Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA EURONIT - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, modele, zdjęcia, dyskusja


irek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 314
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam Euronit Profil S ceglasty. Jestem zadowolony. Z ciekawostek: Euronit Polska produkuje jedynie dachówki podstawowe. Dachówki skrajne, kształki (gąsiory, stopery śnieżne, dachówki wentylacyjne, dachówki z uchwytami na stopnie/ławki kominiarskie, itp) są produkowane w Niemczech, co ma niestety wpływ na ich cenę. Dachówka skrajna np kosztuje blisko 20 zł /szt...

 

Co do kształtu Verona to w całości ten typ dachówki jest produkowany w Niemczech. Także dachówka podstawowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My równiez mamy zamówiony Euronit ceglasta podwójna-S. Jednak przed kupnem pojechaliśmy na osiedle domków i porozmawialiśmy z paroma właścicielami dachów z dachówek. Żaden z tych, który ma Euronit nie miał żadnych zastrzeżeń. Widziałam Euronit kilkuletni i nadal był bardzo reprezentacyjny.

 

Pzdr

Amor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Euronit (extra brąz). Alternatywą był Braas. Zdecydowałem się na Euronit bo:

1. krążyło dużo pochlebnych opinii na temat dachówek Euronit i trochę niepochlebnych na temat Braasa (niby słabiej wyprofilowane mocowanie od spodu).

2. cena - miałem wyceniany Braas i Euronit - z korzyścią dla tego drugiego (nie pamiętam, ale na pewno na mój dach wyszło ponad 1000zł taniej).

3. barwa - szukałem jak najbardziej ciemnego brązu i ten z Euronita był wyraźnie ciemniejszy niż z Braasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym w tym miejscu zdementować ciekawostkę podaną przez miwol. Dachówki kształtowe cementowe firmy Euronit są produkowane w Polsce w Olkuszu. Nie wiem skąd miwol miał te informacje. Na stronie internetowej Euronitu można przeczytać, że parę lat temu uruchomili linię do produkcji dachówek skrajnych i gąsiorów.

A wracając do tematu- Euronit to naprawdę dobra jakość i warto ją wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich dachówkach skrajnych są wytłoczone od spodu napisy po niemiecku. Na dachówkach podstawowych - po polsku. A dekle gąsiorów to już na pewno są produkowane w Niemczech - jak miałem robiony dach, okazało się, że jeden dekiel jest stłuczony, czekałem na wymianę prawie miesiąc, sprzedawca mówił, że sprowadzają z Niemiec :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cały czas nam się zmienia...teraz zastanawiamy się nad dachówką cementową Euronit. Widzieliśmy ją na kilku dachach i wygląda naprawde ładnie. No i ta różnica w cenie...dzwoniłam do hurtowni. Cena metra 18,90 za dachówkę podstawową. Chyba niezła cena, nie? I to bez negocjacji, pierwsza cena "telefoniczna"...chyba, że się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...