Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt GIENIA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Ewok

Wycofuję się z pomysłu na lustrzane drzwi szafy wnękowej na końcu korytarza bo to by go jeszcze bardziej wydłużyło i podwoiło ilość drzwi.

Za to powiększenie pokoi o szfy wnękowe, o którym pisze Stóweczka jest lepszym rozwiązaniem. Co Ty na to?

 

Stóweczko

Gratulacje też się decydujemy, tym bardziej że sprawa podziału działki ruszyła, jak się zdaje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

witam wszystkich gieniomaniakow !

tak sie zastanawiam nad tym projektem (rodzina 2 + 2 )

 

jaka jest powierzchnia dachu - bardzo mnie to interesuje i jakie, mieliscie koszty wykonania tego dachu ?

czy i gdzie ....... bedziecie mieli prysznic jak to rozwiązaliście ?

czy zlikwidowaliscie spizarnie ?

czy jak na dom parterowy dach nie jest zbyt spory- wysoki? w kalenicy 7 m to jak do adaptacji poddasza , trochę mnie to martwi :(

 

czytalem ze sa juz pierwsi ktorzy to postawili bardzo proszę o zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczorek

Jeszcze nikt z nas nie budował Gieni, MICHU kupił stan surowy zamknięty.

Dachu jest 195-200 m2. Zawsze możesz zrobić sobie mniejszy stopień nachylenia dachu za zgodą projektanta i niższe nieużytkowe poddasze.

Ja jednak zostawiam spiżarnię, choć początkowo miałam ją zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Aż ciekawa byłam kto to podciąga Gienkę :wink:

Wszystko sie niestety przedłuża. Projekt mam teraz w adaptacji u drugiego już architekta, bo z pierwszym (a raczej pierwszą ) nie mogłam się dogadać. Chciała mi wszystko poprzestawiać i tylko straciłam czas i pieniadze.

Jak dostaniemy pozwolenie we wrześniu, to bedzie dobrze. A narazie mebluję sobie domek na papierze. No i zamieniłam "Gienię" na "Gienię z garażem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Co słychać z Waszymi Gieniami? Czy ktoś rozpoczą już budowę? Na czym w końcu stanęło z tymi zmianami, na co się zdecydowaliście? Ja też jestem przekonany do tego projektu. Bardzo mi się podoba. Najbardziej brakuje mi wejścia do kuchni z hallu. No i zastanawiam się nad oknami szczytowymi na poddaszu. To na ścianie po stronie gdzie nie ma garażu jest cokolwiek niesymetrycznie przesunięte względem okna na dole i dziwnie wygląda.

Wymienialiście się zdjęciami Gieni, też bardzo bym chciał ją zobaczyć w "naturze" i bardzo bym prosił o jakieś [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się projekt Gieni z pracowni Horyzont. Czy ktoś zna ten projekt? A może realizuje? Odezwijcie się!!!

 

Mi tez sie on podobal, brakowalo mi tylko miejsca na przyszle schody w razie adaptacji poddasza. Bardzo podobny ( prawie taki sam) jest projekt Tercja z biura MTM Styl. Jest prawie taka sama ale jest powiekszona przejscie z hollu do ogrodu ( ogród zimowy). Kupilam ten projekt, troszke przeprojektowalam, zlikwidowalam przedsionek i zrobilam wielki hol. W przejsciu beda schody dwubiegowe na poddasze. Na poddaszu planuje zrobic biuro.

Ale Tercja to jak nastepczyni Gieni - zobaczcie , sa naprawde bardzo podobne, pozdrawiam

 

Sobol Tercja daje mozliwosc zrobienia wejscia do kuchni z holu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam po długiej nieobecności i niestety po przeprowadzce do Gieni będę tylko czasami zaglądał do Was ( z przyczyn technicznych).Pierwsze wrażenia użytkowania Gieni to:

Minusy- zbyt nisko osadzone drzwi tarasowe ( zwróćcie na to uwagę w projekcie)

 

kłopot z usytuowaniem schodów zwłaszcza gdy się chce mieć na strychu 2 pokoje po przeciwnych stronach i kominek w salonie ( robi się troche ciasno)

 

u nas po zmianach wyszło trochę przyciasne pomieszczenie gospodarcze

 

Plusy- super wyglądają i dobrze oświetlają poddasze okna na szczytach ścian. Mamy po dwa okna 90 na każdej stronie.

 

Fajną i funkcjonalną rzeczą jest w kuchni spiżarnia. Trochę ją skróciliśmy ale i tak zostaje dużo miejsca.

 

Na końcu korytarza mieści się mini garderoba. Tylko uwaga na lustra w drzwiach szafy- wydłuża to i tak długi korytarz

 

Dom z siporexu, ocieplony styropianem jest bardzo ciepły i szybko się ogrzewa.

 

Ale największym plusem i tak zostanie to, że jest to nasz wymarzony dom. Czego i Wam życzę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu! Cieszę się że dobrze Ci się żyje w Gieni. Może i ja tego kiedyś doświadczę. Ciekaw jestem jak masz usytuowany dom względem stron. Ja mam działkę z wjazdem od południa, może być problem, zapewne spiżarnia będzie zbyt gorąca. Z lektury tematu wynika że byłeś dawcą zdjęć Gieni z natury. Czy mógłbyś mi przesłać jakieś? Ciekaw jestem jak wygląda elewacja. [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobol Tercja daje mozliwosc zrobienia wejscia do kuchni z holu

Tak, rzeczywiście praktyczny układ wnętrz. Dzięki za wskazanie tego projektu. Może zaczerpnę jakieś pomysły. Ale Tercja wydaje się być droższa w budowie i ta kubatura dwa razy większa niż w Gieni. Pewnie jest droga w eksploatacji. Gienia to Gienia jest prosta w formie ale ma cos w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobol Tercja daje mozliwosc zrobienia wejscia do kuchni z holu

Tak, rzeczywiście praktyczny układ wnętrz. Dzięki za wskazanie tego projektu. Może zaczerpnę jakieś pomysły. Ale Tercja wydaje się być droższa w budowie i ta kubatura dwa razy większa niż w Gieni. Pewnie jest droga w eksploatacji. Gienia to Gienia jest prosta w formie ale ma cos w sobie.

 

 

No co Ty kubature maja prawie taka sama Tercja ma 344 a Gienia 324. Moze zobaczyles Tercja 2 - ona ma ponad 600 kubature.

Tercja to Gienia + wiecej holu i przejscie na ogrod z holu ( zimowy ogrod) - jakies 20 m2 wiecej.

Bylismy juz zdecydowani na Gienie gdy zobaczylismy Tercje - Gienia wtedy wydala mi sie ciasnawa.

No i Tercja ma piekna mozliwosc usytuowania schodow i to dwubiegowych nawet co w Gieni jest ciezka sprawa.

Koszty budowy i eksploatacji mysle beda podobne.

Dach Gieni bedzie tanszy w budowie.

Michu ile kosztowala Cie budowa Gieni ?Stan surowy i wykonczeniowka?

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...