Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

porotherm 30+styr 10 czy max 29+styr 12?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytasz cz się przypadkiem nie pomyliłem

Ostateczna cena jaką utargowałem w hurtownii to 2,5 zł brutto za termopor 30 pw

Cena i wpłata za towar była z połowy marca. teraz towar leży w depozycie w hurtownii i czeka aż będzie można wjechać na działkę. mam nadzieje, że około środy.

Teraz z tego co wiem po wiosennej podwyżce cena to około 3,1 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Chciałbym was wszystkich przestrzec przed zakupem bardzo tanich lub tańszych materiałów budowlanych zwłaszcza ceramiki.

Przed dokonaniem decyzji straciłem trochę czasu i nerwów ale mogę dumnie powiedzieć że nie żałuje tego.

Do budowy domu wykorzystałem ceramikę firmy Roben Poroton gr. ściany 24 cm za 1 m2 zapłaciłem 42,18 zł Brutto i chyba nie ma nic lepszego drogie w zakupie ale tanie w dalszej obróbce . Nawet murarze byli zadowoleni ze w trakcie rozpakowywania palet czy przecinania łupania na ½ czy 2/3 nie rozsypywała się w rękach tak jak się dzieje ze Winebergiem czy innymi produktami

W trakcie budowy i po jej zakończeniu nie mam prawie żadnych odpadów nie licząc drobnych stłuczeń.

Mając w ręku ceramikę Robena i rzucając o ziemie czy na leżące deski na ziemi nie ma obawy że pustak się rozpadnie bo sam robiłem takie testy dziwaczne ale wiem że czego wybudowałem dom

Dodam ze pod koniec tygodnia miałem obcych ludzi którzy oglądali moją budowę gdzie na sam koniec spytali co to jest za cegła a ja na to że Roben Poroton i gdzie jest sterta gruzu a ja odpowiedziałem ze nie ma. Powiem tyle byli zdziwieni tym faktem. Fakt że również miałem dobrą ekipę budowlaną fachowców z okolic Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość inwestorów szaleje na punkcie współczynnika U a z domów robicie wielkie termosy czy to ma sens a może okna jeszcze najlepiej zakleić silikonem. Co wy na to.

Jeśli w takim domu nie będzie dobrej wentylacji to możesz się spodziewać że w twoim ukochanym domku pojawi się grzyb czyli czarne ściany a to już nie jest aż tak przyjemne.

W szczelnym domu bez dobrej wentylacji mechanicznej jest większe zapotrzebowanie na ogrzanie 1m3 niż w domu który może oddychać a dlaczego tak jest bo dogrzewasz skisłe powietrze. Dlaczego zimą mówią ze należy ubierać się na cebulkę. Zastanówcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny z tym termosem.

Może wejdziemy w umowę. Ja ci zlecę zrobienie termosu. Termos ten ma być mieszkalny czyli technika budowy domu i wszystkie normy prawa budowlanego muszą być spełnione. Właściwości po wybudowaniu mają być identyczne z pierwszym lepszym termosem ze sklepu (możesz wybrać czy chcesz taki kawowy czy do lodów). Jezeli teraz dom wybudowany przez ciebie nie będzie trzymał właściwości twoja broszka to pokrycie wszelkich kosztów robocizny. Ja ze swojej strony oczywiście daję wszelkie materiały na dom i podaję według jakiego projektu ma być budowany. Podaj jaką chcesz budowac techniką ten termos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co też na samym początku budowali ścianę jedno warstwową a w trakcie okazało się że i tak trzeba ocieplić dom.

Problem polega na łączeniu czyli zamkach P+W nikt nie jest w stanie ułożyć pustaków a żeby nie było zbyt dużej szczeliny. Zawsze istnieje ryzyko że gdzieś coś ucieknie.

Handlowcy hurtowni potrafią wiele zdziałać i zbajerować klientów żeby tylko kupili to co chcą kupić.

W tej chwili biegam za dachówką i powiem tyle jestem przerażony co mi wcześniej wciskali a różnica cenowa jest szokująca. Dzisiaj okazało się że Ruup Ceramike mogę kupić w cenie Creatona a wcześniej była różnica 20%

Podam przykład do Karpiówki wciskali mi taśmę wróblówkę gdzie w tym przypadku nie jest potrzebna.

Wracam jeszcze do cegły przejdź się do hurtowni co mają Robena Poroton cegła na ściany nośne jest droższa niż Wineberga ale na ścianach działowych jest spora różnica gdzie w momencie sumowania okazuje się ze Roben jest tańszy.

I nie kupować klasy 10 tylko min. 15

Bo w momencie rozpakowywania dotrze do ciebie że masz sporo odpadu i potłuczonych pustaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...