Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Facia


facio

Recommended Posts

Kasiu spóżnione podziękowania za życzenia noworoczne. TOBIE CHCIAŁABYM ŻYCZYĆ SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ :D

 

Jak wchodzimy do kuchni to wymiary:

prawa strona 3 metry

ściana z oknem (okno szerokość 200 cm na wys. 150 cm) ma 4,3

ściana z lewej też ma 3 metry ale trzeba odjąć drzwi do spiżarni 90 cm i ściankę czyli wychodzi około 2 metrów.

 

Kasia czy się dobrze rozumiemy? Stoję w salonie i wchodze do kuchni: po prawej stronie meble, na wprost meble, a po lewej stoliczek.

 

Tylko jak tam jest 2 metry, blat będzie miał 60 cm (ten na ścianie okiennej - to czy wystarczy miejsca.

 

Poradź :) Czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc Faciowie ;-)

A może z kuchnią spróbujcie przestawić spiżarkę na drugą stronę kuchni? Raz, że narożnik (wiadomo, trudniej dogrzać, a spiżarka ma być chłodna). Dwa, że z działówkami możecie poszaleć i tak wymieścić, by szafki nie wchodziły na okno. Zresztą na tym etapie możecie też okno przesunąć o 20-30 cm w stronę wejścia, żeby miejsce ściance (i meblom na niej wiszącym) zrobić.

Wtedy "stoliczek" spokojnie Ci wejdzie w narożnik (tam gdzie są obecnie drzwi do spiżarki).

 

Ewentualnie możecie powiększyć kuchnię "w głąb" salonu, a salon rozszerzyć i zabudować sobie ten dziwny tarasik (nie jestem zwolennikiem wnęk tarasowych, dla mnie to niepotrzebne kaleczenie bryły budynku i trochę niefrasobliwa rozrzutność architektów kosztem inwestorów).

 

Wtedy byście mieli fajny kąt na jadalnie, zaraz obok okna w salonie.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak stolik w rogu przy tej ścianie z salonem :roll: :roll:

Dobry pomysł, muszę to przemyśleć.

 

 

Wiecie o co chodzi tak naprawdę: o zastawy, szklanki, kieliszki, sztućće, miksery, roboty, blachy, czajnik, naczynia do pieczenia. Teraz chowam to również w meblach w dużym pokoju. Ale w domu nie będzie meblościanki w salonie więc gdzies to trzeba pomieścić. I dlatego tak się miotam między ilością szafek dolnych a stoliczkiem w kuchni.

 

 

Gerion też masz dobre pomysły - powiem szczerze że raz nawet sobie tak rozrysowałam. Jeden problem. Spiżarnia byłaby wtedy najbardziej nasłoneczniona, bo to jest strona południe - zachód.

Hm ja kuchnię właśnie trochę zmniejszyłam, ażeby salon był większy. I myślę o ustawieniu stołu z krzesłami zaraz przy kuchni.

Tak jak pisałam kuchnia i salon to strona najbardziej nasłoneczniona dlatego troszeczkę cienia pod dachem się przyda, tym bardziej, ze chcemy powiększyć taras.

 

Teraz pytanie powiększać taras na tej samej płaszczyźnie czy niżej kostka lub TRAWA!!! Np. z parasolem.

 

Aha a kuchnia otwarta, półotwarta (np. z blatem) czy zamknięta? Jakie jest Wasze zdanie.

 

Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rysowałam kuchnię po kilka razy, żeby zyskać kącik do jedzenia. Zrezygnowałam z ustawienia mebli w U na rzecz L, bo tylko wtedy jest to możliwe (wiadomo, że jeszcze gdzieś muszą być drzwi)

Myślę, że u Ciebie najlepiej byłoby postawić stolik w rogu po prawej stronie - jak patrzeć od strony salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Faciowie,

projekt, który wybraliście podoba mi się. Przejrzysty układ wnętrz,

spiżarka, duży garaż. Wydaje się być wszystko, co trzeba. Super !

 

Teraz planujecie, załatwiacie, obmyślacie, ustawiacie (na razie na papierze i w swojej wyobraźni). Każdy z nas przez TO przechodzi. Jak się teraz dobrze wszystko przemyśli, później będzie łatwiej. Zostanie tylko BUDOWA, a "co i gdzie" będzie już wiadome. Nie żałujcie więc tego (jakby się zdawało bezproduktywnego) czasu. On Wam jest teraz niezbędny do przygotowania "całości".

