Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

scur - ja pewnie oryginalna nie będę ale u mnie barek będzie zbudowany z czerwonej, surowej, palonej cegły. Nad nim będą wisiały 3 proste lampy o smukłym, wąskim kloszu, a w podłodze przy barku będa zamontowane 2-3 światełka gdyby chciało mi się zrobic klimat i nastrojowo, delikatnie podświetlić tę cegłe od dołu.

 

Tez myślałm o surowej palonej cegle lub o "starej" cegle. a pomysł z "w podłodze przy barku będa zamontowane 2-3 światełka" raczej już u mnie nie do zrealizowania na tym etapie.

Zostawiony jest natomiast kabelek na 3 wiszące lampki.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

http://kamil.photosite.com/~photos/tn/817_348.ts1171441950000.jpg

 

lub próbujemy wyswatać nasze dzieci z Wojtową Nadią :)

 

http://kamil.photosite.com/~photos/tn/818_348.ts1171442002000.jpg

 

:D

 

Pierworodny cudny :o :o :o a w duecie to już wogóle czad :wink: :wink: :wink:

Ale, ale, czy Nadia nie wolałaby kogoś starszego?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ulubioną grupę wrocławską. Poradźcie gdzie jeszcze można kupić w przyzwoitej cenie wełnę, styropian i płyty gipsowo-kartonowe. Wprawdzie nie jesteśmy jeszcze na tym etapie, ale robimy zakupy, bo taniej już chyba nie będzie.

hej Anddy, widzieliśmy Twój domek. Czy już mieszkasz, albo się zamierzasz wkrótce wprowadzić, bo domek wygląda na gotowy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola z Melisy - my bierzemy z PW Aris, tam dostaliśmy najepsze ceny.

 

Na FS20 - 175 zł brutto, FS15-142 brutto. Chociaz na ściany bierzemy Platinum+. Ale zebralismy się w kilka domów i wszło tego "kilka" metrów.

 

Co do płyt G-K - w hurtowniach sami radzą kupować w marketach mówiąc, że oni mają najtaniej, bo sprzedają taniej niż kupują.

 

Zobaczymy. jeszcze nie kupowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ale styripian nie oddycha :( A wełna tak. Wydaję się że jednak warto trochę dołożyć i mieć w domu fajny miroklimat 8)

 

sorry, n ie gniewaj się ale to nonsens. Mikroklimat tworzy dobra wentylacja, brak miejsc w których zbierają się mikroby, roztocza (dywany, firany, niezmywalne powierzchnie) ale przede wszystkim wentylacja. Ani materiał z któego jest ściana, ani ocieplenie nie mają najmniejszego znaczenia - tak sądzę. U mnie jest fajny mikroklimat - mówią wszyscy którzy przychodzą. Nie mam zaduchu, nie ma wilgoci, jest przyjemne powietrze.

Na etapie surowym zawsze jest kasa żeby troche dołożyć. Nie macie pojęcia jak potem wszystko kosztuje.

Ja do teraz nie mogę się pozbierać az konczeniem budowy. Naprawdę brakuje każdej stówy. A dokładanie paru tysięcy żeby mieć złudne wrażenie że będzie lepszy mikroklimat ... Nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was ma za sobą naniesienie planu budynku wraz z przyłączami na mapy geodezyjne,

i ile to to stoi ?

 

U mnie przyszła najpierw dobra wiadomość - że na naszej ulicy zrobią nawierzchnię,

a potem , cobym się za bardzo nie cieszyła , że trzeba nanieść plany budynku na mapy

i oczywiście zaś koszty :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka - mówisz o mapie do celów projektowych?

 

Nam budynek nanosila osoba adaptujca projekt, a przyłacza kanalizacyjne i wodne - osobo projektujaca przyłacza.

 

Potem nanosiliśmy zmiany (odsuwalismy budynek wgłąb ogrodu) i ta sama osoba adatująca projekt naniosła plan budynku i wszystkie przylacza na mapę.

