Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie hodować morderców!


ckwadrat

Recommended Posts

Gość Ania_D21
Ja zamierzam mieć psa w przyszłości psa rasy owczarek kaukaski i wiem co sie z tym wiąże. Uważam że każdy pies może byc zabojcą tylko że ludzie robią z nich zabójców.Jak to mówią jaki właściciel taki pies i święta racja. I też uważam z ZK ma tu swoją wine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 640
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mamy amstaffa od 10 lat i nie zamienilabym go na innego, choc kocham wszystkie zwierzaki. Kocha ludzi, dzieci ( mniej zwierzaki,ale to ich natura i trzeba to przewidzieć). opowiem wam ciekawostkę: nasza Aisha nigdy nie byla szkolona, jedynie my pare lekcji dobrego zachowania jej udzielilismy ( wystarczylo :) ) , ale wracam do opowieści: pewnego dnia, na spacerze, moja córka i pies spotkały grupke dzieci z zespolem Dawna, wszystkie bardzo otwarte na życie ,z ciekawoscią otoczyły Aishe i zaczęly ją glaskać ( troche sie obawialiśmy, bo ona lubi witać sie skacząc) i wiecie co ona zrobila?? Usiadla i spokojnie, z "cielęcym" wzrokiem, czekala jak skończą ją miziać !!!! I co wy na to??? I jak mozna mówić o tej rasie" mordercy" :evil: !!!! Jak pies ma glupiego i nie odpowiedzialnego wlasciciela, to i z ratlerka można zrobic bandytę.!!! Pozdrawiam właścicieli amstaffow :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy amstaffa od 10 lat i nie zamienilabym go na innego, choc kocham wszystkie zwierzaki. Kocha ludzi, dzieci ( mniej zwierzaki,ale to ich natura i trzeba to przewidzieć). opowiem wam ciekawostkę: nasza Aisha nigdy nie byla szkolona, jedynie my pare lekcji dobrego zachowania jej udzielilismy ( wystarczylo :) ) , ale wracam do opowieści: pewnego dnia, na spacerze, moja córka i pies spotkały grupke dzieci z zespolem Dawna, wszystkie bardzo otwarte na życie ,z ciekawoscią otoczyły Aishe i zaczęly ją glaskać ( troche sie obawialiśmy, bo ona lubi witać sie skacząc) i wiecie co ona zrobila?? Usiadla i spokojnie, z "cielęcym" wzrokiem, czekala jak skończą ją miziać !!!! I co wy na to??? I jak mozna mówić o tej rasie" mordercy" :evil: !!!! Jak pies ma glupiego i nie odpowiedzialnego wlasciciela, to i z ratlerka można zrobic bandytę.!!! Pozdrawiam właścicieli amstaffow :p

 

Zastnanawiam sie jak mozna dopusci do takiej sytulacji, kompletny brak odpowiedzialnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy amstaffa od 10 lat i nie zamienilabym go na innego, choc kocham wszystkie zwierzaki. Kocha ludzi, dzieci ( mniej zwierzaki,ale to ich natura i trzeba to przewidzieć). opowiem wam ciekawostkę: nasza Aisha nigdy nie byla szkolona, jedynie my pare lekcji dobrego zachowania jej udzielilismy ( wystarczylo :) ) , ale wracam do opowieści: pewnego dnia, na spacerze, moja córka i pies spotkały grupke dzieci z zespolem Dawna, wszystkie bardzo otwarte na życie ,z ciekawoscią otoczyły Aishe i zaczęly ją glaskać ( troche sie obawialiśmy, bo ona lubi witać sie skacząc) i wiecie co ona zrobila?? Usiadla i spokojnie, z "cielęcym" wzrokiem, czekala jak skończą ją miziać !!!! I co wy na to??? I jak mozna mówić o tej rasie" mordercy" :evil: !!!! Jak pies ma glupiego i nie odpowiedzialnego wlasciciela, to i z ratlerka można zrobic bandytę.!!! Pozdrawiam właścicieli amstaffow :p

 

Zastnanawiam sie jak mozna dopusci do takiej sytulacji, kompletny brak odpowiedzialnosci.

 

O jakim braku odpowiedzialnosci mowisz?

Wlascicielka nie obawiala sie, ze pies pogryzie dzieci tylko, ze podczas radosnego powitania moze ktores dziecko zadrapac skaczac z radosci. Ale pies nie byl sam tylko z wlascicielka, wiec na skakanie mogla zareagowac.

