Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 200
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja miałem ten sam dylemat przy wyborze projektu.

Przeanalizowałem plusy i minusy.

 

Plusy:

- wygoda

 

Minusy:

- podwyższenie kosztu budowy

- straty ciepła

- do garażu w bryle ciężko będzie wjechać dużym samochodem

 

Wybrałem projekt bez garażu i zdecydowałem, że zbuduję oddzielny, duży garaż z niewielkim pomieszczeniem gospodarczym.

 

Trzeba pamiętać jeszcze o jednej rzeczy - garaż w bryle ma takie same ławy, fundamenty i ściany nośne jak cały dom, do tego ocieplenie. Wolnostojący - można zbudować na węższej ławie, a ściany - z tańszych materiałów i dać cieńsze ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garaż oddzielny i wydaje się że koszt budowy w bryle domu jest jednak niższy. U mnie ze względu na wymiary działki nie dało się w brylw domu umiejscowić garażu. Jeśli przejscie z garażu do domu to przez np kotłownię. Bezpośrednio jednak przenoszą się zapachy benzyny i spalin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom bez garażu. Teraz też stoi pod chmurką i jeździ...wolałbym zamiast garażu duże pomieszczenie /pomieszczenia/ gospodarcze. Samochód to tylko samochód...wiata mu musi wystarczyć, pod wiatą też nie trzeba "skrobać"....

Jeśli jednak miałbym się zdecydować na garaż to wyłacznie w bryle budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 1 year później...

ale tej nie znajdzie:

 

jak masz pieniądze bez limitu - buduj gdzie chcesz może być i w bryle...

 

 

jednak gdy musisz uważać na koszty- zastanów się czy te 25 metrów kwadratowych x cena metra kwadratowego = minimum 50000 złotych =

=garaż w bryle budynku jest ci NAPRAWDĘ potrzebny dla ukochanego autka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam garaż przylegający do ściany z przejściem do domu

zrobiliśmy taki z wielu względów z których najważniejsze są:

-mniejszy podatek

-wygoda... przejście z garażu do domu (wnoszenie zakupów, ciepło...itd)

-mniejsze ryzyko zamarznięcia samochodów zimą (dojeżdżamy oboje po 10m do pracy)

-dom ładniej wygląda (mniej łyso :wink: ) z przylegającym garażem

 

natomiast decyzji nikt za Ciebie nie podejmie...przeanalizuj na spokojnie "za" i "przeciw" i wybierz to co odpowiada Ci najbardziej :wink:

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem po sobie- buduję dom z garażem ale bez wejścia z garażu do domu.

Dlaczego ?

Bo mi drzwi z garażu nijak chcą się zaaranżować w pokoju dziennym i kuchni.

czy mógłby być w takim przypadku osobno.

Ano mógłby ale chyba jednak mieć 1 bałagan na budowie i budować w bryle niż osobno i jescze w innym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam garaż przylegający do ściany z przejściem do domu

zrobiliśmy taki z wielu względów z których najważniejsze są:

-mniejszy podatek

-wygoda... przejście z garażu do domu (wnoszenie zakupów, ciepło...itd)

-mniejsze ryzyko zamarznięcia samochodów zimą (dojeżdżamy oboje po 10m do pracy)

-dom ładniej wygląda (mniej łyso :wink: ) z przylegającym garażem

 

natomiast decyzji nikt za Ciebie nie podejmie...przeanalizuj na spokojnie "za" i "przeciw" i wybierz to co odpowiada Ci najbardziej :wink:

 

pozdrawiam, smoczyca

 

 

Mam garaż w bryle budynku, jeżeli miałbym budować się drugi raz zrobiłbym tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż w bryle domu. Co do kosztów to raczej szybko równowagi pomiędzy podatkiem, a kosztami budowy nie osiągniesz, ale..

Garaż w bryle to KOMFORT i WYGODA, i trudne do przeliczenia na złotówki. ( daggulka ma rację sama musisz rozważyć za i przeciw )

Jedna uwga: garaż z reguły nie pełni, li tylko, roli domku dla samochodu, to także strefa pośrednia pomiędzy domem a kotłownią ( zależy od projektu, ja tak mam ), ale także pom. do składowania różnych przedmiotów, po które WYGODNIEJ sięgnąć, kiedy garaż jest w bryle, ot choćby młotek, śrubokręt, wiertarka itd.

 

Ostatnia rzecz, może mało istostna, ale ... samochód mniej się niszczy i przy odsprzedaży ma wyższą cenę. :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my stawiamy garaż osobno gdyż jesteśmy "samochodziarze hobbyści" i nasz dobytek w tej dziedzinie lekko przekracza ogólnie przyjęte normy :) potrzebujemy duzo miejsca a poza tym chciałm odzielić cały ten "hobby-chaos" od strefy mieszkalnej, więc na nasze potrzeby garaż jako osobny budynek na 100% się sprawdzi. Jak znam życie to i tak jeszcze obok niego powstanie wiata :p

 

poza tym działka dłuższa niż szersza i dom z dwupsadowym dachem i podwójnym garażem nijak by się sensownie nie zmieścił a poza tym wyglądałby jak stodoła :wink:

 

garaż będzie się budował rónwnolegle z domem a co do podatków to w każdej gminie wyglada to inaczej a z tego co sie dowiadywałam od tzw "ludzi" to róznica nie jest na tyle duża zęby opacało sie szukać jakichś oszczędności w tym względzie :)

 

Emi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

garaż będzie się budował rónwnolegle z domem a co do podatków to w każdej gminie wyglada to inaczej a z tego co sie dowiadywałam od tzw "ludzi" to róznica nie jest na tyle duża zęby opacało sie szukać jakichś oszczędności w tym względzie :)

 

Emi

 

Niby prozaiczna sprawa - brama garażowa /+ montaż/ - jak garaż w bryle budynku - 7% vat , jak osobno stojący budynek - 22% vat ...

Poza tym kwestia ogrzewania - osobno stojący budynek - osobne ogrzewanie ...

- etc ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...