Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Adam12 : Kupiła odkurzacz w firmie Elmix na ul Karmelkowej 29 - to jest w tym samym kompleksie hurtowni, co Adako (kafelki) tel. 071 3371590. Montowali mi również instalację - na wiosnę.Koszt 1 punktu to 250zł. Ja mam 3 gniazda i szufelkę - dużo, ale to dlatego, że mój dom jest parterowy (175m). Dodatkowo mam gniazdo przy odkurzaczu; wąż 9m i różne szczotki. Odkurzacz włącza się na teleskopie, tzn, że podłączenie do gniazda nie powoduje automatycznego włączenia (tak też może być - taniej).

Firme znalazłam dzwoniąc do głównego przedstawiciela BEAM'a (już nie pamiętam gdzie) i oni podali mi autoryzowanych przedstawicieli we Wrocławiu.

Odkurzacz kosztował ok. 2.500zł. Czytam na forum, że ludzie sami kupują i montują instalacje, ale warto tutaj pamiętać o ew. serwisie - jeżeli np. coś się zapcha (mało prawdopodobne) to może być problem. Gniazda są oczywiści zabezpieczone na taką ewent. Podałam całkowity koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12 : Kupiła odkurzacz w firmie Elmix na ul Karmelkowej 29 - to jest w tym samym kompleksie hurtowni, co Adako (kafelki) tel. 071 3371590. Montowali mi również instalację - na wiosnę.Koszt 1 punktu to 250zł. Ja mam 3 gniazda i szufelkę - dużo, ale to dlatego, że mój dom jest parterowy (175m). Dodatkowo mam gniazdo przy odkurzaczu; wąż 9m i różne szczotki. Odkurzacz włącza się na teleskopie, tzn, że podłączenie do gniazda nie powoduje automatycznego włączenia (tak też może być - taniej).

Firme znalazłam dzwoniąc do głównego przedstawiciela BEAM'a (już nie pamiętam gdzie) i oni podali mi autoryzowanych przedstawicieli we Wrocławiu.

Odkurzacz kosztował ok. 2.500zł. Czytam na forum, że ludzie sami kupują i montują instalacje, ale warto tutaj pamiętać o ew. serwisie - jeżeli np. coś się zapcha (mało prawdopodobne) to może być problem. Gniazda są oczywiści zabezpieczone na taką ewent. Podałam całkowity koszt.

 

Dzięki wielkie. Zgłoszę się do nich. Montaż zaczynają przy surowym otwartym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż jest bardzo lekki, poza tym gniazdo masz osobne na piętrze. Być może nie potrzebujesz takiego długiego węża. Zapomniałam napisać, że należy wziąć na rozmowę w firmie plan domu. Pan sprawdzi, ile gniazd, w jakim miejscu i jaki długi wąż potrzebujesz, żeby wszędzie posprzątać. My chcieliśmy też na tarasach i ew. samochód stojący przed garażem. W domach z uż. poddaszem wystarcza po 1 gnieździe na każdym poziomie. Ja miałam łatwy wybór, ponieważ i tak musiałam już kupić nowy odkurzacz. Mój stary to zelmer, ten podłużny - chyba każdy wie, o czym mówię. Muszę jednak przyznać, że na czas budowy jeszcze bardzo się przydał. Działa tak dobrze, że aż szkoda się go pozbyć. Ech, łza się w oku kręci... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zapytac kto z Was ma went. mechaniczna z reku?

Xena - ja będę miała. Firma rekuperatory.pl z Poświęckiej. Centralka z panelem sterującym Storkair + GWC. Kanały będą montowane najprawdopodobniej w okolicach II połowy lutego, tuż po wstawieniu okien. Sama centralka reku po pracach typu gładzie, nie chcę żeby się filtry zapchały - okolice końca kwietnia -początek maja.

A dachówka BOGEN - również zdjęcie w słońcu (czekoladka mniam :-) - jest w moim dzienniku :p .

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dabell to poprosze o podpowiedz ile to kosztuje na ile m2 (na prv),

szukam włąsnie Twojego dachu z bliska - bo z daleka nie widać dokładnie, choć wygląda bardzo ładnie, ale chciałam zobaczyc z bliska.