 

Moj ma podobnie, tez skacze z radosci, a ze wazy kolo setki to trzeba go po prostu pilnowac jak sie z kims wita.

Nie widze tu braku odpowiedzialnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. wlascicielka moze byc i corka, zakladam ze jest pelnoletnia.Jednak mysle , ze byl to dzieciak bez wyobrazni. Natomiast te kilka slow daje wyraznie do zrozumienia , ze rodzice nie byli przy psie - "moja córka i pies spotkały grupke dzieci z zespolem Dawna....... troche sie obawialiśmy..."

 

Nie rozumiem Twojego zdziwienia na temat mojego postu, odnoszacego sie do opisanej historii z amstaffem. Nie ma czym sie zachwycac, bo ukazuje nieodpowiedzialosc wlascicieli.

Wlasciciel z psem na spacerze ma obowiazek zapewnic bezpieczenstwo innych w okolicy i w pelni kontrolowac psa, szczegolnie jesli jest to taka rasa.

Wiem, wiem ,zaraz zacznie sie porownywanie do zwyklych kundli, ale to jest zwyczajnie malo powazne. Tak samo jak wpuszczanie psow tej rasy miedzy obce dzieci i zapewnianie ze wszystko jest cacy.Nikt zdrowo myslacy takiego zapewnienia nie wyda, wyjatkiem sa psy do terapii po odpowiednim szkoleniu.

 

"Oczywista oczywistoscia" jest rowniez to,ze kazdy pies powinien byc pod kontrola, jednak skutki nieprzewidzianego zachowania osobnika tej rasy, jak ten amstaff, sa bardziej powazne. Pomijam, ze ta rasa ma predyspozycje do agresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asty pracują w dogoterapii, nic w tym dziwnego nie ma. Ta rasa ma wiele predyspozycji, to takie gadanie o wszystkim i niczym w sumie. Oczywiście każdy właściciel ma obowiązek kontroli swojego psa na spacerze, obojętnie jakiej by nie był rasy. Dla mnie to sprawa bezdyskusyjna. Jeśli rozmawiamy o zachowaniu osobnika rasy amstaff to konkretnie, bez uogólnień, ja mówię za siebie i mówię o suce rasy American Staffordshire Terrier ALE PRZEPCIA Terrierko. Agresji do ludzi nie wykazuje, z dziećmi radzi sobie bardzo dobrze, problemów wychowawczych nie sprawia. Suka ma prawie 4 lata, zero pogryzień na koncie, dwie szarpaniny z psami biegającymi samopas podczas spaceru, jedno rozdzielanie z onkiem, który nas zaatakował, moje straty to porwana kurtka, rozerwana rękawica, uraz słuchu podczas słuchania piszczenia jego właścicielki i jej wielkiej niemocy, suka bez uszczerbku na zdrowiu, zero mandatów, zero interwencji służb mundurowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka ma 21 lat, wiec chyba jest pelnoletnia :wink: , pies byl na smyczy i w kagańcu, więc pod kontrola, a wśrod tych spotkanych ( przed blokiem ) dzieci, był syn naszej bliskiej znajomej. Mam nadzieję,że moja "nieodpowiedzialność" jest już wyjasniona :D !! A wracając do slów janusza tracza to że masz zle doświadczenia z amstaffami, to nie znaczy że to są złe psy!! Jak już pisalam, to wlaściciel jest nie odpowiedni :evil: Są to domowe kanapowce kochajace ludzi, dodam - mądrych ludzi!!! Nigdy, przez dziesiec lat, nie miałam wiekszych problemów z moim psem i wszyscy, którzy ja znaja, uwielbiaja ją i ngdy jej sie nie bali, choć wygląda jak każdy amstaff :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczwiscie bylem tego pewien , ze rozpocznie sie stara gatka tych ktorym koszula jest bliska skory.

Pisac mozna co sie podoba na temat wlasnego pupila, nie zmienia to faktu ze te psy z roku na rok sa banowane z kolejnych miast na swiecie.Jesli posiadanie jest legalne , to na regorystycznych zasadach.

 

Wypisywanie osobistych odczuc posiadaczy tych psow nie zmiena rowniez tego , ze rasa posiada predyspozycje do agrsji. Uwzgleniam to z punktu widzenia fachowej literatury i ludzi (za oceanem)ktorzy poswiecili tej rasie cale zycie i sa szanowanymi hodowcami tej rasy.Jakos potrafia to zaakceptowac...to rozni pasjonata od wiadomo kogo.

