Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA EURONIT - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, modele, zdjęcia, dyskusja


irek

Recommended Posts

Ja kupiłam po 1,97 netto, co daje 2,4 brutto za sztukę (jakoś tak, już nie pamiętam). 300 metrów dachu, razem z folią, dodatkami, obróbkami etc. dało kwotę ok. 14 tys.

Bardzo ładna, gładka dachówka.

Ja mam profil S, ale ten drugi (rzymska) tez bardzo ładny - szczególnie na rozłożyste, duże dachy.

Uważaj przy transporcie -palety dają za słabe, u mnie poszły dwie palety - wszystkie dachówki potłuczone, sporo było tez innych stłuczek - z winy kierowcy. Są wymieniane, zapłacę całość jak będą wszystkie OK.

Nie płąc z góry albo po otrzymaniu, zostaw sobie jakąś kaucje, hurtownia powinna wymienić to co jest z ich winy potłuczone, zniszczone -trzeba wtedy od razu spisać protokół.

 

 

A gdzie kupowałeś ten Euronit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupiłam po 1,97 netto, co daje 2,4 brutto za sztukę (jakoś tak, już nie pamiętam). 300 metrów dachu, razem z folią, dodatkami, obróbkami etc. dało kwotę ok. 14 tys.

Bardzo ładna, gładka dachówka.

Ja mam profil S, ale ten drugi (rzymska) tez bardzo ładny - szczególnie na rozłożyste, duże dachy.

Uważaj przy transporcie -palety dają za słabe, u mnie poszły dwie palety - wszystkie dachówki potłuczone, sporo było tez innych stłuczek - z winy kierowcy. Są wymieniane, zapłacę całość jak będą wszystkie OK.

Nie płąc z góry albo po otrzymaniu, zostaw sobie jakąś kaucje, hurtownia powinna wymienić to co jest z ich winy potłuczone, zniszczone -trzeba wtedy od razu spisać protokół.

 

 

A gdzie kupowałeś ten Euronit ?

w hurtowni na Gnieźnieńskiej, mogę przesłać namiary na priva, bardzo fajnie się z gośćmi współpracuje - no i ładne rabaty - ale pewnie tak jak wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Euronit, ceglastą podwójne S. Nie pamiętam ile kosztowała dokładnie, ale było to -15% od ceny producenta. Generalnie na Euronit są chyba niższe procentowo rabaty niż na Braasa, ale cena wyjściowa też jest niższa. U nas zdecydował wygląd, bo tak naprawdę to diabli wiedzą jak która dachówka będzie się sprawować za 20 lat - tego w tej chwili nie sposób stwierdzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dać projekt dachu do hurtownii która ma w swojej ofercie Euronit, powinni skosztorysowac ci kompletny dach. Nie patrz tylko na cenę dachówki podstawowej, ale też na cenę gąsiorów,. dachówek skrajnych, i innych dodatków, które robią cenę.

Święta prawda.

Weź pod uwagę też ceny akcesoriów, których nie widać a są potrzebne do dachu - szczotki, klamry, folia itp.

O to,to.Bo potem trafiają się tacy,co wypisują,że na dach 350m2 pójdzie im materiału za 15tys. i mącą ludziom głowach.

Ja jeszcze nie kupiłem,ale mam różne wyceny.Euronit dał chyba 18-19% upustu tylko nie pamiętam czy na wszystko ,czy tylko dachówkę podstawową a na resztę 12-14%.Nelskamp chyba oczko więcej.Braas-20% ,no i była jakaś promocja,że dawali 25% ale tylko do końca września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy hurtownia nie wyceni Ci wszystkiego do dachu - jest to nieralne, choćby nie wiem jaka mieli dobrą wolę i jak sie starali... Zawsze coś wypadnie w trakcie... Dlatego porównując ceny, nie dawałbym projektu za każdym razem do liczenia, bo bedziesz mieć różne ilości, rozne rzeczy, różne ceny, policzone w różnych hurtowniach, i sie nie połapiesz. Daj ilości do przeliczenia w jednej, a później ewentualnie porównaj ceny u innych sprzedawców na tych samych ilościach. Tak wybierzesz najtańszego sprzedawce.

