko za robociznę jeszcze dojdzie materiał .

 

POZDROWIONMA marpa

 

Marpa,

możesz mi podać namiary na swojego posadzkarza? Też się już rozglądam, bo w przyszłym tygodniu majązacząć mi robić dach, więc chcę się za wczasu umówić z wykonawcami od posadzek i tynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...