 

Normalny czlowiek przyjmuje do swiadomosci jaka rase wybiera do hodowli. Sugerowanie , ze moj jest cacy nie ma tu nic do rzeczy. Mozna sie tu rozpisywac i rzuca cytatami tylko czy jest sens.

 

 

ps. meg60 zastanow sie najpierw co piszesz, bo robisz sie dla mnie malo wiarygodny tak jak zapewnia mokki , ze rasa jest cacy bo jej pies......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie trochę o rasie ,o typach agresji, o hodowlach nawet tych za oceanem, o tym co akceptują, a czego nie miłośnicy rasy jak i hodowcy jeśli tak bardzo pragniesz na temat ast się wypowiadać. Ja nigdzie nie napisałam, że moja suka jest cacy, napisałam , że nie sprawi mi problemów i że należy do tak często wymienianej tu rasy. Nie ma sensu się rozpisywać i przepychać cytatami, bo i po co . O czym my tu mamy rozmawiać, o hodowlach zza oceanu, no bardzo to ogólne stwierdzenie. Jestem już przyzwyczajona do wysłuchiwania takich ogólnych stwierdzeń, brak znajomości rasy, a łatwość wygłaszania opinii wielka, to bardzo typowe. Literatura fachowa która łączy wszystkie rodzaje agresji, no ciekawe, ale ok już nie wnikam, może za oceanem mają inne publikacje naukowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie trochę o rasie ,o typach agresji, o hodowlach nawet tych za oceanem, o tym co akceptują, a czego nie miłośnicy rasy jak i hodowcy jeśli tak bardzo pragniesz na temat ast się wypowiadać. Ja nigdzie nie napisałam, że moja suka jest cacy, napisałam , że nie sprawi mi problemów i że należy do tak często wymienianej tu rasy. Nie ma sensu się rozpisywać i przepychać cytatami, bo i po co . O czym my tu mamy rozmawiać, o hodowlach zza oceanu, no bardzo to ogólne stwierdzenie. Jestem już przyzwyczajona do wysłuchiwania takich ogólnych stwierdzeń, brak znajomości rasy, a łatwość wygłaszania opinii wielka, to bardzo typowe. Literatura fachowa która łączy wszystkie rodzaje agresji, no ciekawe, ale ok już nie wnikam, może za oceanem mają inne publikacje naukowe.

 

Wlsanie o tym pisalem, jak masz watpliwosci to moge zaczac sypac cytatami. Scisle od hodowcow z czolowki i to bardzo powazny. Pasjonatow tak jak pisalem.Chcesz literatury, bezposrednio ze zdjeciem cytatu. Moge przejechac sie do sklepu(bez problemu moge zwrocic) i nabyc przynajmniej kilkadziesiat pozyci tylko o tej rasie(twojej), bez tabu na podstawie prawdziwych autoryterow a nie , moj pies , moja suka , co ty wiesz itp.Ja wiem jedno , ze bylem z psem zwiazany przez cale zycie, moja zona rowniez (nawet z okresami kilku w jednym czasie) i mamy swiadomosc inna od twojej jak widze , choc obenie mam od roku psa ktory genetycznie nie ma prezdyspozycji do agresji, nie nadaje sie do strozowania jest srednich rozmiarow 16-19kg.Przyjmujac te same typy agresji dla wszystkich ras jednakowo , ma sie to jak piesc do nosa ... mam nadzieje , ze bynajmnie to jest rowniez dla ciebie zrozumiale.Bo jak widze caly rozsadek jest psu w du....

 

Moge zaczac od teraz z cytatow naukowych zawartych w internecie.Wybacz ale rasa jest taka jaka jest i jest mi przykro , ze ludzie z nia zwiazani maja przydomek karkow , dresow i bardzo lagodnie to opisujac rowniez nizin spolecznych.

 

ps. czy jestes rowniez zainteresowana gdzie American Staffordshire Terrier jest nielegalny, bo nie jest to niczym nowym.

