Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt GIENIA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Rzeczywiście z tą kubaturą coś namieszałem. Mają prawie taką samą. Mam działkę z wjazdem od południa i ciężko będzie dobrze ustawić Gienię. Rozglądam się jeszcze za innym projektem. Szkoda, że jeszcze nikt nie przesłał mi zdjęć.

 

No faktycznie na wejscie od poludnia Gienia nie jest dobra, Tercja tez nie.

Niby projektow jest duzo, ale znalezc odpowiedni do dzialki i jeszcze do naszych wymagan codziennego zycia , nie jest sie okazuje tak latwo.

Ja juz bylam sklonna pokusic sie o indywidualny projekt ale za pomoca projektanta udalo mi sie tak przeprojektowac moj projekt ze wyszedl dom idealny dla mnie i mojej rodziny - co bardzo mnie cieszy , bo wymagania mielismy duze a finanse na budowe nie :D :p

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Michu! Cieszę się że dobrze Ci się żyje w Gieni. Może i ja tego kiedyś doświadczę. Ciekaw jestem jak masz usytuowany dom względem stron. Ja mam działkę z wjazdem od południa, może być problem, zapewne spiżarnia będzie zbyt gorąca. Z lektury tematu wynika że byłeś dawcą zdjęć Gieni z natury. Czy mógłbyś mi przesłać jakieś? Ciekaw jestem jak wygląda elewacja. [email protected]

Witam! Usytuowanie domu: kuchnia od północy, taras od południa ( to chyba nalepszy wariant) Elewacja niestety jeszcze nie zrobiona ( narazie kończymy ocieplenie). Jak tylko będę miał możliwość to wyśle zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Czy rozwiązaliście jakoś inaczej schody na poddasze? Patrzę na rzut parteru i poza salonem to chyba nie ma miejsca gdzie możnaby jakieś sensowne schody wstawić (takie po których można wnieść meble na górę ;-)). Wątek troszkę popadł w sen zimowy, a Gienia cały czas cieszy się powodzeniem.

Zastanwiam się też nad konstrukcją stropu nad salonem? Czy ten jeden nieszczęśliwy filar przy kręconych schodach wystarczy? Czy rozwiązaliście u siebie problem wsparcia stropu nad salonem inaczej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam coś temat trochę zamarł. Nie ma mrozów więc chyba życie sie jednak toczy. Jak tam wasze domy z projektów Gienia. Czy już ktoś się zdecydował i ma ten projekt ? A może macie jakieś zdjęcia z budów z wielką chęcią bym je zobaczył. Myślę poważnie nad tym projektem (bez użytkowego poddasza) wiem że jest możliwość przeprojektowania dachu na konstrukcję wiązarów kratowych wtedy znika ten słup z salonu i jedna ściana nośna pomiędzy sypialniami, nie ma też ukrytych belek w stropie nad salonem i kuchnią. koszt przeprojektowania jest realtywnie niski do późniejszych oszczędności. Brak stropów (podwieszany) ale nadal jednak brak mi zdecydowania więc czekam na to że ktoś jednak buduje taki domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie w tym tygodniu odbieram mapki od geodetów. I to chyba rozwiąże sprawę, bo chcę dokładnie wiedzieć jaką mam szerokość działki ;-)

Planuję gienię z garażem (24,40 m) i boję się, że zabraknie mi 20-30 cm...

 

Co do zmian w środku ( byłem z ogólnym projektem u adaptatora), to rezygnuję zupełnie z małych okien na elewacji frontowej. Pomiesczenia 6, i 8 łączę w jedną całość. Będzie trochę większa łazienka a i piec C.O. się zmieści. Oczywiście jedno duże okno.

 

Salon (3). Generalnie nasz największy problem to spiralne schody. Chcemy zaadoptować poddasze, więc schody byłyby w użyciu. Nasłuchałem się wiele sprzecznych opinii (użytkowników i wykonawców) i nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Mi chodzi generalnie o wygodę dla małych dzieci (przedszkolaki) i starszej osoby. Myśleliśmy by rozwiązać to ażurowymi schodami drewnianymi, jednobiegowymi (początek schodów od wyjścia na taras w kierunku pomieszczenia (10) i następnie na górę wzdłuż ściany pomieszczenia (10)). Zdaję sobie sprawę, że zabierze to kawał pokoju.

