Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

as24

 

Ja mam elegancką skrzyneczkę w linii ogrodzenia! Wymogłam ją na panu, który sprzedawał mi działkę. Stwierdziłam, że skoro działka jest tak droga, bo uzbrojona, to to uzbojenie musi być widoczne fizycznie w postaci skrzynki i rury z wodą. Byłam na tyle uparta, że pan to rzeczywiście zrobił na swój koszt! Ale to było w 2004 roku... Teraz pewnie by mi ten numer nie przeszedł :lol:

 

Teraz z tyłu tej skrzynki mam podłączyć drugą, "budowlaną"- ok 500PLN w markecie, ja mam za 250 z kończącej się budowy, do tego pomiary ok 250 PLN i elektryk... Temu płacę w naturze... tzn przygotowuję go do matury z angielskiego, bo ja ambitnego i zdolnego elektryka mam! Energia Pro za przyłączenie- 450PLN (warunki wydano mi jeszcze w 2005 roku).

 

Ja też jednowarstwowo się stawiam, ale zawsze troche tego styro albo wełny gdzieś trzeba upchać. Jakbyśmy szli łeb w łeb to może i jakieś okna razem... w którym miejscu się budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z pełną odpowiedzialnością polecam Pana Zenka Dawidowicza, który robił u mnie łazienkę. Pan super szybki :D , super uczciwy :) a robota ładna, dokładna i w rozsądnej cenie. Jest u nas na liście wrocławskich misiów.

 

scur super projekt nie wiem dla czego w końcu sam go nie budowałem :o

 

zostawiacie pustkę na kominkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zostawiacie pustkę na kominkiem ?

 

nie zostawiliśmy , powększyliśmy pomieszczenia na górze. Wiecej zmian wprowadziliśmy niż początkowo było w planie ale w sumie jestem zadowolona. :D Oczywiście to i tamto jeszcze nie jest do końca tak jakby się chciało ale będzie jak będziemy budowac następny dom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Energiapro to swoista instytucja... Tam nikt nic nie wie, nie może udzielić informacji, ewentualnie odeśle do oddziału na drugim końcu świata. Zabiła mnie po prostu pani, która siedziała sobie w pokoju, w którym niby załatwia się warunki przyłączenia. Kazała dołączyć "jakąś mapkę". Na moje pytanie jaka konkretnie mapka jest potrzeban odpowiedziała z rozbrajającym uśmiechem: " Nie wiem. Nigdy się nie budowałam." No i co można z takimi zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla mamuś i trzymam kciuki za ciężarówki.

Ja rodziłam na Dyrekcyjnej, właśnie ze względu na najlepszy sprzęt, a moja Pośka nie chciała się urodzić za nic w świecie, 3 dni mnie przeczołgała.

 

A u nas fundamenty wylane, ściany rosną pomalutku, tylko trochę panikuję, bo budujemy z silikatów a tu ciągle pada.....

 

Współczuję problemów z dostawcami mediów, ja wprawdzie mam wszystko łącznie z telefonem ale za to mam na głowie stary budynek do częściowej rozbiórki. Obecnie mam równiez fundamenty w kuchni i łazience, musimy postawic tam ścianę zeby zakotwiczyć jętki a potem dopiero możemy rozebrać tą nieszczęsna kuchnię i łazienkę... żeby sąsiadowi zza ściany połowy domu nie wyburzyć tak przy okazji.

 

A najcudowniejsze sa panie w Urzędzie miasta - dzwonię i pytam kiedy będa warunki, apn móiw, ze tamta pani jest chora i nie wiadomo kiedy wróci, to my awantura, że mają miesiąc i nic nas nie obchodzą jego problemy personalne. Pan nas załatwił stwierdzeniem, ze 80% wnisoków o warunki jest rozpatrywanych z opóźnieniem ale pierwszy raz ktoś mu sie tak awanturuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

as24, Umka i inni zaczynający w okolicach Tyńca na wiosnę

 

Jak tam postępy u was? Może wzorem Scura i reszty skrzykniemy się na jakieś styropiany i inne drobiazgi?

 

 

Pani Koala

Bylibysmy bardzo chetni, wiadomo - przy takich zamowieniach jest zawsze spora oszczednosc, ale u nas niestety ciagle wszystko sie opoznia - walczymy z papierologia :evil: :evil: :evil: . Paranoja jakas - na zalatwienie kazdej drobnostki kaza czekac miesiac :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną firmę od CO i ogrzewania podłogowego?

 

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy podłogówki. Jak się to wycenia _ od metra 2 czy od mocy grzewczej czy jeszcze jakoś inaczej?

 

PEPE : Podobnie jak Betty&M mogę polecić firmę Admarbud z Karmelkowej. Właściciel pan Mariusz trochę zapominalski, ale uczciwy człowiek i pracowników też ma ok. Kiedy firma która dostarczała kocioł nawaliła to tak jak mógł najlepiej próbował ratować sytuację, żebyśmy w chłodne dni nie zostali bez ciepłej wody i ogrzewania. Jeśli chciałbyś bezpośredni tel do niego to pisz. Wiem, że robił też naszej forumowiczce BK i też byli zadowoleni. Hejka :)

 

scur i Betty&M bardzo dziękuję, byłem, pierwsze wrażenie pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...