Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co daliście na skosach? Płyty kart-gips, czy deski, a może panele? Zastanawiam się co będzie praktyczniejsze /tzn dłużej wytrzyma/ no i cenowo dobre.

Elżbieta

nasz pierwotny plan to deski. długo tak było, aż zaczęliśmy liczyć koszty.

okazało się że regipsy wyjda chyba taniej :-( ale cały czas martwi mnie pękanie przy łączeniu płyt - jest to niestety nieuniknione

podobno radą na to są tapety z włóknem szklanym - jak więźba pracuje to one są elastyczne i poddają się

w tym roku czeka nas wykończenie poddasza i mam właśnie zgryz :-? :-? :-? we wtorek przychodzi gość od regipsów pooglądać wszystko - może coż z nim ustalimy ?? :roll:

Ivonesca,

prawidłowo wykonane regipsy nie mają prawa pękać i nie pękają. Powtarzam prawidłowo wykonane. Wyjątkiem gdzie mogą pojawić się rysy są połączenia ze ścianą . Ale można tego uniknąć stosując w tych miejscach spoinę ślzgową i akryl.

 

 

Anndy, co to takiego spoina ślizgowa?

My mamy akryl na polączeniu płyta - ściana i niestety pęka!!!

 

Do ściany do której będzie przylegać regips należy przykleić taśmę pcv (może być malarska) a po szpachlowaniu wystającą część odciąć. W ten sposób ściana stykajaca się z ta taśmą będzie się po niej slizgać a ewentualna szczelina będzie regularna. Można ją zamaskowac akrylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś dzwoniłem do polecanej przez niektórych firmy Piaskop z Crząstawy i prawdę powiedziawszy szczena mi opadła jak wycenili sobie przewóz 12 t piasku do Śliwic na 360 zł...

:o Czy tylko mi się wydaje że to szalona cena?

Ja kupiłem wywrotkę (25 ton rzecznego) z Rędzina za 600 PLN

 

Witam

chetnie skorzystam z namiarów na piasek,

Pozdrawiam wszystkich

 

Polecam p.Andrzeja z listy wrocławskich misiów tel 606218698.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapewniłam sobie stres na najbliższe 25 lat, czyli podpisałam dzisiaj umowę kredytową!

 

Cieszę się mimo wszystko, bo to oznacza, że przynajmniej o kasę nie będę musiała się martwić. I to pewnie tylko na początku :( :(

 

No ale jeszcze trzy lata temy przy staraniach o dziesięciokrotnie mniejszy kredyt w pewnym banku potraktowano mnie tak z buta, że długo nie mogłam się przemóc, żeby wejść do takowej instytucji... Czasy się jednak zmieniają!

 

Teraz to tylko urodzić, trochę podchować małe i hajda na budowę!

 

as24

 

Tez sami musimy zdjąć humus, proszę wię rownież o namiary na koparkowych

okazuje się, że sama będę się musiała zająć zdjęciem humusu. Koparkowego zacznę szukać jak tylko wyjdę ze szpitala, czyli pod koniec lutego miejmy nadzieję. Mogę się podłączyć do waszego, gdybyście wcześniej znaleźli? Mój budowlaniec ma mi podesłać jakieś numery telefonów. Jeśli uda mi się złapać jakiegoś do wtorku, to dam wam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy

dziekuje za namiary.

Vanka -

to namiary na pana wożącego piasek - zarówno rzeczny jak i pospółkę (320zł/24t) - ceny z paździenika -do zasypania (ja brałam rzeczny (27zł/t )od niego do zaprawy, bo przy zasypywaniu akurat miał za dalekie terminy) - ma b. dobre ceny -

601-173-135

ewentualnie inny z okolicy -180/za 13 tonowy samochód pospółki 504-833-144

pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki piec na eko-groszek polecacie? I czy w kotłowni z takim piecem można urządzić pralnię, czy bardzo się kurzy jak przy zwykłym węglu?

