Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

porotherm 30+styr 10 czy max 29+styr 12?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Normalnie chyba kociokwiku dostenę. Przewertowałem większość forum i już nie wiem sam z czego te cholerne ściany wybudować. Miało być

- U220 - 1,69 szt (38,87/m2)

- 10 styro - 135/m3 (13,50/m2)

- K3 1,39 (47,26/m2)

w nawiasach ceny jakie dostałem. Ale ... jak zobaczyłem U dla tej ściany 0,29 to niestety pewny już nie jestem. Po forum przeleciałem i widzę że lepiej przy współczynnikach wypadają 2W. Teraz dostałem kołomyja. Niech mi ktoś serdecznie wytłumaczy współczynniki dla branych obecnie pod uwagę:

1. Max 29cm + 15 cm wełna

2. Porotherm 25 + 15 cm wełna/styro + Porotherm 8cm

3. Porotherm 30 + 15cm wełny

 

Jeśli chodzi o inne zestawienie cen (wszystko włącznie z dowozem) o jakie się pytali przedpiścy:

1. Poro 25 kl15 - 3,75 (41,25/m2)

2. Poro 11,5 kl15 - 3,72 (29,76/m2)

3. Wełna Rockwool 10cm - 15,06/m2

4. Ecorock-L Rockwool 12cm 56,23/m2

 

W zestawieniu ceny innych ciekawostek:

- cement I - 349,00 za tonę

- stal fi 14 - 2,42 za kg

- stal fi 6 - 2,53 za kg

- cegła pełna - 0,59 za szt

 

Jak ktoś zna oferty z innych lokalizacji podwarszawsko-siedlecko-mazowieckich to też proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazik, nie szalej tylko chwilkę pomyśl i popatrz, co napisałeś w swoim poście.

Masz wielkie wątpliwości co do U220 z powodu U = 0.29 ( ściana najnormalniejsza w świecie co do izolacji termicznej).

Potem każesz nam rozpatrywać różne ściany, ale ocieplenia już dałeś 15 cm.

A czy pomyślałeś jakie U będzie miała Twoja ściana, jak jej dasz 15 cm styropianu ?

Nie pomyślałeś..........ja zrobiłem to za Ciebie :-).

I oto co mi wyszło : 12 cm styro U = 0.25

14 cm styro U = 0.222

15 cm styro U = 0.21.

 

Już lepiej ........ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najcieplejszy? Na stronach prefabet.pl dla ściany 36cm i klasy 500 współczynnik U wynosi 0,41. Porotherm 38 a więc ściana 38 cm to U=0,35. Także czy najcieplejszy?

 

@Qugiel: co do 12 cm to wiedziałem ale niestety mam pewne ograniczenia co do grubości ściany i 15 cm nie wchodzi już w grę. Dlatego rozpatruję różne rodzaje pustaków ceramicznych i różne konfiguracje - na chwilę obecną wygrywa przekonanie co do drugiego punktu. Nie wiem jednak o ile współczynnik dla grubszego styro się zmnieni i dla innego pustaka. Cena w porównaniu z 10 cm to raptem 500 pln w przypadku 15cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na porotherm 30cm +wełna 12cm lub styropian 15cm ( w zależności od upodobań i kasy

Powód?

 

- cena porothermu 30 klasy 15 może być bardzo zbliżona do maxa ( poro 46zl brutto/m2, max z kozłowic ostatnio strasznie podrożał i wychodzi drożej, ok 50zl/m2!!!, biegonicki jest faktycznie tańszy ok 40zl/m2 ale gorszej jakości)

- mniej tynkowania bo ściany z porothermu 30 beda równiejsze

- mniejsze koszty zaprawy

- wytrzymałość chyba ta sama skoro obydwa mają klasę 15

- szybsza budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qugiel: co do 12 cm to wiedziałem ale niestety mam pewne ograniczenia co do grubości ściany i 15 cm nie wchodzi już w grę

To przemyśl ścianę 2W. Jeśli priorytetem dla Ciebie jest izolacyjność przegród, a nie chciałbyś nadmiernie poszerzać ściany, to jest rozwiązanie. Tym bardziej, że w warunkach zimy, jaką mieliśmy niedawno, dodatkowa ścianka w 3W nie wnosi żadnych konkretnych oszczędności w izolacyjności. A jeśli warstwa ocieplenia jest dość gruba ( 10 i więcej cm), to można powiedzieć, że jej wpływ na ocieplenie jest żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na porotherm 30cm +wełna 12cm lub styropian 15cm ( w zależności od upodobań i kasy

Powód?