 

....to zaczyna byc nonsensem, wy ludzie znowu zaczynaie stawiac swoje pupile obok toy grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd żyję na tym świecie, a żyję dość dlugo ( 40....i trochę) zawsze w moim życiu byly psy. Roznej rasy, od pekinczykow, pudli, bokserow przez owczarki niemieckie, więc wydaje mi sie, że, no może nie jestem specjalistą teoretykiem, ale wiem co mówię. A to, że mam akurat taką rase a nie inną to tylko mój, przemyślany, wiesz mi , dobrze przemyslany zakup. Mam Aishę od 10 lat, od szczeniaka,i od czasu kiedy ta rasa zaczęla dopiero u nas bywać. Przed zakupem dowiadywalam sie u źrodel, czyli bezpośrednio z hodowli( rejestrowanej) jak to jest z tą rasą. I powiem ci, że wszyscy, którzy ja mają i mieli, mówią to samo.

A jeśli chodzi historię agresywności tej rasy, to prawda - jest to rasa ktora BYŁA hodowana do walk ... z psami, a nie z ludźmi i jesli MĄDRY właściciel nie będzie swojego psa w tym kierunku wychowywał, to nigdy nie zrobi innemu psu krzywdy, no chyba, ,ze w obronie siebie lub pana.

Bardzo często oglądam i czytam informacje o rożnych rasach psów, między innymi o amstaffach z USA i z tego co zauwazylam, klopoty z ta rasa mają glownie wlaściciele, którzy hodują je do walk, aby zarobic kasę, bo nie chce im sie pracowac. Przywiązuja ich , gdzieś po za miastem, do bud i szczują je na siebie, a potem zabieraja na umówione walki ( niedozwolone w stanach ). Więc co tu sie dziwic amerykańskim " uczonym" jak na tej podstawie oceniaja wszystkie psy danej rasy. :evil:

Nie chce cie przekonywac do moich racjii, ale powinienes sprubować wierzyc ludziom,ktorzy mają troche wiecej doświadczenia z ta i inną rasą, a nie wierzyć w to wszystko co jest napisane...w amerykańskich publikacjach, bo nie wszystko co amerykański to prawda.!!

Ps. Mam do ciebie pytanie: czy kiedykolwiek miales psa lub inne zwierzątko domowe?

A tak w ogóle to jestem KOBIETĄ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wracajac do banowania wymienionych ras , to kazdy obywatel ma prawo obalic takie przepisy tu gdzie mieszkam w sadzie.Niestety mie ma takiego specjalisty , ktory zagwarantuje inne cechy uzytkowo-srodowiskowe-osobowe tych ras, aby tego dokonac.Dlatego jest to problem nie do przeskoczenia dla hodowcow tych pieskow i chcac posiadac takowa rase musza sie wyprowadzi z terytoium ktore takie przepisy uchwala.

 

Dalej idac sa rozne organizacje skupiajace "psiarzy", jedne maja je zarejstrowane inne nie.O dziwo nawet organizacje majace w swych szeregach zajerestrowane wymienione rasy, maja ustalony poglad na powyzsza sprawe...i chwala bogu , ze rozsadek jest stawiany nad slepa milosc do swego pupila.Rozsadny czlowiek jest to w stanie zaakceptowac i mimo to hodowac wymiene rasy pomimo wynikajacych z tego problemow....bo jezeli zaczynamy polemizowac , ze jest inaczej to pada w gruzach caly podzial i segregacja grup, ras w ktore w nia wchodza i cala struktura skupiajaca wlacisieli psow chocby nawet w zwiazki ,organizacje......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz-to trzeba troche wiecej poczytac. Zakaz tych ras głownie jest z powodu ludzi, którzy te psy hodowali, rozmnazali, bez kontroli. W tych krajach jest również zakaz sprzedawania psów na rynkach, targach, gdzie kolwiek. Masz wybór: hodowla (zarejestrowana) albo schronisko. To ludzie uczą tych psów agresji (

Zreszta, wystarczy zobaczyć ranking psów , które w ostatnim czasie najczesciej pogryzły/zagryzły : onki.... czyli owczarki niemieckie (tzn w naszym kraju takie, które koło ONków stały, oczywiscie).

Są rózne stereotypy, niestety, tak jak słyszałam, że doberman jest agresywny, bo go mózg uwiera i boli(doberman ma wąską głowe, moze za waska na mózg? :roll: ).... :evil:

Powinieneś zobaczyć ile organizacji walczy z głupimi opowiadaniami, ze to psy mordercy, że sa agresywne. Ich agresja jest przereklamowana.

