Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję Waszej porady i wskazówek na temat dachówek.

Mam do wyboru:

-ceramiczna czeska TONDACH Marsylia

-ceramiczna sredzka ROBON-miedziana

-cementowa BRAAS

 

Co byście radzili. Za wszelkie uwagi dzięki

 

To Wy już o dachówce myślicie? :wink: no, no szybko się to toczy :roll:

Myślę, że wybór pokrycia dachowego (podobnie jak ze wszystkim, zresztą) zależy od kasy jaką możecie na to przeznaczyć. Kiedyś np dziwiło mnie, że ludzie kłądą sobie na dach papę czy gont a podziwialam piekne karpiowki na dachach. Teraz wszysto jestem w stanie zrozumieć. Kładą to na co ich w danej chwili stać i cieszą się, że im się udało.

My mamy cementowego BRAAS'a angoba czerwień. W realu ja nie nazwałabym tego klasyczną czerwienią. raczej jest to kolor taki ceglany. I nie swieci sie tak jak inne angoby. Jesteśmy zadowoleni. :p prezentuje się bardzo ładnie, choć jest to oczywiście kwestia gustu. :wink: Efekt na dachu jest lepszy niż sie spodziewalam. Firma położyła dachówkę sprawnie, nie było dużo odpadów. Cena rozsadna. :)

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie tynki wybraliście? Myślę o cementowo-wapiennych, ale prawdę mówiąc zostały wybrane drogą eliminacji pozostałych. I jeszcze prośba, czy ktoś mógłby się pochwalić jakimś zdjęciem ,choćby fragmentu tynku /najlepiej w zbliżeniu/, bo bym się już upewniła, że to te, właśnie te... :wink:

A tak poza tym czy grasuje jakiś dobry tynkarz w okolicy Nadolic, Jelcza czy Oławy?

 

Ela

 

Wiatj Wels,

mamy dobrego tynkarza grasującego w okolicach Nadolic, Jelcza i Oławy, ale nie wiem czy kładzie cementowo-wapienne. Nam robił gipsowe i jesteśmy zadowoleni bo zrobił to solidnie. :) Obawiam się, że żadne zdjęcie nie rozwieje Twoich wątpliwości :roll: że to te, właśnie te.... Zdjęcie poprostu tego nie odda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xary - Dlaczego tak dużo za prąd ? :o Jakie jest uzasadnienie tej kwoty? My płaciliśmy wszystkiego ok. 2400 zł.

bOGUMILA bo nie chca mi poprowadzic pradu w drodze sluzebnej, bo mam zapisana sluzebnosc na przeprowadzenie mediow a oni chca sluzebnosci dla siebie i zadaja rowniez zapisow o rozwoju sieci=ze moga klasc nastepne, w odleglosci 1m.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus, my niestety nie mogliśmy pilnować budowy domu - sprawy służbowe :x No i nasza ekipa się popisała na całego! Tyle ile musieliśmy poprawiać i robić jeszcze raz to nawet się boję wspominać ... A więc wywalenie jednej ściany i postawienie raz jeszcze - nic prostrzego 8) Bo ta ściana to była wizytówka naszej ekipy, mówiła, na nią pacyfik - krzywa była we wszystkie strony. Nawet nie wiem, jak można tak zrobić, to jakiś talent trzeba mieć. No i teraz rzeczywiście się dzieje. Jak już w miarę wykończymy dół będę szczęśliwa !

A nasz owczareczek bardzo lubi się bawić z kotami, pod warunkiem, że są to dwa nasze czarne diabełki :) Ale muszę przyznać, że od jakiegoś czasu obce koty przestały nas odwiedzać - ciekawe czemu :)

 

A tak a pro po, jakie ogrzewanie planujecie? Macie już coś wybrane?

 

No i kiedy planujecie się wprowadzać :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziejka, ja też myślę, że damy radę. :) I Wy i My :lol: My dół już mamy w miarę zrobiony ale góra i na zewnątrz jeszcze w proszku :cry: :evil:

Dzisiaj jadę już do domku :) więc odzywać się będę dopiero jutro :wink:

POzdrawiam

A u nas dół właśnie teraz się robi, jest bardzo rozrywkowo 8) Ale zaczyna się robic ładnie :lol: No i jednocześnie mieszkamy tam - na dole ;) Muszę powiedzieć, że jedna mała ekipa budowlana i niezapomniane jeszcze słynne Wrocławskie korki uczą człowieka pokory :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dalej tak gaworzymy o dachach to jak widzicie co własciciel to inna opinia. :lol:

Myślę, że na razie my wszyscy buszujący na tym forum mozemy oceniać jedynie wygląd, ilość odpadów i takie tam.... :wink: .

Tak naprawdę, jednak, ocenić nasze dachy będziemy mogli rzetelnie za kilka, kilkanaście lat. Czy wtedy też będą pięknie połyskiwać, czy może porosną mchem. Czy będą w niezmienionej postaci na dachu, czy może tu i ówdzie się pokruszą. Jak przetrzymają anomalia pogodowe itd, itd. Myślę, że warto wziąść pod uwagę, że hierarchia "lepszości" układała się zawsze podobnie: papa, gont, blacha, dach. cementowa, dach. ceramiczna. I tyle w temacie na teraz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

wiem że kilka osób prosiło o oferty na wełnę Olsena z forum, czy dostaliście odpowiedzi i czy były ciekawe ?

Mnie odpowiedział weni ze śląska czy wiecie coś o nim czy radzicie skorzystać rabat - 30 %.

 

Halszko, Olsen przysłał mi cenę na styropian ale lokalnie można znaleźć lepsze oferty i tak zrobiliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...