Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt GIENIA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Witam.

 

W dniu 25.01.2006 r. kupiłem działkę budowlaną już od dawna przeglądam forum i czytam wasze posty. Dają do myślenia i czasami nie wiem czy nie porywam się z motyką na księżyc, ale co mi tam. Obecnie mieszkam na kawalerce z 10 letnim synem i nie za bardzo mi się to podoba a do molocha, jakim jest blok zapędzić się nie dam. Mi również podoba się GIENIA z uwagi na swoją prostotę i mam nadzieję co za tym idzie tańsze koszty. W moim projekcie dodatkowo oprócz zmian, jakie u siebie macie chcę zastosować konstrukcję dachu wiązarów kratowych i podwieszanego sufitu. Wiąże się to oczywiście ze zmianami konstrukcji dachu i tym, że nie ma szans o adaptacji poddasza. Co mi zresztą ni jak nie przeszkadza, bo mam obecnie 34 m2 a w GIENI będę miał 102 m2 o ile dobrze liczę :)) więcej mi nie jest potrzebne. Mam jednak pytanie czy ma może jednak ktoś zdjęcia z realizacji tego projektu a może już po jego wybudowaniu. Potrzebowałbym także pomocy i tu gorąca prośba czy mógłby ktoś w celach oczywiście poglądowych podesłać mi zwymiarowane rzuty parteru. Często różnią się one od tych w prospektach i internecie. Z góry dziękuję.

 

Jacek & Basia & Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Byłem w Morzyczynie k. Stargardu Szcz. jadąc do Szczecina. Widziałem wybudowaną tam GIENIĘ. Człowik który ją wybudował wprowadził kilka zmian mianowicie wydłużył ją o 1,5 m i podniósł o 1 m do góry (w okolicy jest jeziorko takie bardzo duże i na wszelki wypadek jak to określił właśiciel dołożył kilka centymetrów) wygląda przez to trochę inaczej. Gdyby nie okna (te małe) na froncie budynku to chyba bym nie poznał projektu. Dom nie wykończony z zewnątrz i nie ma tekiego uroku. Ten dom jest też bez garażu i ta jedna ściana bez okiem przez to wygląda dość dziwnie. Poddasza nie robił ale strop ma. Ja zrobię to inaczej. A poprosiłem pracownie horyzont o zwymiarowany rzut parteru i dotałem to w takim formacie że nie mogę tago ani wydrukować ani nic czarne tło zielone oznaczenia :))) musiałem robić zrzuty z ekranu i wklejać do worda żeby cobejrzeć projet w większym formacie kupę roboty ale efekt fajny. Wczoraj wizyta u notariusza i już jestem właściciel ziemski. :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

http://foto.onet.pl/upload/34/51/_587213_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/32/33/_587214_n.jpg

Wklejam większe bo poprzednie faktycznie małe wyszły

i jeszcze spojrzenie na nieużytkowe poddasze (szkoda tej przestrzeni :cry: )

http://foto.onet.pl/upload/19/7/_587462_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam.

Jestem w trakcie budowy Gieni.

Projekt wydał mi się dosyć ciekawy,jednak w trakcie budowy zmieniliśmy w nim sporo. Podwyższyliśmy ściani kolankowe o 1m, Inny daszek na wejście, większe okna, dodatkowe okna na parterze i na pietrze, zmiana schodów, większy taras, kominek dwustronny, większy dach nad tarasem, inne okna w garażu, inna spiżarnia, nie wybudowaliśmy dwuch ścianek działowych na parterze. Jednym słowem przerobiliśmy GIENIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 4 weeks później...

