Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

Mam dwie prośby :

 

1. Namiar na dobrą firme doradczą załatwiającą kredyty hipoteczne lub bezpośrednio na bank, który ma w tej chwili korzystną ofertę.

 

Czesc ja zalatwialam przez Open Finance ale to tylko wydluzylo proces przyznawania kredytu nie potrzebnie, Open Finance wzial nasze pappiery

poczym okazalo sie ze do banku znow te same papiery musimy przygotowac

i to co przygotowal Open Finance malo ich obchodzilo

(...)

flowercia

 

Ja polecam Open'a - korzystałem z ich usług 2 razy - szybko sprawnie profesjonalnie, dodatkowe lepsze %, Do banku poszedłem tylko raz -podpisać umowę. Dodam, że mogę to odnieść to kredytu załatwianego w tradycyjny sposób. Nie ma porównania. Flowera może trafiłaś na jakiegos lipnego doradcę. Jak ktoś będzie zaintersowany mogę polecić sprawdzonego.

podobnie mam b. dobre doswiadczenia z Open Finance, do uruchomienia kredytu w banku bylem tylko raz, aby podpisac umowe, reszte zalatwialo OF... chyba ze w miedzyczasie (od 11.2006) zmienily sie procedury w Millenium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kulko

 

taką cene dali mi w Pawanie w Chrząstawie

 

 

co do Open Finansa...

też próbowaliśmy przez nich ale niestety dawali nam gorsze warunki niż bezpośrednio bank, więc zrezygnowaliśmy z pośrednictwa. Braliśmy w Nordei, dali nam o 1% niższą powizję bo byliśmy już ich klientami. I był to bank który akurat wtedy dał nam najlepsze warunki w najrozsądniejszym czasie. Oferta Millenium też była dobra, ale w czerwcu/lipcu mieli takie terminy rozptrywania wniosków że szkoda mówić (najkrócej półtora miesiąca)

 

pozdr.

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowera , Adam 12 - rozliczenie w różnicy w podatku VAT jest bardzo proste , nie trzeba się posiłkować księgowym i płacić kasę i tak będziecie musieli skompletować wszystkie załączniki , a praca księgowego ograniczy się do przepisania kwot z faktur na druki .

 

W Urzędach skarbowych otrzymacie druki razem z instrukcją obsługi oraz listą wyrobów które podlegają odliczeniu .

 

Można wpisywać wszystkie faktury jak leci , bo i tak urządnik musi skorygować wniosek , za błędy w obliczeniach nie ma żadnych kar , bo to oni mają nam oddać , a nie my im .

 

Służe pomocą pozdrawiam MARPA

 

MARPA Dzieki serdeczne , a czy ktos przy okazji nie wie czy mozna

odliczac jeszcze odsetki od kredytu jesli wzielo sie kredyt w zeszlym roku?

i czy bedzie go mozna odliczac w przyszłym roku?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowera , Adam 12 - rozliczenie w różnicy w podatku VAT jest bardzo proste , nie trzeba się posiłkować księgowym i płacić kasę i tak będziecie musieli skompletować wszystkie załączniki , a praca księgowego ograniczy się do przepisania kwot z faktur na druki .

 

W Urzędach skarbowych otrzymacie druki razem z instrukcją obsługi oraz listą wyrobów które podlegają odliczeniu .

 

Można wpisywać wszystkie faktury jak leci , bo i tak urządnik musi skorygować wniosek , za błędy w obliczeniach nie ma żadnych kar , bo to oni mają nam oddać , a nie my im .

 

Służe pomocą pozdrawiam MARPA

Popieram marpe - do tego nie trzeba ksiegowego.

Dodatkowo korzystałem z programu "Formularze VZM-1" z http://www.podatki.pl

taki prosty programik, ale zaletą jest to, ze sam wylicza sumę końcową

i jak pomylisz się to nie musisz całej kartki papierowej załącznika przepisywać.

 

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrrr do Was tez wydzwaniaja z OpenFinansow i GoldenEdgow? do mnie własnie znowu ktos dzwonił z ujmującym tekstem slyszałem, ze chce Pani kupić mieszkanie.... (nigdy nie brałam kredytu w takich instytuacjach, nie chce kupic mieszkania....)

 

Xena, po prostu szukają klientów

do mnie dzwonia często z ubezpieczeniami i miłe Panie z badania opinii OBOP.