Ludzie wychodzą z psami, np: labradorami, nie trzymając je na smyczy, bo łagony :roll: Ale to własnie dlatego ja buduję sie,aby uciec od tych przepychanek i szarpanie się WIECZNE z durnymi ludzmi i ich pieseczkami.

Dodam , nie mam TTB i nie ma u mnie na osiedlu ani jednego psa tej rasy.

I czytam, słysze, że : ktoś się użera , mało jeszcze obrywa ... że to jego wina , że czyjś pies zabija się na smyczy z zębami na wierzchu - bo on nie lubi tych psów znaczy pupiluś nie lubi TTB ...

 

Z tego co widzę , na szczęście liczba samowolnych psów lekko zmalała ....

 

Więc nie obwiniaj za cało to zło , tylko TTB .....

Mentalność ludzka się nie zmienia .... zmieniają sie tylko rasy psów ....

 

I czym mniej w mediach o TTB , tym mniej idiotów nabywa te psy.Każdy taki artykuł , poszerza ilość chętnych na psa mordercę.Tak , oni kupują takiego psa tylko dlatego , bo to morderca ....

Były rottki , były dobki i różne rasy modne ... każda taka fala mody , niesie za sobą ogromne żniwo , a kto cierpi na tym ? niewinni , zarówno same psy jak i współmieszkańcy .... To jest dramat.

 

Jeśli trzeba będzie podpisać petycje , by były w końcu egzekwowane zezwolenia na pewne rasy psów , pierwsza pobiegnę.

I znam setki psów tej rasy, które nie rzucaja się do gardła.Ani mi ani nikomu ... Są normalnymi , rodzinnymi psami.Psami które śpią w łóżku , sępią przy stole , są głaskane , całowane . przytulane, chodzą na spacery , bawią sie - nie stanowią broni , nie terroryzują nikogo.Są miłe i przyjazne , nie zabijają , nie zagryzają , nie ranią , nie biegają samopas.

Znam mnóstwo tych psów , w rodzinach i z dziećmi i bez .... z kotakami , krolikami , chomikami , babciami , wujkami .

Ale wiem , że są też w rękach gdzie nie są traktowane jak psy .... tylko narzędzie.

To właśnie przez tych ostatnich , tak bardzo cierpi rasa i inni

 

uwazam, że jest to wspaniała rasa psów z charakterem , tak wrzechstronnym talentem , tak doskonale współpracującym z człowiekiem , tak bardzo oddanej człowiekowi , to właśnie jest przekleństwo tych psów ...

Już było wspominane .. pierwsze psy bull&terrier , nie mialy prawa wykazać cienia agresji w stosunku do człowieka.Może nie wszyscy wiedzą skąd jest pitbull ?

Jego przodkiem jest uwczesny staffik , w stanach też nazywano pity staffordshre bull terrierami , dopiero po zatwierdzeniu przez Anglików ich rasy , hamerykanie musieli zmienić nazwę psa hodowanego u siebie.

 

To w Anglii narodziły się sporty walki

 

Twórcatej rasy w grobie się przewraca , że jego działo zostało tak zdegenerowane , zdegenerowane przez wspóczesną cywilizację.

 

Z posiadaczami psów jest jak z kierowcami , nie każdy kuma czacze .....

Jeden jezdzi ponad 12 lat samochodem , nie ma nigdy wypadku a rodzenstwo tej osoby , te same geny ... do samochodu wsiada 4 raz i powoduje 4 stłuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ze rasa posiada predyspozycje do agrsji.

 

do zwierząt owszem, jednak nigdy do ludzi. proszę nie pisac bzdur, sugerujących, że selekcja psów hodowlach przebiega inaczej:)

 

 

, Uwzgleniam to z punktu widzenia fachowej literatury i ludzi (za oceanem)ktorzy poswiecili tej rasie cale zycie i sa szanowanymi hodowcami tej rasy..

 

gdzie wyczytał wiec Pan, w jakich fachowych książkach i u jakich hodowców, że rasa "posiada predyspozycje do agresji"?

 

poporszę o konkrety, bo znów zaczyna sie robić z pit bulla wilkołaka pożerajacego dziewice.

 

Sami jesteśmy pasjonatami rasy(pit bulla), także czytamy literaturę fachową i mamy dostęp do hodowców z kilkudziesięciuletnim stażem(różwnież za oceanem heh)

 

Temat otarł się o listę ras uznawanych za agresywne w kraju, ze swojej strony mogę napisać, że została ona sporzadzona przez nieuków, którzy z kynologią chyba nie maja zbyt wiele do czynienia-za to podążają za modą mass mediów i tworzą w ten sposób szaloną nagonkę na bardziej medialne rasy.