 

- cena porothermu 30 klasy 15 może być bardzo zbliżona do maxa ( poro 46zl brutto/m2, max z kozłowic ostatnio strasznie podrożał i wychodzi drożej, ok 50zl/m2!!!, biegonicki jest faktycznie tańszy ok 40zl/m2 ale gorszej jakości)

- mniej tynkowania bo ściany z porothermu 30 beda równiejsze

- mniejsze koszty zaprawy

- wytrzymałość chyba ta sama skoro obydwa mają klasę 15

- szybsza budowa

 

Ja po dzsiejszej wizycie w hurtowni chyba też skłonię się ku ceramice poryzowanej (termopor z leier).

Max rzeczywiście strasznie podrożał bo jak w zeszłym roku był po 1.45 teraz jest po 1.68 (36.96 m2), termopor 30 P+W mam w cenie 2.70 za sztukę (43,2 m2). Zarówno w przypadku maxa jak i termoporu daję 15 cm styropianu.

Jeśli chodzi o cenę m2 to jest 6 zł róznicy. Różnicę tę zrekompensuje mi mniejsze zużycie zaprawy (14 litrów termopor a 43 litry max na m2). Poza tym ekipa wykonująca mi stan surowy zejdzie zceny bo szybciej się muruje i dużo prościej.

Sadzę więc, że w moim przypadku tańszym rozwiązaniem będzie termopor 30 P+W. Poza tym osiągnę lepszy współczynnik bo około 0.19 a nie jak w przypadku maxa 0.21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszzzz

 

Sprawdziłeś może ofertę cegielni Biegonice - tam produkują MAX-a wpust wypust i jest on nieznacznie droższy niż zwykły MAX. Wstępnie zaoferowano mi 1,76 za wpust-wypust i 1,67 za zwykłego. Thermopor 30 P+W jest droższy i kosztuje 2,60 a MAX z Leyera 1,44. Wszystkie ceny brutto z dostawą i HDS-em. Stoję przed podobnym dylematem jak Ty i nie wiem na co się zdecydować. Jak tak dalej pójdzie to chyba rzucę monetą ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Niestety ale cegielnię Biegonice wykupił Wienerberger i tak skutecznie podnosi ceny, że w tej cegielni maxów kupować się nie opłaca. Pewnie dlatego że chcą odsunąć od sprzedaży maxa a na to miejsce próbują wcisnąć porotherm.

U mnie decyzja dzisiaj zapadła. Po konsultacji z ekipą wykonawców, po negocjacji cen w hurtowni wyszło 2,55 za 30pw, 3,40 za 25pw, 2.66 za 18pw, 2.15za 11,5pw. Wszystkie materiały Leier.

Początkowo wychodzi trochę drożej niż max ale zyski pojawią się prawie na każdym etapie budowy. od zużycia spoiny, na tynkach i kleju do ocieplenia skończywszy.

Poza tym chyba zdecyduję się na 12 cm wełny, wykorzystam w ten sposób właściwości ceramiki a współczynnik będzie taki jak MAX+15cm styro.

Decyzja była trudna ale klamka zapadła, jutr jadę zamawiać materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego budujecie. Co byście wybrali?

