Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

fasolka to jeszcze czas przemyslec czy chcecie góre:>

ja właśnie dociepliłam strop drewniany i powstało mi poddasze

mam jednak pytanie z innej beczki.Gdzie polecacie kredyt?

To zależy gdzie mają w danej chwili lepsze warunki. A o tym wiedzą najlepiej doradcy np tacy jak Open Finance, Expander. Polecam ich usługi szczególnie tych pierwszych sprawdziłem na sobie dwa razy. No chyba że masz dużo czasu i możesz sobie pozwolić na osobiste wizyty w kazdym z banków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

 

 

Czy ktoś z Was ma wykonany drenaż opaskowy ?

 

Proszę o informacje, na jakim etapie budowy go najlepiej wykonać .

Może macie jakiegoś sprawdzonego wykonawcę. ?

 

Pozdrawiam

 

MTW1

 

Ja nie mam ale z tego co pamiętam to najlepiej zrobić go na etapie fundamentów - skoro są odkryte to trzeba to wykorzystać tak aby pózniej nie odkopywac ich ponownie w tym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a wiedzieliscie, z w Dobrzykowicach szkole podstawowa zaczna niedlugo budowac?

 

a gdzie i po co? a co z tą, która jest? skąd te wieści?

 

Po co to nie wiem, ale podobno w Kamieńcu juz jest tyle dzieci, ze chodza do szkoły na dwia zmiany i podjeto decyzje o budowie kolejnej w Dobrzykowicach.

 

A wieści z gminy od decyzyjnej osoby. Lubie sobie pogadać czasem i pociągnąć za język, a załatwiałam jakiś czas temu papierki potrzebne mi na budowie to pogadałam i się dowiedzialam paru rzeczy.

 

Moja córka chodzi do tej szkoły i na dwie zmiany na pewno nie pracują. Generalnie to dzieci nie ma już o 14, niedobitki wychodzą o 15, a o 16 to już ostatnie dziecko, i jest to często właśnie moja córka ...

Nie wiem jak ludzie to robią że dzieci odbierają o 15, i przy tym narzekają na bezrobocie. To dla mnie niepojęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może mi ktoś polecić firmę projektującą i wykonującą wentylację mechaniczną z rekuperatorem? Jak na razie znalazłem jedynie rekuperatory.pl i chciałbym porównać ich ofertę z konkurencją.

 

Z góry dzięki,

Krzysiek

Ja porównywałam i wyszło zdecydowanie taniej w Emce, choć konkurencja twierdziła że jest odwrotnie. Przy tym jest solidnie i terminowo, wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zamiaru się sprzeczać :wink:

oby nasz wykonawca okazał się profesjonalistą - musimy w tym roku wreszcie wykończyć poddasze i regipsy przede mną

pozdrawiam

 

Życzę aby okazał się równie doskonały jak Wasz ogródek :)

powodzenia

 

nasz ogródek :o :o toż to moje gorączkowe odnajdywanie w sobie ogrodniczki :wink: :wink: doskonałe toto na pewno nie jest :lol: :lol:

 

PS. trzymaj kciuki za regipsiarzy - dziś przyjdą wymierzyć wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a wiedzieliscie, z w Dobrzykowicach szkole podstawowa zaczna niedlugo budowac?

 

Po co to nie wiem, ale podobno w Kamieńcu juz jest tyle dzieci, ze chodza do szkoły na dwia zmiany i podjeto decyzje o budowie kolejnej w Dobrzykowicach.

 

A wieści z gminy od decyzyjnej osoby. Lubie sobie pogadać czasem i pociągnąć za język, a załatwiałam jakiś czas temu papierki potrzebne mi na budowie to pogadałam i się dowiedzialam paru rzeczy.

 

Dementuję, jestem świeżo po wizycie w szkole w Kamieńcu i na 100% dzieci nie chodzą na 2 zmiany. Są dwie klasy w każdym roczniku i standardowo dzieci mają na 8.30 lub później.

Jeśli natomiast chodzi o Dobrzykowice to też jestem zdziwiona, bo przecież szkoła w Dobrzykowicach już jest. nie wydaje sie byc przeładowana. Chodza do niej dzieci z Dobrzykowic, Krzykowa i Nadolic.

 

Moja córka chodzi do tej szkoły i na dwie zmiany na pewno nie pracują. Generalnie to dzieci nie ma już o 14, niedobitki wychodzą o 15, a o 16 to już ostatnie dziecko, i jest to często właśnie moja córka ...

 

Mój syn pójdzie od września do tej szkoły i ja już cała szczęśliwa byłam, że jest świetlica do 17, i że nie będę musiała się stresować, że nie zdążę go odebrać.

A Ty piszesz, że o 16 już ostatniego dziecka nie ma? :cry: :cry: :cry: O rany, jak ja dojadę ??? :cry: :cry: :cry:

 

Nie wiem jak ludzie to robią że dzieci odbierają o 15, i przy tym narzekają na bezrobocie. To dla mnie niepojęte.

 

Ja też nie wiem :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementuję, jestem świeżo po wizycie w szkole w Kamieńcu i na 100% dzieci nie chodzą na 2 zmiany. Są dwie klasy w każdym roczniku i standardowo dzieci mają na 8.30 lub później.

 

No to znaczy, ze ktoś tam albo nie wie co jest grane, albo lubi bzdury opowiadać, albo my czymś nie wiemy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

Czy ktoś z Was ma wykonany drenaż opaskowy ?

 

Proszę o informacje, na jakim etapie budowy go najlepiej wykonać .

Może macie jakiegoś sprawdzonego wykonawcę. ?

 

Pozdrawiam

 

MTW1

 

 

Ja mam taki wykonany.

Poniżej kilka zdjęć.

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,u.html

 

Nie jest w 100% profesjonalny ale powinno być OK.

Kilka uwag :

1. drenaż robimy na etapie fundamentów. Najlepiej po ściankach przed zasypywaniem fundamentów, zasypać drenaż żeby ciężki sprzęt nie zniszczył rur.

2. idą duże ilości grubego żwiru, piasku i geowłókniny. W sumie koszt niewielki

ale ....

3. Trzeba zaplanować zbiornik na zbierającą się wodę i najlepiej od razu go

wybudować i podłączyć do drenażu. Ten sam zbiornik mozna użyć do

deszczówki tylko musi być odpowiednio duży.

 

Tak na gorąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może mi ktoś polecić firmę projektującą i wykonującą wentylację mechaniczną z rekuperatorem? Jak na razie znalazłem jedynie rekuperatory.pl i chciałbym porównać ich ofertę z konkurencją.

 

Z góry dzięki,

Krzysiek

 

Wentylacje robi tez firma FlopSystem na Kiełczowiskej, ale nie mogę o nich nic powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie czy jest tu ktos kto zaczal juz budowe albo zacznie niedlugo w Dobrzykowicach , rejon ulicy Widawskiej ?

 

Witam nowego forumowicza, o skomplikowanym niku,

tak się składa że znam takiego ludka

 

Moj kolega też ma tam działeczke :) wychodzi na to że 1/4 przyszłej grupy wrocł. będzie budowała przy Widawskiej w Dobrzykowicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zaczynamy na wiosnę dokładnie w kwietniu tez przy Widawskiej. Widamy

sąsiadów

 

Super :D , a powiedz mi czy macie wode i prad na dzialce?

 

woda zgodnie z aktem notarialnym ma być w lipcu, dlatego bedzie na poczatku studnia i prądu tez nie mamy , zaczynamy budowe z agregatem prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...