Ale, co ja tu gadam, Wy już pięknie działacie !!! :D Gratuluję !

 

Moim skromnym zdaniem stoliczek dobrze by się wpasował w tą 2m ścianę przy drzwiach do spiżarki

 

Aga, a tak z ciekawości, na jaki w końcu materiał do budowy ścian zewnętrznych się zdecydowaliście ?

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia ! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukm... Co do kuchni..Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem ( moim zdaniem) bez totalnej demolki, to stół na ścianie sąsiadującej z salonem( jak wchodzisz to po prawej) Jezeli masz spizarnię, to mnogość szafek zbędna , a i w koszty polecisz.....Zabudowa w literze L zupełnie wystarczy. A i kuchenka w rogu wielce niewygodna... :wink:

A co do projektanta, to pmysł mam taki:

8) Strój maskujący ( moro, czarna maź na twarz)

8) Mały rewolwer

8) Jakaś dubeltówa...

8) Kałach...

8) Pas na naboje....

8) conajmniej dwa granaty ręczne....

i Go odwiedź żądając wywiązania się z zobowiązania ...lub znacznego upustu...

Mąż może zaparkować np. czołgiem pod biurem...

 

Może nic nie wskurasz, ale co sobie ulżysz , to Twoje !!! :wink: :wink:

 

A tak na poważnie to życzę Wam szybiej realizacji zamierzeń i oby te schody ( początkowe) były ostatnimi...Potem tylko z górki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfreda, Adriano Komputero, zielonooka, siłaczka dziękuję bardzo za odzew na temat mojej kuchni. I tak znowu wyszło "co Polak, to inna opinia". Ale ważne, ze w ogóle są jakieś podpowiedzi.

Mąż mi wydrukował z Auto Cada naszą kuchnię na całą stronę. Nic mi już nie pozostało innego tylko pożyczyć sobie od synka kredki i rysować.

 

Aga, a tak z ciekawości, na jaki w końcu materiał do budowy ścian zewnętrznych się zdecydowaliście ?

No i właśnie jest problem z tym naszym wyborem. Ytong, Solbet jako jednowarstowa czy Silka+wełna.Bo styropian nie wchodzi w rachubę.

Mój tata mi dzisiaj powiedział, że z nami nie można gadać na temat budowy bo jeszcze nic nie wiemy (czytaj: i co chcemy :roll: ).

Solbet znajduje się kilkanaście kilometrów od nas, wiemy ze od stycznia wprowadzili nowy bloczek o grubości 42 cm pióro-wpust i to jest dobra wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kizi nareszcie się odnalazłyśmy i dogadałyśmy :roll: :lol: :) :D

Ale Wy macie tak dużą i ładną działkę, że zawsze możecie postawić wolnostojący garaż. Na początku jak brakuje kasy może być blaszany, a potem to wiadomo nawet budynek gdzie będzie i garaż i pomieszczenie na sprzęty ogrodnicze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a tak z ciekawości, na jaki w końcu materiał do budowy ścian zewnętrznych się zdecydowaliście ?

No i właśnie jest problem z tym naszym wyborem. Ytong, Solbet jako jednowarstowa czy Silka+wełna.Bo styropian nie wchodzi w rachubę.

Mój tata mi dzisiaj powiedział, że z nami nie można gadać na temat budowy bo jeszcze nic nie wiemy (czytaj: i co chcemy :roll: ).

Solbet znajduje się kilkanaście kilometrów od nas, wiemy ze od stycznia wprowadzili nowy bloczek o grubości 42 cm pióro-wpust i to jest dobra wiadomość.

Więc, może jednak zdecydujecie się na ścianę jednowarstwową ?

Ja zostaję przy Silce, na mur - beton :D

 

Jeśli zaś chodzi o nieprofesjonalność tego co się u nas robi, to też jestem na to uczulona. Niby coś w tej materii się zmieniło, ale nie do końca. Wciąż wykonawcy nie szanują tych, którzy dają im zlecenie i za nie płacą .Oczekujemy w zamian zaangażowania , dobrze, rzetelnie wykonanej roboty. A tu ...masz ci los... ciągle trzeba się stresować i pilnować każdy ruch. Och ! Kiedy to się w końcu zmieni ? :evil:

 

Pozdrawiam. Życzę powodzenia i mało stresów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...