 

Co Ci po wycenie najtańszej, jeżeli bedziesz musiał do niej najwiecej dopłacić? Co Ci po wycenie w której jest najwiecej rzeczy wycenionych, są rzeczy których nie ma w innych wycenach? Wydaje sie ona najsolidniej zrobiona, ale skoro nie masz porównania tych "nadwyżek" z innymi sprzedawcami, może sie okazac że jednak Cie "kroją". A przecierz te "nadwyżki" możesz kupić w każdej hurtowni. Chodzi tylko o to by kupic najtaniej i z najlepszą obsługą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
wasze doświadczenia z tym produktem?

po rozmowach w hurtowniach jawi się obraz produktu doskonałego

polecacie czy nie - może jest produkt lepszy w zbliżonej cenie?

pzdr i dziękuje

sb

ja po sprawdzeniu we wszelkich możliwych źródłach, obmacaniu, obczytaniu forum - kupiłam brązowy euronit. mam go na razie kilka miesięcy. dachowcy-fachowcy też chwalili. cóż więcej moge napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra dachowka, polecaja ja nie tylko hurtownicy, ale tez wielu uzytkownikow=forumowiczow, wpisz w wyszukiwarke haslo euronit, a zobaczysz ile wyjdzie odpowiedzi; cena tez jest konkurencyjna do braasa, jakosc moim zdaniem lepsza; suma sumarum ja wybralam niemeicki nelskamp, ale ze wzgledu na kolor szary łupek, bo euronit ma tylko grafit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pierwsze komentarze

faktycznie postów na ten temat jest dużo i Euronit wskazywany jest jako niezły

skłaniam się ku grafitowi i obecnie jestem "odwiedzany" przez sprzedawcę od pomysłu montowania blachodachówki

kosztorys powstaje, ale już wiadomo że będa to koszty porównywalne

zakladając 7% VAT na materiały przy montażu u nich propozycja wydaje się byc kusząca

ile % waszym zdaniem można jeszcze urwać od ceny wyjściowej?

dzikeuje za pomoc

sb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sporo urwać, pod warunkiem że kupisz kompleksowo cały dach - sprzedawcy nie zarabiają sporo na dachówkach - albo inaczej, schodzą z ceny dachówek żeby zarobić na dodatkach bo na dodatkach zarabiają nieźle :) mnie dach (Euronit) wyszedł za ok. 15 tys (dachówki + dodatki - taśmy grzebienie folie etc.) za ok 300 m dachu. Bez podbitki, deski czołowej, impregnatu / lakieru do podbitki i rynien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakie rabaty można dostać na Euronit?

U mnie (ok.280m2) wyceniono tak:

-dachówka podstawowa 7200 brutto

-dodatki (gąsiory,wentylacyjne itp)-4027,00

-klamry,uszczelki,grzebienie,wakaflex,figarol,blacha płaska-7500,00

-rynny-2650,00

-okna velux-3450,00

-transport HDS-400,00

razem 25.200,00

Po potargowaniu się i rezygnacji z pewnych elementów-23.500 brutto (22% VAT)

Z tego co pamiętam to jest rabat 10-13% w zależności na co.

I chyba żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sb12,

 

 

a u mnie obecnie dach jest biały i nie mogę się nim pochwalić :cry: :evil: :wink:

 

brązowy Euronit ( wszyscy muszą wierzyć na słowo :lol: ), 1,5 roku

i jestem zadowolony.

Trochę jakby zmatowiał, ale nie traktuję tego jako wady, gdyż na poczatku, nowy "świecił" i wygladał jakoś nienaturalnie w stosunku do innych budynków. Obecnie nadal nie zauważyłem żadnej zieleniny na dachu i kozy kupować nie muszę :lol:

 

Jeśli chcesz produkt idealny to poszukaj dachówki ceramicznej z angobą z podwójnym zamkiem i innymi bajerami.

 

Wśród betonowych natomiast to z pewnością mieści się w pierwszej setce producentów, żartowałem !!!

Wymienia się go wśród kilku najlepszych.

W niemczech sprzedawany jest pod nazwą ethernit, ale w Polsce źle się kojarzy, stąd Euronit. I jest tam dosyć popularny.

 

Sądzę, że Euronit ma kilka cech wyróżniających tą dachówkę, a i cena jest OK, stąd moja decyzja o takim "małżeństwie".

Ponadto wymienili mi wszystkie stłuczki w transporcie i gratis dodali kilka sztuk na stłuczki podczas prac.

Sam zostawiłem kilka głównych, lewych i prawych i gąsiorów na wypadek puk, puk...

 

Co do blachodachówki, jak piszesz w jednym z postów.

Są zwolennicy i przeciwnicy.

Osobiście też pierwotnie w projekcie miałem blachodachówkę i zmieniłem na betonową. Są to większe koszty więźby, ale tam gdzie postawiłem domek, czasem potrafi wiać a i nie słyszę kap, kap o blachodachówkę, co zdarza się w "startym" domku, a mam tylko wiatrochrony nią wykończone.

 

reasumując,

należę do tych, którzy wolą mieć dachówkę od blachodachówki,

a czy to bedzie euronit czy braas czy też inna to naprawdę już kwestia bardziej miłego uśmiechu sprzedawcy i wzoru ( poza kasą, of course ) niż

określonej marki i reklamowych sloganów o super powłoce i czegośtam co to fajnie się czyta.

 

Życzę trafnego wyboru.

 

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...