Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj. My wprawdzie nie w Brzezinie (ale wiem dokładnie gdzie to jest, bo właśnie tam zbudowała sie moja koleżanka), a w Radwanicach. W połowie marca zaczynamy wznoszenie ścian. Właśnie mamy podjąć decyzję co do ekipy do murowania. Czy możesz napisać jaki domek budujecie i ile płacicie ekipie. Interesuje mnie murowanie i strop. Pozdrawiam i powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj. My wprawdzie nie w Brzezinie (ale wiem dokładnie gdzie to jest, bo właśnie tam zbudowała sie moja koleżanka),

Czy możesz napisać jaki domek budujecie i ile płacicie ekipie. Interesuje mnie murowanie i strop. Pozdrawiam i powodzenia.

 

Budujemy domek tradycyjny 165m2:

 

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-149,161,61,opis.html

 

 

Co do kosztow:

- Wykonanie ścian parteru z pustaków Poromur - 5.400,00

- Wykonanie stropu nad parterem, ułożenie belek z pustakami oraz

wykonanie zbrojenia i zabetonowanie - 9.000,00

- Wykonanie komina (murowany) - 3.000,00

- Wykonanie ścian poddasza - 2.835,00

- Wykonanie konstrukcji dachu i położenie pokrycia 15.275,00

 

Zakladam, ze juz masz fundamenty - bo to tez droga impreza.

 

Zdaje sobie sprawe ze to nie jest tanio, ale ekipa jest tego warta. Trudno dzisiaj o dobrych fachocow, a oni na pewno nimi sa.

 

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda okolica bardzo ładna i w pobliżu las... W poprzednim mieszkaniu (adaptacja strychu mieliśmy veluxy, wtedy (10 lat temu były podobno najlepiej dopracowane np w porównaniu z fakro). Teraz widziałam zamontowane fakro (właśnie w domku w Brzezinie) i też wyglądają super. Są chyba też trochę tańsze niż veluxy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec u nas juz po montazu okien wiec zgodnie z obietnica dziele sie opiniami.

 

Okna MS kupione w MS Karfil na Czekoladowej, razem z roletami i brama Krispola.

 

Montaz w jeden dzień, pracowalo 6 osób. Przez cały czas, od poczatku do konca, byl obecny własciciel MS Karfil i osobiscie montował okna i rolety.

 

Wszystko równiótko, solidnie, zadyblowane porządnie. Okna całe, nieporsowane i w ogóle piękne :D

Także mam inne doswadczenia z montazu niz 2004, (moze dlatego, ze cały czas był mój mąż i własciciel MS Karfil osobiscie), nie mniej jednak nie zaluje wyboru i polecam:)

 

P.S. mamy juz OD RAZU uruchomiony monitoring firmy ochroniarskiej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kulko, że jesteś zadowolona :-). Pańskie oko konia tuczy 8) .

 

P.S Właśnie w piątek rozmawiałam w PH Aris - podrożała papa :-? , o 13% poszedł styropian w górę :-? - dobrze że zamówiliśmy :-).

Ja 7,8 marca dostanę wełnę - maja potwierdzoną dostawę - uff...

pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupowania wełny i styropianu (trochę na zapas) i najtaniej znalazłam w internetowym sklepie Mega 1000. Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny. Jeszcze tańsza wełna jest teraz w promocji w Obi ( powyżej 1000 zł dowóz gratis). Wprawdzie w Mega 1000 złożyłam zamówienie na te wełnę, ale na razie mi nie odpowiedzieli, więc chyba kupię w Obi. może komuś przydadzą sie te informacje. A może ktoś kupował w Mega 1000 i wie co tu jest grane, bo mam wrażenie (po rozmowie telefonicznej), że trochę olewają klientów.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie, czy ktoś z was murował ściany z bloczków z b.komórkowego klasy M na zaprawę klejową? Ciekawi mnie czy dokładność wykonania bloczka klasy M rzeczywiście odbiega od tego w klasie D?

 

niestety odbiega i nie wychodzi tak równiuteńko, chociaz moi murarze jakoś sobie poradzili.

 

Miałam klase M z Milicza i skądś z opolskiego (teraz nie pamiętam skąd) - z Milicza były równiejsze, przy tych drugich murarze musieli ratować się klinami.

 

Ale mimo tego że była to klasa M to i tak woleli murować na klej niż na zaprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny.

 

Jolu a wiesz może jaka to wełna ? Producent, rodzaj - my generalnie szukamy taniego Rocwoola (Toprock i Superrock)

Zadzwońcie do PW Aris na Grabiszyńskiej - dostałam tam najtaniej wełnę - własnie Toprocka 15cm i 10cm, styropian, papę i wiele rzeczy do dociepleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie ma ktoś z Was albo Waszych znajomych do sprzedania baraku na budowę w rozsądnej cenie?

 

I jeszcze jedno pytanko do tych, którzy postanowili nie tracić nerwów przy urządzaniu domu i wynajęli sobie architekta wnętrz. Czy moglibyście kogoś polecić? :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny.

 

Styropian 100 - 169zl/m3 to chyba troche drogo :-(

 

Ostatnio udalo mi sie kupic troche styropianu (Styropol) po 162zl/m3 w KEMIE

na Pelczynskiej.

 

Nie pytajcie nawet za jaka cene udalo mi sie od nich kupic poromur 30. Sam nie wiem jak to zrobilem

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec u nas juz po montazu okien wiec zgodnie z obietnica dziele sie opiniami.

 

Okna MS kupione w MS Karfil na Czekoladowej, razem z roletami i brama Krispola.

 

Montaz w jeden dzień, pracowalo 6 osób. Przez cały czas, od poczatku do konca, byl obecny własciciel MS Karfil i osobiscie montował okna i rolety.

 

Wszystko równiótko, solidnie, zadyblowane porządnie. Okna całe, nieporsowane i w ogóle piękne :D

Także mam inne doswadczenia z montazu niz 2004, (moze dlatego, ze cały czas był mój mąż i własciciel MS Karfil osobiscie), nie mniej jednak nie zaluje wyboru i polecam:)

 

P.S. mamy juz OD RAZU uruchomiony monitoring firmy ochroniarskiej !

 

Kulka, bardzo się cieszę, że u Ciebie okna zamontowali jak należy. Niestety u nas na montażu nie było właściciela, ani nas, więc nie miał kto przypilnować pracowników. Jak widać, bez szefa nie potrafią pracować. A może po wpadce u nas nauczyli się, że zły montaż, to stracony czas, bo fuszerki nikt nie odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...