Juz widze! bardzo ładna :>

czy możeszmi na prv podac namiar na Wykonczeniowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie mnie poprawic jak podam co mi się wydaje - ile takie cos kosztuje (dom 110m2, parter) - z 6000zł z robocizną?

I chciałabym zapytac kto z Was ma went. mechaniczna z reku?

 

Witaj Xeno,

nie znam sie za bardzo na odkurzaczach centr. (na razie, bo sie przymierzamy do takiego, wiec trzeba bedzie sie "doszkolic" :) ) ale wydaje mi sie ze cena 6000 to troszke za duzo

na pewno sa i maluchy i mercedesy wsrod odkurzaczy ale wydaje mi sie ze nie sa one tak drogie (no moze te mercedesy)

 

np odkurzacz DISAN (nie jest to najtansza marka) z akcesoriami do domu o pow 180 mkw (5 gniazd) kosztuje ok 3 tys,

a np zestaw Allegro z serii compact-eco z akcesoriami i separatorem mozna kupic ponizej 2 tys

pakiet instalacyjny 3 gniazd ssacych kosztuje 280 zl

oczywiscie trzeba do tego zrobic instalacje ale nie sadze zeby byla ona strasznie droga

na forum czytalam, ze wiele osob robilo taka instalacje "we wlasnym zakresie"

 

a jesli chodzi o reku to my na pewno bedziemy miec (jak juz dojdziemy do togo etapu :D ) moze nawet z GWC, ale nad tym jeszcze mysle intensywnie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej fasolka:)

no widzisz, to musze poszukac na allegro tych odkurzaczy

ja wlasnie mysle o reku ale bez gwc. niestety nie przekonuje mnie czyste powietrze z wilgotnych rur-.(nie mówie tego żeby o tym dyskutowac bo przynajmniej o tym moge powiedzieć , że zdecydowałam na 100% - wole jednak dopłacić a miec powietrze zaczerpnięte z zewnątrz) Natomiast baaaardzo się waham czy robic płaszcz wodny czy dgp sprzegnięte z wentylacja mech. i reku

Zdaje sie, że BK masz płaszcz wodny i jesteś bardzo zadowolona ?A czy ktoś z Was ma reku z dgp razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej fasolka:)

no widzisz, to musze poszukac na allegro tych odkurzaczy

ja wlasnie mysle o reku ale bez gwc. niestety nie przekonuje mnie czyste powietrze z wilgotnych rur-.(nie mówie tego żeby o tym dyskutowac bo przynajmniej o tym moge powiedzieć , że zdecydowałam na 100% - wole jednak dopłacić a miec powietrze zaczerpnięte z zewnątrz) Natomiast baaaardzo się waham czy robic płaszcz wodny czy dgp sprzegnięte z wentylacja mech. i reku

Zdaje sie, że BK masz płaszcz wodny i jesteś bardzo zadowolona ?A czy ktoś z Was ma reku z dgp razem?

 

Xeno, Allegro to firma produkujaca odkurzacze :D choc na aukcjach allegro tez pewnie mozna takie kupic

jesli chodzi o reku i dgp to sporo o tym czytalam i zdecydowalam, ze laczyc tych systemow nie bedziemy, beda to dwa niezalezne systemy

byl nawet taki watek na wymianie doswiadczen

nad plaszcze wodnym tez sie zastanawiamy, ale wklady, ktore mi sie podobaly nie mialy plaszcza :(

 

a jesli chodzi o GWC to moze masz racje, ja zastanawiam sie nad tym od 3 dni :) i w sumie jeszcze nie wiem

na pewno bedzie reku, chociaZ facet ktory bedzie nam robil ogrzewanie poleca GWC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Xeno, Allegro to firma produkujaca odkurzacze :D choc na aukcjach allegro tez pewnie mozna takie kupic

uyuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ale fołpa.....

 

a jesli chodzi o GWC to moze masz racje, ja zastanawiam sie nad tym od 3 dni :) i w sumie jeszcze nie wiem

na pewno bedzie reku, chociaZ facet ktory bedzie nam robil ogrzewanie poleca GWC

mysl mysl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...