Budujemy "Gienię" z pracowni Horyzont. Kończymy stan surowy i czas zastanowić się gdzie ma stać wanna, lodówka, gdzie zainstalować oświetlenie i kontakty. Bardzo proszę tych, którzy wybudowali dom wg tego projektu, by pochwalili się swoimi wnętrzami. Byłabym wdzięczna za wszelkie uwagi, podpowiedzi, rady i sugestie. Niepokoi mnie trochę kącik z kominkiem i schodami. Czy nie jest tam trochę ciasno? Proszę o Wasze zdjęcia.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam po przejrzeniu "miliona" projektów wyszło że Gienia najbardziej spełnia moje oczekiwania. Jednak niepokoi mnie strop drewniany w tym domu juz kilkakrotnie czytałem że ma kosztowny sposób mocowania . Czy ktos już z tym walczył cos zmieniał?? Prosze o porade bo bardzo mi zalezy na tym projekcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K.

Więc moja Gienia stoi!

TA DA!

Strop teriva chyba wyszedł cenowo podobnie do tego drewianiego.

Przeróbki:

Salon brak schodów i filarka. Brak spiżarki.

Mam garderobę (schowek), dwie łazienki, brak kotłowni (kocioł gazowy trafia na poddasze)

Brak połaczenia z garażem, dzięki temu jedna sypialnia większa (ok.16m2)

Dwie sypailnie nie zmienione.

Daszek nad wejściem i tarasem zgodny z projektem niestety stwarza problemy,

Jeśli macie pytania to piszcie,

 

A.

Acha mam ściane 3W z betonu komórkowego na dachu cerama; obecnie stan surowy zammknięty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Budujemy Gienię pod Poznaniem. Zmiany nasze.

 

1. Strop terriva

2. zmiana umiejscowienia i rodzaju schodów. Włożyliśmy schody miedzy salon a spiżarnię. schody zabiegowe U. oś schodów w osi ściany między kuchnia a salonem. słup podtrzymujący strop przesunięty obok schodów. podpora stropu. HEB 12 metrowy podzielony na 3 czesci, 4,6 , 4,6 i 2 metry ... 3,8 tys zł... sick.. troche mocno przedrożył wykonanie stropu. Ale warto było.

3. komin w łazience cofnelismy do pom gosp.

4. zrobilismy w lazience wneke na prysznic korzystajac z kolejnego 0,5 m2 pomieszczenia gospodarczego. przez co w pomieszczeniu gosp zmiesci sie piec. umywaleczka i pralka ( starczy)

5. projektant niestety nie zalozyl w swych przemysleniach ze ludzie beda chcieli miec nad oknami rolety wbudowane, dziura na okno + dziura na roletę + nadproże L19. po prostu nie trzymały wysokości, przez co parter będzie wyższy o jakies 8-10 cm. No i okienka małe zmienilismy na normalnej wysokości,(150cm). Okno na taras szerokość 230 cm.

6. murłata nie bedzie leżala bezpośrednio na stropie lecz na jednej warstwie pustaków. kotwy wypuszczone. i już 25 cm w górę.

7. jesli zas chodzi o dach, ktory lada dzien beda stawiac, to zrezygnowalismy z dziubka nad tarasem.

 

A wogole to jest zajefajnie. Jak dobrze pojdzie to juz moze w wakacje będziemy przemieszkiwać. A chcemy na 100 % wprowadzać się na pocz wrzesnia, zeby nie powiedziec, ze bedziemy musieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie buduję co prawda wg projektu "Gienia", ale na podstawie projektu indywidualnego. Jednak ze względu na pewną inspirację tym projktem przyłączam się do wątku :).

Prosta bryła i dobrze rozplanowana funkcja "Gieni" zainspirowała mnie do opracowania podobnego projektu spełniajacego wymogi domu pasywnego. Szczegóły w moim dzienniku budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

A to nasza gienia

 

http://images21.fotosik.pl/386/ab05a8a47e1a8a24med.jpg

http://images28.fotosik.pl/70/c9b3b2778b69e169med.jpg

http://images28.fotosik.pl/70/def12cf8c00429aamed.jpg

 

 

zmiany:

brak spizarni

przeniesiony taras

brak przejscia do garazu zamiast tego szafy wnekowe w dwoch sypialniach

sciany 2 warstrowe gazobeton 24+ 14 styropian

i jeszcze kilka innych ale to juz kosmetyka

 

 

ps

ewentualne pytania na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...