Nie jest to tylko mój pogląd-to także pogląd m.in. Mrzewińskiej Z., która uchodzi za jednego z czołowych behawiorystów w kraju.

 

Mogłabym pisac elaboraty o rasach o temperamencie pit bulla, które nie znalazły sie na liście: bo po prostu: media o nich nie słyszały i nie można za ich pomocą wzniecić paniki wsród co strachliwszych ludzi:)

 

 

 

Zgadzam się, że jeśli trzymać-to pod kontrolą. Żaden pies powyżej 10 kilo nie powienien być wyprowadzany przez dziecko, posesje niechaj będą dokladnie ogrodzone, niechaj każdy trzyma swojego psa poza posejsą na smyczy; i stekanie obrońców porzadku sie szybko skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zaczac od teraz z cytatow naukowych zawartych w internecie.Wybacz ale rasa jest taka jaka jest i jest mi przykro , ze ludzie z nia zwiazani maja przydomek karkow , dresow i bardzo lagodnie to opisujac rowniez nizin spolecznych.

 

to ja poprosze tez o kilka "cytatów naukowych" z internetu dot. pit bulla i jego agresji w stosunku do człowieka(bo do zwierzęcia nie jest niczym nowym-to terriery i 3/4 ich tak niestety ma)

 

co do legalności; legalność w tym przypadku można przyrównmać do pedzenia bimbru: nie było można a i tak każdy to robił:) tak tez jest np. w Anglii-gdzie psy w typie bull sa bardzo popularne.

 

Jest trochę prawdy w tym, że pit bull(bo nie amstaff-to arystokracja wsród terrierów typu bull) to pies ludzi z nizin społecznych. Jest jednym z najchętniej kupowanych psów przez nastolatków lub ludzi lubiących sie poszczycić dużym, umiesnionym psem..

Muszę Cię jednak rozczarować; duza wiekszosć tych psów koło pit bulla nie stały-to kundle w typie.

 

Wbrew temu, co sie powszechnie sądzi, pit bull nie jest popularną rasą w kraju: posiadamy, tak sadzę, ok.1000 zwierząt rasowych w kraju.

Reszta to psy z bazarów, chore, niestabilne, powyzej 30 kilo..

Prawdziwy pit bull kosztuje ok.2000-3000.

 

Za samo krycie dobrym psem niejednokrotnie hodowcy chcą 2000$. Na takiego psa-nie stać dzieci i meliuniarzy:)

 

Dobry pit bull waży 15-25 kilo i najbardziej cenione są te najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie posiadaczki/e psow z predyspozycja do agresji.

Zawsze przegrywacie przed sadami w okregach gdzie takie sprawy sie odbywaja.Wprowadzenie banicji psa jest oparte na dyskusji szczebla akademickiego i nie moze opierac sie o to , ze ktos tresuje psa w zlym kierunku.Jakos dziwnie zawsze posiadacze tych psow omijaja temat i nie chca tego komentowac.Zwynaczjnie taka rasa jest porownywana z kazda inna.Zawsze dostaje lanie od sadow niskiej instancji i idac w gore, bo jak do chwili obecnej nie ma innej konkluzji , ze te rasy nie maja predyspozycji do agresji w "grupie psich czworonogow".

Arogancja posiadaczy i obroncow tej rasy jest nawet szeroko poruszana w zwiazkach skupiajacych "psich milosnikow". Jestescie grupa na marginesie tych zwiakow i to bardzo agresywna w stosunku do innych.Nie akceptujenie niczego jak tylko swoje prawo do posiadania takowego psa.Nie ma to nic wspolnego z mediami itp., poprostu gdy dyskusja konczy sie porownaniem z pozastalymi rasami psow i szczegolowa charakterystyka zawsze zostajecie na lodzie.

 

Rozumiem , rozumiem pit bull, bacia , niemaowle , wiewiorka , krolik , ciocia, kot jednym slowem slodki pitt bull..... a zaczynajac od dolu podstawowe ksiazki dla lekarzy weterynarii okreslajace charakter poszczegolnych ras. Anatomia jest taka sama , ale o tym kazdy wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...