 

Adaptator powiedział, że z wyrzuceniem słupa z salonu nie ma żadnego problemu kosntrukcyjnego. Sporo to ułatwia.

 

Kominek chciałbym przenieść na ścianę przeciwną (szczytową) bo inaczej nie wejdą mi schody. SPiżarnia (5) wędruje wtedy na drugą stronę. Wyciąg kuchenny i komin kominka idą jednym pionem.

 

Acha spiżarka "ślepa" (bez okienka). Będzie rekuperator, więc z przewietrzaniem nie sądzę by były problemy.

 

 

Tyle planowanych zamian. Choć życie pokaże (i dyskusja z bossem od adaptacji). Jeśli mi Gienia nie wejdzie na działkę, to trzeba będzie myśleć intensywniej ;-)

 

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów budował lub ma zamiar budować ten domek? Wszelkie informacje na temat tego projektu są mile widziane. Planujemy budowę tego domku ze względu na ograniczone fundusze :lol: Mam nadzieję, że rzeczywiście jest on tani w budowie...

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to sie zapisuje do klubu :)

 

Po przejrzeniu duuuzej ilosci projektow wybor padl wlasnie na Gienie z garazem.Projekt w lustrzanym odbiciu.

Mysle tylko zeby ja "wydluzyc" troche.Tzn zamiast tych 13 metrow -sam budynek - bedzie miala wiecej.Ile dokladnie to nie wiem.Musialbym pomierzyc dokladnie

Mam juz ustawione miejsce na budowe i tam musze ja wpasowac.

Szukalem wlasnie projektu na planie prostokata.

Byl jeszcze brany pod uwage Promienny z Muratora.

Ale Gienia ma latwiejszy do przerobki dach i wydaje mi sie ladniejsza.

Planuje zrobic duuuuzy garaz.W garazu kociolek na ekogroszek do ogrzewania.No i pomieszczenie na zasobnik i cala areszte

Co do przerobek wewnatrz to jeszcze nad tym sie nie zastanawialem.

Jak zobacze ile bedzie dluzsza to wtedy sie okaze dokladnie co i jak.

 

Licze sie jednak z tym ze z tych 120 m2 zrobic sie moze duuuzo wiecej :(

Ale cos za cos.

 

Jak na razie to wiem tylko tyle ze nie musze wystepowac o warunki zabudowy :).

Co do gazu to raczej nie bedzie

 

P.S.

Jezeli macie fotki z Gienia to prosilbym o przeslanie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.

mój adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.

mój adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.

mój adres: [email protected]

 

Heh no i po ptokach. Gieni nie będzie (garaż mi nie wejdzie), wczoraj odebrałem mapki od geodety... Ale znalezłem bliźniaczkę krótszą i głębszą.

 

Co do stropu. Jeśli nie zamierzasz robić użytkowego poddasza - zostaw drewniany. Jeśli zamierzasz - cóż, musisz sam policzyć, co będzie korzystniejsze, czy jakiś gęstożebrowy, wylewany, czy drewniany dobrze wygłuszony (warunek sine qua non, no chyba, ze lubisz jak Ci ktoś nad głową stuka korkami po parkiecie ;-))...

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.

mój adres: [email protected]

Zobacz naL

http://www.pref-dom.pl/realizacje.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Ile Waszym zdaniem trzeba miec kasy na budowe Gieni w wersji parterowej (system gospodarczy, strop drewniany, bez shodow). Czy ktoś mógłby podac przyblizony koszt poszczególnych etapów? Czy warto wstepnie dach pokryc papą i spłacać kredyt czy od razu wersja docelowa?

 

Dzieki,

A.

PS. Zauważyłem, ze najwiecej postów produkuja ludzie ktorzy dopiero przymierzaja sie do budowy lub sa na poczatkowym etapie; a gdzie sa ci ktorzy juz wybudowali?- Dorabiają do pólnocy aby wykończyc chałupę czy telekomuna odcieła im dostęp z powodu zadłużenia ;-) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...