 

Podobno takie oferty telefoniczne to nasza przyszłość, w stanach jest to popularny kanał dystrybucji :wink:

 

PS.

na pozieszenie mówia że u nas inna mentalnść i się nie przyjmuje, więc może nie będą nas za długo zadręczać i dadzą spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

Musimy przygotowac dla banku,m.in.wycenę nieruchomości tzn. wartość obecną i po wybudowaniu domu. Dzwoniłem do gościa, który robił nam wycenę dzialki przed jej zakupem (płaciliśmy wtedy za to 300 zł) i powiedział 600 zł brutto. Napiszcie, jeśli się orientujecie czy to dobra cena czy może mam jeszcze szukać.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Mam dwie prośby :

 

1. Namiar na dobrą firme doradczą załatwiającą kredyty hipoteczne lub bezpośrednio na bank, który ma w tej chwili korzystną ofertę.

 

My załatwialiśmy kredyt bezpośrednio w banku - BGŻ. W Open Finanz twierdzili, że nie mamy zdolności :-? W expanderze też siedziała znudzona pani więc nie było sensu korzystać z ich usług.....

 

 

2. Czy któś z forumowiczów korzystał z firm księgowych przy składaniu wniosku o zwrot VAT za materiały budowlane ? Będę wdzięczny za namiary.

 

Wniosek wypełnialiśmy sami- jest taki sprytny programik. Wszelkie pomyłki korygowaliśmy już w Urzędzie Skarbowym. Miła pani zaprosiła nas do siebie i na bieżąco poprawiałam przy niej błędy.

 

W sumie każde biuro rachunkowe może wypełnić taki wniosek lecz nikt nie da gwarancji, że nie zrobią błędów i tak i tak będziesz musiał jechać poprawiać :)

 

Gdybyś podjął się sam wypełniania służę pomocą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam dać między krokwie wełne 15cm i na wieszakach 5cm i mam w związku z tym pytanie- jak montowaliście folie paroizolacyjną między wełne 5 cm a regipsem (tzn do czego ją przybijaliście)

Pozdrawiam

Folię możesz przykleić do profili CD (tych do których będzie przykręcona płyta). Pamiętaj aby folię wywinąć na ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam dać między krokwie wełne 15cm i na wieszakach 5cm i mam w związku z tym pytanie- jak montowaliście folie paroizolacyjną między wełne 5 cm a regipsem (tzn do czego ją przybijaliście)

Pozdrawiam

Folię możesz przykleić do profili CD (tych do których będzie przykręcona płyta). Pamiętaj aby folię wywinąć na ściany.

Wielkie dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowera , Adam 12 - rozliczenie w różnicy w podatku VAT jest bardzo proste , nie trzeba się posiłkować księgowym i płacić kasę i tak będziecie musieli skompletować wszystkie załączniki , a praca księgowego ograniczy się do przepisania kwot z faktur na druki .

 

W Urzędach skarbowych otrzymacie druki razem z instrukcją obsługi oraz listą wyrobów które podlegają odliczeniu .

 

Można wpisywać wszystkie faktury jak leci , bo i tak urządnik musi skorygować wniosek , za błędy w obliczeniach nie ma żadnych kar , bo to oni mają nam oddać , a nie my im .

 

Służe pomocą pozdrawiam MARPA

 

Dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dach jest w całości, ale sfrunął blaszany garaż :( - przewrócił się i pogiął - mam nadzieję że da się go reanimować :-? .

 

Xena - Bogen wygląda super - wczoraj przez spadki napięcia nie mogłam zamieścić zdjęć bo mi się komp wyłączał mimo lagi zabezpieczającej. Wyłączyłam, bo nie chciałam ryzykować zniszczenia sprzętu. Może dzisiaj mi się uda.

pozdrawiam wszystkich

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dach jest w całości, ale sfrunął blaszany garaż :( - przewrócił się i pogiął - mam nadzieję że da się go reanimować :-? .

 

Xena - Bogen wygląda super - wczoraj przez spadki napięcia nie mogłam zamieścić zdjęć bo mi się komp wyłączał mimo lagi zabezpieczającej. Wyłączyłam, bo nie chciałam ryzykować zniszczenia sprzętu. Może dzisiaj mi się uda.

pozdrawiam wszystkich

Dabell

 

Jest jakiś tajemny patent na umieszczanie zdjęć na forum ? Próbowałem już na kilka sposobów ale bez efektu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...