 

Chyba ok 300 zł za to daliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam się nie dawno i wczoraj potwierdziłam w gminie, że do 2010 roku cała Gmina Czernica ma być zgazyfikowana:))

 

W związku z tym zrewidowalismy nasze plany ogrzewanionwe i na te 3 lata zdecydowaliśmy sie założyć ogrzewanie gazem płynnym.

 

Czy ktoś z uzytkowników może polecić dostawcę z ktorego korzysta i jest zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ulubioną grupę wrocławską. Poradźcie gdzie jeszcze można kupić w przyzwoitej cenie wełnę, styropian i płyty gipsowo-kartonowe. Wprawdzie nie jesteśmy jeszcze na tym etapie, ale robimy zakupy, bo taniej już chyba nie będzie.

hej Anddy, widzieliśmy Twój domek. Czy już mieszkasz, albo się zamierzasz wkrótce wprowadzić, bo domek wygląda na gotowy. :wink:

 

Hejo

z zewnątrz jest prawie gotowy -został tylko położenie tynku. W wewnatrz też juz końcówka- jutro zaczynają lakierować parkiet, później drzwi, biały montaż w łazienkach, schody i ..... wreszczie się wprowadzimy mamy czas do 20III. Właśnie wróciłem z budowy - odkryłem nowe hobby - palenie w kominku :)

 

Co do wełny i płyt, profili - już kiedyś pisałem hurtownia Stolartech z Kątów Wr. - w sierpniu dali mi najlepszą cenę - z transportem do Radwanaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daliście na skosach? Płyty kart-gips, czy deski, a może panele? Zastanawiam się co będzie praktyczniejsze /tzn dłużej wytrzyma/ no i cenowo dobre.

Elżbieta

nasz pierwotny plan to deski. długo tak było, aż zaczęliśmy liczyć koszty.

okazało się że regipsy wyjda chyba taniej :-( ale cały czas martwi mnie pękanie przy łączeniu płyt - jest to niestety nieuniknione

podobno radą na to są tapety z włóknem szklanym - jak więźba pracuje to one są elastyczne i poddają się

w tym roku czeka nas wykończenie poddasza i mam właśnie zgryz :-? :-? :-? we wtorek przychodzi gość od regipsów pooglądać wszystko - może coż z nim ustalimy ?? :roll:

Ivonesca,

prawidłowo wykonane regipsy nie mają prawa pękać i nie pękają. Powtarzam prawidłowo wykonane. Wyjątkiem gdzie mogą pojawić się rysy są połączenia ze ścianą . Ale można tego uniknąć stosując w tych miejscach spoinę ślzgową i akryl.

 

oczywiście że nie chodziło mi o pękanie płyt tylko połączeń między nimi - akryl tego nie załatwia w 100%.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ee wszystkim Forummurarzom,

pozdrawiam również gorąco stałych bywalców ;) (beczka soli ;) )

Los sprawił, że zatęskniłem za Wami ;)

Wami, czyli Forummurarzami i przyjaciółmi z lat "poniewierki" ;)

Pozdrawiam

Wasz Smok

łomatko ...czy mnie oczy nie kłamią :o :o :o :o

witam serdecznie i pozdrawiam :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ee wszystkim Forummurarzom,

pozdrawiam również gorąco stałych bywalców ;) (beczka soli ;) )

Los sprawił, że zatęskniłem za Wami ;)

Wami, czyli Forummurarzami i przyjaciółmi z lat "poniewierki" ;)

Pozdrawiam

Wasz Smok

 

Czy to ten sam SMOK, o którym myślę ? :) No proszę proszę, kopa lat :)

 

i dobrzyk się znalazł :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ee wszystkim Forummurarzom,

pozdrawiam również gorąco stałych bywalców ;) (beczka soli ;) )

Los sprawił, że zatęskniłem za Wami ;)

Wami, czyli Forummurarzami i przyjaciółmi z lat "poniewierki" ;)

Pozdrawiam

Wasz Smok

 

Ja tez witam! :) Ale sie tu pozmieniało!

 

i aka jest ...ale fajnie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...