Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 200
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeróbek było sporo to fakt. Raz, że zrobienie kanalizacji ( super projektant nie przewidział jej w garażu, była tylko woda bez odpływu :x ) a my chcieliśmy mieć tam pokój z osobnym wejściem i łazienką (metraż 36m2)

Następnie podniesienie poziomu podłogi do poziomu jaki jest w domu. No i oczywiście wyposażenie łazienki i nowego pokoju. Tak więc koszty były spore, ale wg mnie było warto. Nie licząc oczywiście wybudowania oddzielnego garażu. Szkoda, że wcześniej nikt nam nie poradził i nie przedstawił + i - . No ale człowiek nie raz i nie dwa traci tak wieć cóż zrobić. W naszym przypadku garaż w domu nie sprawdził się w ogóle. Fakt, że budowaliśmy się 6 lat temu (rodzice) i teraz są może lepsze bramy, drzwi, materiały etc. i można wygłuszyć hałas i zniwelować smród. Jednak w swoim nowo budowanym domu garaż umieszczę osobno.

Lukins najważniejsze, żeby człowiek czuł się dobrze w swoim domku. Czego Tobie i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
My budujemy siedlisko, wiec musimy miec pomieszczenie gospodarcze (czytaj garaz) osobno, ale... mamy jednoczesnie jednostanowiskowy garaz w bryle, bo wiem z doswiadczenia jak niekomfortowe jest przejscie z garazu do domu z malenkim dzieckiem na rekach i zakupami, szczegolnie jak pogoda jest "pod psem". Dlatego ja bede parkowac w "domu" a moja Polowka w garazu, hmmm... i to nam najbardziej odpowiadalo, tymbardziej ze moje Kochanie chcialo miec wlasne krolestwo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Witam Wszystkich!

 

Po przestudiowaniu kilku tysięcy projektów gotowych dochodzę do wniosku, że garaże dwustanowiskowe zarezerwowane są wyłącznie dla dużych domów (ponad 200m2). Jest to o tyle dziwne, że większość osób buduje się poza miastem i jeśli nie od razu to na pewno w przyszłości stanie się posiadaczem co najmniej dwóch samochodów Tym bardziej, że w chwili obecnej dwa samochody w rodzinie to żaden luksus. Będą one po prostu niezbędne do normalnego funkcjonowania. Dochodzi do tego również innny bardzo ważny aspekt. Roczny podatek od garażu znajdującego się w bryle budynku jest niższy!!!

 

Jeżeli ktoś z Was zgadza się ze mną, proszę o przyłączenie się do apelu skierowanego do projektantów:

 

Więcej projektów małych domów z garazami dwustanowiskowymi!!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram!!

my również otrzymaliśmy od architekta propozycję z jednym garażem (gdy zaczynaliśmy z nim rozmowy jeszcze się wahaliśmy). nie sugerował nam dwustanowiskowego, natomiast zdecydowanie tak radzą nam znajomi i przyszli sąsiedzi. zarówno ci, którzy mają mniejsze i większe garaże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

podoba mi sie apel i dołączam się :)

sama równiez jestem zainteresowana domem z podwójnym garażem. Jeden znalazlam który mi się podoba, zwie się Plejada 2g z pracownii Domus. Dla zainteresowanych podaje linka na projekty z podwojnym garażem ( mają ich tam dość sporo i to wcale nie dużych :

 

http://domus.wroc.pl/projekty/kategorie/12

 

pozdrawiam

Edytowane przez balba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod apelem! Garaż powinien być dwustanowiskowy zdecydowanie! Szukając projektu dużego domu zauważyłam, że nawet domy o pow. powyżej 200 m. z 5 - 6 sypialniami mają małe garaże. Czy projektanci myślą, że kilkuosobowa rodzina na codzień jeżdzi wspólnym busem?? Zresztą na busa pojedynczy standardowy garaż jest za mały :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ko***y
Witam Wszystkich!

 

Dochodzi do tego również innny bardzo ważny aspekt. Roczny podatek od garażu znajdującego się w bryle budynku jest niższy!!

 

Więcej projektów małych domów z garazami dwustanowiskowymi!!!

 

Tylko pamiętaj że musi mieć przejście do domu.W przeciwnym razie zamiast max.0,52 PLN zapłacisz 5,82 PLN za 1m2. Jest to już sumka przy dużym garażu na parę browarów.ŁADNA PARA!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale garaż dwystanowiskowy wymaga szerszej działki .Nasza ma 23 m. szerokości i musieliśmy wybierać-albo parterówka z pojedyńcym garażem albo poddasze użytkowe z podwójnym garażem. W naszym przypadku podwójny garaż i tak nie załatwił sprawy bo mamy trzy samochody, za rok młodszy syn też pewnie pomyśli o zmotoryzowaniu się się więc wybraliśmy naszą Plejadkę .Garaż będzie tylko dla mojego auta :D Reszta na dworze jak do tej pory - żeden kłopot. Garaż wg mnie to bardziej miejsce na rózne akcesoria samochodowe, ogrodowe a miejsce na auto to tak bardziej przy okazji :wink: Nawet skrobanie zimą szyb jest sporadyczne bo zimy też sporadyczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Po przestudiowaniu kilku tysięcy projektów gotowych dochodzę do wniosku, że garaże ....

 

Codzienne parkowanie zimą w ciepłym garażu to zabójstwo dla samochodu.

Dużo lepsze są wiaty.

 

Powód?

 

Zamarzanie i rozmarzanie wody na wszystkich elementach narażonych na

jej działanie.

 

Wnioski wyciągnijcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ko***y
Garaż nie musi być ciepły.I nie powinien! To wszyscy wiedzą że temperatura przyspiesza reakcje chemiczne.Tylko Ford carton,czyli Trabant mógł się wygrzewać(też nie całkiem) bezkarnie.Było jeszcze parę innych np.P70 ale to historia. Ale kto zabroni bogatemu robić sobie ogrzewane garaże na wszystkie swoje samochody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...