Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Sąsiecznowego dziennika Kubanek


Recommended Posts

Witam,

wrzuciłem parę zdjęć działki, projekt wrzucę, jak tylko architekt prześle mi w wersji elektronicznej.

Whisper, będę wdzięczny, jeśli prześlesz mi namiary na tę firmę, wysłałem zapytanie do kliku - ze strony mitek.pl, ale odpowiedź poza moderndachem (u których byłem wcześniej osobiście) dostałem tylko z Hatka, że przekierowują sprawę do Moderndachu, bo dla nich to za daleko.

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Żaba,

niezależnie od tego, czy cena jest wygórowana, czy nie, należy się targować. Zwłaszcza, jeśli na ofercie wyraźnie napisane jest, że cena jest do negocjacji ;) Na razie wciąż czekam na ponowną wycenę - obiecali dosłać do piątku. No i mam nadzieję, że od innych firm też coś dostanę.

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martka,

pięknie jest rzeczywiście, ale wszystko ma swoją cenę - do najbliższego PKSu (który jeździ co 3 godziny w dni robocze) mamy 4km i to szutrowej drogi... Tak więc jesteśmy skazani na samochód. Na szczęście droga do miasta jest bardzo ładna, przyzwoita pod względem jakości i niezbyt ruchliwa. 25km pokonujemy w pół godziny.

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martka,

pięknie jest rzeczywiście, ale wszystko ma swoją cenę - do najbliższego PKSu (który jeździ co 3 godziny w dni robocze) mamy 4km i to szutrowej drogi... Tak więc jesteśmy skazani na samochód. Na szczęście droga do miasta jest bardzo ładna, przyzwoita pod względem jakości i niezbyt ruchliwa. 25km pokonujemy w pół godziny.

 

Pomysł z utwardzeniem drogi zapowiada się ciekawie. Napiszcie za ile udało się Wam kupić te podkłady.

 

Co do aztotów na horyzoncie... 30 km to chyba jednak troszkę blisko. A wiatry w którą stronę wieją?

 

Działeczka prześliczna a słup suuuuuper :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aztotów na horyzoncie... 30 km to chyba jednak troszkę blisko. A wiatry w którą stronę wieją?

 

Zupełny spokój, nigdy nie było żadnych problemów. Azoty są na południe (z lekkim odchyleniem na wschód), przeważające wiatry to z północnego zachodu, ale nawet przy południowych wiatrach nigdy nie odczuliśmy ich obecności.

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martka,

pięknie jest rzeczywiście, ale wszystko ma swoją cenę - do najbliższego PKSu (który jeździ co 3 godziny w dni robocze) mamy 4km i to szutrowej drogi... Tak więc jesteśmy skazani na samochód. Na szczęście droga do miasta jest bardzo ładna, przyzwoita pod względem jakości i niezbyt ruchliwa. 25km pokonujemy w pół godziny.

 

Bubu

Budowanie w takich warunkach to prawdziwe wyzwanie - mamy tyćko podobnie! ale coś za coś ...Takie tereny to taki kącik zapaleńców...

A mieszczuchy do miasta proszę....

A my uzyskamy tytuł osadnika roku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ża nasza działeczka i okolica podoba się P.T. czytaczom dziennika :)

Co do odległości to powiem tak - mieszkałem 3 lata w Piasecznie pod Warszawą i codziennie dojeżdżałem tyle samo (25km) do pracy. Komfort podróżowania nieporównywalny (na korzyść oczywiście obecnego miejsca). Tu się jedzie spokojnie, bez tłoku i korków, przewidywalnie (no, raz trzeba było objeżdżać częściowo zalaną przez Wisłę drogę) - pełna przyjemność.

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kubanki

Czytam Wasz dziennik i widzę że dochodzicie do znanego mi problemu zjazdu ... :wink: :x

Nie wiem jak jest u Was, czy macie rów i musicie kłaść jakieś kręgi, czy lepiej jest i macie "prosto z drogi" ale u mnie to była droga przez mękę :evil: Poz uzyskaniu uzgodnienia, jeszcze "tylko" projekt budowlany na zjazd, pozwolenie na budowę i zajęcia pasa drogi ... :roll:

Mam nadzieję, że nie traficie na takie rzeczy i u Was pójdzie gładko :)

Pozdrawiam, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki,

sądząc po treści uzgodnienia z gminy, jakie dostałem, to chyba nie powinno być aż takich zadym - jest tam napisane coś ogólnie o tym, że ma być zgodnie z ustawą o drogach publicznych. W każdym razie rowu przydrożnego na szczęscie nie ma.

Ale nie chwalę dnia przed zachodem słońca rzecz jasna.

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem na ile murarz wycenie robotę

 

Jak z nim na początku rozmawialiśmy, to mówił o ok. 12 tys. Ale to było wstępnie, jak oglądał koncepcję, więc pewnie teraz po obejrzeniu projektu może powiedzieć co innego. No, ale ja też mogę powiedzieć co innego :wink:

A projekt w stosunku do koncepcji raczej się uprościł.

 

A długi weekend będziesz bawił się w drwala :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:

 

Heheh, no coś w ten deseń. Ale te nasze sosenki to takie raczej małe są - nie takie rzeczy robiło się ze szwagrem po pijaku :D:D

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanki: przejezdzalem wczoraj kolo waszego sasieczna, widzialem drogowskaz..."sąsieczno 5km" :D :D

 

Maksiu, nie radzę próbować tą drogą - bo rozumiem, że chodzi o zjazd z krajowej 10 między Obrowem a Zębówcem - no chyba, że masz przyzwoity samochód terenowy lub traktor. Zwykłą osobówką zawisłbyś smętnie na koleinach przy zjeździe ze skarpy :D :D

Najlepiej skręcić w Obrowie na Osiek i później na drogowskazie w lewo. Albo z drugiej strony od Czernikowa.

 

Bubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...