 

Mam chałpkę z TP 30, jeszcze nie ocieploną. Oryginalnie miał być PT 44,

ale zrezygnowaliśmy, ze względu na koszty zaprawy ciepłochronnej

i brak odpowiedniej siły fachowej w okolicy. TP 30 mamy na zwykłej zaprawie (tzn. z plastyfikatorem), w gorące lato było przyjemnie chłodno w środku, a i teraz na zimno nie narzekamy - kaloryfery przykręcone

na 1 - 3 (w zależności od ciepłolubności ;-))

Materiał taki znowu kruchy nie jest, cięliśmy tarczą diamentową (w tym bruzdy pod elektrykę), a otwory na gniazdka otwornicami widiowymi.

 

Pzdr

 

JKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poza tym chyba zdecyduję się na 12 cm wełny, wykorzystam w ten sposób właściwości ceramiki a współczynnik będzie taki jak MAX+15cm styro..

 

Witaj,

 

jedno pytanie. Z Twojego postu wynika, ze wybrałeś wełnę ze względu na jej paroprzepuszczalność (ceramika+wełna lepiej oddycha niż ceramika+styropian). Ale jaki tynk planujesz użyć dla zestawu ceramika + wełna ? Pytam, bo sam mam taki dylemat.

Z tego co wiem tylko dwa rodzaje tynków są w miarę paroprzepuszczalne:

najlepiej zachowuje się zwykły mineralny (i jest najtańszy), a potem o ile dobrze pamiętam silikonowy (mogłem przekłamać, ale jest to tynk najdroższy). Najpopularniejszy tynk akrylowy jest słabo paroprzepuszczalny, więc stosując go traci się efekt wełny+pustak

 

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem dylemat z czego budować jedynie miałem o tyle lepiej ze od samego początku postanowiłem postawić dom z ceramiki były dwie propozycje Porotherm na 25 P+W lub Porotn 24 ROBEN i wybrałem tą drugą firmę tylko dlatego że udało mi się wynegocjować ciekawą cenę 42,18,- zł za 1m2 ( wcześniej otrzymywałem ceny na poziomie 49,-zł) i gdzie się okazało ze ścianki działowe są dużo tańsze niż tej pierwszej firmy. Drugim czynnikiem który wpłynął na podjecie takiej a nie innej decyzji było to że Porotherm ma problem z jakością swoich pustaków może tylko chodzi o KL 10 tego to już nie wiem i to że jest problem z certyfikacją czyli wytrzymałością.

Czy dobrze zrobiłem nie wiem powiem tyle czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja tez miałem dylemat z czego budować jedynie miałem o tyle lepiej ze od samego początku postanowiłem postawić dom z ceramiki były dwie propozycje Porotherm na 25 P+W lub Porotn 24 ROBEN i wybrałem tą drugą firmę tylko dlatego że udało mi się wynegocjować ciekawą cenę 42,18,- zł za 1m2 ( wcześniej otrzymywałem ceny na poziomie 49,-zł) i gdzie się okazało ze ścianki działowe są dużo tańsze niż tej pierwszej firmy. Drugim czynnikiem który wpłynął na podjecie takiej a nie innej decyzji było to że Porotherm ma problem z jakością swoich pustaków może tylko chodzi o KL 10 tego to już nie wiem i to że jest problem z certyfikacją czyli wytrzymałością.

Czy dobrze zrobiłem nie wiem powiem tyle czas pokaże.

 

:wink:

 

Tak mi się udało ze budowa już ruszyła :-) jak się uda to koło środy lub czwartku będą kłaść już strop 5-6 kwietnia 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojojjj ..... ruszam za 1.5 miesiaca i mam ten sam problem :(

nie wiem z czego budowac

byłem dzisiaj w hurtowni o poroterm nie pytałem za ile moga sprzedac

natomiast MAX

LEIER 1.59 za sztukę z transportem - 34,98 m2

WIENRBERGER 1,80 za sztukę z transportem- 41,4 m2

 

co wy na to???

moze zeczywiście zainwestowac w poroterm 38 P+W ...

 

ale czy ta się opłaci ... kurcze jak bym był jasnowidzem ...

pytań jest wiele

przy maxie taniej wyjdą fundamenty ale czy nie stracę potem na ogrzewaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...