Ela

 

Mam piec ŻYWIEC jak narazie O.K

w stosunkowo małej kotłowni 6m2 stoi piec zasobnik na ciepłą wode 150l.

i pralka wszystko w należytej czystości ,

jak się ostrożnie wsypuje węgiej i wybiera popiół to wystarczy odkurzyć posadzke w okolicy dzwiczek ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie wystawila mnie ekipa murarzy na etapie scian zewnetrznych parteru.

W zwiazku z tym ma prosbe do wszystkich ktorzy sa na etapie dachu (Debell, Kulka i inni) o namiary na swoje ekipy murarzy, moze prezd rozpoczeciem nowego sezonu zdaza jeszcze u mnie skonczyc. Potrzeba jakies 4-5 tygodni aby zakonczyc murarke i oczywiscie pogody.

 

Sprawa bardzo pilna

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anndy

dziekuje za namiary.

Vanka -

to namiary na pana wożącego piasek - zarówno rzeczny jak i pospółkę (320zł/24t) - ceny z paździenika -do zasypania (ja brałam rzeczny (27zł/t )od niego do zaprawy, bo przy zasypywaniu akurat miał za dalekie terminy) - ma b. dobre ceny -

601-173-135

ewentualnie inny z okolicy -180/za 13 tonowy samochód pospółki 504-833-144

pozdrawiam

dabell

 

dabell sąsiadko, dziekuje za namiary !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie wystawila mnie ekipa murarzy na etapie scian zewnetrznych parteru.

W zwiazku z tym ma prosbe do wszystkich ktorzy sa na etapie dachu (Debell, Kulka i inni) o namiary na swoje ekipy murarzy, moze prezd rozpoczeciem nowego sezonu zdaza jeszcze u mnie skonczyc. Potrzeba jakies 4-5 tygodni aby zakonczyc murarke i oczywiscie pogody.

 

Sprawa bardzo pilna

 

Z gory dziekuje

Hej,

Zadzwoń do Pana Romka (polecany na forum) 605 684 942, może jest wolny bo u nas zaczyna koło marca/kwietnia

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy należy podkuwać ściany pod kable elektryczne? Jak to się później ma do tynkowania? Czy może nie ma znaczenia?

Ela

 

będę odmiennego zdania niż Wojty :) Zdecydowanie bez bruzd i kucia, mniej roboty= mniejsze koszty, mniej brudu i gruzu. tynk ma z reguły ok 1 cm a to spokojnie wystarczy aby przykryć całą instalację. Aby uniknąć zgrubień gipsu którym często mocuje się przewody zastosowałem klej na ciepło w laskach i pistolet. Robota prosta, przyjemna i nie brudząca :) Argument z szukaniem przewodów też nie jest zbyt mocny, najlepiej jest porobić sobie zdjęcia instalacji przed położeniem tynku, polecam, przydało mi się już wielokrotnie. Poza tym są urządzenia do wykrywania przewodów w ścianie, które zdają znakomicie egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie :-?

Czy możemy wstawić drewniane okna przed tynkami wewnętrznymi????

Tak możecie, tyle że przed tynkowaniem będą musiały być porządnie zabezpieczone tzn. dokładnie obfoliowane. Zresztą z tego co widzę to prawie zawsze wstawiane są najpierw okna a dopiero póxniej jest tynk zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daliście na skosach? Płyty kart-gips, czy deski, a może panele? Zastanawiam się co będzie praktyczniejsze /tzn dłużej wytrzyma/ no i cenowo dobre.

Elżbieta

Tak naprawdę każde podane przez Ciebie wykończenie jest dobre i praktyczne, kwestia gustu. Ja osobiście mam regipsy, które jednak musza byc dobrze położone aby nie zaczeły po jakimś czasie pękać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że ewentualnie jak będzie ciepło (chcemy robić tynki czerwiec-lipiec) i do tego dobrze pootwieramy te okna to może nie byłoby aż tak źle :o

No wiem tonący brzytwy sie chwyta :-?

jeżeli myslisz o tynkach zewnętrznych to czerwiec-lipiec nie są najlepszymi miesiącami do takiej roboty. Słońce i temperatura powodują bardzo szybkie schniecie tynku przez co tynkarze moga nie zdąrzyć zrobic całej płaszczyzny ( ściany) co może byc później na tynku widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...